exit
search serach
Біопсія шийки
567. Біопсія шийки матки
1500 грн.
Більше Згорнути down

Біопсія шийки матки в Києві

Біопсія шийки матки – це мале оперативне втручання, під час якого проводиться забір крихітного шматочка тканини шийного епітелію матки, дослідження якого допомагає підтвердити або виключити розвиток передракового стану або наявність онкозахворювання.

Біопсія шийки матки (Київ, МЕДІКОМ) проводиться в умовах стаціонару одного дня. Це швидке та високо інформативне дослідження, яке проводиться на клітинному та тканинному рівні, та дозволяє поставити остаточний діагноз.

Відкрити Згорнути down

Показання

Показаннями до проведення біопсії шийки матки є різні патологічні ураження поверхні шийки матки та цервікального каналу.

Показання для гістологічного дослідження біоптату:

 • підозри на онкологію;
 • порушення, виявлені під час кольпоскопії;
 • лікування у гінеколога з приводу передракових станів і новоутворень;
 • позитивний результат аналізу на папіломатоз;
 • виявлення патологічно змінених клітин в мазку;
 • планування вагітності;
 • лікування у гінеколога з діагнозами: міома, карцинома, дисплазія шийки матки;
 • спадкова схильність до онкології.

Якщо гінеколог під час вагітності жінки помітить у неї зміни в області шийки матки, може бути призначено проведення біопсії до пологів. В цьому випадку взяття біоптату найкраще здійснювати в другому триместрі вагітності, коли ризики розвитку несприятливих наслідків мінімальні.

Всім жінкам від 20 років рекомендується відвідувати гінеколога мінімум 1 раз на рік з обов'язковим проведенням відеокольпоскопії й онкоцитологічного дослідження. Жінкам старше 40 років і жінкам з поганою спадковістю – 1 раз в 6 місяців.

Гістологічний аналіз проводиться для з'ясування природи змін шийки матки на тканинному рівні, вивчення характеристик і видів цих змін, для встановлення діагнозу та підбору оптимальної схеми лікування, для відстеження ефективності проведених терапевтичних заходів.

Навіть при відсутності симптомів і гарному самопочутті необхідний регулярний огляд, тому що деякі хвороби починаються безсимптомно.

Відкрити Згорнути down

Симптоми, при яких необхідна консультація гінеколога та біопсія шийного епітелію:

 • позаменструальні кровотечі/ мазання;
 • порушення менструального циклу;
 • різкий, гострий біль та болі, що тягнуть, або тривалі больові відчуття внизу живота чи попереку;
 • патологічні виділення (білі, сирні, жовті, сірі, зеленуваті, коричневі);
 • аменорея;
 • свербіж і дискомфорт в області промежини;
 • надмірно рясні менструальні кровотечі;
 • мізерні менструальні кровотечі;
 • біль при статевому акті.
Відкрити Згорнути down

Захворювання, при яких необхідна біопсія шийки матки:

Відкрити Згорнути down

Протипоказання

Біопсія шийки матки має ряд протипоказань:

 • захворювання, пов'язані з проблемами згортання крові;
 • період менструації;
 • при гострих запальних процесах в шийці та піхві;
 • при гострих запальних або вірусних захворюваннях з підвищенням температури тіла.

Не рекомендується проводити біопсію на ранніх або пізніх термінах вагітності, оскільки в терміні до 12 тижнів проведення біопсії загрожує ризиками підвищення ймовірності викидня, а на пізніх термінах взяття біоптату може спровокувати передчасні пологи.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до біопсії

При підготовці до біопсії шийки матки обов'язкова консультація гінеколога, на якій проводиться огляд кольпоскопом і призначаються обстеження, які допоможуть виявити наявність супутніх захворювань, інфекційних і запальних процесів. Перед біопсією, як правило, проводиться проста або розширена кольпоскопія.

Відкрити Згорнути down

Методи діагностики перед проведенням біопсії:

Відкрити Згорнути down

За добу до проведення гістологічного забору біоптату необхідно утриматися від статевих контактів, використання внутрівлагаліщних лікарських і контрацептивних засобів.

Біопсія
зробити біопсію

Процедура

У гінекології використовують кілька методів проведення процедури біопсії. Фахівці клініки МЕДІКОМ (м.Київ) використовують тільки безпечні та найбільш інформативні методи. Щоб вибрати найбільш оптимальну й об'єктивну методику для забору гістологічного матеріалу, на консультації у гінеколога аналізуються індивідуальні особливості жінки, результати гінекологічного огляду, кольпоскопії та лабораторних даних.

Методи проведення біопсії шийки матки:

1. Конізація шийки матки.
Оперативне висічення тканини шийки матки, при якому біоптат має форму конуса. Конізація шийки матки зараз представлена 2 видами – лазерна та радіохвильова.

2. Цервікальний кюретаж або зішкріб цервікального каналу.
Процедура полягає в зішкрібі слизової цервікального каналу спеціальним інструментом – кюреткою.

3. Радіохвильова біопсія шийки матки.
Здійснюється радіохвильовою петлею, спеціальним інструментом, який підключений до радіохвильового апарату. В основі дії петлі лежить вплив на тканини радіохвилями, які дозволяють швидко та безболісно зрізати частину шийного епітелію, вапорізіруют частину клітин, залишаючи при цьому здорові тканини неушкодженими. На цей час, радіохвильова біопсія шийки матки вважається найбільш мало травматичним і щадним методом.

4. Петельна електрохірургічна біопсія.
Взяття біоптату проводиться найтоншою ниткою, виготовленою з металу, по якій проходить слабкий електричний струм.

При значному поширенні патологічного процесу на шийку матки, гінекологи можуть рекомендувати провести аспіраційну біопсію (пайпель-біопсія) ендометрію матки. Взяття біологічного матеріалу проводиться спеціальним вакуумним апаратом, електровідсмоктувачем, пайпелем (гнучкою трубкою, що  висмоктує). Аспіраційна біопсія дозволяє отримати зразки слизової матки для проведення цитологічного, гістологічного або гістохімічного досліджень.

При проведенні біопсії шийки матки проводиться знеболення. Вид анестезії залежить від методу взяття гістологічного матеріалу, больового порогу пацієнтки, обсягів оперативного втручання.

Тривалість проведення будь-якого виду біопсії займає близько 30 хвилин і залежить від обраного методу проведення гістологічного взяття матеріалу й особливостей організму пацієнтки.

Проводити біопсію краще в першій половині менструального циклу, на 7-13 день.

Відкрити Згорнути down

Біопсія шийки матки наслідки

Сучасні методи проведення біопсії викликають мінімальні пошкодження тканин шийки матки. Проте, дуже рідко, але процедура біопсії може викликати неприємні наслідки й ускладнення.

Ускладнення біопсії шийки матки:

 • кровотеча з місця взяття біоптату;
 • недостатність шийки матки, яка дуже часто призводить до викиднів і передчасних пологів;
 • запалення цервікального каналу й/ або матки;
 • іноді можуть пошкоджуватися прилеглі органи (матка, сечовий міхур, сечовід).

Непрямим ускладненням проведення біопсії можна вважати алергічні реакції на анестезійні препарати.

Відкрити Згорнути down

Переваги проведення біопсії в клініці МЕДІКОМ (м.Київ)

 1. Біопсія проводиться з використанням тільки перевірених методик і технологій, які пропонує сучасна оперативна гінекологія.
 2. Процедура біопсії проводиться протягом 1 дня перебування в стаціонарі.
 3. Використовуються тільки сучасні анестезуючі препарати з мінімальним ризиком ускладнень.
 4. Процедура високоінформативна, малотравматична, безболісна та безпечна.
 5. Значний досвід проведення біопсії у гінекологів клініки.
 6. Точні результати.
 7. Відносно низька вартість процедури.
Відкрити Згорнути down

Лікарі

У клініці МЕДІКОМ ви можете пройти якісну діагностику з подальшим лікуванням у найкращих фахівців з великим досвідом роботи в проведенні процедури біопсії та лікуванні гінекологічних проблем. Записатися на консультацію до гінеколога, дізнатися скільки коштує біопсія шийки матки та запитати цікаві для вас моменти ви можете, зателефонувавши за вказаними номерами на сайті клініки. Телефонуйте та переконайтесь в цьому особисто!

comment 21
Кондратенко Ірина Дамірівна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, к.м.н.
comment 33
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 0
Бурбель Олена Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 11
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча гінекологічним відділенням на Оболоні, лікар-гінеколог, акушер-гінеколог вищої категорії

Ціна біопсії шийки матки

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Процедури/Маніпуляції
567. Біопсія шийки матки

1500 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

17.10.2019 13:03
Олена Борисівна

Ольга Валеріївна завжди дуже доброзичлива, спілкування з нею - одне задоволення. Все докладно розповість, пояснить план лікування. Чудовий лікар. Вилікувала мене швидко. Спостерігатися тепер буду тільки у неї. Дякую за лікування!

01.10.2019 18:22
Галина

С клиникой Медиком связана уже несколько лет. Обращалась к гастроэнтерологу. Теперь пришла очередь гинеколога. )) И если в первом случае все прошло, как обычно проходит на приеме у врача, то о враче-гинекологе И.Д. Кондратенко захотела оставить отзыв. Прекрасный специалист, заботливый медик, необычайно добрая женщина. Как по мне, то вообще лучший гинеколог Киева. Находится под ее наблюдением было комфортно и спокойно, с полной уверенностью, что все будет хорошо.

10.08.2019 15:01
Анастасия

К врачу-гинекологу Елене Анатольевне Арендарь попала совсем случайно, при разговоре коллег услышала отзывы. К тому же клиника на Кондратюка 8 находится совсем рядом. Давно беспокоили постоянная боль внизу живота и нерегулярные месячные. Врач назначила сдать анализы (кровь, моча, брала мазок) и процедуру биопсии. Скажу честно, боялась ужасно. Но сделали обезболивающее, и все прошло достаточно быстро и комфортно. Теперь прохожу у Елены Анатольевны лечение. Очень внимательный доктор, всегда прислушивается, действительно профессионал высокого уровня. Желаю ей только крепкого здоровья, удачи и неиссякаемой энергии. Также хочу поблагодарить весь персонал клиники. Каждый на своем месте. Спасибо вам!

07.03.2019 14:24
Алла

Юлия Сергеевна Кочет - доктор от Бога, человек просто с “золотыми руками”. Выражаю ей огромную благодарность за эффективное лечение эрозии шейки матки. Перед “прижиганием” сдала анализы, провели процедуру биопсии. Безумно радовалась, когда узнала, что никакого предрака и чего еще хуже не обнаружили. Скажу одно, лечиться у Юлии Сергеевны - большая удача. Если ищете хорошего гинеколога, то вам нужно попасть именно к ней.

15.10.2018 16:18
Алина

Спасибо огромное за лечение Наталье Леонидовне! Её доброжелательная манера общения сразу вселила уверенность, что биопсия - это не так уж страшно, а в моем случае (дисплазия) просто необходима. Процедура в целом прошла нормально. Единственное, у меня низкий болевой порог и я долго не могла расслабиться. Рада, что нашла терпеливого и аккуратного врача. Возможно, кому-то тоже пригодиться, доктор Личутина принимает в клинике на Тютюнника (Печерск)

04.04.2018 13:05
Маріанна

Добрий день! А мені дуже подобається лікарь-гінеколог Сагінадзе Н.Б. Це надзвичайно чуйний і турботливий лікар. Дуже обережна. Ні, я не скажу, що інші лікарі в клініці погані, але вона для мене - найкраща. Рекомендую йти на прийом тільки до неї. Жодного зайвого або незручного питання. Дякую від щирого серця!

17.01.2018 17:54
Христина

Хочу подякувати дивному доктору Сергію Олександровичу Пащенко за ту увагу, з якою він до мене поставився. Була на прийомі у гінеколога з приводу поліпів. Зараз виявляється дуже багато можна зробити протягом одного дня - і аналізи здати і лікувальні процедури пройти. Загалом, все пройшло, як не можна краще. Безмежно вдячна, і величезне СПАСИБІ!

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down