exit
search serach
Лечение гинекомастии в Киеве

Лікування гінекомастії у Києві

Пройти лікування гінекомастії у Києві можна в Клініці МЕДІКОМ. У нас працюють висококваліфіковані фахівці з великим досвідом лікування ендокринологічних захворювань, які допоможуть вирішити проблему. У клініці є все необхідне обладнання для точної діагностики та ефективної терапії.

Гінекомастія — це збільшення грудних залоз у чоловіків. Через збільшення молочних залоз у чоловіків розвиваються комплекси: вони можуть не комфортно почуватися на пляжі, у сауні, у спортивному залі та інших громадських місцях, які передбачають присутність із відкритим торсом. Найчастіше чоловіки соромляться звертатися до лікаря. Але якщо за перших симптомів гінекомастії не звернутися до лікаря, захворювання може призвести до ускладнень.

Загальні положення та класифікація

Гінекомастія ділиться на три види:

 • істинну — проявляється у разі патологічної гіпертрофії залізистої тканини, коли вона розростається за «жіночим типом»;
 • хибну — являє собою всього лише збільшення грудей за рахунок локального скупчення жирового прошарку;
 • змішану — включає ознаки істинної та хибної гінекомастії.

Другий вид гінекомастії може виникати у чоловіків у процесі ожиріння. Нерідко буває, що в такому випадку виявляються обидва види гінекомастії (змішаний вид).

Стадії гінекомастії

Гінекомастія грудей проходить у три стадії:

 • проліферуюча — триває близько 4 місяців, протягом яких відбувається первинне розростання молочних залоз;
 • проміжна — триває від 4 місяців до 1 року та характеризується дозріванням молочних залоз;
 • фіброзна — являє собою формування сполучних тканин і необхідних жирових відкладень, які сприяють повному формуванню органу.

Причини гінекомастії

У чоловіків причини гінекомастії можуть бути наступними:

 • порушення гормонального балансу;
 • проблеми із печінкою;
 • порушення обміну речовин;
 • частий прийом анаболіків та стероїдів;
 • зниження імунітету;
 • інтоксикація організму;
 • різні ендокринні порушення (пухлини надниркових залоз, гіпотиреоз тощо);
 • генетична схильність та спадкові хвороби;
 • прийом ліків не за призначенням лікаря (особливо препарати з високим вмістом естрогену та пролактину, оскільки саме через них і виникає гормональний дисбаланс);
 • надлишкова вага.

Симптоми гінекомастії

Визначити наявність гінекомастії вам допоможуть наступні симптоми:

 • стрімке збільшення діаметра молочних залоз;
 • виділення, які схожі на молочні, із сосків;
 • збільшення чутливості та болючості в області сосків;
 • неприємні відчуття при носінні одягу, коли той треться об груди;
 • біль та дискомфорт у грудях.

Зростання грудей у пацієнта при гінекомастії становить від 2 до 15 см у діаметрі. Їх маса при цьому збільбується на 160 грамів. Ареола розширюється на 2-3 см у діаметрі та посилює свою пігментованість.

Перші ознаки гінекомастії можуть виникнути у дитячому та підлітковому віці. Це прийнято вважати нормою. А от якщо протягом 2 років симптоми не зійдуть нанівець, стан переходить у статус патології.

У підлітковому віці гінекомастія може виникнути через порушений гормональний фон, точніше через недостатнє вироблення тестостерону та заміщення його естрогеном. До інших причин розвитку патології відносяться:

 • брак андрогенів — також може бути викликаний різними гормональними захворюваннями;
 • тривале голодування  — особливо сильно воно може вплинути на дітей молодшого віку, оскільки підростаючому організму необхідно більше поживних речовин, їх брак може спричинити труднощі у роботі ендокринної системи);
 • травми грудної клітки — оскільки вони здатні викликати гормональний дисбаланс і надмірне вироблення пролактину;
 • вживання алкоголю та наркотиків — вони згубно впливають на печінку та призводять до порушення вироблення гормонів.

Для діагностики гінекомастії у дитини слід звернутися до дитячого ендокринолога, який спеціалізується на проблемі (Клініка МЕДІКОМ не надає послугу лікування дітей та підлітків від гінекомастії).

Діагностика гінекомастії

Для обстеження гінекомастії та виявлення її наявності лікарі проводить наступні процедури:

 • первинний огляд тканин молочної залози та консультація мамолога;
 • УЗД молочних залоз;
 • аналіз рівня тестостерону, естрогену, пролактину та інших гормонів;
 • біопсія молочних залоз (ця процедура призначається лікарем тільки при підозрах на злоякісну пухлину — у таких випадках вам буде потрібна консультація онколога);
 • КТ молочних залоз та внутрішніх органів.

Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря. Раннє лікування гінекомастії сприяє більшій ефективності.

Лікування гінекомастії

Гінекомастія: як лікувати

Кваліфіковані лікарі МЕДІКОМ знають, як лікувати гінекомастію: і терапевтичним, і хірургічним способом. Тому за перших ознак захворювання рекомендуємо записатися на консультацію до ендокринолога в нашу клініку.

Найчастіше лікарі після обстеження призначають медикаментозне лікування, яке полягає у прийомі гормональних препаратів. Дуже важливо дотримуватись при гінекомастії клінічних рекомендацій. Не рекомендується займатися самолікуванням, оскільки це може лише погіршити ваш стан.

Популярністю користується також консервативна терапія, суть якої полягає у прийомі препаратів, що містять тестостерон. Проте такі препарати показують високу ефективність переважно у перші місяці хвороби, коли ще не виникли ускладнення. Обов'язково призначається дієта при гінекомастії. Правильне харчування — це запорука правильного гормонального балансу, отже, запобігання виникненню можливих ускладнень.

Діагностика та лікування гінекомастії

Операції при гінекомастії

Якщо загострилася гінекомастія, операція стає необхідністю. Таке відбувається у тому випадку, коли консервативне лікування вираженої форми гінекомастії не дає результату. Тоді пацієнта поміщають у хірургічний стаціонар.

Якщо ж лікар має справу з хибною гінекомастією, що з'явилася внаслідок ожиріння, на прохання пацієнта він може провести ліпосакцію — хірургічну операцію з відкачування зайвого жиру через спеціальні проколи у шкірі. При помилковій гінекомастії операція такого виду допомагає пацієнтові позбутися захворювання.

При істинній гінекомастії лікар вдається до операції висічення гіпертрофованої тканини молочної залози — видалення гінекомастії. Згідно зі статистикою та відгуками, гінекомастія лікується, і вже незабаром після операції пацієнт може повернутися до повноцінного життя.

При змішаній формі гінекомастії оперативне втручання складається з ліпосакції для видалення надмірної жирової клітковини та висічення тканин гіпертрофованої грудної залози через невеликий косметичний доступ.

Ціна операції гінекомастії індивідуальна для кожного пацієнта та визначається складністю клінічного випадку. Вона залежить від того, в якому стані і на якій стадії знаходиться захворювання у пацієнта, а також від того, з хибною, істинною або змішаною формою хвороби доведеться працювати, тому це питання краще уточнити у лікаря, який вас веде.

Профілактика гінекомастії

Найчастіше гінекомастія виникає через порушення гормонального балансу. Тому для запобігання виникненню хвороби необхідно стежити за рівнем гормонів в організмі. Тестостерон, естроген та пролактин не повинні перевищувати норму.

У разі порушення балансу необхідно проконсультуватися з ендокринологом. Він призначить правильне медикаментозне лікування, ґрунтуючись на стані вашого організму та можливих протипоказаннях.

Реабілітація після гінекомастії

Будь-яка операція тягне за собою низку певних наслідків гінекомастії. Стан пацієнта після видалення гінекомастії не є особливо критичним, але й приємним його теж не назвеш. Наприклад, перші дні після хірургічного втручання плечовий пояс буде менш рухливим, і відчуватиметься невеликий біль у цій зоні.

Повна реабілітація гінекомастії триває приблизно три тижні. В цей час слід виконувати наступні рекомендації:

 • не приймати душ перші 6 днів, оскільки можуть намокнути шви після операції;
 • через 10 днів потрібно повернутися до клініки для огляду та видалення швів;
 • протягом 3-х тижнів потрібно носити спеціальний бандаж, оскільки він прискорить процес загоєння;
 • не піддавати себе фізичним навантаженням у перші 25 днів після операції.

Якщо дотримуватися цих рекомендацій, можна без проблем усунути наслідки гінекомастії.

Питання-Відповідь

Що можна їсти при гінекомастії?

Важлива складова у лікуванні гінекомастії — дієта. Вона повинна включати продукти, які підвищують рівень тестостерону в організмі. Переважно, це —морепродукти, ягоди, фрукти та овочі. Для більш детальної консультації щодо харчування вам потрібно звернутися до дієтології.

Чому у спортсменів виникає гінекомастія?

Найчастіше ця хвороба виникає у спортсменів тоді, коли вони різко знижують рівень навантажень. Все це обумовлено різким підвищенням рівня гормонів. Коли людина займається спортом, у неї підвищується рівень тестостерону, а коли він закінчує це робити, баланс зміщується у бік естрогену.

Як зрозуміти, що це гінекомастія?

Гінекомастія завжди супроводжується збільшенням грудей у чоловіків, проте одне тільки збільшення грудей необов'язково свідчить про гінекомастію. Це може бути просто різкий набір ваги. Тому, щоб отримати точну відповідь, потрібно пройти діагностику та здати аналіз на тестостерон. Тільки аналізи та обстеження підтвердять або спростують підозру.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Джерела

Експерт у напрямку:

Лікар-ендокринолог другої категорії, кандидат медичних наук

Який лікар лікує гінекомастію?

Лікуванням гінекомастії займається лікар-ендокринолог. Він спрямовує на аналізи та інструментальне обстеження, ставить діагноз та призначає лікування. У разі потреби проводить хірургічне втручання.

Якщо потрібна пластична операція гінекомастії в Києві, зверніться за допомогою в Клініку МЕДІКОМ і запишіться на консультацію до фахівця. Відділення медичного центру розташовані на Оболоні та Печерську, точніші адреси вказані на сайті у розділі «Контакти». Записатися на прийом можна також телефоном. Наші менеджери нададуть відповідь на всі ваші запитання.

Авершин Валерій Іванович
Заступник Головного лікаря стаціонару з хірургії, лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург, к.м.н., доцент
comment 19
Бацей Алла Василівна
Лікар-мамолог другої категорії
comment 8
Дичаковський Євгеній Валентинович
Лікар-хірург, онкохірург
comment 0
Іванкова Оксана Миколаївна
Лікар-хірург, мамолог вищої категорії, к.м.н.
comment 7
Кваченюк Андрій Миколайович
Лікар-хірург-ендокринолог вищої категорії, доктор медичних наук
comment 22
Кваченюк Дмитро Андрійович
Лікар-ендокринолог, дитячий ендокринолог, лікар ультразвукової діагностики
comment 0
Коваленко Андрій Петрович
Лікар-хірург, онкохірург, к.м.н.
comment 0
Лобанова Ольга Євгеніївна
Лікар-онколог, онкохірург вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 8
Марунчин Наталія Андріївна
Лікар-ендокринолог другої категорії, кандидат медичних наук
comment 3
Потолочна Майя Дмитрівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 10
Рикова Олена Іванівна
Лікар-терапевт вищої категорії, ендокринолог
comment 7

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
1330. Консультація онколога

789 грн

Більше Згорнути down
104. Консультація ендокринолога

789 грн

Більше Згорнути down
1548. Консультація ендокринолога Кваченюка А.М.,професора д.м.н. - первинна

1819 грн

Більше Згорнути down
68. Консультація мамолога

869 грн

Більше Згорнути down
Діагностика
3200. Ультразвукове дослідження грудних залоз

519 грн

Більше Згорнути down
Операції
3601. *Гінекомастія

21250 грн

Більше Згорнути down
4497. * Гінекомастія 1 категорії

22400 грн

Більше Згорнути down
4498. * Гінекомастія 2 категорії

36400 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

09.06.2022 10:53
Ірина

Від імені свого чоловіка і від себе особисто хочу подякувати хірургу О. М. Іванкову. Ви відмінний лікар! Спасибі, що позбавили чоловіка від гінекомастії, повернувши йому впевненість та життєрадісність.

03.02.2022 17:50
Михайло

Нещодавно позбувся "жіночих" грудей. Допомогла мені у цьому чудова клініка на Г. Тютюнника 37/1 і її дійсно класні фахівці. У тому, що почали рости груди, винен сам. Займався бодібілдінгом, довго приймав стероїди, м'язи були те, що треба. Але став помічати, що одна грудь поступово збільшувалась, з'явилися якісь неприємні відчуття. Через місяць ситуація стала зовсім катастрофічною. Вирішив звернутися до лікаря. Однак фахівця довелося пошукати. Далеко не у кожній клініці є хороші пластичні хірурги. У МЕДИКОМ гінекомастію усували під місцевим наркозом. Пару тижнів були синці та заживало все швидко. На стероїдах тепер поставив хрест. Слова глибокої вдячності клініці і її співробітникам!

20.07.2021 12:07
Сергій

Місяць тому зробив операцію з приводу гінекомастії. Скажу коротко і як є. Оксана Миколаївна Іванкова - справжній професіонал і фахівець у своїй справі! Дуже тактовна жінка, може не тільки заспокоїти, але й зарядити позитивним настроєм на успішність усіх процедур та операції. Нарешті з її допомогою я здійснив свою мрію та почуваюся краще, ніж будь-коли!

12.11.2020 14:43
Светлана

У меня муж сам писать отзыв не стал бы, да еще по такой деликатной теме. Но я хочу поблагодарить клинику за то, что помогли вернуть мне в семью покой и уверенного в себе мужа. После перелома ноги он сильно поправился. Когда начал ходить, взялся за похудение и правильное питание. Но грудь при этом не уменьшалась! Сюда нас записали на консультацию к эндокринологу Ж. В. Калашниковой. После того, как сдали анализы на гормоны, нам назначили лечение. В клинике действительно помогли. Грудь значительно уменьшилась, а у мужа на глазах растет самооценка! Спасибо!

06.06.2019 08:30
Андрей

Хочу оставить слова благодарности клинике и лично врачам Кваченюк А. Н. и Иванковой О. Н. К операции шел долго. Мужчины, страдающие такой же проблемой меня поймут. Неудовлетворенность внешним видом и психологический дискомфорт сопровождали меня с подросткового возраста. Еще тогда врачи поставили диагноз гипогонадизм, назначили тестостерон и понеслось: лишний вес, но самое страшное - начала расти грудь. Врачи только разводили руками и говорили, что об операции можно будет говорить позже. Клинику и врачей искал по интернету. Специально для консультации приехал в Киев на Кондратюка, 8. Вместе с врачами обговорили возможные варианты и все-таки решили оперировать. Сдал необходимые анализы. Операция прошла отлично. Наконец-то увидел себя в зеркале, как давно мечтал, с совершенно нормальной мужской грудью. Спасибо Оксане Николаевне за прекрасно проведенную операцию и отличный результат!

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down