
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) в Києві
МРТ (магнітно-резонансна томографія) ― безпечний та надійний метод, що дає змогу візуалізувати структуру внутрішніх органів і тканин. Важливою перевагою МРТ, як методу діагностики, є повна відсутність іонізуючого випромінювання. На відміну від рентгенографії чи комп’ютерної томографії (КТ), які мають променеве навантаження. Це робить можливим проведення високоінформативного обстеження безпечним методом.
Як працює МРТ
Фізичний принцип роботи апаратів МРТ полягає у використанні сильного магнітного поля та радіочастотного випромінювання. Тому є певні запобіжні заходи, які стосуються металевих предметів в тілі пацієнтів або зовні.
Зображення внутрішніх структур формується при скануванні за рахунок певного розташування протонів водню у клітинах організму. На екран монітора результати виводяться у вигляді серії знімків. При цьому тканинний контраст на них набагато вищий за той, що отримують під час КТ.
Крім нативних обстежень, використовується МРТ із контрастом. Контрастні речовини, як правило, безпечні для пацієнтів та вводяться внутрішньовенно. Це допомагає підкреслити різницю між нормальними та патологічно зміненими тканинами, а також дає додаткові діагностичні можливості при обстеженні певних патологій.
Види МРТ
Залежно від необхідності введення контрастної речовини МРТ поділяють такі види, як:
- МРТ діагностика без контрастного посилення;
- МРТ діагностика з контрастом (дозволяє точніше досліджувати м'які тканини, судини та новоутворення).
У нашій клініці виконуються такі види магнітно-резонансної томографії:
- МРТ головного мозку;
- МРТ органів черевної порожнини;
- МРТ орбіт;
- МРТ щелепно-лицьової області, носових пазух;
- МРТ м'яких тканин шиї;
- МР-ангіографія;
- МРТ всіх відділів хребта;
- МРТ суглобів;
- МРТ колінного суглоба;
- МР-холангіопанкреатографія;
- МРТ нирок, наднирників;
- МРТ органів малого тазу.
Коли призначають МРТ
Лікарі призначають магнітно-резонансну томографію для діагностики, контролю динаміки, планування лікування ряду захворювань. Також МРТ допомагає уточнити діагноз, який був поставлений завдяки іншим методам дослідження (УЗД, рентгенографії). Його можна використовувати і як метод скринінгу, тобто розширеного пошуку патологічних змін в організмі.
Показання до МРТ:
- підозра на інсульт чи реабілітаційний період після нього;
- травми, гематоми;
- кісти;
- новоутворення та метастази;
- аневризми, тромбози та інші судинні патології;
- захворювання та їх ускладнення будь-яких внутрішніх органів та систем, у тому числі: головного та спинного мозку, кісток та суглобів, серця та судин, печінки, підшлункової залози, нирок, органів малого тазу.

На консультацію по МРТ варто записатися, якщо турбують такі симптоми:
- часті головні болі;
- непритомні стани;
- судоми;
- різке погіршення зору;
- втрата пам'яті чи її погіршення;
- недостатня концентрація уваги;
- проблеми із вимовою;
- порушення чутливості;
- погана координація рухів;
- скутість, біль у суглобі чи суглобах;
- нудота, біль у животі;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- біль у грудях;
- задишка.
Протипоказання — кому не можна робити МРТ?
Враховуючи вплив потужного магнітного поля, використання МРТ може стати неможливим, якщо в ділянці тіла пацієнта, що підлягає обстеженню, є металеві пристрої або конструкції. До них належать: кардіостимулятор, кохлеарні імпланти, протези клапанів серця, імлантований пристрій для вливання ліків, судинні кліпси та хірургічні скобки та ін.
Інколи, якщо пацієнт не впевнений, чи є в нього якісь небезпечні для МРТ предмети, проводится попереднє рентгенологічне обстеження.
Якщо в зону дії магнітного поля випадково потрапить метал або його частки, це може призвести до неякісної діагностики, опіків у пацієнта та псуванню обладнання. Тому кожного, хто входить в зону сканера, попереджають про небезпеку та додатково перевіряють.
Серед інших протипоказань до МРТ:
- вагітність (перший триместр);
- перенесені осколкові або кульові поранення (якщо уламок не видалено);
- важкі захворювання нирок (для МРТ з контрастом);
- деякі психічні стани, коли пацієнт не може відповісти на питання щодо наявності металевих предметів і немає близьких, які могли б надати інформацію;
- стани, коли пацієнт не може знаходитися в нерухомому стані до кінця процедури;
- клаустрофобія, яку не можна приборкати заспокійливими засобами;
- перебування пацієнта у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
В кожному випадку можливість проведення обстеження за допомогою МРТ-діагностики оцінюється індивідуально.
Як підготуватися до МРТ?
В залежності від показань, лікар може призначити дослідження окремої ділянки тіла, певних органів та систем.
Зазвичай особлива підготовка до МРТ не потрібна. Тому обстеження можна проводити як планово, так і екстренно. В деяких випадках пацієнта можуть попросити дотримуватися певної дієти або питного режиму, наприклад, коли заплановано дослідження сечового міхура або матки.
Всі ювелірні прикраси, пірсинг та інші з’ємні металеві елементи потрібно буде зняти і залишити в роздягальні кабінету МРТ. Пацієнти повністю перевдягаються в одноразовий халат, шапочку і бахіли. При обстеженні голови або орбіт слід зняти макіяж.
Не наносьте гелі, мазі, крем (у тому числі, лікувальний) на зону обстеження перед процедурою. А якщо нанесли, попередьте лікаря.
Приїжджати варто завчасно, адже може знадобитися час для введення контрасту, заспокійливого препарату або проведення додаткових обстежень.
На що очікувати під час МРТ?
Обстеження абсолютно безболісне. Сканер представляє собою велику трубу, в яку пацієнта переміщують на рухомому столі. Головне — це залишатися нерухомим під час всієї процедури та слухати команди медичного персоналу, який знаходиться в сусідній кімнаті та спостерігає за ходом дослідження.
Варто також знати, що дослідження супроводжується досить гучними постукуваннями та фоновим шумом. Тому пацієнту надягають навушники. Також можуть бути запропоновані беруші.
Завдяки сигнальній груші, яку пацієнт тримає в руках протягом всього дослідження, можна повідомити медичному персоналу про неприємні відчуття. Просто стисніть грушу, якщо почуваєтесь погано або сильно хвилюєтесь.
Якщо після введення контрасту з’являються алергічні прояви: шкірний висип, головний біль, свербіж, задишка, слід негайно повідомити лікаря.
Вся процедура може тривати від 20 до 90 хвилин в залежності від ділянки та необхідності контрастного підсилення. Після обробки лаборант передає результати МРТ лікарю. Їх оцінка може зайняти певний час.
Як отримати результати МРТ?
Вартість послуги МРТ залежить від об’єму обстеження, зони, необхідності застосування контрасту, седації, тощо. Якщо ви шукаєте, де зробити МРТ в Києві, зверніться до цілодобового контакт-центру клініки МЕДІКОМ. Наші оператори проінформують вас про ціну, правила підготовки і допоможуть записатись на МРТ у зручний для вас час.
Строк зберігання оригіналів результатів клінікою (плівка, диск, висновок) – 60 днів.
Де пройти магнітно-резонансну томографію в Києві?
Наша клініка на Оболоні за адресою: просп. Володимира Івасюка, 6Д обладнана сучасним потужним апаратом МРТ експертного рівня ― Siemens Magnetom Sempra з напруженістю магнітного поля 1.5 Т.
Це новий апарат останнього покоління з технологіями Tim 4G/Dot. Вони забезпечують кращі результати та максимальну продуктивність в умовах високого навантаження.
Виняткова якість зображень, висока анатомічна деталізація та візуалізація тонких структур. Високі технічні характеристики томографу розширюють клінічні можливості, прискорюють швидкість обстеження та обробки результатів.
Всі параметри сканування підбираються автоматично після збору та аналізу інформації, адже кожний пацієнт та його стан унікальні. Повна автоматизація тестів суттєво знижує ризик помилки та спрощує роботу лікаря. Завдяки оновленим технологіям з’явилась можливість проводити дослідження навіть тим пацієнтам, яким раніше МРТ було протипоказано.
В сучасному апараті значно нижчий шум та звукове навантаження.
Записатися на обстеження і пройти МРТ в Києві можна 24/7 в чаті на сайті, через telegram-бот або за телефоном цілодобового контакт-центру МЕДІКОМ.
Лікарі
Напрямком МРТ-досліджень керує досвідчений лікар-рентгенолог першої категорії Ящук Юрій Іванович. При необхідності консультація лікаря-рентгенолога може бути проведена англійською мовою.
Ціни МРТ
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
3500 грн
2500 грн
2500 грн
2500 грн
3100 грн
5200 грн
5500 грн
5300 грн
4900 грн
5000 грн
7000 грн
7500 грн
7600 грн
3100 грн
5000 грн
10000 грн
4800 грн
7500 грн
180 грн
100 грн
220 грн
150 грн
600 грн
3000 грн
5000 грн
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Постійно проходжу МСЕК по інвалідності. І вже вдруге роблю МРТ в "Медікомі". Жодного разу у комісії не було претензій до опису, бо раніше придиралися до дрібниць через висновок томографії з нашої районної клініки.
Провела експеримент. Маю проблеми з нирками. І 10 років тому мені ввели контраст в одній клініці перед МРТ, через що потрапила в реанімацію. Але в Медікомі на це звернули увагу, лікар перед процедурою подав список протипоказань і сам послідовно перепитав, чи не маю таких і таких протипоказань. В тому числі й через хвороби нирок. Звісно тут я вже про них повідомила, і мені відразу порекомендували робити МРТ без контрасту. Так що я своїм невеличким експериментом підтвердила для себе, що тут в клініці здоров'я пацієнта високо цінується.
Дякую клініці за проведене МРТ з якісною деталізацією структур. Так сталося, що потрапив в аварію, після якої, як кажуть, мене по кусочках збирали. Тепер потребую постійного комплексного обстеження та догляду. Медична страховка дозволяє мені користуватися послугами Медікому. Тим паче лікар Станіслав Коваль мені вже став як друг. Скільки він мені понарозказував по моїх знімках МРТ. Але все по ділу, до дрібничок. Так що жити будемо! А лікарям заслужений респект!