exit
search serach
УЗИ печени
2017. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини з визначенням скорочувальної функції жовчного міхура
1300 грн.
Більше Згорнути down

УЗД печінки у Києві

Для з'ясування можливих причин поганого самопочуття лікар може призначити ультразвукове обстеження печінки (сонографія, ехографія). УЗД печінки — це діагностична процедура з метою отримання даних про стан та функціонування цього органу. За допомогою УЗД печінки в Києві у клініці МЕДІКОМ безболісно та безпечно можна дізнатися всю максимально точну інформацію та отримати компетентну консультацію гепатолога.

 

Коли призначають УЗД печінки

УЗД печінки призначають, коли необхідно диференціювати захворювання та уточнити діагноз. Нерідко обстеження печінки призначає лікар-гастроентеролог, оскільки пацієнти з болями в животі насамперед звертаються до цього фахівця. Ультразвукове дослідження печінки необхідно у разі підозри на патологічні зміни в печінці:

 • абсцеси, гепатит, цироз та інші захворювання гострого та хронічного перебігу;
 • кістозні утворення, гемангіоми, пухлини;
 • обмінні розлади, дефекти розвитку.

Також УЗД печінки допомагає визначитися з оптимальним методом для пункційної біопсії. Завдяки ультразвуковому моніторингу істотно знизилася травматичність і підвищилася точність цієї процедури вилучення біоптату.

Показанням до УЗД печінки є необхідність контролю лікування та спостереження змін у динаміці. Це ефективний і найбезпечніший для частого застосування метод.

Відкрити Згорнути down

Показання до УЗД печінки

Рекомендовано зробити УЗД печінки в таких випадках, як:

 • комплексна діагностика;
 • паразитарні інвазії;
 • виникнення підозри на онкологію;
 • жовтизна шкірних покривів;
 • аналізи з перевищенням норми печінкових проб;
 • закриті травми різної форми в зоні живота;
 • наслідки тривалого прийому антибіотиків.
Відкрити Згорнути down

До того ж, УЗД печінки активно рекомендується як профілактична методика.

 

УЗД печінки: протипоказання

УЗД печінки не має абсолютних протипоказань. Таке дослідження не дає променевого навантаження на організм. Це — повністю безпечний, безболісний неінвазивний метод, який можна застосовувати для обстеження дітей. Також не зашкодить пройти УЗД печінки під час вагітності. До тимчасових протипоказань належить наявність ран або нагноєння, інших шкірних пошкоджень в області дослідження.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до УЗД печінки

Є загальні рекомендації щодо підготовки до ультразвукового дослідження печінки. Ця проста процедура не потребує специфічної підготовки. Достатньо за 2–3 дні перед УЗД печінки:

 • прибрати з меню продукти, що сприяють здуттю живота;
 • утриматися від переїдання.

Проводиться планове УЗД печінки на голодний шлунок (натщесерце). Також варто утриматися від пиття, куріння, жувальної гумки та спазмолітичних препаратів за 8 годин до УЗ-сканування печінки. Дієта перед УЗД печінки допоможе отримати максимально об'єктивні результати.

У разі будь-яких нюансів та особливостей підготовки до УЗД печінки лікар інформує пацієнтів на попередньому прийомі. Можуть бути прописані ферменти, що зменшують утворення газів. Іноді показані очисні клізми.

Відкрити Згорнути down

Як роблять УЗД печінки?

Для абдомінального УЗД печінки пацієнт лягає на кушетку. Положення диктується метою дослідження (на спині, на правому боці). У деяких випадках обстеження проводять пацієнту стоячи. На проєкцію обстежуваного органу наноситься гель — прозора акустична субстанція, яка забезпечує передачу ультразвуку та сприяє плавному ковзанню сканера. Сама діагностика стану печінки проводиться за допомогою невеликого скануючого пристрою, яким лікар водить по потрібній ділянці тіла. Датчики УЗД відсилають ультразвук, а відбиті тканинами хвилі надходять у перетворювач. Дані перетворюються на відеосигнал і фахівець може бачити на моніторі досліджувану анатомічну область у режимі реального часу.

Лікар розглядає ліву та праву, хвостату та квадратну частки печінки. Моніторинг печінки на УЗД проводиться в різних площинах та фазах дихання.

Нерідко УЗД у клініці МЕДІКОМ доповнюється еластографією з метою високоточної оцінки еластичності тканин органу. Це — точніша технологія УЗД діагностики печінки, яка дає змогу виявити пухлини. Вузлові утворення УЗД печінки з еластографією є ефективним інструментом діагностики в онкології.

Відкрити Згорнути down

Результати УЗД печінки

Результати ультразвукового моніторингу оформлені у вигляді знімка або цифрового зображення (запис на носій). УЗД виглядає як зріз черевної порожнини в місці розташування печінки. Розшифрування УЗД печінки робить діагност. Лікар оцінює отримані показники УЗД печінки та пише висновок.

При УЗД печінки результати описують:

 • розміри та контури органу;
 • топографічне розташування;
 • структуру та ехогенність печінки.

А також аналізуються дані УЗД судин печінки та стану жовчних проток. На УЗД помітні патологічні зміни в тканинах, ознаки пухлинних та запальних процесів, деформація органу. УЗД печінки в нормі показує однорідну структуру з чіткими формами незбільшених розмірів.

Після проведення УЗД печінки висновок видається на руки.

Відкрити Згорнути down

Переваги УЗД печінки в нашій клініці

Клініка МЕДІКОМ має найновіше діагностичне обладнання, яке дає змогу максимально достовірно визначити розміри печінки, форму, розташування органу, оцінити структуру тканин. Діагности високої кваліфікації зможуть виявити перші ознаки захворювань печінки та завчасно запобігти розвитку патологій. Медична техніка експертного класу здатна передавати зображення високої роздільної здатності.

Ультразвукове дослідження печінки в клініці МЕДІКОМ — це доступна вартість УЗД печінки, швидке отримання точних результатів та зрозуміле розшифрування. Після отримання результатів тут же можна пройти консультацію онколога, гепатолога, гастроентеролога. Доброзичливий персонал та затишні умови зроблять перебування в клініці комфортним фізично та психологічно.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як часто треба робити УЗД печінки?

Для профілактики захворювань УЗД печінки рекомендовано виконувати один раз на рік. Але, за показаннями огляд за допомогою ультразвукового сканування можна робити багаторазово. Протипоказань та небезпеки для організму немає. Про необхідність додаткових досліджень можна дізнатися на консультації терапевта.

Що не можна їсти перед УЗД печінки?

За кілька днів до УЗД потрібно скоригувати дієту. Їжа не повинна стимулювати появу газів. Дієтологія рекомендує не вживати:

 • дріжджові вироби;
 • гострі, смажені, жирні страви;
 • бобові;
 • сирні овочі та фрукти;
 • солодощі;
 • молоко, сік, каву;
 • алкогольні, газовані, енергетичні напої.

 

Також варто відмовлятися від жувальної гумки із сорбітом.

Чи видно фіброз на УЗД печінки?

За допомогою УЗ-сканування можна оцінити розмір печінки, визначити її структуру, розташування. Фіброз виявляється на підставі зміни ехогенності. Але оскільки такий показник характерний і для інших станів, для точного діагнозу УЗД недостатньо. У разі підозри на фіброз рекомендується робити КТ.

Чому на УЗД «біла печінка»?

Яскрава біла печінка на УЗД є ознакою стеатозу печінки (жировий гепатоз). За рахунок зміни щільності тканин орган набуває підвищеної ехогенності, що під час ультразвукового дослідження дає згасання сигналу та білий колір на моніторі.

Лікарі

У клініці МЕДІКОМ працюють досвідчені, компетентні лікарі, після співпраці з якими пацієнти рекомендують їх своїм рідним та близьким. Зробити УЗД печінки в Києві (на Оболоні та Печерську) в оптимальний для відвідування час можна, записавшись за контактними телефонами на сайті медичного центру або заповнивши форму для зворотнього дзвінка.

comment 22
Рудковська Наталія Миколаївна
Заступник медичного директора стаціонару, лікар-терапевт, кардіолог першої категорії
comment 6
Чайковська Інга Павлівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 16
Гусєв Валентин Вікторович
Лікар УЗД вищої категорії
comment 10
Дрюк Анна Олексіївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 12
Завалько Світлана Василівна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 15
Зінькевич Людмила Андріївна
Лікар УЗД першої категорії
comment 4
Касьян Олена Вікторівна
Лікар УЗД, лікар-радіолог
comment 5
Кулєва Марина Леонідівна
Лікар УЗД, лікар-радіолог вищої категорії
comment 15
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 10
Мамедова Марина Аліївна
Лікар УЗД вищої категорії
comment 1
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар УЗД другої категорії

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
162. * Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини в стаціонарі з 17.00 до 8.00, а також в святкові та вихвідні дні

1100 грн

Більше Згорнути down
2017. Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини з визначенням скорочувальної функції жовчного міхура

1300 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Биохимический анализ крови
Біохімічний аналіз крові
Печеночные пробы
Печінкові проби
КТ черевної порожнини
КТ черевної порожнини
МРТ печінки
МРТ печінки

Вiдгуки

07.11.2022 11:00
Наталія

УЗД печінки у Києві робила у клініці Медіком на Героїв Сталінграда. Залишилась абсолютно задоволена і сервісом, і якістю медичних послуг та умовами кабінету. Узист теж добре робить свою роботу, все пояснює і дуже чемно, добродушно поводиться з пацієнтами.

04.10.2022 18:03
Софія

Бабусі проводили УЗД печінки у Києві у клініці Медіком, яку обрали за рекомендацією знайомих. Усі роблять на найвищому рівні. Навіть така недовга процедура, як УЗД, може бути комфортною і для самих пацієнтів і для їх супроводжуючих. У кабінеті та біля нього для очікування є всі умови. З результатами потім можна одразу до лікаря.

31.08.2022 20:25
Віталій

Записався на УЗД печінки у Києві у Медіком. Чекати довелося недовго, на відміну інших клінік. І саме ставлення до пацієнтів тут сподобалося більше. Розповіли, як правильно підготуватися - за кілька днів не можна було вживати алкоголь та деякі продукти. Сама процедура УЗД тривала від сили хвилин 15, все без затримок часу - ось що мені найбільше сподобалося. Тож воно коштує своїх і грошей, і часу.

23.07.2022 08:57
Валентина Вікторівна

Робила операцію на печінці, тепер потрібне спостереження лікаря. Лікар направив на УЗД печінки у Києві для контролю стану. Процедура показала, що начебто все поки нормально, так що продовжую лікування. Перед операцією теж проходила УЗД, яка й допомогла точно визначити місця патології.

18.06.2022 19:32
Антон Панов

Дякую лікареві Кисловій Оксані Леонідівні за те, що вчасно відправила на УЗД печінки у Києві для встановлення діагнозу. Інакше пропустив би серйозну патологію і продовжував би знімати симптоми ліками, як це радили мені в інших лікарнях. А тут вдалося виявити причину, за що окрема подяка Оксані Леонідівні. Швидше за все, операція, але добре, що проблема виявилася незапущеною, значить шанси на одужання досить високі.

08.05.2022 15:55
Денис

Довелося проходити УЗД печінки у Києві. Звернувся до клініки Медіком. Залишився задоволений обслуговуванням та ціни помірні. Сама процедура тривала недовго, всі розповіли, що потрібно як підготуватися. Все пройшло безболісно. Завдяки УЗД вдалося виявити патологічні зміни у деяких ділянках печінки. Тепер призначили лікування виходячи з діагнозу, препарати вже купив і прийматиму.

11.04.2022 20:15
Олена Віталіївна Глухар

В клініку зверталася до гастроентеролога. Були проблеми з травленням, гіркота у роті, печія, не могла нормально харчуватися. Лікар мене відправила на УЗД печінки та жовчного міхура. Апарат в клініці сучасний, крутий, наскільки я зрозуміла. Обстеження пройшло доволі швидко, результати мені видали на руки, з ними я пішла вже до лікаря. Загалом я дуже задоволена, бо відношення до мене як до пацієнта було просто на висоті! Часто на УЗД лікар нічого не хоче коментувати та пояснювати, лежиш собі та тремтиш від страху. Тут такого нема - якщо я щось питала, Зера Февзіївна Бекирова мені надавала відповідь та заспокоювала. Дякую велике за гарний сервіс!

20.02.2022 09:25
Григорий

Я очень слежу за своим здоровьем и регулярно прохожу полное обследование организма. В Медиком на Героев Сталинграда 6д обратился по поводу УЗИ печени, держу на контроле органы ЖКТ! Результатом остался доволен, УЗИ-аппарат современный, результаты меня тоже порадовали - исследование провели на совесть! Большое спасибо, буду обращаться снова.

16.01.2022 15:38
Виктория

Мама страдает желчекаменной болезнью, потому периодически ее направляют на анализы и УЗИ органов брюшной полости. В этот раз по отзывам знакомых записала ее в Медиком на УЗИ печени. Процедура прошла отлично, мама довольна, расшифровка результатов подробная, за что отдельное спасибо Мамедовой Марине Алиевне. Клиника порадовала!

22.12.2021 16:55
Святослав Іванович

Робив УЗД печінки у Дрюк Ганни Олексіївни. Обстеження було дбайливим, ретельним. Мав болісні відчуття перед процедурою, але лікарка була настільки обережною, що я не відчув ніякого дискомфорту. За це їй окреме дякую!!! Класний доктор ультразвукової діагностики, рекомендую.

07.11.2021 12:15
Василий

Из-за болей в правом подреберье семейный врач направила меня на УЗИ печени и желчного. Я живу недалеко от клиники Медиком, слышал, что там хорошие врачи и оборудование. Записался на УЗИ в Овчинникову Сергею Анатольевичу, пришел по времени - все четко, ждать даже не пришлось. Процедуру сделали быстро, аккуратно, все объяснили и сказали, к какому врачу идти дальше с результатами. Очень доволен таким подходом!! Прямо от Сергея Анатольевича отправился к гастроэнтерологу с результатами УЗИ, теперь буду лечиться.

30.09.2021 19:45
Катерина Квятко

Мала направлення на УЗД печінки та жовчного міхура, записалася до Завалько С.В. Вперше була у цієї лікарки і в Медикомі в цілому. Враження дуже приємні! Результати мені віддали на руки дуже швидко, процедура була ретельна, описання дуже детальне. Після цього мій гастроентеролог зміг поставити мені точний діагноз та призначити лікування.

Показати ще 3

arrow

Всього 12 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down