exit
search serach
Аденотомия
668. * Аденотомія
10500 грн.
Більше Згорнути down

Аденотомія у Києві

Аденотомія - це хірургічна операція з видалення аденоїдної вегетації (аденоїдів). Патологія є розростання лімфоїдної тканини в області носоглотки. Аденотомію у Києві успішно виконують лікарі клініки МЕДІКОМ. У нашому ЛОР-відділенні працюють сучасні операційні з обладнанням, що дозволяє проводити високотехнологічні операції. Лікарі клініки – це фахівці з високим рівнем кваліфікації та багаторічним практичним досвідом, здатні вирішити найскладніші завдання у галузі хірургії ЛОР-захворювань.

видео

Види аденотомії

Аденоїди розташовані на задній стінці носової порожнини. Цей патологічний стан є розростанням тканин носоглотки.

Попри те, що аденоїдит найчастіше зустрічається у дітей, його діагностують й у дорослих. Це пов’язано з частими простудними захворюваннями, алергіями, і навіть з імунодефіцитними станами, які у результаті перешкоджають нормальному функціонуванню носа.

Аденотомія (аденоїдектомія) є нескладною маніпуляцією, що дозволяє назавжди забути про проблеми, пов'язані з патологією аденоїдної вегетації.

Поширені методи видалення аденоїдів:

 • ендоскопічна аденоскопія – високоефективний, малоінвазивний метод видалення гіпертрофованих мигдаликів носоглотки за допомогою відеоендоскопу;
 • лазерна аденотомія - інноваційна методика видалення аденоїдів з низьким рівнем травматичності та високим рівнем точності;
 • коблація – усунення патології за допомогою холодноплазмового інструменту;
 • шейверний метод - полягає у використанні шейвера або мікродебридера, оснащеного ріжучими насадками всередині порожнистої трубки;
 • оперативне втручання за допомогою аденотому – аденоїди видаляють спеціальним ножем. До мінусів цієї процедури можна віднести кровотечу та недостатній огляд поля діяльності лікаря.

Хірург отоларинголог дітям
Дитячий хірург отоларинголог
Відкрити Згорнути down

Аденотомія: показання

 • цілодобове порушення носового дихання;
 • затримка дихання уві сні;
 • порушення слуху;
 • часті отити;
 • хропіння;
 • гугнявість;
 • порушення прикусу та неправильний розвиток щелепи;
 • головні болі.
Відкрити Згорнути down

Показання до аденотомії визначає отоларинголог або дитячий отоларинголог залежно від вираженості симптомів та розмірів розростання носоглоткової мигдалини.

 

Аденотомія: протипоказання

 • загострення хронічних хвороб;
 • онкологічні захворювання;
 • туберкульоз легень;
 • захворювання крові;
 • цукровий діабет;
 • гемофілія.
Відкрити Згорнути down

Протипоказанням до аденотомії також є період перебігу ГРВІ. Операція проводиться після повного одужання пацієнта.

 

Підготовка до аденотомії

Направлення на операцію виписує дитячий або дорослий ЛОР-лікар. Дитину додатково оглядає педіатр. Перед аденотомією пацієнти різного віку відвідують хірурга та анестезіолога.

Також необхідно здати деякі аналізи та пройти ряд обстежень:

 • флюорографію;
 • електрокардіограму;
 • аналізи крові та сечі;
 • рентген-дослідження носа.

У день операції не можна пити та їсти.

Відкрити Згорнути down

Як відбувається операція з видалення аденоїдів

Аденотомія - операція, яку проводять як під місцевою, так і під загальною анестезією. Втручання можна проводити й без наркозу, оскільки в аденоїдах немає нервових волокон. У клініці МЕДІКОМ видалення аденоїдів здійснюють ендоскопічним, лазерним і шейверним методом. Операцію проводять лікарі з багаторічним стажем роботи та науковими медичними званнями. Ми можемо впоратися з патологіями ЛОР-органів будь-якої складності.

Етапи проведення операції:

 • пацієнту обробляють місце майбутнього втручання;
 • вводять наркоз;
 • при класичному методі і при роботі лазером тканини, що розрослися, видаляють через ротову порожнину;
 • якщо проводиться ендоскопічна операція, вводять ендоскоп через носову порожнину;
 • після завершення операції рану обробляють;
 • першу добу пацієнт проводить у стаціонарі під наглядом лікарів.

При використанні аденотому Бекмана пацієнт перебуває у положенні лежачи або сидячи. Після закінчення не залишається поверхневих шрамів або рубців. Тривалість аденотомії становить 1 годину, перебування у стаціонарі триває близько доби. Істотний мінус такого методу – післяопераційний набряк та труднощі з диханням.

Якщо видалення проводять шейверним методом, патологічні тканини, що розрослися, січуть шляхом всмоктування в порожнисту трубку апарату, оснащену спеціальними лезами. Потім лікар припікає судини, щоб уникнути кровотечі. Переваги методу: мінімальна ймовірність ускладнень та швидкий відновлювальний період.

Відкрити Згорнути down

Реабілітація після аденотомії

Після видалення аденоїдних вегетацій не можна їсти, протягом наступних трьох діб дозволяється приймати щадну їжу. Також протягом кількох днів після втручання не рекомендується приймати гарячу ванну та займатися спортом. Краще дотримуватися спокійного режиму дня, залишаючись удома.

Після хірургічного втручання пацієнт може відчувати біль у ділянці горла, відчувати труднощі при диханні носом. Іноді спостерігається підвищення температури. Лікар виписує знеболювальні препарати, що полегшують післяопераційний період. Через тиждень лікар видаляє кірки та згустки з носа для вільного дихання пацієнта.

Відкрити Згорнути down

Ефект від аденотомії

Після проведення операції з видалення гіпертрофованих тканин покращується носове дихання. Позитивні відгуки після аденотомії свідчать про те, що завдяки повноцінному надходженню кисню в мозок зникають головний біль, налагоджується сон, покращується загальне самопочуття.

Діти менше хворіють на синусити, ускладнені отити, гострота слуху повністю відновлюється. Дитина досягає більших успіхів у вивченні нового, регулярно відвідує дитячий садок або школу. 

Відкрити Згорнути down

Аденотомія: ускладнення

Ризик появи ускладнення досить низький. Негативні наслідки можливі лише у разі появи алергічних реакцій чи при неповному видаленні аденоїдів. У такій ситуації відбувається рецидив захворювання і патологічна тканина знову розростається. З цієї причини важливо вибрати хорошу клініку та досвідченого лікаря, який проведе необхідні обстеження перед втручанням. Вибір хірурга також має велике значення.

Відкрити Згорнути down

Видалення аденоїдів у дітей

Дітям дошкільного віку втручання проводиться під загальним наркозом, старшим дітям можливе оперування під місцевою анестезією. Найчастіше у дитячій ЛОР-хірургії використовують ендоскопічний метод, який показав високу ефективність. Після операції аденотомії дитина перебуває у стаціонарі. Батьки можуть залишитися поряд із малюком. Годувати та напувати його можна тільки після отримання дозволу від лікаря.

Після виписки з клініки батькам вкажуть необхідні медикаменти, дадуть рекомендації з гігієни носу та розпишуть дієту, рекомендовану пацієнтам після видалення аденоїдів. 

adenotomia dityam

Відкрити Згорнути down

Переваги аденотомії у нашій клініці

 1. Команда кваліфікованих лікарів із багатою ЛОР-практикою. Наші хірурги володіють найсучаснішими способами усунення патологій дихальних органів. У МЕДІКОМ працюють одні з найкращих хірургів Києва, які мають наукові ступені та звання.
 2. Доступна ціна аденотомії.
 3. Власний лабораторний комплекс клініки дозволяє швидко проводити необхідні дослідження та аналізи, необхідні перед операціями.
 4. Сучасне високоточне обладнання для виконання всіх видів операції у ЛОР-хірургії.
 5. Використання безболісних, малоінвазивних методик оперативного втручання із коротким реабілітаційним періодом.
 6. Власне стерилізаційне відділення, що працює згідно з міжнародними протоколами та дозволяє досягти максимального рівня інфекційної безпеки.
 7. Комфортний стаціонар із умовами, наближеними до готельних. Можливість перебування поруч із пацієнтом супроводжуючої особи.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Які симптоми спостерігаються після аденотомії?

Видалення аденоїдів - хірургічна операція, яка може мати свої наслідки. У післяопераційному періоді відзначається підвищення температури, больовий синдром у місці маніпуляції. При проведенні класичної аденотомії може спостерігатися набряк області дії та утруднення дихання. При використанні сучасніших методів операції такі симптоми відсутні. Серйозні ускладнення після аденотомії трапляються рідко. На консультації у отоларинголога пацієнтові розкажуть про можливі побічні ефекти після операції та випишуть необхідні медикаменти.

Якої дієти потрібно дотримуватися після аденотомії?

Після завершення операції не дозволяється їсти протягом кількох годин. Протягом наступних 3 днів діють деякі обмеження харчування. Можна вживати щадну їжу, яка не подразнює тканини в ділянці хірургічного впливу. Подальші рекомендації щодо харчування дасть дієтолог, розписавши спеціальну дієту на 10 днів. Це дозволить уникнути неприємних наслідків та успішно пройти етап відновлення після аденотомії.

З якого віку можна проводити аденотомію?

Показання до оперативного втручання в дітей визначає дитячий отоларинголог. Лікар оцінює всі симптоми та ризики, зважуючи аргументи шкоди та користі від операції для дитячого організму. Вважається, що оптимальний вік для проведення аденотомії – від 3 до 7 років. За наявності показань, підтверджених лікарем, не можна відкладати операцію. Це може призвести до розвитку серйозних захворювань ЛОР-органів, втраті слуху, деформації щелепи та розумової затримки дитини.

Лікарі

Потрібно зробити аденотомію у Києві? Шукаєте відповідну клініку на Оболоні? У клініці МЕДІКОМ ведуть прийом кваліфіковані фахівці у галузі ЛОР-медицини для дітей та дорослих. Ми ведемо цілодобовий запис на прийом до лікарів, щоб ви могли якнайшвидше отримати консультацію та розпочати лікування.

comment 22
Товстолит Валерій Павлович
Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург
comment 25
Кот В'ячеслав Федорович
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог вищої категорії
comment 0
Яніогло Олеся Олексіївна
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог, ЛОР-хірург

Вартість аденотомії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Програми
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)

4824 грн

Більше Згорнути down
Операції

10500 грн

Більше Згорнути down
4669. * Аденотонзилотомія

15200 грн

Більше Згорнути down
5003. * Аденотонзилотомія у виконанні КМН лікаря-отоларинголога Миронюка Б.М.

17300 грн

Більше Згорнути down
5005. * Аденотомія у виконанні КМН лікаря-отоларинголога Миронюка Б.М.

13000 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Детская отоларингология
Дитячий отоларинголог
Лазерная ЛОР-хирургия
Лазерна ЛОР-хірургія
Хірургія ЛОР-захворювань
Хірургія ЛОР-захворювань
Отоларингологія
Консультація отоларинголога

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

27.03.2024 09:52
Оксана

Мою Софійку переслідували постійні отити, часто боліла голова. Виявилося, що вся проблема в аденоїдах. Довелося видаляти. Всім процесом займався лікар Товстолит В.П.. Чули про нього багато позитивних відгуків. І з нашою проблемою він теж добре розібрався.

01.02.2024 15:11
Владислава Павлівна

Щиро вдячна лікарям клініки за їхню роботу! Ви дуже допомогли нам. Мій внук тепер почуває себе набагато краще. Затримки дихання в сні припинилися, бо це було дуже небезпечно.

29.11.2023 22:11
Тетяна К.

Думаю, в наш час заплатити 10 000 грн. за таку операцію - це не такі й великі гроші. Але ми точно знали, що її роблять кваліфіковані лікарі з висококласною технікою.

16.09.2023 18:48
Лариса

У моєї сестри в дитинстві удаляли аденоїди. Яке то тоді страшне діло було! А тут по спадковості й у моєї доньки така зараза виявилася. Вирішили відразу видалити в приватній клініці. Медіком нам у всьому влаштував. Для дитини це не стало серйозною фізичною і моральною травмою, за що велика подяка персоналу клініки.

23.04.2023 11:56
Ямпольський Е.

Все пройшло добре. Без наслідків. Щире дякую усім фахівцям клініки, які зі мною носилися як з дитиною))

05.02.2023 20:04
Соня

Скажу честно, пішла на цю операцію тільки тому, що вибору апріорі не було. Але згодом не пошкодувала. Оперував Герасименко С.І. Чудовий лікар і просто гарна людина. Саме він налаштував на позитив, переконав, заспокоїв, розвіяв у мене в голові деякі міфи про видалення аденоїдів. Вдячна йому за те, що зараз можу нормально дихати та не відчуваю дискомфорту.

05.10.2022 22:38
Олена

Робила аденотомію у клініці Медіком, залишилася дуже задоволена! Чудові лікарі, чудове ставлення. Стаціонар дуже комфортний, умови на висоті. Операція пройшла успішно, відновилася також швидко завдяки рекомендаціям лікарів. Дуже дякую лікарям клініки!

26.08.2022 14:15
Ілля Фоменко

Робив аденотомію у Медікомі, все пройшло чудово! Мій лікар Товстоліт В.П.- справжній професіонал та лікар від Бога! Висловлюю йому свою велику подяку та повагу! Дякую вам!

03.06.2022 20:45
Ірина Миколаївна

В Медікомі донька видаляли аденоїди. Дуже переживала через анестезію... А дарма! Операція пройшла швидко. Лікар сказав, що все пройшло добре і щоб вона не хвилювалась. Дуже вдячні лікарям клініки та всім, хто в ній працює. Ви справжні профі!

30.01.2022 07:50
Дмитро

До ЛОР-лікаря я прийшов за записом. Мучився тому, що погано дихав носом, хропів и через те часто не висипався, почувався втомленим. Виявилося, що в мене розрослись аденоїди, мабуть, це сталося через часті застуди. Лікар запропонував видалити їх ендоскопом, бо це безболісно та ефективно. Операцію робили під загальним наркозом, я нічого не відчував. Я задоволений там, як пройшло моє лікування та в цілому роботою клініки та її персоналу. Дякую!

15.11.2021 13:58
Виктория

Моему мужу и мне очень мешала проблема храпа. У нас дома никто не мог спокойно спать, все измучились. По совету знакомой, записала муж в клинику Медиком к доктору Герасименко С.И. Он осмотрел мужа, выслушал жалобы. Оказалось, у него разрослись аденоиды! Никогда не думала, что взрослые этим тоже страдают. Врач подробно объяснил о методах терапии, об аденотомии. Муж сдал все анализы, сделал кардиограмму, все было в норме. Операция прошла отлично, восстановление тоже было относительно легким. Спустя 2 месяца вся наша семья спит спокойно! И у мужа прошли частые мигрени. Оказывается, именно из-за аденоидов у него часто болела голова. Большое спасибо и врачу, и медсестрам, и анестезиологу клиники!

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down