exit
search serach
Лікування лордозу в Києві

Лікування лордозу в Києві

Лордоз – це вигин хребта опуклістю вперед. Він може бути фізіологічним або патологічним. Зазвичай він присутній в шийному чи поперековому відділі, а в грудному виявляється вкрай рідко. Патологічний лордоз вимагає своєчасного, правильно призначеного лікування під контролем лікаря.

Найчастіше патологічний лордоз розвивається у жінок.

Відкрити Згорнути down

Класифікація

Виділяють наступні види лордозів:

  • Фізіологічний.
    Є у всіх здорових людей на рівні шиї і попереку. Він формується за перші 12 місяців життя новонародженого. Цей лордоз необхідний для правильного положення хребта, оскільки він компенсує інші його вигини (фізіологічний кіфоз).
  • Патологічний.
    Не є нормою і зазвичай виникає на рівні шийного або поперекового відділу (рідко – в області грудного відділу хребта). Це порушення проявляється більш або менш сильним вигином. На відміну від фізіологічного лордозу патологічний буває первинним або вторинним:
      • первинний лордоз провокується патологіями хребта (запальними процесами, пороками розвитку, зіскакування хребця щодо нижчого, новоутвореннями), торсійним спазмом м'язів спини або контрактурою клубово-поперекового м'яза;
      • вторинний (або компенсаторний) лордоз стає наслідком вродженого або придбаного вивиху тазостегнового суглоба, анкілозу або контрактури тазостегнового суглоба.
Відкрити Згорнути down

За ступенем вираженості лордоз можна класифікувати наступним чином:

  • гіперлордоз - проявляється посиленням фізіологічного лордозу (аж до форми дуги);
  • гіполордоз - виражається в згладжуванні природного вигину в області шиї або попереку.
Відкрити Згорнути down

За можливістю повного відновлення лордоз буває:

  • нефіксований – може виправитися свідомим зусиллям;
  • фіксований частково – в зміні кута вигину хребта є обмеження;
  • фіксований – нормальне положення хребта неможливе.

В окрему форму патології виділяють згладжений лордоз. Цей різновид викривлення супроводжується масою неприємних симптомів. При згладженому лордозі відсутні природні вигини спини, тобто вона повністю випрямлена.

Відкрити Згорнути down

Етіологія захворювання

Причини лордозу можуть бути різними. Найчастіше це патологічне викривлення, викликане наступними порушеннями:

  • пороками розвитку хребта;
  • зміщенням одного з хребців;
  • нелікованим остеохондрозом;
  • пухлинами;
  • ожирінням (особливо за абдомінальним типом);
  • контрактурою м'язів клубово-поперекової області;
  • катаральними або гнійними запаленнями тканин хребта або оточуючих його структур;
  • спазмуванням м'язів різних рівнів хребетного стовпа;
  • компенсаторними реакціями: після вродженого або придбаного вивиху стегна, через згинальні контрактури або інші патології ніг;
  • дистрофією та дегенерацією суглобів;
  • артрозом тазостегнового суглоба.
Відкрити Згорнути down

До групи ризику за розвитком цієї патології хребта включають людей:

  • з вродженими аномаліями хребта;
  • зі слабким м'язовим корсетом;
  • тих, що піддають себе надмірним фізичним навантаженням;
  • з патологіями хребта запального, травматичного або хірургічного характеру;
  • з порушеннями обміну речовин;
  • зі спадковою схильністю.

Наслідки патологічного викривлення залежать від ступеня вираженості симптомів лордозу. Ця патологія позначається не тільки на загальному самопочутті, а й порушує роботу внутрішніх органів.

Відкрити Згорнути down

Симптоми лордозу

Фізіологічний лордоз є варіантом норми. Він проявляється безсимптомно. А ось ознаки лордозу патологічного визначаються зоною неприродного порушення вигину та ступенем його вираженості. До загальних симптомів відносять зміни зовнішнього вигляду постави: голова та плечі висуваються злегка вперед, грудна клітка стає плоскою, живіт – опуклим, ноги в колінах розсуваються. Ці прояви призводять до виникнення в спині болю різної інтенсивності (аж до так званих «прострілів»), обмежень рухливості хребта в шийному та поперековому відділах, відчуттів м'язової слабкості, оніміння та поколювань, змін у ході.

Через порушення в положенні хребта страждають і внутрішні органи. В результаті у хворого виникають такі симптоми лордозу, що проявляються порушеннями в роботі серця, органів шлунково-кишкового тракту, легенів, нирок, сечового міхура. Також у людини з лордозом порушується обмін речовин, він відчуває слабкість, головний біль і швидко втомлюється.

Відкрити Згорнути down

Особливості перебігу хвороби при вагітності

При гестації навантаження на хребетний стовп зростає з кожним місяцем через зростання плоду та збільшення розмірів і маси матки. При лордозі жінці буде ще складніше справлятися зі зростаючим навантаженням і біль у спині стане частішим і сильнішим. Крім цього при вираженому викривленні вагітна буде страждати і від порушень роботи внутрішніх органів. При появі таких симптомів жінці слід звернутися до лікаря.

Для поліпшення самопочуття вагітній рекомендується знизити навантаження на спину, повноцінно відпочивати, вчасно відвідувати лікаря, приймати вітамінно-мінеральні комплекси і займатися лікувальною фізкультурою. При необхідності лікар призначає фізіотерапевтичні процедури, носіння бандажа і масаж спини.

Відкрити Згорнути down

Особливості захворювання у дітей

Фізіологічний шийний лордоз у дитини формується до другого місяця. Вона до цього віку вже починає тримати голову, а до 6 місяців впевнено сидить. Поперековий лордоз формується з моменту стояння в ліжечку, а до 11-12 місяців вже повністю створюється вигин, і малюк може ходити.

У дітей патологічний лордоз може провокуватися не тільки типовими причинами, а й такими характерними для дітей захворюваннями, як: рахіт, паротит, дифтерія, дитячий церебральний параліч та вроджені патології кісткових тканин. У школярів викликати викривлення може перенесення важких предметів в одній руці, неправильне положення спини за партою, травми, часті важкі навантаження.

Прояви і ускладнення патологічного лордозу у дітей і дорослих однакові. У таких пацієнтів через патологічні вигини частіше виникають респіраторні захворювання, запори, порушення сечовипускання, здавлення спинного мозку і парез ніг, сильний біль.

У дітей такий стан хребта потребує обов'язкового лікування. Саме в цьому віці викривлення краще піддається корекції.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення

При ускладненому лордозі у хворого можуть спостерігатися:

Відкрити Згорнути down

Також ускладненнями лордозу можуть бути такі патології:

  • Дисфункція нирок
  • Хронічні запори
  • Порушення контролю за сечовим міхуром
  • Парез нижніх або верхніх кінцівок
  • Безпліддя
  • Порушення зору і слуху
  • Порушення в роботі органів дихання і серця
  • Підвищення внутрішньочерепного тиску
Відкрити Згорнути down

Імовірність появи цих наслідків залежить від своєчасності лікування та ступеня вираженості викривлення.

 

Діагностика

Для діагностики лордозу слід звернутися до лікаря-вертебролога. Також пацієнтові буде необхідна консультація ортопеда-травматолога і невролога. Фахівці проведуть опитування і огляд, визначать рухливість хребетного стовпа.

Для уточнення всіх особливостей патологічного викривлення пацієнтові призначають:

У деяких випадках пацієнту з пухлинами і/або інфекціями призначають сцинтиграфію або проводять диференціальну діагностику.

Відкрити Згорнути down

Лікування

Після аналізу отриманих під час обстеження даних лікар приймає рішення про необхідність лікування виявленої патології. Якщо патологічний лордоз не доставляє дискомфорту, то він не вимагає терапії і потребує тільки спостереження. У випадках вираженого гіперлордозу викривлення призводить до появи сильного болю в шиї та попереку. Тому таке порушення як гіперлордоз завжди вимагає лікування. Також втручання фахівців необхідно і при інших видах цієї патології, що викликають погіршення самопочуття.

Тактика лікування лордозу визначається першопричиною, локалізацією і ступенем викривлення хребта.

Медикаментозна терапія

Для полегшення болю в спині пацієнтам можуть призначатися нестероїдні протизапальні та знеболюючі засоби, міорелаксанти центральної дії. Для підтримки стану кісткових тканин рекомендується прийом полівітамінних препаратів. У запущених випадках можуть призначатися глюкокортикоїди. Якщо у пацієнта причиною лордозу стала інфекція або пухлина, то терапія спрямовується на усунення першопричини.

Немедикаментозна терапія

Всім пацієнтам зазвичай призначають лікувальний масаж, збалансоване харчування, мануальну терапію, лікувальну фізкультуру. Комплекс вправ при лордозі складається індивідуально в залежності від характеру і ступеня викривлення. Іноді потрібно носіння спеціальних коректорів постави або корсетів. Хворим з лордозом слід виключити важкі фізичні навантаження, незграбні (різкі) повороти тіла і всі фактори, які провокують травми.

Відкрити Згорнути down

Для поліпшення результатів лікування призначають різні види фізіотерапії:

  • ампліпульс;
  • УВЧ;
  • електрофорез;
  • аплікатори Ляпко;
  • магнітотерапію;
  • голковколювання та ін.
Відкрити Згорнути down

У стані ремісії хворому рекомендується санаторно-курортне лікування. Відмінні результати дають бальнеотерапія, підводне витягування, плавання, душ-масаж, комплекси лікувальної гімнастики і йога.

Хірургічна корекція

При важких гіпо- або гіперлордозі, які супроводжуються вираженою неврологічною симптоматикою, лікування лордозу має бути хірургічним. Найчастіше для хірургічного виправлення викривлення застосовують конструкції для посилення хребетного стовпа. Зазвичай для корекції застосовуються металеві пластини і штирі. Також можуть використовуватися і більш сучасні методи по заміщенню пошкоджених хребців рухливими імплантатами. Цей спосіб більш дорогий, але він дозволяє не тільки усувати викривлення, але й зберігає рухливість хребців.

Народні засоби

Збори трав і інші народні методи не здатні усувати викривлення хребта. Настоянки, настої і мазі з лікарських трав рекомендуються для зменшення болю, нормалізації кровообігу та передачі нервових імпульсів. Але такий вид терапії припустимий тільки за погодженням з лікарем, як доповнення до основного лікування.

Контроль вилікуваності

Прогноз лордозу повністю визначається виразністю патології. Тільки після аналізу всіх отриманих в ході діагностики даних лікар може висловити припущення про можливість усунення або зменшення викривлення. Контроль виліковування патології визначається за результатами рентгенографії.

Відкрити Згорнути down

Профілактика лордозу

Для попередження розвитку лордозу необхідно:

  • боротися з зайвою вагою;
  • попереджувати травми хребта;
  • збалансувати харчування;
  • спостерігати за поставою;
  • вести активний образ життя;
  • укріплювати каркас м'язів спини;
  • спати на ортопедичних подушках і матрацах;
  • своєчасно звертатися до лікаря.

Ці прості заходи можуть запобігти викривленню хребта у багатьох випадках.

Відкрити Згорнути down

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар ортопед-травматолог, дитячий лікар ортопед-травматолог

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням травматології та ортопедії, ортопед-травматолог другої категорії, хірург к.м.н.

Який лікар лікує лордоз?

Дізнатися який лікар лікує лордоз в підрозділах клініки МЕДІКОМ на Оболоні й Печерську вам допоможуть оператори нашого кол-центру. Лікуванням лордозу в Києві та реабілітацією пацієнтів займаються досвідчені вертебрологи, неврологи, ортопеди-травматологи, фахівці з лікувальної фізкультури та масажу. Звертайтеся до нас і починайте жити здорово!

comment 45
Копєйкін Ігор Іванович
Лікар ортопед-травматолог першої категорії, дитячий лікар ортопед-травматолог
comment 23
Харлап Ігор Васильович
Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії
comment 3
Біла Марина Леонідівна
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, дитячий ортопед-травматолог, к.м.н.
comment 9
Марищак Олександр Сергійович
Лікар ортопед-травматолог
comment 13
Мельніков Олександр Владиславович
Лікар-невропатолог вищої категорії, вертебролог
comment 25
Несмєянова Лариса Михайлівна
Лікар-невропатолог вищої категорії, рефлексотерапевт
comment 48
Сагай Володимир Олександрович
Лікар-невролог, вертебролог вищої категорії
comment 30
Смірнов Юрій Анатолійович
Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт

Вiдгуки

29.12.2022 13:02
Анна

Я спостерігаюсь у лікаря Несмєянової Лариси Михайлівни, яка приймає у клініці Медіком. В мене багато років лордоз. Лікар мені подобається, все робить вчасно, призначає лише необхідні аналізи, нічого зайвого.

18.11.2022 09:40
Росинська Олена

Хочу щиро подякувати лікарю-ортопеду Марищаку Олександру Сергійовичу. Він прекрасний спеціаліст. Рекомендую клініку Медіком.

10.09.2022 14:22
Николай

У меня диагностировали первичный лордоз. Я решил его лечить в обычной поликлинике по месту жительства. Но врач как-то неохотно назначал анализы и проводил необходимые процедуры. Я не хочу терпеть такого отношения к себе. Простите, здоровье у меня одно, а неправильная осанка не просто некрасиво, а вредит внутренним органам. Да и выпуклость позвоночного столба видна, а я еще планирую жениться. Случайно нашел клинику Медиком. Записался к врачу Усаковскому Николаю Георгиевичу. Другое дело! Все конкретно, по фактам. Врач четкий и грамотный, это сразу видно. Поверьте, у меня глаз наметан на людей! Он внимательно меня выслушал, поддержал морально. Николай Георгиевич знает, как важно для пациента сочувствие специалиста. Я сдал анализы, теперь мне назначено нормальное лечение. В клинике доброжелательная обстановка. Я думаю, что всем людям, которые устали бегать по врачам с нулевым результатом, стоит прийти именно в эту клинику. Я просто уверен, что здесь помогут каждому человеку и решат его проблему со здоровьем.

16.08.2022 20:11
Тамара Ігорівна

Я вже в зрілому віці. Декілька років тому невдало впала. Мені було діагностовано травму хребта. Потім начебто нічого, але помітила деформацію скелета. Звернулася до Медіком. Адреса мені зручна, клініка знаходиться біля будинку. Мене приймав Усаковський Микола Георгійович. Я задоволена цим лікарем.

04.08.2022 12:46
Ольшевський Олег

У нас із дружиною народилася слабка дитина. Я тоді ще сказав, що державні поліклініки обходимо стороною. Прийшли в Медіком і записалися до ортопеда Христенка Юрія Олексійовича. У дитини проблеми щодо її спеціалізації. Дякую лікарю! Все подобається.

13.06.2022 11:34
Світлана

Лікар Марищак Олександр Сергійович дуже мені допоміг. У мене драматична ситуація: я ходила вагітною. Жінки мене зрозуміють, що то за стан. Я страждала на токсикоз, лікарі не могли допомогти. Як згадаю ці державні лікарні, стає погано. Почав боліти хребет, мені здалося навіть, що він деформувався. Приблизно тоді побачила вивіску клініки Медіком. Вирішила, чому не спробувати туди записатися, гірше не буде. Лікар мене прийняв швидко. Він пояснив, що при вагітності з кожним днем зростає навантаження на хребет. Дитина росте, а матка збільшується. Звісно, я цьому рада. Але в мене лордоз діагностували ортопеди давно. Тоді було здано аналізи, робили дослідження, необхідні для діагностики захворювання. Я знала це, тому й пішла до лікаря по допомогу для полегшення мого фізичного здоров'я. Я мала досить убитий моральний стан, ще й гормони, але Олександр Сергійович повернув мене до життя. Він докладно пояснив, що треба робити і як полегшити самопочуття з огляду на вагітність. Лікар вселив у мене надію на те, що все буде гаразд. Чудовий фахівець!

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down