Біопсія шийки матки в Києві
Біопсія шийки матки – це мале оперативне втручання, під час якого проводиться забір крихітного шматочка тканини шийного епітелію матки, дослідження якого допомагає підтвердити або виключити розвиток передракового стану або наявність онкозахворювання.
Біопсія шийки матки (Київ, МЕДІКОМ) проводиться в умовах стаціонару одного дня. Це швидке та високо інформативне дослідження, яке проводиться на клітинному та тканинному рівні, та дозволяє поставити остаточний діагноз.
Показання до біопсії шийки матки
Показаннями до проведення дослідження є різні патологічні ураження поверхні шийки матки та цервікального каналу.
Показання для гістологічного дослідження біоптату:
- підозри на онкологію шийки матки;
- порушення, виявлені під час кольпоскопії;
- лікування у гінеколога з приводу передракових станів і новоутворень;
- позитивний результат аналізу на папіломатоз;
- виявлення патологічно змінених клітин в мазку;
- планування вагітності;
- лікування у гінеколога з діагнозами: міома, карцинома, дисплазія шийки матки;
- спадкова схильність до онкології.
Якщо гінеколог під час вагітності жінки помітить у неї зміни в області шийки матки, може бути призначено проведення біопсії до пологів. В цьому випадку взяття біоптату найкраще здійснювати в другому триместрі вагітності, коли ризики розвитку несприятливих наслідків мінімальні.
Всім жінкам від 20 років рекомендується відвідувати гінеколога мінімум 1 раз на рік з обов'язковим проведенням відеокольпоскопії й онкоцитологічного дослідження. Жінкам старше 40 років і жінкам з поганою спадковістю – 1 раз в 6 місяців.
Гістологічний аналіз проводиться для з'ясування природи змін шийки матки на тканинному рівні, вивчення характеристик і видів цих змін, для встановлення діагнозу та підбору оптимальної схеми лікування, для відстеження ефективності проведених терапевтичних заходів.
Навіть при відсутності симптомів і гарному самопочутті необхідний регулярний огляд, тому що деякі хвороби починаються безсимптомно.
Симптоми, при яких необхідна консультація гінеколога та біопсія шийного епітелію:
- позаменструальні кровотечі/ мазання;
- порушення менструального циклу;
- різкий, гострий біль та болі, що тягнуть, або тривалі больові відчуття внизу живота чи попереку;
- патологічні виділення (білі, сирні, жовті, сірі, зеленуваті, коричневі);
- аменорея;
- свербіж і дискомфорт в області промежини;
- надмірно рясні менструальні кровотечі;
- мізерні менструальні кровотечі;
- біль при статевому акті.
Захворювання, при яких необхідна біопсія шийки матки:
- Поліпи
- Кондиломи
- Ерозія шийки матки
- Лейкоплакія
- Ендоцервіцит
- Міома матки
- Карцинома
- Дисплазія шийки матки
Протипоказання до біопсії шийки матки
Біопсія шийки матки має ряд протипоказань:
- захворювання, пов'язані з проблемами згортання крові;
- період менструації;
- при гострих запальних процесах в шийці та піхві;
- при гострих запальних або вірусних захворюваннях з підвищенням температури тіла.
Не рекомендується проводити біопсію на ранніх або пізніх термінах вагітності, оскільки в терміні до 12 тижнів проведення біопсії загрожує ризиками підвищення ймовірності викидня, а на пізніх термінах взяття біоптату може спровокувати передчасні пологи.
Підготовка до біопсії шийки матки
При підготовці до дослідження обов'язкова консультація гінеколога, на якій проводиться огляд кольпоскопом і призначаються обстеження, які допоможуть виявити наявність супутніх захворювань, інфекційних і запальних процесів. Перед біопсією, як правило, проводиться проста або розширена кольпоскопія.
Методи діагностики перед проведенням біопсії шийки матки:
- загальний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові;
- клінічний аналіз крові;
- коагулограма;
- загальний аналіз сечі;
- РАР-тест;
- аналізи на ЗПСШ (гепатит В і С, ВІЛ, RW, ВПЛ);
- бактеріоскопічний мазок з піхви.
За добу до проведення гістологічного забору біоптату необхідно утриматися від статевих контактів, використання внутрівлагаліщних лікарських і контрацептивних засобів.
Процедура біопсії шийки матки
У гінекології використовують кілька методів проведення процедури біопсії. Фахівці клініки МЕДІКОМ (м.Київ) використовують тільки безпечні та найбільш інформативні методи. Щоб вибрати найбільш оптимальну й об'єктивну методику для забору гістологічного матеріалу, на консультації у гінеколога аналізуються індивідуальні особливості жінки, результати гінекологічного огляду, кольпоскопії та лабораторних даних.
Методи проведення біопсії шийки матки:
1. Конізація шийки матки.
Оперативне висічення тканини шийки матки, при якому біоптат має форму конуса. Конізація шийки матки зараз представлена 2 видами – лазерна та радіохвильова.
2. Цервікальний кюретаж або зішкріб цервікального каналу.
Процедура полягає в зішкрібі слизової цервікального каналу спеціальним інструментом – кюреткою.
3. Радіохвильова біопсія шийки матки.
Здійснюється радіохвильовою петлею, спеціальним інструментом, який підключений до радіохвильового апарату. В основі дії петлі лежить вплив на тканини радіохвилями, які дозволяють швидко та безболісно зрізати частину шийного епітелію, вапорізіруют частину клітин, залишаючи при цьому здорові тканини неушкодженими. На цей час, радіохвильова біопсія шийки матки вважається найбільш мало травматичним і щадним методом.
4. Петельна електрохірургічна біопсія.
Взяття біоптату проводиться найтоншою ниткою, виготовленою з металу, по якій проходить слабкий електричний струм.
При значному поширенні патологічного процесу на шийку матки, гінекологи можуть рекомендувати провести аспіраційну біопсію (пайпель-біопсія) ендометрію матки. Взяття біологічного матеріалу проводиться спеціальним вакуумним апаратом, електровідсмоктувачем, пайпелем (гнучкою трубкою, що висмоктує). Аспіраційна біопсія дозволяє отримати зразки слизової матки для проведення цитологічного, гістологічного або гістохімічного досліджень.
При проведенні біопсії шийки матки проводиться знеболення. Вид анестезії залежить від методу взяття гістологічного матеріалу, больового порогу пацієнтки, обсягів оперативного втручання.
Тривалість проведення будь-якого виду біопсії займає близько 30 хвилин і залежить від обраного методу проведення гістологічного взяття матеріалу й особливостей організму пацієнтки.
Проводити біопсію краще в першій половині менструального циклу, на 7-13 день.
Наслідки біопсії шийки матки
Сучасні методи проведення біопсії викликають мінімальні пошкодження тканин шийки матки. Проте, дуже рідко, але процедура біопсії може викликати неприємні наслідки й ускладнення.
Ускладнення біопсії шийки матки:
- кровотеча з місця взяття біоптату;
- недостатність шийки матки, яка дуже часто призводить до викиднів і передчасних пологів;
- запалення цервікального каналу й/ або матки;
- іноді можуть пошкоджуватися прилеглі органи (матка, сечовий міхур, сечовід).
Непрямим ускладненням проведення біопсії можна вважати алергічні реакції на анестезійні препарати.
Переваги проведення біопсії шийки матки в клініці МЕДІКОМ (м.Київ)
- Біопсія проводиться з використанням тільки перевірених методик і технологій, які пропонує сучасна оперативна гінекологія.
- Процедура біопсії проводиться протягом 1 дня перебування в стаціонарі.
- Використовуються тільки сучасні анестезуючі препарати з мінімальним ризиком ускладнень.
- Процедура високоінформативна, малотравматична, безболісна та безпечна.
- Значний досвід проведення біопсії у гінекологів клініки.
- Точні результати.
- Відносно низька вартість процедури.
Питання-Відповідь
Як довго гоїться рана після біопсії шийки матки?
Тривалість загоєння шийки матки після біопсії залежить від методу проведення процедури. У разі проведення конічної біопсії шийка гоїться найдовше — 4–6 тижнів, а після щипкової — приблизно 7 днів.
Що не можна робити після біопсії шийки матки?
Відновлення після біопсії шийки матки залежить від методу забору зразка та особливостей стану органу в конкретної жінки. Тому на консультації лікар рекомендує персональні обмеження після біопсії шийки матки. Вони можуть включати заборону на використання тампонів, вагінальний секс, гарячі ванни, купання у відкритих водоймах тощо.
Як йдуть місячні після біопсії шийки матки?
Біопсія супроводжується незначною травматизацією епітелію. Тому в деяких випадках місячні після біопсії шийки матки можуть бути зі зміною обсягів виділень. Варіантом норми безпосередньо після процедури вважаються незначні кров’янисті або водянисті виділення (не менструація). Зазвичай вони припиняються впродовж 5–7 днів. Якщо цього не станеться, терміново отримайте консультацію гінеколога.
Що відбувається з організмом після біопсії шийки матки?
Біопсія шийки матки — безпечна процедура, яка не впливає на процеси в організмі жінки. Найчастіше реабілітаційний період після біопсії шийки матки проходить непомітно. Рідше виникають незначні виділення зі статевих шляхів (зокрема з домішкою крові) та / або несильні тягнучі болі внизу живота. Неприємні симптоми проходять впродовж тижня.
Які симптоми мають насторожити після біопсії шийки матки?
Насторожуючі симптоми після біопсії шийки матки: кров’янисті виділення понад два тижні (особливо інтенсивні), рясні жовті виділення, різкий біль, поява неприємного запаху з піхви тощо. У разі недотримання рекомендацій лікаря можливе приєднання бактеріальної інфекції або розвиток гнійного процесу. За погіршення загального стану та підвищення температури тіла рекомендовано виклик невідкладної допомоги.
Чи проводять біопсію шийки матки тим, хто не народжував, і чи може вона вплинути на можливість завагітніти?
Біопсія шийки матки жінкам, що не народжували, проводиться. Найчастіше за сумнівних результатів кольпоскопії та PAP-тесту. Для цього вибираються найбільш щадні методи — петльова або радіохвильова біопсія.
Лікарі
У клініці МЕДІКОМ ви можете пройти якісну діагностику з подальшим лікуванням у найкращих фахівців з великим досвідом роботи в проведенні процедури біопсії та лікуванні гінекологічних проблем. Записатися на консультацію до гінеколога, дізнатися скільки коштує біопсія шийки матки та запитати цікаві для вас моменти ви можете, зателефонувавши за вказаними номерами на сайті клініки. Телефонуйте та переконайтесь в цьому особисто!
Ціна біопсії шийки матки
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Виїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).
Вiдгуки
Ось що значить класна приватна клініка! Робила біопсію. Лікар строго (не для галочки) перепитав про алергію на анестетики. А в мене з цим в дитинстві були проблеми. Тому для процедури підібрали нешкідливе знеболення. А в простій лікарні зробили б аналіз як є
Робила тут біопсію два тижні тому. Результат швидко. Наслідків ніяких не було. Навіть ніяких виділень, як попереджали...
Я була така нажахана, коли мені призначили, адже начиталась в інтернеті яка це болюча процедура і як потім буває погано, а ще про всякі різні побочки. Але ні з чим таким не зіткнулася. Все було швидко, безболісно, після процедури забору зразку ткані з шийки матки теж нічого, ніякого дискомфорту чи болей. Моя пошана Бурбель Олені Сергіївні за професійно виконану процедуру. Як я розумію з відгуків в інтернеті, не в кожній клініці і не кожний лікар-гінеколог це робить з турботою про пацієнтку! Дякую і рекомендую!
Була на прийомі в районній поліклініці, там мені і призначили зробити біопсію. За відгуками обрала Медіком. Клініка мені сподобалася, лікарі дуже уважні, якщо чесно, з районною поліклінікою просто "небо і земля"... Подальше лікування тепер продовжуватиму тут.
Робила біопсію по направленню від гінеколога. Все пройшло швидко і безболісно, дарма я переживала. Лікуюся у Лічутіної Наталії Леонідівни, дуже мені імпонує ця лікарка. І пояснить все, і на питання відповість, і навіть заспокоїть за потреби. Я рада, що свого часу обрала саме клініку Медіком.
Ольга Валеріївна завжди дуже доброзичлива, спілкування з нею - одне задоволення. Все докладно розповість, пояснить план лікування. Чудовий лікар. Вилікувала мене швидко. Спостерігатися тепер буду тільки у неї. Дякую за лікування!
С клиникой Медиком связана уже несколько лет. Обращалась к гастроэнтерологу. Теперь пришла очередь гинеколога. )) И если в первом случае все прошло, как обычно проходит на приеме у врача, то о враче-гинекологе И.Д. Кондратенко захотела оставить отзыв. Прекрасный специалист, заботливый медик, необычайно добрая женщина. Как по мне, то вообще лучший гинеколог Киева. Находится под ее наблюдением было комфортно и спокойно, с полной уверенностью, что все будет хорошо.
К врачу-гинекологу Елене Анатольевне Арендарь попала совсем случайно, при разговоре коллег услышала отзывы. К тому же клиника на Кондратюка 8 находится совсем рядом. Давно беспокоили постоянная боль внизу живота и нерегулярные месячные. Врач назначила сдать анализы (кровь, моча, брала мазок) и процедуру биопсии. Скажу честно, боялась ужасно. Но сделали обезболивающее, и все прошло достаточно быстро и комфортно. Теперь прохожу у Елены Анатольевны лечение. Очень внимательный доктор, всегда прислушивается, действительно профессионал высокого уровня. Желаю ей только крепкого здоровья, удачи и неиссякаемой энергии. Также хочу поблагодарить весь персонал клиники. Каждый на своем месте. Спасибо вам!
Юлия Сергеевна Кочет - доктор от Бога, человек просто с “золотыми руками”. Выражаю ей огромную благодарность за эффективное лечение эрозии шейки матки. Перед “прижиганием” сдала анализы, провели процедуру биопсии. Безумно радовалась, когда узнала, что никакого предрака и чего еще хуже не обнаружили. Скажу одно, лечиться у Юлии Сергеевны - большая удача. Если ищете хорошего гинеколога, то вам нужно попасть именно к ней.
Спасибо огромное за лечение Наталье Леонидовне! Её доброжелательная манера общения сразу вселила уверенность, что биопсия - это не так уж страшно, а в моем случае (дисплазия) просто необходима. Процедура в целом прошла нормально. Единственное, у меня низкий болевой порог и я долго не могла расслабиться. Рада, что нашла терпеливого и аккуратного врача. Возможно, кому-то тоже пригодиться, доктор Личутина принимает в клинике на Тютюнника (Печерск)
Добрий день! А мені дуже подобається лікарь-гінеколог Сагінадзе Н.Б. Це надзвичайно чуйний і турботливий лікар. Дуже обережна. Ні, я не скажу, що інші лікарі в клініці погані, але вона для мене - найкраща. Рекомендую йти на прийом тільки до неї. Жодного зайвого або незручного питання. Дякую від щирого серця!
Хочу подякувати дивному доктору Сергію Олександровичу Пащенко за ту увагу, з якою він до мене поставився. Була на прийомі у гінеколога з приводу поліпів. Зараз виявляється дуже багато можна зробити протягом одного дня - і аналізи здати і лікувальні процедури пройти. Загалом, все пройшло, як не можна краще. Безмежно вдячна, і величезне СПАСИБІ!
Показати ще 3
Всього 12 відгуків