МРТ головного мозку в Києві
Відчуваєте постійний головний біль, тиск, запаморочення або погіршення пам’яті? Це тривожні сигнали, які не можна ігнорувати! Вони можуть свідчити про серйозні порушення, що потребують точної діагностики.
МРТ головного мозку – сучасний, безболісний метод дослідження, який дає змогу побачити стан судин, тканин і структур мозку з високою точністю. Ця процедура дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях, коли лікування буде найбільш ефективним. Встановивши причину, можна своєчасно реагувати, контролювати свій стан і запобігти ускладненням.
Запишіться на МРТ мозку в клініку МЕДІКОМ на Оболоні. Ми гарантуємо якісну діагностику!
Показання до МРТ головного мозку
Магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку ― це одне з найчастіших досліджень в неврології та нейрохірургії. Зображення головного мозку формується у будь-якій площині без іонізуючого випромінювання та дає змогу виявити анатомічні особливості, патологічні зміни та аномалії мозкових структур та судин (у разі проведення МР-ангіографії).
За необхідності може бути призначена МРТ головного мозку з контрастом. Це дає змогу краще оцінити різницю між нормальними та патологічно зміненими тканинами (за рахунок проникнення контрасту через гематоенцефалічний бар’єр у разі ушкодження останнього патологічного процесу).
МРТ головного мозку допомагає діагностувати низку захворювань, серед яких:
- інсульт (ішемічний, геморагічний, змішаний);
- крововиливи (епі-, субдуральні, субарахноїдальні);
- новоутворення головного мозку, оцінка результатів лікування неопластичного ураження;
- ушкодження головного мозку при черепно-мозкових травмах та їх наслідків;
- аневризми, судинні мальформації головного мозку (доцільне комплексне обстеження головного мозку та МР-ангіографія);
- розсіяний склероз та інші демієлінізуючі захворювання;
- запальні ураження головного мозку та його оболонок;
- вади розвитку.
Додатково можна провести оцінку розмірів шлуночків мозку, підпавутинних просторів (при різних варіантах гідроцефалії та арахноїдальних кіст), а також уточнити стан гіпофіза при гормональних розладах.
Зробити МРТ головного мозку з контрастом або без лікар може рекомендувати при наявності таких симптомів:
- періодичні запаморочення;
- слабкість;
- судоми;
- зміни в поведінці;
- порушення пам’яті та мислення;
- нечіткий зір;
- хронічні головні болі.
Протипоказання до МРТ головного мозку
МРТ головного мозку протипоказано пацієнтам з осколковими чи кульовими пораненнями та з наявністю металевих елементів і електронних приладів в організмі, а саме: кардіостимуляторів, кохлеарних імплантів, судинних кліпс, пристроїв автоматичної подачі ліків тощо. Під час дії магнітного поля все це може зашкодити пацієнту або пошкодити обладнання. Рішення в кожному випадку приймається індивідуально.
Пацієнти, які знаходяться у важкому соматичному стані, яких доставила на обстеження бригада невідкладної допомоги, перекладаються на амагнітну каталку. На ній заїжджають безпосередньо в приміщення МРТ, де буде проводитися дослідження.
В Клініці МЕДІКОМ можуть проводити дослідження пацієнтам вагою до 150 кг. При цьому на візиті буде розраховуватись коефіцієнт допуску до проведення МРТ, виходячи з інших параметрів тіла.
Підготовка до МРТ головного мозку
МРТ головного мозку не потребує спеціальної підготовки. Безпосередньо перед дослідженням необхідно зняти всі металеві прикраси, годинник, одяг із металевими елементами. Обов’язково треба попередити персонал про наявність імплантів. Для жінок перед дослідженням бажано зняти макіяж. У складі туші можуть міститися феромагнітні частинки, які погіршують якість зображення в області очей.
Якщо у жінки нарощені вії, то перед дослідженням бажано їх повністю зняти. У разі наявності знімних зубних протезів, обов’язково треба залишити їх в роздягальні.
Якщо пацієнт погано переносить замкнутий простір, тобто страждає на клаустрофобію, або відчуває сильну тривогу, йому можуть запропонувати заспокійливе.
Як роблять МРТ головного мозку
Магнітно-резонансна томографія проводиться на спеціальному апараті, що являє собою широку трубу, в якій діє потужне магнітне поле. Пацієнта в ньому розміщують на рухомому столі.
Під час дослідження медичний персонал знаходиться в сусідній кімнаті з комп’ютером. Якщо у пацієнта з’являються неприємні відчуття або дискомфорт, він може повідомити про це за допомогою сигнальної груші.
Триває дослідження 20-30 хвилин. У цей час важливо не рухатися. Так результати будуть максимально чіткими та інформативними. Отримати їх можна на диску, USB-накопичувачу або окремо замовити на плівці.
В Клініці МЕДІКОМ можна пройти МРТ головного мозку з направленням від нашого лікаря або лікаря іншої клініки.
Переваги проведення МРТ в МЕДІКОМ
- Обладнання експертного класу дозволяє зробити якісне дослідження за менший час та отримувати якісні зображення для точної діагностики.
- Результати МРТ головного мозку описує досвідчений лікар, отримати їх можна в той же день на зручному носії (електронна пошта, плівка, диск або USB-накопичувач).
- Можна отримати консультацію невролога або іншого спеціаліста до чи після дослідження.
- У випадку виявлення ознак захворювання є можливість пройти повну діагностику та лікування в одній клініці.
- При підозрі на онкозахворювання з кожним пацієнтом працює команда лікарів.
- Цілодобовий запис на послугу зручним способом, детальний опис процедури та підготовки до неї.
- Комфортні умови та можливість седації.
- Додатковий аналіз зображень алгоритмом АІ.
Питання-Відповідь
Чи можна спати під час проведення МРТ головного мозку?
Сон під час МРТ головного мозку може супроводжуватися мимовільними рухами м'язів обличчя і тіла, що призведе до отримання спотворень на знімках. Тому, щоб отримати достовірні результати діагностики, спати під час МРТ забороняється.
Чи потрібно закривати очі під час проходження МРТ головного мозку?
Під час проведення МРТ очних орбіт, головного мозку фахівці рекомендують пацієнту заплющити очі. Завдяки цьому можна уникнути мимовільного моргання і появи артефактів на знімках.
Чи можна ковтати під час МРТ головного мозку?
Під час проведення МРТ головного мозку потрібно забезпечувати максимальну нерухомість, по можливості виключити будь-які рухи. Ковтання не рекомендується під час МРТ-дослідження шийного відділу хребта, оскільки це призведе до спотворення зображення саме на досліджуваній ділянці.
Чи можуть бути побічні ефекти після МРТ головного мозку?
Дослідження може викликати загальну слабкість, запаморочення, зміну рівня артеріального тиску, посилене виділення поту, тремтіння кінцівок, що пов’язано, більшою мірою, з реакцією на стрес. Можливі побічні ефекти під час МРТ головного мозку з контрастуванням — це біль у животі, головний біль, нудота, алергічні реакції на контрастну речовину (висипання, набряклість у місці введення препарату, анафілактичний шок, набряк Квінке).
Чи можна на МРТ головного мозку виявити психічні захворювання?
МРТ дозволяє виявляти різні порушення структури сірої та білої речовини мозку, визначати точну локалізацію патологічних процесів. Таким чином, на МРТ можна виявляти ознаки біологічних змін, які провокують психічні розлади. Однак результати цього дослідження завжди розглядаються в комплексі з результатами інших обстежень.
Що не можна робити перед МРТ головного мозку?
Перед МРТ головного мозку забороняється вживання алкоголю, куріння, використання декоративної косметики, кремів та інших засобів для обличчя, лаку або гелю для волосся. Пити і приймати їжу можна не пізніше, ніж за 2-3 години до процедури (при цьому важливо не переїдати).
Як часто можна робити МРТ головного мозку?
Частоту проведення МРТ головного мозку визначає лікар. При багатьох захворюваннях (пухлина мозку, інсульт, дисциркуляторна енцефалопатія) дослідження проводять кожні півроку або щорічно, іноді — рідше. При активно зростаючих новоутвореннях у головному мозку може бути рекомендовано виконання МРТ кожні 3-6 місяців.
Лікарі
Опис МРТ-обстеження головного мозку проводить лікар-радіолог. Записатися на МРТ головного мозку в МЕДІКОМ можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном.
Ціни на МРТ головного мозку
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
4886. * МРТ головного мозку
|
3150 грн
запис на прийом
|
4888. * МРТ головного мозку розширена (відповідно до клінічної задачі)
|
4050 грн
запис на прийом
|
4895. * МР-ангіографія інтракраніальних артерій (артерій голови)
|
3000 грн
запис на прийом
|
6000 грн
запис на прийом
|
|
4937. * МРТ головного мозку розширена (відповідно до клінічної задачі) з контастуванням
|
7150 грн
запис на прийом
|
5411. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (стандартні обстеження)
|
3500 грн
запис на прийом
|
5412. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (нестандартні обстеження)
|
5500 грн
запис на прийом
|
1334. Креатинін (Cito!)
|
280 грн
запис на прийом
|
4915. * Друк плівки МРТ, 1 шт.
|
200 грн
запис на прийом
|
4917. * Додатковий запис обстеження МРТ на диск, 1 шт.
|
100 грн
запис на прийом
|
4916. * Друк плівки МРТ з архіву, 1 шт.
|
220 грн
запис на прийом
|
4918. * Запис обстеження МРТ на диск з архіву, 1 шт.
|
150 грн
запис на прийом
|
4924. * Медичний супровід на дослідження МРТ
|
600 грн
запис на прийом
|
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Проводили таке МРТ моїй мамі. Вперше з таким стикнулися. Але я була приємно вражена технологія, які використовують в Медікомі. Це щось неймовірне!
МРТ проводили вчасно - точно до хвилини. Люблю таку пунктуальність взагалі по життю. А тут ще й в медичному закладі така ж точність. Супер!
“Медіком” на Оболоні - найкраща клініка в Києві. Кажу без перебільшення. Бо вже не раз пересікався з її спеціалістами. Лише позитивні враження...
Якщо робите МРТ головного мозку, розшифровка в Медікомі надається досить швидко. Це ще один позитивний нюанс в роботі клініки.
Процедура не складна. Професійність спеціалістів у клініці - на найвищому рівні. За приємному домашню атмосферу в медичному закладі додатковий плюс.
Процедура прошла быстро и спокойно благодаря современному оборудованию. За такое не жалко пару лишних сотен заплатить. Теперь я чувствую большое спокойствие, зная, что имею такую высококачественную медицинскую поддержку!!!
Вибачаюся перед Юрієм Івановичем, що зайняла у нього стільки часу на прийомі. Просто я по життю панікерка і тому завжди задаю багато питань. Але він спокійно реагував на фонтан моїх емоцій і спокійно розжовував результати обстеження. Таку витримку рідко побачиш у наш складний час.
Робили мамі МРТ через підозру на інсульт. Задовлені обслуговуванням. Процедуру проводив сам завідувач відділення - лікар Коваль. Довго проводив прийом. Багато роз'яснив. Виписав додаткові направлення. Такий підхід нам дуже сподобався.
Показати ще 3
Всього 8 відгуків