exit
search serach
Фтізіатр Київ

Дитяча фтизіатрія в Києві

У відділенні дитячої фтизіатрії (Київ, клініка МЕДІКОМ) надають повний перелік послуг для дітей та підлітків. Дитячий фтизіатр — це лікар, основними завданнями якого є профілактика, діагностика та лікування туберкульозу в дітей. Відвідини фтизіатра так само важливі, як і обстеження в будь-якого іншого фахівця: це дає змогу вчасно виявити в маленьких пацієнтів інші небезпечні захворювання — саркоїдоз і лепру.

Фтизіатрія — це галузь медицини, спрямована на комплексному дослідженні та лікуванні туберкульозу, ґрунтується на фтизіопульмонології (поглибленому вивченні поведінки туберкульозної бактерії).

Туберкульоз — небезпечна хронічна інфекція. Вона передається у повітряно-крапельний спосіб, вражає легені та інші внутрішні органи. Попри це діти можуть заразитися туберкульозом, але не мати активної форми. Тому важлива своєчасна консультація фтизіатра (за необхідності) і проведення протитуберкульозної вакцинації. Ще один привід відвідування фахівця з фтизіатрії — отримання довідки для садка, школи, спортивних секцій. Дитячий лікар-фтизіатр видає висновок на підставі огляду та проведених обстежень.

Відкрити Згорнути down

Що лікує дитячий фтизіатр?

Пульмонологія і фтизіатрія — різні напрями. Отже, і захворювання, виліковні й ті, що діагностуються фтизіатром і пульмонологом, відрізняються. Так, пульмонолог, на відміну від дитячого фтизіатра, діагностує й лікує більший перелік хвороб бронхів і легенів.

Останнім часом відзначається різке збільшення кількостей звернень за консультаціями дитячого фтизіатра. Регулярний огляд лікарем дає можливість запобігти захворюванню або визначити його на ранній стадії.

Відкрити Згорнути down

Коли потрібно записатися до дитячого фтизіатра?

До фтизіатра записатися на прийом потрібно, якщо в дитини порушена функціональність імунної системи внаслідок:

 • ВІЛ;
 • цукрового діабету;
 • приймання кортикостероїдів;
 • хімієтерапії;
 • вродженої патології.
Відкрити Згорнути down

Також консультація дитячого фтизіатра необхідна дітям, які перебувають у групі ризику і проживають:

 • або контактують з особами, хворими на туберкульоз;
 • в умовах, які не відповідають санітарно-гігієнічним нормам;
 • з особами, які перебували в місцях позбавлення волі.

Вагомі підстави для направлення дитини до фтизіатра — це поява конкретних симптомів хвороби. Найчастіше на початку зараження специфічні симптоми в дітей відсутні. Батьки можуть помилково лікувати туберкульоз у дитини, як ГРЗ. Дитячий фтизіатр встановить точний діагноз і надасть необхідні рекомендації. На розвиток хвороби можуть вказувати такі чинники:

 • нічна пітливість;
 • необґрунтована втрата ваги;
 • знижений апетит і відмова від їжі;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • озноб;
 • позитивна реакція Манту;
 • раптове підвищення температури без видимих причин;
 • почервоніння, припухлість (папула), "гудзик" після шкірної проби;
 • кашель - сухий або з напівпрозорою пінистою мокротою або мокротою з домішкою крові;
 • погіршення загального стану, сильна стомлюваність, слабкість;
 • збільшення проби Манту на 5 мм і більше (за виявлення ознак можливого захворювання на знімках легенів).
Відкрити Згорнути down

Варто зазначити, що вираженої сезонності в захворювання немає. Записатися на прийом до фтизіатра також треба:

 • для отримання рекомендацій після проведення проби Манту;
 • щоб отримати консультацію з питання вакцинації від туберкульозу;
 • коли необхідна довідка від фтизіатра в школу, у дитячий садок, на спортивні секції;
 • для консультації після проведення флюорографії.

Також необхідний візит до лікаря-фтизіатра, якщо проба Манту з певних причин не проводилася. Якщо в дитини немає направлення, але потрібна довідка через відмову від Манту, дитячий фтизіатр у Києві видає висновок на підставі додаткових обстежень. А направлення до лікаря можна дістати під час консультації педіатра.

Відкрити Згорнути down

Як проходить огляд у дитячого фтизіатра?

Під час перших відвідин лікар-фтизіатр вивчає анамнез і скарги пацієнта, проводить бесіду з батьками щодо протікання вагітності й пологів, захворювань, на які хворіли члени родини, про можливі контакти з хворими на туберкульоз і про інші ризики. Після чого він може порекомендувати проведення додаткових діагностичних заходів, а також спостереження у вузьких фахівців. У відділенні фтизіатрії клініки МЕДІКОМ можна відразу дістати консультацію пульмонолога й записатися на консультацію імунолога.

Відкрити Згорнути down

Сучасні методики діагностики туберкульозу в дітей

Щоби точно діагностувати захворювання легенів, дитячий фтизіатр призначає проведення аналізів, імунологічних тестів, рентгенологічного обстеження. Пацієнту, можливо, доведеться пройти:

 • пробу Пірке;
 • КТ;
 • флюорографію;
 • рентгенографію ОГК;
 • експрес-тест на антитіла;
 • загальний аналіз мокротиння;
 • бактеріологічні посіви біоматеріалу на наявність захворювання;
 • аналізи крові та сечі для виявлення білка;
 • пробу Манту (після щеплення заміряють "ґудзик" в ділянці її проведення і визначають, чи відповідає розмір нормі або припухлість збільшена);
 • діаскінтест і ін.
Відкрити Згорнути down

Діаскінтест — одна із сучасних методик виявлення туберкульозу в дітей. Такий вид скринінгу є тестом — внутрішньошкірною пробою, яку можна проводити раз на рік дітям від 7 до 17 років. Туберкулінова проба дає змогу виявити хворобу на ранній стадії, провести диференціальну діагностику й оцінити ефективність протитуберкульозного лікування.

На основі отриманих результатів лабораторних досліджень дитячий фтизіатр робить висновки про стан здоров'я дитини.

Дістати направлення до фтизіатра можна в нашій клініці МЕДІКОМ на Оболоні й Печерську.

Відкрити Згорнути down

Особливості лікування

Лікування виявленого туберкульозу в дітей і підлітків проводиться в спеціальних медичних установах. План лікування дитини в диспансері попередньо обговорюється з батьками. Після постановки точного діагнозу лікар розробляє ефективну схему лікування патології й дає рекомендації. Тривалість лікування залежить від складності випадку і форми хвороби. У середньому на це буде потрібно від 6 до 12 місяців. Починається лікування в стаціонарі, триває вдома.

Під час латентної фази шпиталізація може бути короткочасною із застосуванням протитуберкульозного препарату на основі гідразиду ізонікотинової кислоти. Терапія активного туберкульозу містить 3–4 препарати. Варто зазначити, що діти відчувають поліпшення самопочуття у разі грамотно призначеного лікування вже після декількох тижнів. Під час терапії й після перебування в стаціонарі рекомендується:

 • проходити санаторно-курортне лікування;
 • вживати збалансовану їжу;
 • гуляти на свіжому повітрі;
 • проводити сеанси фізіотерапії;
 • суворо дотримуватися рекомендацій щодо приймання препаратів;
 • дотримуватися режиму дня й більше відпочивати;
 • регулярно відвідувати дитячого фтизіатра з метою контролю стану хворого.
Відкрити Згорнути down

Не варто затягувати розв'язання проблеми. Якщо з'явилися симптоми, що викликають сумніви, варто записатися до фтизіатра.

Профілактика туберкульозу в пацієнтів дитячого та підліткового віку

Вакцинація — ефективний спосіб для того, щоби запобігти появі небезпечного захворювання. Щеплення БЦЖ дає можливість попередити важкі форми туберкульозу, захистити від перетікання інфекції у відкриту стадію. Сучасна туберкулінодіагностика дає змогу виявити захворювання в латентній фазі. Обов'язково варто дотримуватися календаря щеплень Манту, своєчасно проходити профогляд у фтизіатра.

Відкрити Згорнути down

Переваги консультацій дитячого фтизіатра в клініці МЕДІКОМ

Прийом у дитячого фтизіатра в нашій клініці проводиться в комфортних умовах у досвідченого фахівця. Для діагностики хвороби ми використовуємо сучасне обладнання й новітні технології. За необхідності кваліфіковані лікарі МЕДІКОМ здійснюють виїзд до пацієнта додому. Ми займаємося діагностикою та профілактикою туберкульозу в пацієнтів із народження.

Для проведення вакцинації в клініці застосовуються сучасні, надійні, гіпоалергенні й безпечні препарати. У нас можна зробити Манту і пройти рентгенологічне діагностичне дослідження легень із застосуванням новітньої апаратури.

Вартість консультації дитячого фтизіатра — доступна для багатьох пацієнтів. За необхідності можлива консультація фтизіатра телефоном. Якщо потрібна довідка від фтизіатра, виникла необхідність виконання туберкулінової проби або з'явилися інші причини звернення до лікаря-фтизіатра, приходьте до нас — на прийом до фахівця. Записатися до фтизіатра можна прямо на сайті МЕДІКОМ або зателефонувавши до нашого кол-центру.

Відкрити Згорнути down

Записатися на прийом до фтизіатра

Дитячою фтизіатрією в нашій клініці займається досвідчений фахівець. Хороший дитячий фтизіатр у Києві проведе огляд вашої дитини, призначить усі необхідні методи дослідження, встановить точний діагноз, дасть рекомендації за результатами діагностики.

Якщо у вас залишилися або з'явилися питання — ви зможете їх задати під час консультації фтизіатра в нашій клініці.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що дивиться фтизіатр у дітей?

На консультації фтизіатр оглядає дитину та визначає клас реакції на проби Манту, проводить аускультацію грудного відділу, пальпацію ділянок лімфи. У разі виявлення позитивних ознак наявності туберкульозу фтизіатр призначає додаткове обстеження. Діти, які мають негативну реакцію проби Манту, проходять профогляд у фтизіатра не рідше 1 разу на пів року.

Чому не можна мочити Манту?

У 1970-х рр. існувала проба Пірке — подряпина на внутрішній частині, на яку наносився туберкулін. Цю пробу не можна було мочити водою, щоб не змити туберкулін. Манту роблять підшкірно, тому змити туберкулін неможливо. Проби Манту не можна терти, чесати, заклеювати. Якщо навіть при дотриманні всіх вимог у дитини збільшилася і почервоніла папула, необхідно звернутися до фтизіатра.

У чому відмінність Діаскінтеста від Манту?

Препарати Діаскінтест і Манту відрізняються складом, однак принцип дії у них однаковий. Вводять їх підшкірно, потім спостерігають за наявністю реакцій. Препарат Манту складається з туберкуліну (токсична речовина, що виділяється мікобактеріями). У складі препарату Діаскінтесту відсутній туберкулін, він складається з речовини, отриманої шляхом антигенної модифікації бактерії кишкової палички.

До якого віку роблять Манту?

Згідно зі схемою графіка щеплень, пробу Манту дітям роблять раз на рік з 4 місяців до 15 років, якщо дотримується календарний план щеплень і відсутня позитивна реакція. У деяких випадках за показаннями здоров'я її продовжують до 17 років.

Чи можна робити Манту при застуді?

Прямих протипоказань для проби Манту дитині в процесі застуди не існує. Як і перед будь-яким щепленням, так і перед пробою Манту необхідно звернутися за консультацією педіатра для огляду дитини щодо протипоказань.

Вартість послуг дитячого фтизіатра

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Більше Згорнути down
Діагностика
2053. * Рентгенографія цифрова органів грудної клітки (флюорографія)*

700 грн

Більше Згорнути down
Аналізи
272. Загальний аналіз мокротиння

490 грн

Більше Згорнути down
419. Туберкульоз (IgG + IgМ + IgА) сумарні антитіла

510 грн

Більше Згорнути down
3210. Квантіфероновий тест

3080 грн

Більше Згорнути down
3376. Бакпосів біоматеріалу на туберкульоз

730 грн

Більше Згорнути down
Програми
766. * Програма Вакцинація "Р.Манту"

1249 грн

Більше Згорнути down
5382. Обстеження на туберкульоз

1250 грн

Більше Згорнути down
Процедури/Маніпуляції
913. * Вакцинація "Р.Манту"

249 грн

Більше Згорнути down
Супутні послуги
Вакцинация детей
Вакцинація дітей
Педиатрия
Консультація педіатра
Рентген органів грудної клітини
Флюорографія
КТ легких
КТ легенів

Вiдгуки

25.03.2024 10:17
Олександра

Намагаюся свою дитину вакцинувати від всіх небезпечних захворювань. Знаю, як це важливо. Тому й проти туберкульозу щеплення отримали. Все чітко та професійно. Спасибі, Медіком!

29.11.2023 21:26
Аліса П.

Була підозра на хворобу. Слава богу, обійшлося. Проте всі обстеження швидко пройшли, необхідні довідки отримали.

30.07.2023 16:59
Таїсія

Були певні підозри у сина. Флюорограма показала певні відхилення. Але детальні обстеження розвіяли найгірші перестороги. Лікуватися доведеться, але з такими лікарями та їхнім підходом ми абсолютно впевнені в собі.

18.02.2023 17:19
Наталія Когут

Обстановка в клініці спокійна та комфортна, що для пацієнта надзвичайно важливо. Тут немає метушні, яка часто є в звичайних лікарнях. Персонал дуже ввічливий, а головне - професіонали. Лікар Петровська Галина Вікторівна - висококваліфікований фахівець у своїй справі. Моя дитина більше не боїться лікарів та оглядів!

04.12.2022 19:26
МАРИЯ

Отличная клиника! Отличный врач-фтизиатр! Компетентность, чуткость, умение найти подход к маленькому пациенту. Консультировались по телефону, и в клинике, делала ребенку здесь рентген на новом современном оборудовании. Все на высочайшем уровне. Спасибо Вам огромное за труд, за сердечное тепло, которым Вы так щедро делитесь с пациентами и они становятся здоровыми!

18.02.2021 12:15
Сергій Анатолієвич

Дякую за статтю. Недавно були з сином на консультації, призначили обстеження, нічого зайвого. Лікарі в поліклініці і в школі нас налякали, шо ми вже з дружиною боятися почали та готуватися до найстрашнішого. А дарма. Треба звертатися за консультацію до хороших фахівців, щоб добре спати вночі і не придумувати дитині бознащо зі здоров'ям. Дякую Галині Вікторівні за професіоналізм! Хороший лікар.

05.01.2021 09:22
Тетяна Будько

Довелося звернутися в клініку Медіком до лікаря фтизіатра дитячого. Лікували ОРЗ вже другий місяць пішов, і ніяких результатів. Потрапили на прийом до Галини Вікторівни, прізвище не пам'ятаю. Спасибі за надану допомогу! Призначила обстеження і додаткові аналізи, будемо перевірятися, щоб знову на пичкати дитину ліками.

29.12.2020 20:14
Аліна Богданова

Реакція манту більше півтора сантиметра, в селі фахівців немає, звернулися до фтизіатра в приватну клініку на. Провели ретельне обстеження, туберкульоз не підтвердився. Виявилося проте, що у дитини просто алергічна реакція на вакцину. Таке буває не рідко. Лікар-фтизіатр призначила лікування, але тепер вже не страшно і лікуватися. Головне, що туберкульозу немає. Ввічливість персоналу приємно здивувала.

26.09.2020 19:56
Юля К

Записывалась к детскому фтизиатру за неделю, чтобы наверняка, и свое время спланировать, и ребенок успел прийти в себя после очередного похода по врачам. Приходим - а нас как-то и не записали, у них система сбоила кажется или компьютер висел... не помню уже. Неприятно было. С маленьким ребенком часто трудности в посещении общественных мест. А тут еще такое. Но к врачу попали, наше время было свободным. Хоть здесь все удачно. Были на Василя Тютюнника 37/1, если кого интересует.

05.09.2020 17:26
Яна Геннадиевна

Мы сами с Чернигова, и там и в области с специалистами напряженка. Пришлось искать в другом городе, потому что есть непонятные симптомы у ребенка, боимся осложнений. Покашливает как-то странно и уже долго. Спит плохо, иногда хрипы во сне. Болеет часто последнее время. Наш рентген ничего не показал. Или то врач такой, или аппарат старый уже, не знаю... Да и вообще - хотелось бы получить наконец грамотную консультацию. Все равно платить, но хоть за качество и точный диагноз. Надеемся понятное дело на лучшее. По совету друга, который лечился в Медикоме, и мы решились. Оказалась отличная Киевская клиника на проспекте Героев Сталинграда 6Д, цены умеренные и специалисты хорошие, обслуживание вообще как в лучших домах! Везде чистенько, аккуратно, никаких тебе очередей, ссор. Принимал нас грамотный врач Петровская Галина Викторовна, все спокойно объяснила, назначила правда несколько дополнительных обследований на всякий случай, но это ничего. Успокоила нас, что ничего страшного нет. Спасибо клинике, что берете к себе на работу таких врачей!

10.07.2020 16:06
Коровіна Е

Хороший сервіс, подобаються тутешні статті. Але хотілося б більше подробиць, про можливості клініки і фахівців. Дитина хворіє, підозрюю що це не просто ОРЗ, або призначили неправильне лікування. І от вагаюся, чи записуватися до Петровської, чи ні... чи ще пошукати.

Показати ще 3

arrow

Всього 11 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down