Репозиція (редресація) кісток носа в Києві
Переломи кісток носа є найпоширенішими переломами лицьових кісток. Зазвичай вони пов’язані з падінням, спортивними травмами, фізичними нападами та дорожньо-транспортними пригодами. Цьому сприяє виступання кісток носа за площину обличчя та їх центральне розташування.
Кісткова травма може виникати ізольовано або в поєднанні з пошкодженнями м’яких тканин та інших кісток обличчя. Переломи носа вдвічі частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок.
Розрізняють закриті та відкриті переломи носа, односторонні та двосторонні, зі зміщенням або без, окремо виділяють осколковий або складний.
В залежності від типу травми обирають варіант репозиції кісток носа.
Репозиція – це хірургічне втручання з метою вправлення кісток носа при переломах. Її проводять як в гострому періоді травми, так і пізніше для виправлення її наслідків (викривлених носових кісток).
Коли потрібна репозиція кісток носа
Показаннями до репозиції або редресації кісток носа є:
- простий перелом кісток носа або носово-перегородкового комплексу;
- закупорка носа або порушення дихальних шляхів через викривлені носові кістки;
- перелом носово-перегородкового комплексу з відхиленням носа менше половини ширини перенісся;
- період менш ніж 3 години після травми у дорослих та дітей за наявності мінімального набряку;
- 6-10 днів після травми у дорослих (3-7 днів у дітей) – після зняття набряку, але до з’єднання уламків.
Репозицію кісток носа при переломах можливо провести не завжди. Серед протипоказань такі: сильне розшарування кісток і перегородки носа, супутні переломи стінки орбіти, значне відхилення носової піраміди, відкриті переломи перегородки, задавнені переломи (більше 3 тижнів).
Для діагностики переломів носа часто вистачає огляду та факту наявності травми, яка може супроводжуватися кровотечею. Зазвичай над переніссям формується набряк у вигляді припухлості, з’являється різниця у зовнішньому вигляді чи формі носа за рахунок відхилення його кісток.
Проста рентгенограма не дає повної інформації про ізольовану травму носа. Комп’ютерну томографію призначають, якщо є супутні переломи обличчя.
Після підтвердження діагнозу та визначення показань лікар обирає варіант репозиції.
Як проводять репозицію кісток носа
Техніка репозиції кісток носа зазвичай досить проста і не потребує залучення великої команди персоналу чи складних інструментів. За можливості втручання проводиться під місцевою анестезією.
Існують такі способи проведення репозиції:
- Закрита репозиція кісток носа – це найпростіший підхід, який використовують для вправлення простих, нероздроблених переломів. Основний принцип – це застосування сили, яка діє протилежно травмі, тобто вдавлені сегменти витягуються назовні, а носова перегородка повертається на місце. Пацієнти зі зміщенням кісток протягом тижня повинні носити спеціальну шину, яка допомагає утримувати кістки на місці, тому що вони можуть легко зміщуватися знов. У випадках осколкових переломів та вивихів перегородки можуть знадобитися внутрішні шини.
- Відкрита репозиція кісток носа (септоринопластика) – для вправлення складних переломів, які вимагають більш значних втручань, таких як остеотомія, трансплантація хряща або кістки, накладання швів. Дозволяє уникнути проблем із носовим диханням та необхідності вирішення естетичних питань в майбутньому. Інколи така операція відкладається на період від 3 до 6 місяців після початкової травми для остаточного усунення набряку та посттравматичного запалення.
Реабілітація після репозиції носа
Пацієнт залишається під наглядом хірурга. Зовнішню, а за потреби і внутрішню, шину носять до наступного візиту до лікаря 1-2 тижні. Але варто пам’ятати, що фрагменти носової кістки залишаються схильними до зсуву протягом двох тижнів після вправлення і не вважаються повністю загоєними до 6 тижнів.
Весь цей час слід уникати контактних видів спорту та ігор з м'ячем. Спати потрібно з піднятою головою, уникати висмаркування носа, підйому важких предметів, інтенсивних фізичних вправ, нахилів головою, щоб зменшити набряк після процедури.
Ускладнення після репозиції кісток носа
Серед ускладнень після редресації кісток носа можуть бути такі:
- косметична деформація,
- перегородкова гематома,
- перегородковий абсцес,
- закладеність носа,
- некроз хряща та сідлоподібна деформація носа,
- перелом кісткової пластинки.
Щоб запобігти таким наслідкам, необхідно виконувати рекомендації лікаря та звертатися за допомогою, якщо виникають будь-які нові симптоми.
Переваги репозиції кісток носа в МЕДІКОМ
- Цілодобова невідкладна медична допомога
- На одній локації доступні всі необхідні діагностичні обстеження та кваліфікована хірургічна допомога
- Комфортні умови перебування, турботливий медичний персонал
- Перебування під наглядом хірурга до повного відновлення
Питання-Відповідь
Як довго гоїться ніс після репозиції?
Відновлення після репозиції кісток носа відбувається протягом 2-6 тижнів. Весь цей час необхідно дотримуватись рекомендацій хірурга, тому що кістки залишаються нестабільними та легко зміщуються.
Чи потрібно робити хірургічну репозицію носа?
Хірургічне втручання не завжди потрібне. Є чіткі показання до репозиції носа. Серед них такі: простий перелом кісток носа або перегородки, закупорка носа або порушення дихальних шляхів через викривлені носові кістки, перелом носа з відхиленням носа менше половини ширини перенісся.
Що буде, якщо не робити репозицію носа?
Якщо вчасно не зробити репозицію носа, то перелом може мати наслідки, такі як: деформація носової перегородки, утруднення носового дихання. В майбутньому це може потребувати більш складної операції – септоринопластики.
Де зробити репозицію кісток носа в Києві
Записатися на консультацію в МЕДІКОМ можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном (044)503-77-77. Виклик невідкладної допомоги цілодобово за телефоном 15-55.
Лікарі, які проводять репозицію (редресацію) кісток носа, приймають в Клініці МЕДІКОМ за адресою: Оболонь, Оболонська набережна, 9.
Вартість послуг
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1600 грн
820 грн
2000 грн
1700 грн
9000 грн