Епіцистостомія у Києві
Захворювання сечовивідних шляхів, їхні травми, поява новоутворень часто супроводжуються неможливістю самостійно спорожняти сечовий міхур. Якщо при цьому не можна використовувати звичайний катетер, проводять епіцистостомію. Оптимальний варіант із проведення епіцистостомії у Києві пропонує клініка МЕДІКОМ на Оболоні. Оперативне втручання відбувається під анестезією та здійснюється кваліфікованими фахівцями.
Епіцистостомія — це малоінвазивна хірургічна операція, що забезпечує відтік сечі із сечівника та її збирання в зовнішній сечоприймач за допомогою цистостоми (спеціальної дренажної трубки).
Традиційним методом ведення хворих з епіцистостомою є пасивна евакуація сечі за допомогою дренажних трубок із неодноразовим промиванням сечового міхура.
Методи проведення епіцистостомії
Якщо пацієнту показана цистостомія, то вибір техніки виконання процедури визначається індивідуально залежно від стану здоров'я пацієнта та мети маніпуляції. За методом хірургічного втручання та особливостями дренування сечового міхура виокремлюють:
- Відкриту епіцистостомію.
Проводиться крізь розріз у надлобковій ділянці під загальною або епідуральною анестезією. Після введення дренажного катетера операційна рана та стінки сечового міхура ушивають.
- Троакарну епіцистостомію.
Проводиться за допомогою троакара (спеціального катетера), який вводиться в порожнину сечового міхура крізь невеликий прокол у черевній стінці.
Пункційна епіцистостомія проводиться з використанням місцевої анестезії, що дає змогу швидко надати невідкладну допомогу.
Показання до епіцистостомії
Обов'язковим показанням до встановлення епіцистостоми є переповнення сечового міхура, коли відтік сечі утруднений та порушений.
Показання до проведення епіцистостомії:
- звуження сечовивідного каналу, спричинене сильним запаленням, розвитком новоутворення, утворенням стриктури (звуження уретри);
- травма уретри чи сечового міхура;
- функціональні порушення сечовиділення та сечовипускання.
Троакарна цистостомія виконується перед складним оперативним втручанням, після завершення якого необхідно на певний період уникати попадання сечі до сечового каналу та сечового міхура. Також процедура допомагає здійснити процес сечовипускання особам, які переміщуються на інвалідному візку.
Пункційну епіцистостомію застосовують:
- за наявності в сечі гною, згустків крові;
- на останніх стадіях аденоми простати;
- при вроджених аномаліях сечовивідних шляхів;
- при тяжких станах пацієнта тощо.
Цистостома сечового міхура у чоловіків показана при проведенні фалопластики, при виконанні процедур із закриття фістул.
Протипоказання до епіцистостомії
Існують деякі обмеження щодо вибору техніки виконання операції.
Епіцистостомія не проводиться, якщо:
- у черевній порожнині спостерігається спайковий процес;
- злоякісне новоутворення локалізоване в сечовому міхурі;
- під час ультразвукового дослідження неможливо візуалізувати сечовий міхур;
- є порушення згортання крові.
Підготовка та проведення епіцистостомії
Цистоскопію проводять після консультацій терапевта та лікаря-уролога, аналізу лабораторних даних та інструментальних обстежень.
Комплексне діагностичне обстеження охоплює:
Планова процедура цистостомії проводиться натщесерце та після очисної клізми. Епіцистостома встановлюється внизу живота в надлобковій ділянці. Операція епіцистостомія відбувається під загальним або місцевим знеболенням. Лікар-уролог проколює черевну стінку та сечовий міхур (при відкритій цистостомії - виконує пошаровий розріз тканин), вводить дренажну трубку, після чого фіксує її. Сеча збирається в спеціальну ємність.
Відновлення після епіцистостомії
Тривалість реабілітації залежить від методу проведення епіцистостомії, особливостей перебігу основного захворювання, наявності ускладнень, віку пацієнта та інших факторів.
Пацієнтам із цистостомою потрібно пити велику кількість рідини (води, компотів, морсів). Це забезпечить хорошу роботу цистостоми.
Для профілактики розвитку запальних процесів та інфікування лікар призначає курс протимікробних препаратів.
Догляд за епіцистостомою
Після операції важливо здійснювати правильний догляд за епіцистостомою, дотримуватися гігієни шкіри навколо проколу, використовувати місцеві протизапальні, знезаражувальні та ранозагоювальні препарати (мазі, креми тощо).
Епіцистостома має змінюватися кожні 1–1,5 місяці.
Епіцистостомія: ускладнення
Найчастішим несприятливим наслідком цистостомії є підвищена чутливість або оніміння шкірного покриву в області навколо введення дренажу. Можливий розвиток інфекційного процесу, простатиту, пієлонефриту.
Консультація лікаря необхідна з появою таких симптомів:
- біль у місці введення дренажу;
- дискомфорт у животі;
- почервоніння шкіри навколо катетера;
- каламутна рідина, що відходить;
- слизові та гнійні виділення з отвору;
- виділення кров'яних згустків;
- відсутність сечі в сечоприймачі тривалий час.
Переваги проведення епіцистостомії в MEДIКOM
- Комплексне обстеження та вибір найоптимальнішої техніки виконання епіцистостомії.
- Використання сучасних одноразових дренажних трубок, шовного та витратного матеріалу під час проведення епіцистостомії.
- Хід операції та методика її проведення розроблена відповідно до світових стандартів.
- Стентування сечовивідних шляхів дає змогу швидко та ефективно відновити прохідність сечових шляхів та нормалізувати відтік сечі з нирки.
- Сучасна техніка виконання епіцистостомії практично повністю унеможливлює розвиток несприятливих наслідків та ускладнень.
- Троакарна епіцистостомія здійснюється планово чи ургентно.
- Після операції пацієнт перебуває в комфортних та оснащених усім необхідним палатах урологічного відділення.
- Професіоналізм та злагодженість у роботі персоналу клініки.
Питання-Відповідь
Хто проводить епіцистостомію?
Епіцистостомія проводиться відкритим методом (розсічення тканин черевної порожнини та сечового міхура з подальшим введенням дренажу, його фіксацією та зашиванням ранової поверхні) та шляхом проколу. Операцію відкритим методом проводить хірург, пункційну епістомоцистостомію може виконати лікар уролог під контролем УЗД.
Чи треба лягати до стаціонару з приводу епіцистостомії сечового міхура?
Після виконання епіцистостомії пацієнт за показаннями уролога може перебувати в стаціонарі від кількох днів до кількох тижнів. Тривалість перебування в клініці визначається технікою проведення процедури, особливостями перебігу захворювання та загальним станом пацієнта. У стаціонарі на Оболоні можна пройти комплексну діагностику та повний курс лікування урологічних захворювань.
Який наркоз застосовують під час епіцистостомії?
Під час епіцистостомії може застосовуватися місцевий чи загальний наркоз. Зазвичай загальний наркоз показаний під час відкритої операції. Троакарна епіцистостомія проводиться під внутрішньовенною седацією. Анестезіолог вводить у наркоз, проводить контроль діяльності органів у процесі операції та протягом післяопераційного періоду.
Де зробити цистостомію?
Бажаєте дізнатися про процедуру більше — звертайтесь до фахівців клініки МЕДІКОМ у Києві на Оболоні. Запис на консультацію здійснюється цілодобово — онлайн або за телефоном, вказаним на сайті. У оператора нашого кол-центру ви можете дізнатися, як зробити епіцистостомію, особливості проведення процедури та вартість епіцистостомії. Телефонуйте, записуйтесь на консультацію, уточнюйте актуальну вартість!
Ціни проведення епіцистостомії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
900 грн
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Хочу выразить благодарность всем сотрудникам клиники, в особенности врачу-урологу Саввину К.В., анестезиологу Крейдич А.С. за то, что вернули здоровье моему мужу Петрусенко Геннадию. Консультация, анализы - все толково и по делу. Операция была проведена на высшем уровне. Для меня стало неприятной неожиданностью то, что нужно было ставить дренаж в мочевой пузырь. Но и это оказалось не так страшно. Константин Эдуардович подробно объяснил, как ухаживать за кожей вокруг прокола, как правильно себя вести. Убрали дренаж через месяц. Сейчас вспоминаем о болезни, как о страшном сне. Очень благодарны клинике и персоналу! Здесь, на Оболони, вы действительно можете получить хорошую помощь.
Мені цистостому поставили близько двох тижнів тому. У клініці пробув лише 4 дні. Зараз доліковуюся вдома. Хочу зазначити, що лікар Савін К. В. завжди на зв'язку. Кілька разів довелося зателефонувати, відповів спокійно, без психів, все пояснив. Хочу попередити тих, хто готується до епіцистостомії. Будьте готові до того, що ваші рухи будуть значно обмежені. Спочатку були неприємні відчуття всередині живота, поступово наростає бажання помочитися. Але мені обіцяють, що скоро дренаж витягнуть, і я зможу знову жити повноцінним життям!
Доброго дня! Хочу подякувати лікарям клініки за увагу та розуміння з яким поставилися до моєї мами. Їй зараз 80 років, значна вага. У лікарні за місцем проживання після травми спини почали користуватися катетером. Знайомі порадили звернутися за консультацією до цієї клініки. Савін наполегливо рекомендував епіцистостомію. Зробили процедуру. Вже минуло 2 тижні. Нам стало набагато легше доглядати за бабусею, і їй так начебто більш комфортно. Спасибі!