Електроенцефалографія дитяча (ЕЕГ)
Ви помічаєте тривожні прояви в поведінці і розвитку дитини? У малюка підозрюють захворювання неврологічного характеру? Електроенцефалографія дітям в Києві в центрі МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську допоможе встановити причини порушень в поведінці, виявити патології, пов'язані з діяльністю головного мозку. ЕЕГ - це простий, абсолютно нешкідливий та безболісний метод дослідження структур мозку.
ЕЕГ показання:
- Аутизм
- Епілепсія
- Розлади сну
- Когнітивні розлади
- Вегетативна дисфункція
- Черепно-мозкова травма
- Хвороба Дауна
- Дитячий церебральний параліч
- Захворювання ендокринної системи
- Новоутворення і кісти головного мозку
- Інфекційні хвороби (енцефаліт)
- Менінгіт
- Підозра на відставання в психічному розвитку
- Патологічні стани судин головного мозку та шиї
- Ураження мозку, зумовлені внутрішньоутробним розвитком і отримані під час пологів та ін.
ЕЕГ протипоказання:
- наявність на шкірі голови травм, ран, забоїв;
- гнійно-запальні процеси в області голови та шиї;
- наявність свіжих післяопераційних швів.
Симптоми, при наявності яких потрібна консультація дитячого невролога:
- розлади сну;
- непритомність;
- енурез;
- загальна слабкість;
- часті судоми і напади;
- запаморочення і сильні головні болі;
- підвищена дратівливість і агресивність;
- заїкання та ін.
Дитяча електроенцефалографія також проводиться в реабілітаційний період після проведених операцій на головному мозку, а також після перенесеного мікроінсульту або інсульту.
ЕЕГ головного мозку у дітей проводиться в неврологічному відділенні клініки МЕДІКОМ на сучасному обладнанні. Комп'ютерна електроенцефалографія дозволяє виявити природу порушень структур мозку, ступінь їх прояву, особливості функціонування окремих відділів мозку, визначити місце пошкодження мозку. Дитяча енцефалограма - метод реєстрації біопотенціалів головного мозку, що дозволяє судити про його функціональний стан, фізіологічну зрілість, наявність вогнищевих уражень, загальномозкових розладів.
Як роблять ЕЕГ дітям
Електроенцефалографія - це об'єктивний метод, який уможливлює дослідження електричної активності мозку за допомогою електродів, прикріплених до різних ділянок голови.
ЕЕГ дітей проводять за допомогою спеціальної шапочки або сітки, до якої кріпляться датчики. Датчики фіксують зміни в активності ділянок головного мозку, амплітуди мікрострумів і передають отримані дані на енцефалограф.
Під час дослідження дитина лежить на кушетці в зручній для себе позі. Дітей до 1 року можна тримати на руках.
Енцефалограма для дітей являє собою графічне зображення коливань хвиль різної частоти. Дитяча електроенцефалографія проводиться в кілька етапів і включає: реєстрацію даних в стані спокою і неспання, застосування спеціальних тестів (гіпервентиляція, фотостимуляція і ін.).
Розшифровка ЕЕГ у дітей має на увазі інтерпретацію неврологом частоти коливань, амплітуди і ритму різних хвиль, опис видів активності структур мозку, порівняння різних показників, відповідність отриманих даних і клінічних проявів.
Підготовка дитини до ЕЕГ
ЕЕГ головного мозку у дітей проводиться в максимально спокійному і комфортному оточенні. Для отримання достовірних результатів важливо, щоб дитина була максимально розслабленою. ЕЕГ, тривалість процедури якої становить 20-30 хвилин, пройде інформативно, швидко і якісно, якщо батьки правильно налаштують дитину на дослідження. Дуже важливо провести необхідну психологічну підготовку: представити дослідження у вигляді майбутньої гри, порепетирувати вдома одягати шапочку, виконувати різні вказівки лікаря (відкрити чи закрити очі, змінювати дихання і ін.). Потрібно простежити, щоб дитина перед обстеженням поїла. Для зовсім маленьких клієнтів враховується час їх денного сну.
У клініці МЕДІКОМ проведуть ЕЕГ-моніторинг дитині. Це більш широке обстеження, що дозволяє вивчити активність структур мозку в різні періоди. ЕЕГ сну дітей і неспання здійснюється протягом тривалого часу - від 2 до 10 год. Крім енцефалограми, лікарю доступні відео- та аудіо рухової активності, що дає більш конкретну інформацію про роботу мозку, допомагає виявити навіть незначні порушення структур мозку і їх функціонування.
ЕЕГ дітей - найбільш доступний і достовірний спосіб дослідження роботи головного мозку і нервової системи дитини. Потрібна енцефалограма дитині? Лікарі-неврологи з багаторічним досвідом роботи оглянуть вашого малюка, призначать ЕЕГ дитині (м. Київ) та інші необхідні обстеження, встановлять діагноз і проведуть всі лікувальні заходи, щоб повернути здоров'я.
Переваги ЕЕГ дітям у МЕДІКОМ
Шукаєте, де зробити ЕЕГ дитині у Києві, щоб отримати точні результати діагностики? Пропонуємо вам звернутися до клініки МЕДІКОМ, оскільки:
- У нас застосовується найсучасніше обладнання, яке визначає показники роботи головного мозку з високою точністю.
- Є можливість пройти не тільки ЕЕГ, але й ЕЕГ-моніторинг, завдяки якому краще відслідковуються патологічні зміни та можна з'ясувати їх причину.
- Дитина почуватиметься комфортно, адже наші досвідчені лікарі вміють знаходити підхід до кожного маленького пацієнта.
Питання-Відповідь
Як підготувати дитину до ЕЕГ уві сні?
Детально про підготовку до ЕЕГ розповідає лікар, що направляє на дослідження. Згідно із загальними рекомендаціями, перед обстеженням потрібно забезпечити перебування дитини у спокійній психологічній атмосфері, без стресів. Бажано розповісти їй про заплановану процедуру, а з малюками молодшого віку — пограти у гру, де потрібно вдягати шапку та виконувати різні прохання (заплющити очі, затамувати подих тощо). Необхідно, щоб дитина була сита.
Що може вплинути на результати ЕЕГ?
Під час консультації дитячий невролог розповість про фактори, які можуть вплинути на результати ЕЕГ, щоб врахувати їх під час підготовки та інтерпретації. Зокрема, на результат електроенцефалографії впливають:
- вживання високоенергетичних продуктів (шоколад, какао) та газованих напоїв перед процедурою;
- прийом ліків, які впливають на активність мозку;
- гострі захворювання (наприклад, респіраторні інфекції);
- психоемоційне напруження.
Скільки чекати на результати ЕЕГ у дитини?
Розшифровка результатів ЕЕГ може тривати близько 2-3 днів.
Лікарі
У координатора колл-центру ви можете дізнатися, як підготувати дитину до ЕЕГ, особливості енцефалограми дитини в Києві, ціну обстеження, а також записатися на консультацію до невролога.
Ціна ЕЕГ дітям
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
6500 грн
2000 грн
12000 грн
4800 грн
16000 грн
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Як завжди, і сервіс, і ставлення до пацієнтів в Медікомі на висоті. Раджу!
Дуже сподобалось розшифрування, яке зробив Олександр Надоненко. Ми його використовували вже й для лікування в Медікомі та показували в інших медичних закладах. Кругом лікарі задоволені і вказують, що в тій розшифровці все вказано до дрібничок.
Ми дуже вдячні клініці за оперативну можливість проведення процедури. Все пройшло швидко і безболісно для дитини, а медичний персонал був дуже доброзичливим і професійним. Завдяки ЕЕГ ми отримали точний діагноз і змогли вчасно почати лікування.
Дякую Олександру Миколайовичу за чудовий прийом! Дитина прямо перейнялась вашою позитивною енергетикою. Йшла на прийом сумною, а вийшла з лікарського кабінету з усмішкою, наче після цікавої гри.
Были с ребёнком на ЭЭГ у Селезневой О.И. Направил нас на обследование врач педиатр. Процедура для ребёнка комфортная. Но от врача не вытянешь слова. Никак не комментирует обследование. Вынесли результаты в коридор. Не рекомендую
Наталія, дякуємо вам за заворотній зв'язок! Лікар функціональної діагностики проводить власне діагностику, слідкує за коректними налаштуваннями приладів і робить опис отриманих даних. Консультацію за результатами обстеження має надати направляючий лікар, виходячи зі скарг та анамнезу пацієнта. Огляд з результатми ЭЭГ зазвичай проводить лікар-невролог дитячий. У нашій клініці ведуть прийом лікарі-неврологи дитячи: Житарь Олена Миколаївна, Адаменко Катерина Борисівна, Перепечаєнко Катерина Дмитрівна. Бажаємо здоров'я!
К врачу функциональной диагностики Надоненку Александру Николаевичу попали по рекомендации детского невропатолога клиники Медиком - Адаменко Екатерины Борисовны. Шла со своим 3-летним егозой на обследование со страхом, думала, не сможет спокойно сидеть во время ЭЭГ. Но все получилось наоборот. Врач обыграл процедуру, как увлекательную игру. Сын даже вставать с кресла не хотел. Отдельное спасибо за точные данные, благодаря им мы получили лечение, которое помогло избавиться от судорог
Ольга Ивановна Селезнева - приятная женщина и классный врач функциональной диагностики. Проходили у нее обследование - делали электроэнцефалографию ребенку. В Киеве до этого делали и в другой клинике, но нашему врачу показались те результаты не особо достоверными, потому посоветовал найти где аппарат получше, посовременнее. Рассматривали как вариант несколько клиник, в итоге выбрали поликлинику “Медиком” на пр-те Героев Сталинграда 6д - и не пожалели. Сервис на высоте. Обследование, как сказал наш врач, “сразу видно что делали со всей ответственностью”. Однозначно советую и, конечно же, огромное СПАСИБО!!!
Внук жаловался, что у него болит головка. Сначала мы воспринимали просто как отмазку, чтобы его не отводили в садик, но через некоторое время он начал страдать бессонницей, стал рассеянным и очень вялым. Обратились в клинику Медиком, до этого тут не были, но очень много лестного слышали. В колл-центре нас записали на прием к детскому неврологу Житарь Елене Николаевне. После осмотра и тщательного осмотра, она посоветовала Мишеньке пройти детскую электроэнцефалографию и сдать ряд других анализов, объяснив, что без них точно ничего сказать нельзя. Не стали гадать на кофейной гуще и сразу же записались на все назначенные обследования. Если с анализами все понятно, то электроэнцефалография оказалась зверем неизвестным.Потому, хочу отдать должное Селезневой О.И., к которой мы попали, она все объяснила не только внуку, но и мне, рассказала что к чему и как проходит обследование. К тому же, она сразу определила причину плохого самочувствия Мишеньки. Оказывается, проявились последствия черепно-мозговой травмы, о которой мы уже и забыть-забыли. Назначенное лечение помогло. Теперь крепкий сон у всей семьи. Благодарю!
Ребенок часто страдал от судорожных приступов, лечение в гос.поликлинике не приносило результатов. Потому, решили с женой, обратиться к частникам. Тут помогли. Невролог Кириченко Нина Владимировна, направила к функциональному диагносту Селезневой Ольге Ивановне, благодаря проведенной нею ЭЭГ удалось установить причину и Алешке назначили терапию, которая наконец-то таки помогла. Будем обращаться!
Дочка долго не разговаривала, потом педиатр посоветовал сделать ЭЭГ, выбрали для этой цели “Медиком”. Мы с мужем и раньше проходили здесь диагностику, потому не понаслышке знаем, что техника тут новая. Электроэнцефалографию проводила врач функциональной диагностики Селезнева О.И.. Всё прошло на высшем уровне! Если честно, уже Ольга Ивановна развеяла все подозрения и сказала, что малышка полностью здорова, но если мы переживаем, то можем проверить слух (но тут мы ее опередили с этим исследованием), обратиться на консультацию к неврологу, лору, логопеду. Последовали ее совету, по первым 2м специалистам у нас всё было окей, а вот логопед и психолог помогли разговорить ребенка, теперь трещит не переставая З.Ы. Единственное “но”, почему-то так случилось, что под кабинетом у лора попали в небольшой “затор”, он на операции был и задержал прием... ну это такое, можно понять.
Нашу ситуацию можно описать как трудный случай... Вдаваться в подробности не хочу, но так уж случилось, что на процедуре электроэнцефалографии у моего ребенка присутствовало 2 врача - Надоненко Алек. Ник. и Селезнева Ольга Иван. Очень благодарна им за понимание, уделенное внимание и время, а больше всего за правильный диагноз!
Здесь очень хороший аппарат для электроэнцефалографии. Своему ребенку (5 лет) делала ЭЭГ именно здесь в клинике Медиком у Селезневой Ольги Ивановны. У нас были подозрения на аутизм, поскольку в семье есть такая проблемы уже, но она опровергла наши подозрения, сказав, что у сына просто особенности характера, которые могут пройти с возрастом, но если нас это сильно беспокоить, то можно обратиться к детскому психологу. Кстати, мы так и сделали, благодарю за совет!!!!!!!!!
Показати ще 3
Всього 12 відгуків