exit
search serach
КТ пазух носу
1129. * КТ придаткових пазух носа (включена вартість диска)
1700 грн.
Більше Згорнути down

КТ придаткових пазух носа у Києві

Для встановлення точного діагнозу не завжди достатньо стандартних способів діагностики. Тоді лікар може призначати КТ. Комп'ютерна томографія придаткових пазух носа (КТ ППН) — це методика, що дозволяє отримати масив пошарових знімків навколоносових синусів, з яких формується тривимірна модель (3D КТ пазух носа).

КТ придаткових пазух носа у клініці МЕДІКОМ — це одна з наших прогресивних діагностичних послуг, яка допоможе комплексно оцінити стан носових пазух та виявити можливі патології носоглотки, ротоглотки та гортані, навіть на ранніх стадіях.

Що показує КТ носових пазух?

Знімки пазух носа дають чітке уявлення про стан навколоносових синусів — порожнин, що знаходяться в межах лицьових кісток. Проводиться КТ гайморових пазух (верхньощелепних), решітчастого лабіринту, лобової та клиноподібної порожнини. Таке обстеження є інформативним при патологічних процесах та травмах носових пазух, оскільки воно дозволяє побачити контури кісткових та хрящових тканин, а також виявити ділянки з високою біологічною активністю (новоутворення).

Комп'ютерна томографія показує:

 • будову та дефекти носових раковин та перегородки;
 • наявність запалення, набряклості слизової;
 • кількість секрету у пазухах;
 • аномалії розвитку кісток верхньої щелепи та носа;
 • новоутворення, сторонні тіла;
 • наслідки застарілих та свіжих травм;
 • патології слізних протоків та мішків;
 • локалізацію осередку захворювання;
 • перебіг загоєння після операції.

Знімок робиться в аксіальній проекції. Але за допомогою програми можна отримати КТ пазух носа ще у двох проекціях: фронтальній і сагітальній. Тому КТ приносових пазух використовується як додатковий інструмент при діагностиці патологій дихальної системи та лицьових травм, а також при виявленні причин втрати слуху.

Цілодобово КТ Київ
Опис результатів КТ
Відкрити Згорнути down

Показання до проведення КТ придаткових пазух носа

Результати обстеження дозволяють ухвалити правильне рішення у випадках, коли необхідно:

 • уточнити діагноз (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит);
 • виявити стійкість захворювання до призначеної терапії;
 • підтвердити одонтогенний гайморит;
 • візуалізувати наслідки травми голови із переломом кісток носа;
 • оцінити поточний стан носових пазух;
 • диференціювати кістозне або пухлинне утворення;
 • розробити план операції (ринопластика, септопластика, вазотомія);
 • визначити причину болю в ділянці носових пазух;
 • провести комплексну діагностику при хронічному риніті.

Також КТ пазух носа призначають при скаргах на регулярні головні болі та погіршення слуху, що супроводжується тривалим підвищенням температури. Показанням для КТ ППН з контрастом є підозра на розростання пухлин голови в параназальні синуси, а також контроль хірургічного лікування (радикального видалення утворень).

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до КТ придаткових пазух носа

Протипоказання існують через застосування при діагностиці рентгенівського випромінювання. Тому КТ носових пазух не роблять:

 • вагітним;
 • маленьким дітям (індивідуально);
 • людям із вагою понад 200 кг (залежить від моделі апарату);
 • онкохворим під час променевої терапії.

Період грудного годування не є абсолютним протипоказанням. Фахівці рекомендують тим, хто годує, після томографії придаткових пазух носа зробити добову перерву в прикладання до грудей. КТ пазух носа дітям до 18 років роблять за суворими показаннями і при неінформативності інших методів.

Для КТ ППН з контрастним посиленням перелік протипоказань ширший. До нього відносяться:

 • мієломна хвороба;
 • ендокринні захворювання;
 • ниркова та печінкова недостатність;
 • гіперфункції щитоподібної залози;
 • алергія на йод.
Відкрити Згорнути down

Також обстеження може бути скасовано, якщо пацієнт не може зберігати нерухоме положення в процесі проведення сканування.

 

Підготовка до КТ пазух носа

КТ придаткових пазух носа без введення контрасту не вимагає підготовки, тому може бути зроблена в будь-який час. У разі дослідження з контрастною речовиною пацієнт попередньо здає аналіз на креатинін та сечовину (за направленням лікаря). Це необхідно для виявлення можливих протипоказань. Також слід відмовитися від їжі за 2-3 години перед діагностикою.

Відкрити Згорнути down
КТ пазух носа
снимки ЛОР

Як роблять КТ носових пазух?

Комп'ютерна томографія носових пазух займає трохи більше 10 хвилин (з контрастом — до 20 хвилин). Це інформативний, швидкий, неінвазивний та безболісний метод. Пацієнт перебуває у лежачому положенні. У зоні сканування знаходиться лише область, яка обстежується, тому напад клаустрофобії є малоймовірним. КТ носа та придаткових пазух із контрастною речовиною проводиться з попереднім введенням спеціального препарату. Аксесуари з металу слід зняти перед початком дослідження. А ось наявність металевих імплантатів в організмі не є перешкодою для сучасного томографу.

Відкрити Згорнути down

Розшифровка КТ носових пазух

Час на розшифровку залежить від складності клінічної картини та завантаженості фахівця. Здебільшого, у клініці МЕДІКОМ в екстрених випадках підготовка висновку займає не більше 1 години, а в інших ситуаціях отримати його можна протягом робочого дня. Результати КТ-сканування придаткових пазух носа це не остаточний діагноз. Отриманий на руки опис слід передати лікарю, що вас лікує.

Відкрити Згорнути down

Де зробити КТ придаткових пазух носа?

Зробити КТ пазух носа можна, відвідавши клініку європейського класу МЕДІКОМ. Тут використовується сучасне обладнання, що забезпечує високу чіткість візуалізації параназальних синусів. Поєднання рівня професійної підготовки та практичного досвіду лікарів ЛОР-відділення гарантує точне та повне розшифрування КТ носових пазух.

Відкрити Згорнути down

Переваги КТ пазух носа у нашій клініці

Пацієнти, які отримали направлення від ЛОР-лікаря, дитячого отоларинголога або стоматолога на КТ придаткових пазух носа, обирають клініку МЕДІКОМ з низки причин. Наші головні переваги:

 1. Сучасна модель комп'ютерного томографа з високою якістю зображення, швидким скануванням, абсолютною достовірністю реконструкцій та мінімальною дозою опромінення.
 2. Лікарі з багаторічним досвідом застосування діагностичної техніки КТ, які регулярно підвищують свої професійні навички.
 3. Можливість залучення фахівців різного профілю у суперечливих випадках для встановлення точного діагнозу.
 4. Послуга проведення КТ носових пазух із контрастним посиленням.
 5. Відповідність процедур сканування світовим стандартам.
 6. Компетентне розшифрування КТ придаткових пазух носа, ціна якої включає збереження результату на носії (диску).
 7. Конфіденційність обстеження.
 8. Турбота про комфорт пацієнта при розміщенні у стаціонарі на Оболоні.
 9. Медичний сервіс європейського рівня.

Враховуючи всі ці переваги, наші пацієнти часто залишають після КТ пазух носа відгуки подяки на сайті клініки.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що краще КТ чи рентген носових пазух?

КТ та рентген придаткових пазух носа однаково значущі як діагностичні інструменти, але мають різні показання та свої переваги. Комп'ютерна томографія — максимально інформативний засіб візуалізації навколоносових синусів у складних або суперечливих випадках, а також ситуаціях, що вимагають уточнення. Наприклад, ознаки появи новоутворень.

Чи потрібно робити КТ при гаймориті?

Комп'ютерна томографія показана при такому захворюванні як гайморит. Цей метод діагностики дозволяє виявити патології навколоносових пазух і в гострій, і в хронічній формі. За допомогою КТ можна визначити ступінь тяжкості та причину прояву тривожних симптомів, поставити точний діагноз.

Чи можна робити КТ пазух носа під час вагітності?

Рентгенівські промені, які впливають на організм вагітної під час дослідження, здатні вкрай негативно впливати на плід. У зв'язку з цим період вагітності унеможливлюється проведення комп'ютерної томографії. І акушер-гінеколог при спостереженні вагітності дає направлення на УЗД чи МРТ. Однак у критичному положенні допускається КТ голови з дотриманням усіх правил безпеки, включаючи свинцевий фартух.

Лікарі

Якісна комп'ютерна томографія придаткових пазух носа в Києві не проблема, якщо звернутися до клініки МЕДІКОМ на Оболоні. Штат медичного центру складається із фахівців вищої категорії. Лікарі, які виконують КТ навколоносових пазух і роблять розшифровку результатів, є професіоналами з багаторічним досвідом. Запишіться на прийом по телефону або на сайті, щоб у зручний час пройти діагностику та отримати комплексне лікування, включаючи фізіотерапію.

comment 10
Коваль Станіслав Сергійович
Завідувач відділенням променевої діагностики (стаціонар), лікар-рентгенолог, к.м.н. (Ph.D.)
comment 3
Богдановський Олександр Олексійович
Лікар-рентгенолог другої категорії
comment 2
Дворянова Тетяна Миколаївна
Лікар-рентгенолог, радіолог вищої категорії
comment 2
Ящук Юрій Іванович
Лікар-ренгенолог першої категорії

Ціна КТ пазух носа

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
Аналізи
1334. Креатинін (Cito!)

240 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Лазерная ЛОР-хирургия
Лазерна ЛОР-хірургія
Хірургія ЛОР-захворювань
Хірургія ЛОР-захворювань
Отоларингологія
Консультація отоларинголога
Септопластика
Септопластика
Ринопластика
Ринопластика

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

04.08.2023 22:32
Ксенія РОМАШКА

Моя заслужена п'ятірка за сервіс Медікомі! Швидко й професійно! Як кажуть, без пилу й шуму! Уявіть, в чергу на прийом потрапила через 1,5 години після дзвінка. А через три години результати КТ носа були вже у мене на руках.

19.03.2023 10:38
А.С. Береговой

На КТ нарешті змогли помітити в пазухах носа невеличкі частинки, які не було видно на інших дослідженнях. Мабуть, це після моєї подорожі в гори. Тож тепер краплі від сльоз, які приписав сімейний, довелося відмінити, а пройти чистку пазух і забути про той дискомфорт.

30.11.2022 10:55
Саша Горова

Що хочу сказати: лор в нашій поліклініці 3 роки мені втирав, що у мене хронічний гайморит і лікувати його радив якимись краплями, настоянками. І коли наважилась піти в Медіком на перевірку, то на КТ носа виявилося, що гайморит там ні до чого. Добре, що вчасно схаменулася і потратила гроші на нормальне дослідження. Але це все одно менше, чим я за 3 роки витратила на ті крапля та настоянки.

23.08.2022 21:42
Сергей Н.

После травмы носовой перегородки обратился к врачу, который направил на КТ придаточных пазух носа. Томографию сделал в день записи, результаты получил быстро, что помогло не затягивать с лечением. Сервисом клиники остался доволен.

31.05.2022 14:32
Оксана

Долго мучилась проблемами, связанными с пазухами носа, пока не прошла обследование, которое включало КТ придаточных пазух носа в Киеве. Делала компьютерную диагностику в клинике МЕДИКОМ, здесь же теперь и прохожу лечение. Врачи внимательные, удобное для меня расположение и быстрая запись по телефону.

17.02.2022 19:05
Любовь Викторовна

Проходила КТ придаточных пазух носа в Киеве для обследования с целью выявления причин частых головных болей. Но по этой части все оказалось нормально. Сейчас прохожу анализы дальше, хотя бы это уже исключено. Хорошо, что узнала о клинике МЕДИКОМ, здесь есть возможность обследоваться полноценно, на современном оборудовании и получать результаты быстро. Да, возможно, это не так дешево, но здоровье всегда дороже любых денег.

08.11.2021 07:55
Борис Павлович Старостин

Назначили мне КТ придаточных пазух носа, чтобы выявить причины проблем с дыханием. Оказалось, это синусит и постоянные воспалительные процессы в носу мне не давали покоя. Теперь буду лечить все это по рекомендациям, которые дал отоларинголог. Проходил КТ пазух носа на Оболонской набережной, 9, на современном рентген-аппарате и сразу получил результат. Цена, я считаю, абсолютно умеренная за такое обследование. Тем более, что в клинике все условия для проведения диагностики, а также грамотные специалисты, которые заинтересованы выявить и лечить причину, а не просто сбивать с пациентов деньги. По крайней мере, я попал именно к такому врачу. Так что пока наблюдаюсь у него и если что, по другим вопросам, тоже, скорее всего, буду обращаться в эту клинику.

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down