exit
search serach
УЗД печінки у Києві

УЗД печінки у Києві

Для з'ясування можливих причин поганого самопочуття лікар може призначити ультразвукове обстеження печінки (сонографія, ехографія). УЗД печінки — це діагностична процедура з метою отримання даних про стан та функціонування цього органу. За допомогою УЗД печінки в Києві у клініці МЕДІКОМ безболісно та безпечно можна дізнатися всю максимально точну інформацію та отримати компетентну консультацію гепатолога.

 

Коли призначають УЗД печінки

УЗД печінки призначають, коли необхідно диференціювати захворювання та уточнити діагноз. Нерідко обстеження печінки призначає лікар-гастроентеролог, оскільки пацієнти з болями в животі насамперед звертаються до цього фахівця. Ультразвукове дослідження печінки необхідно у разі підозри на патологічні зміни в печінці:

 • абсцеси, гепатит, цироз та інші захворювання гострого та хронічного перебігу;
 • кістозні утворення, гемангіоми, пухлини;
 • обмінні розлади, дефекти розвитку.

Також УЗД печінки допомагає визначитися з оптимальним методом для пункційної біопсії. Завдяки ультразвуковому моніторингу істотно знизилася травматичність і підвищилася точність цієї процедури вилучення біоптату.

Показанням до УЗД печінки є необхідність контролю лікування та спостереження змін у динаміці. Це ефективний і найбезпечніший для частого застосування метод.

Показання до УЗД печінки

Рекомендовано зробити УЗД печінки в таких випадках, як:

 • комплексна діагностика;
 • паразитарні інвазії;
 • виникнення підозри на онкологію;
 • жовтизна шкірних покривів;
 • аналізи з перевищенням норми печінкових проб;
 • закриті травми різної форми в зоні живота;
 • наслідки тривалого прийому антибіотиків.

До того ж, УЗД печінки активно рекомендується як профілактична методика.

 

УЗД печінки: протипоказання

УЗД печінки не має абсолютних протипоказань. Таке дослідження не дає променевого навантаження на організм. Це — повністю безпечний, безболісний неінвазивний метод, який можна застосовувати для обстеження дітей. Також не зашкодить пройти УЗД печінки під час вагітності. До тимчасових протипоказань належить наявність ран або нагноєння, інших шкірних пошкоджень в області дослідження.

Підготовка до УЗД печінки

Є загальні рекомендації щодо підготовки до ультразвукового дослідження печінки. Ця проста процедура не потребує специфічної підготовки. Достатньо за 2–3 дні перед УЗД печінки:

 • прибрати з меню продукти, що сприяють здуттю живота;
 • утриматися від переїдання.

Проводиться планове УЗД печінки на голодний шлунок (натщесерце). Також варто утриматися від пиття, куріння, жувальної гумки та спазмолітичних препаратів за 8 годин до УЗ-сканування печінки. Дієта перед УЗД печінки допоможе отримати максимально об'єктивні результати.

У разі будь-яких нюансів та особливостей підготовки до УЗД печінки лікар інформує пацієнтів на попередньому прийомі. Можуть бути прописані ферменти, що зменшують утворення газів. Іноді показані очисні клізми.

Як роблять УЗД печінки?

Для абдомінального УЗД печінки пацієнт лягає на кушетку. Положення диктується метою дослідження (на спині, на правому боці). У деяких випадках обстеження проводять пацієнту стоячи. На проєкцію обстежуваного органу наноситься гель — прозора акустична субстанція, яка забезпечує передачу ультразвуку та сприяє плавному ковзанню сканера. Сама діагностика стану печінки проводиться за допомогою невеликого скануючого пристрою, яким лікар водить по потрібній ділянці тіла. Датчики УЗД відсилають ультразвук, а відбиті тканинами хвилі надходять у перетворювач. Дані перетворюються на відеосигнал і фахівець може бачити на моніторі досліджувану анатомічну область у режимі реального часу.

Лікар розглядає ліву та праву, хвостату та квадратну частки печінки. Моніторинг печінки на УЗД проводиться в різних площинах та фазах дихання.

Нерідко УЗД у клініці МЕДІКОМ доповнюється еластографією з метою високоточної оцінки еластичності тканин органу. Це — точніша технологія УЗД діагностики печінки, яка дає змогу виявити пухлини. Вузлові утворення УЗД печінки з еластографією є ефективним інструментом діагностики в онкології.

Результати УЗД печінки

Результати ультразвукового моніторингу оформлені у вигляді знімка або цифрового зображення (запис на носій). УЗД виглядає як зріз черевної порожнини в місці розташування печінки. Розшифрування УЗД печінки робить діагност. Лікар оцінює отримані показники УЗД печінки та пише висновок.

При УЗД печінки результати описують:

 • розміри та контури органу;
 • топографічне розташування;
 • структуру та ехогенність печінки.

А також аналізуються дані УЗД судин печінки та стану жовчних проток. На УЗД помітні патологічні зміни в тканинах, ознаки пухлинних та запальних процесів, деформація органу. УЗД печінки в нормі показує однорідну структуру з чіткими формами незбільшених розмірів.

Після проведення УЗД печінки висновок видається на руки.

Переваги УЗД печінки в нашій клініці

Клініка МЕДІКОМ має найновіше діагностичне обладнання, яке дає змогу максимально достовірно визначити розміри печінки, форму, розташування органу, оцінити структуру тканин. Діагности високої кваліфікації зможуть виявити перші ознаки захворювань печінки та завчасно запобігти розвитку патологій. Медична техніка експертного класу здатна передавати зображення високої роздільної здатності.

Ультразвукове дослідження печінки в клініці МЕДІКОМ — це доступна вартість УЗД печінки, швидке отримання точних результатів та зрозуміле розшифрування. Після отримання результатів тут же можна пройти консультацію онколога, гепатолога, гастроентеролога. Доброзичливий персонал та затишні умови зроблять перебування в клініці комфортним фізично та психологічно.

Питання-Відповідь

Як часто треба робити УЗД печінки?

Для профілактики захворювань УЗД печінки рекомендовано виконувати один раз на рік. Але, за показаннями огляд за допомогою ультразвукового сканування можна робити багаторазово. Протипоказань та небезпеки для організму немає. Про необхідність додаткових досліджень можна дізнатися на консультації терапевта.

Що не можна їсти перед УЗД печінки?

За кілька днів до УЗД потрібно скоригувати дієту. Їжа не повинна стимулювати появу газів. Дієтологія рекомендує не вживати:
 • дріжджові вироби;
 • гострі, смажені, жирні страви;
 • бобові;
 • сирні овочі та фрукти;
 • солодощі;
 • молоко, сік, каву;
 • алкогольні, газовані, енергетичні напої.

 

Також варто відмовлятися від жувальної гумки із сорбітом.

Чи видно фіброз на УЗД печінки?

За допомогою УЗ-сканування можна оцінити розмір печінки, визначити її структуру, розташування. Фіброз виявляється на підставі зміни ехогенності. Але оскільки такий показник характерний і для інших станів, для точного діагнозу УЗД недостатньо. У разі підозри на фіброз рекомендується робити КТ.

Чому на УЗД «біла печінка»?

Яскрава біла печінка на УЗД є ознакою стеатозу печінки (жировий гепатоз). За рахунок зміни щільності тканин орган набуває підвищеної ехогенності, що під час ультразвукового дослідження дає згасання сигналу та білий колір на моніторі.

Лікарі

У клініці МЕДІКОМ працюють досвідчені, компетентні лікарі, після співпраці з якими пацієнти рекомендують їх своїм рідним та близьким. Зробити УЗД печінки в Києві (на Оболоні та Печерську) в оптимальний для відвідування час можна, записавшись за контактними телефонами на сайті медичного центру або заповнивши форму для зворотнього дзвінка.

Бекирова Зера Февзіївна
Лікар ультразвукової діагностики вищої категорії
comment 14
Беліченко Олена Олександрівна
Кардіолог ІІ категорії, дитячий кардіоревматолог, лікар ультразвукової діагностики
comment 16
Гусєв Валентин Вікторович
Лікар ультразвукової діагностики, лікар-терапевт вищої категорії
comment 13
Дрюк Анна Олексіївна
Лікар ультразвукової діагностики першої категорії
comment 8
Завалько Світлана Василівна
Лікар ультразвукової діагностики вищої категорії, лікар-терапевт
comment 10
Зінькевич Людмила Андріївна
Лікар ультразвукової діагностики другої категорії
comment 12
Касьян Олена Вікторівна
Лікар ультразвукової діагностики, лікар-радіолог
comment 0
Кваченюк Дмитро Андрійович
Лікар-ендокринолог, дитячий ендокринолог, лікар ультразвукової діагностики
comment 0
Кондратенко Ірина Дамірівна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, к.м.н.
comment 20
Кулєва Марина Леонідівна
Лікар ультразвукової діагностики, лікар-радіолог вищої категорії
comment 1
Лічутіна Наталія Леонідівна
Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог вищої категорії
comment 10
Мамедова Марина Аліївна
Лікар ультразвукової діагностики вищої категорії
comment 8
Назаретська Надія Іванівна
Лікар ультразвукової діагностики вищої категорії
comment 9
Новосьолова Зоя Вікторівна
Лікар ультразвукової діагностики
comment 0
Овчинніков Сергій Анатолійович
Лікар ультразвукової діагностики першої категорії
comment 7
Рудковська Наталія Миколаївна
Медичний директор стаціонару, лікар-терапевт, кардіолог першої категорії
comment 12
Чайковська Інга Павлівна
Лікар ультразвукової діагностики вищої категорії
comment 2
Чепурнатий Михайло Володимирович
Лікар-уролог першої кваліфікаційної категорії, лікар онколог, лікар УЗД
comment 6

Вiдгуки

11.04.2022 20:15
Олена Віталіївна Глухар

В клініку зверталася до гастроентеролога. Були проблеми з травленням, гіркота у роті, печія, не могла нормально харчуватися. Лікар мене відправила на УЗД печінки та жовчного міхура. Апарат в клініці сучасний, крутий, наскільки я зрозуміла. Обстеження пройшло доволі швидко, результати мені видали на руки, з ними я пішла вже до лікаря. Загалом я дуже задоволена, бо відношення до мене як до пацієнта було просто на висоті! Часто на УЗД лікар нічого не хоче коментувати та пояснювати, лежиш собі та тремтиш від страху. Тут такого нема - якщо я щось питала, Зера Февзіївна Бекирова мені надавала відповідь та заспокоювала. Дякую велике за гарний сервіс!

20.02.2022 09:25
Григорий

Я очень слежу за своим здоровьем и регулярно прохожу полное обследование организма. В Медиком на Героев Сталинграда 6д обратился по поводу УЗИ печени, держу на контроле органы ЖКТ! Результатом остался доволен, УЗИ-аппарат современный, результаты меня тоже порадовали - исследование провели на совесть! Большое спасибо, буду обращаться снова.

16.01.2022 15:38
Виктория

Мама страдает желчекаменной болезнью, потому периодически ее направляют на анализы и УЗИ органов брюшной полости. В этот раз по отзывам знакомых записала ее в Медиком на УЗИ печени. Процедура прошла отлично, мама довольна, расшифровка результатов подробная, за что отдельное спасибо Мамедовой Марине Алиевне. Клиника порадовала!

22.12.2021 16:55
Святослав Іванович

Робив УЗД печінки у Дрюк Ганни Олексіївни. Обстеження було дбайливим, ретельним. Мав болісні відчуття перед процедурою, але лікарка була настільки обережною, що я не відчув ніякого дискомфорту. За це їй окреме дякую!!! Класний доктор ультразвукової діагностики, рекомендую.

07.11.2021 12:15
Василий

Из-за болей в правом подреберье семейный врач направила меня на УЗИ печени и желчного. Я живу недалеко от клиники Медиком, слышал, что там хорошие врачи и оборудование. Записался на УЗИ в Овчинникову Сергею Анатольевичу, пришел по времени - все четко, ждать даже не пришлось. Процедуру сделали быстро, аккуратно, все объяснили и сказали, к какому врачу идти дальше с результатами. Очень доволен таким подходом!! Прямо от Сергея Анатольевича отправился к гастроэнтерологу с результатами УЗИ, теперь буду лечиться.

30.09.2021 19:45
Катерина Квятко

Мала направлення на УЗД печінки та жовчного міхура, записалася до Завалько С.В. Вперше була у цієї лікарки і в Медикомі в цілому. Враження дуже приємні! Результати мені віддали на руки дуже швидко, процедура була ретельна, описання дуже детальне. Після цього мій гастроентеролог зміг поставити мені точний діагноз та призначити лікування.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down