exit
search serach
Викривлення носової перегородки
680. * Септопластика
16800 грн.
Більше Згорнути down

Викривлення носової перегородки

Якщо вам потрібна допомога хорошого фахівця, щоб прибрати викривлення носової перегородки, запишіться на консультацію до лора в клініку МЕДІКОМ. Наші досвідчені отоларингологи мають великий досвід лікування лор-захворювань і володіють сучасними методами усунення викривлень. Вам не доведеться здавати аналізи й проходити дослідження в різних клініках, все необхідне для точної діагностики та терапії знаходиться у нас в одній будівлі.

Викривлення носової перегородки — це вроджена або придбана аномалія, що становить собою відхилення перегородки від анатомічно правильного розташування. Патологія характеризується утрудненим диханням, хронічним нежитем і рецидивуючими інфекціями верхніх дихальних шляхів.

Деформований орган значно знижує якість життя, зокрема не дозволяє застосовувати фізичні навантаження. Тому, коли лікар рекомендує операцію, її слід виконати якомога швидше.

Відкрити Згорнути down

Класифікація викривлень носової перегородки

Класифікація за походженням:

 • вроджений вигин викликаний нерівномірним зростанням хрящової та кісткової тканини всередині носа;
 • придбаний дефект може з'явитися з моменту народження, наприклад, в результаті неправильного розташування плоду під час пологів, а також виникнути в більш пізньому віці в результаті травми.

Існує три ступені викривлення:

 • перший — перегородка незначно зміщується відносно серединної лінії;
 • другий — характеризується зміщенням перегородки від серединної лінії до бічної поверхні;
 • третій — практично дотик бічної поверхні.

Види викривлення носової перегородки:

 • формується гребінь, що провокує кривизну;
 • утворюється шип з кісткової тканини, який дратує слизову носа;
 • проявляється викривлення перегородки носа реальним зміщенням плівки.

Варто врахувати, що у більшості людей існує невелике фізіологічне викривлення, яке не загрожує негативними наслідками.

Відкрити Згорнути down

Етіологія викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки:

 • Вроджена вада.
  Є результатом нерівномірного росту кісткової та хрящової частин черепно-лицьового скелета.
 • Результат пологів.
  Дитина народжується з приплюснутим носом. У більшості дітей ніс випрямляється через кілька тижнів. У деяких дітей, тільки деякі тканини повертаються на свої місця, а інші залишаються деформованими.
 • Механічні травми.
  Виникають в результаті занять спортом або нещасних випадків.
 • Компенсаторні механізми.
  Наявність у порожнині носа патологічних утворень (поліпів, сторонніх тіл, гіпертрофії носової раковини).
Відкрити Згорнути down

Патогенез викривлення носової перегородки

Носова перегородка — це опора для м'яких тканин носа, яка ділить його навпіл, досягаючи кінчика носа, маючи довжину близько 10 см. Початкова тканина представлена хрящем, а глибший відділ сформований з кістки. Ознаки викривлення носової перегородки можуть проявитися у будь-якій частині як хрящовій, так і кістковій. Це впливає на прохідність носа, а також на правильний потік повітря через структури, що відповідають за роботу носових пазух. Зазвичай викривлення не змінює вигляд обличчя. Вчасно зроблена операція дозволяє пацієнту сподіватися на сприятливий прогноз.

Патогенез викривлення носової перегородки

Відкрити Згорнути down

Клінічні прояви викривлення перегородки носа

Викривлення носової перегородки часто не помітно неозброєним оком. Деякі пацієнти скаржаться на нездужання навіть при невеликому викривленні, а в інших — велика асиметрія не дає жодних ознак.

Симптоми викривлення носової перегородки:

 • часті носові кровотечі;
 • періодичні головні болі;
 • інфікування верхніх дихальних шляхів, наприклад фарингіт;
 • відчуття постійної закладеності носа: односторонньої або двосторонньої;
 • виникнення інфекцій придаткових пазух носа;
 • погіршення сприйняття запахів.
Відкрити Згорнути down

Дуже частим симптомом викривлення перегородки носа є також хропіння. Пацієнти можуть страждати від періодичної закупорки вух, що пов'язано з погіршенням вирівнювання тиску в середньому вусі.

Відкрити Згорнути down

Особливості перебігу захворювання під час вагітності

Порушення дихання при викривленні носової перегородки особливо важко проходить у вагітних жінок. Тому хірургічне втручання рекомендується провести до початку виношування дитини. Під час вагітності та навіть після пологів робити подібну операцію не рекомендується. У разі виникнення ускладнень патології в цей період треба звернутися до лікаря-отоларинголога за консультацією та допомогою.

товстоліт валерій павлович

Відкрити Згорнути down

Особливості викривлення носової перегородки у дітей

Викривлена перегородка носа має безліч небезпек і в жодному разі її не можна розглядати, як незначне відхилення. Перші симптоми вже можна спостерігати у маленької дитини при годуванні грудьми.

Коли у немовляти деформована перегородка, йому часто доводиться припиняти смоктати, щоб втягнути повітря, і воно починає задихатися під час їжі.

Викривлення носової перегородки може бути вродженим, а може з'явитися в результаті пологів. У деяких новонароджених мимовільне випрямлення носа відбувається протягом декількох тижнів. У підлітковому віці причиною викривлення носа найчастіше стають травми, що виникають під час ігор або занять спортом.

Корекція перегородки у маленьких дітей не проводиться через період росту, за винятком особливих випадків. Якщо патологія не супроводжується іншими травмами, дитячий отоларинголог порекомендує відкласти хірургічне втручання до 15–16 років.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення викривлення носової перегородки

Оскільки відхилення носової перегородки зазвичай викликає храп, пацієнти, на жаль, також можуть страждати від епізодів апное уві сні, які призводять до раптового пробудження пацієнта. Апное викликає гіпоксію, що заважає повноцінному нічному відпочинку. Крім того, людина з цією патологією відчуває втому через повторюваний нежить і головний біль. Наслідки викривлення носової перегородки можуть викликати дратівливість і проблеми з концентрацією уваги.

Відкрити Згорнути down

Діагностика викривлення носової перегородки

Для точної й правильної діагностики захворювання потрібно записатися на прийом до лікаря-отоларинголога. Після співбесіди лікар проведе ретельне обстеження за допомогою риноскопа, завдяки якому можна виявити будь-які аномалії носової перегородки. Фахівець оцінить носове дихання і гостроту нюху.

Додатково діагностика викривлення носової перегородки передбачає:

 • ендоскопічне обстеження під наркозом;
 • рентгенограму черепа (для виключення інших травм);
 • КТ (для виявлення шипів або гребенів).
Відкрити Згорнути down

Лікування викривлення перегородки носа

Це захворювання не можна вилікувати медикаментозно. Найкращим лікуванням викривлення перегородки носа є операція, яку призначає ЛОР-фахівець після постановки діагнозу. Мета випрямлення носової перегородки — відновлення прохідності носа і поліпшення вентиляції носових пазух. Таким чином можна підвищити ефективність фармакотерапії в разі часто рецидивуючих бактеріальних інфекцій.

На операцію направляють тільки тих пацієнтів, у яких викривлення носової перегородки викликає симптоми, що заважають нормальному повсякденному життю. При невеликій патології можливе призначення фармакологічної терапії та фізіотерапевтичних процедур.

Ефективним методом є лікування викривлення носової перегородки лазером. Це малотравматична операція з мінімальним реабілітаційним періодом.

Відкрити Згорнути down

Операції з виправлення носової перегородки

Септопластика — ефективний і безпечний метод усунення симптомів викривлення. Сама процедура займає близько 1 години й проводиться під загальним наркозом, в цьому випадку місцева анестезія застосовується дуже рідко.

риноскопія
септопластика

Процедура проводиться через носову порожнину з попереднім розсіченням слизової оболонки носової перегородки. Потім коригують хрящову або кісткову частину перегородки, що призводить до асиметрії. Надалі всі ці елементи встановлюються в колишнє положення, а в кінці на місце розрізу накладаються шви. Виникає необхідність у тампонаді для стабілізації перегородки. Тампонада видаляється через 24–48 годин після операції.

Для остаточного ефекту від операції потрібно більш як 1 рік. Набряк може відчуватися протягом декількох місяців. Відносної стабільності носова перегородка набуває через 3 місяці. У рідкісних запущених випадках може знадобитися пластична хірургія.

Відкрити Згорнути down

Контроль виліковності

Ознаками вдало проведеної операції є зменшення обмежень у повсякденному житті, викликаних проблемами з носом. Поліпшується повітряний потік. Пацієнт рідше застуджується і краще спить. Протягом року для контролю необхідно відвідувати лікаря-отоларинголога, щоб спостерігати за процесом відновлення.

Відкрити Згорнути down

Профілактика викривлення носової перегородки

Профілактичні заходи при викривленні носової перегородки включають:

 • своєчасне лікування лор-захворювань;
 • постійне зміцнення імунітету;
 • дотримання заходів безпеки при заняттях контактними видами спорту;
 • мінімізацію ризиків отримання травми обличчя.
Відкрити Згорнути down

Поради та рекомендації

Після операції з виправлення носової перегородки пацієнт повинен виконувати інструкції лікаря, які можуть містити:

 • обмеження фізичних навантажень — приблизно на 7 днів після процедури;
 • постійний відпочинок — бажано лежачи з трохи піднятою головою;
 • прикладення до носа холодних компресів, що зменшують набряклість;
 • відмову від фізичних навантажень.

Рекомендується носити одяг із застібкою спереду, який можна надягати, не піднімаючи рук.

Відкрити Згорнути down

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-отоларинголог вищої категорії, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург

Який лікар лікує викривлення носової перегородки?

Лікування викривлення носової перегородки в Києві включає лор-хірургію і виправлення носової перегородки лазером. У клініці МЕДІКОМ наші фахівці допоможуть позбутися проблем, пов'язаних з викривленням носової перегородки. Наші лікарі-отоларингологи проведуть сучасну діагностику і необхідну консультацію в підрозділах клініки на Оболоні та Печерську. Звертайтеся, щоб знову дихати вільно.

comment 13
Товстолит Валерій Павлович
Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург
comment 8
Ветрова Оксана Михайлівна
Дитячий лікар-отоларинголог
comment 35
Герасименко Сергій Іванович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, к.м.н.
comment 28
Істоміна Світлана Юріївна
Врач-отоларинголог, сурдолог першої категорії
comment 20
Кот В'ячеслав Федорович
Лікар-отоларинголог, дитячий отоларинголог вищої категорії
comment 2
Куліненко Маргарита Геннадіївна
Лікар-отоларинголог другої категорії, дитячий лікар-отоларинголог, науковий співробітник
comment 25
Миронюк Борис Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 36
Сергієнко Віталій Андрійович
Лікар-отоларинголог вищої категорії, дитячий отоларинголог другої категорії.
comment 17
Томін Олександр Миколайович
Лікар-отоларинголог вищої категорії
Пов'язані послуги
Детская отоларингология
Дитячий отоларинголог
Лазерная ЛОР-хирургия
Лазерна ЛОР-хірургія
Хірургія ЛОР-захворювань
Хірургія ЛОР-захворювань
Отоларингологія
Консультація отоларинголога
Септопластика
Септопластика
Ринопластика
Ринопластика

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

18.04.2023 10:51
Аліsа

Хочу висловити подяку лікарю Валерію Павловичу за професійність та увагу - завдяки йому я можу вільно дихати носом, а ротом. Дуже чуйний і добрий лікар! Септопластика пройшла дуже добре, реабілітація пройшла теж без ніяких проблем, ускладнень не було. Залишилася задоволена результатом, вибором лікаря та клініки - сервіс на висоті. Велике дякую!

12.01.2023 20:10
Роман Т.

У мене після операції минуло пів року, тому можу оцінити, що прийняв правильне рішення. Я звернувся до Томіна Олександра Миколайовича щодо викривлення носової перегородки через давню травму носу. Перед операцією було обстеження - КТ, рентген, ЕКГ, забір крові, консультація з анестезіологом, тому що операцію робили під загальним наркозом. Тривала процедура десь годину-півтори, на другий день відпустили додому. Невеликий набряк сходив приблизно тиждень... за два тижні все майже загоїлось і можна було дихати вільно. Я аж злякався, нових відчуттів, здавалося, що воздуха забагато))) Рекомендую і дякую!

30.06.2022 13:39
Тетяна Василівна

Робила септопластику у Медіком трохи більше ніж пів року тому. Лікарі тут дуже хороші, справжні професіонали, яким не страшно довірити своє здоров'я. Зараз почуваюся чудово, набряк вже зовсім спав і всі симптоми, які були спричинені викривленням носової перегородки, також зникли безслідно. Я прям рада, що таки наважилась на цю операцію.

11.10.2021 16:03
Матієнко Ірина

Дякую за таку детальну інформацію. А мене викривлення перегородки ще з дитинства, але я навіть не думала, що це має таке велике значення, особливо якщо плануєш дитину... Уже записалася на консультацію до отоларинголога.

24.05.2021 15:56
Виктор Р.

Все написанное прочувствовал, на себе, после операции стало легче.

16.04.2021 20:17
Ольга

Статья, супер. Все правильно написано.

19.02.2021 18:28
Григорий

Спасибо за статью, и за быструю удобную запись.

06.01.2021 12:03
Елена

Хороший статья, информация проверена на личном опыте.

11.12.2020 09:54
Дарья

Очень мудренно написано, и так много информации. ничего не поняла.

22.11.2020 21:39
Геннадий

Статья -огонь, бегу на консультацию.

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down