exit
search serach
Уретроскопия в Киеве

Уретроскопія у Києві

Уретроскопія — це ендоскопічна процедура, що використовується в лікувально-профілактичних цілях. Вона є ефективним способом для оцінювання стану уретри та виконання терапевтичних маніпуляцій. За допомогою тонкого оптичного пристрою можна провести панорамний огляд сечівника, оцінити стан слизової оболонки, не порушуючи анатомічної цілісності уретри. Це значно підвищує рівень діагностики патологій сечівника. У клініці МЕДІКОМ урологи виконують цю процедуру за допомогою новітнього обладнання швидко та безболісно.

Відкрити Згорнути down

Види уретроскопії

Уретроскопію проводять як у формі самостійного дослідження, так і в комплексі з іншими діагностичними процедурами. Розрізняють такі види уретроскопії, як:

 • суха;
 • іригаційна.

Під час сухої уретроскопії оглядають задню та передню частину сечівника без наповнення рідиною. Задню уретроскопію часто поєднують із цистоскопією. Така процедура називається уретроцистоскопія. За допомогою іригаційної уретроскопії оглядається уретра в розтягнутому положенні: промивна рідина розправляє стінки для кращого огляду.

Крім цього, за метою процедури виділяють уретроскопію діагностичну та лікувальну.

Відкрити Згорнути down

Показання для уретроскопії

У клініці МЕДІКОМ обстеження уретри проводиться і жінкам, і чоловікам. Але з огляду на анатомічну будову «чоловіча» уретроскопія призначається частіше. Зазвичай процедура потрібна при запаленнях. Також показанням для уретроскопії є:

 • гематурія;
 • хронічний уретрит;
 • діагностика аномалій розвитку;
 • ймовірність травматичного ушкодження;
 • наявність ерозії, грануляції, виразки;
 • підозра на новоутворення;
 • стриктури сечівника;
 • стресове нетримання сечі;
 • можливе переродження епітеліальної тканини;
 • сторонні тіла в каналі (сечокам'яна хвороба);
 • необхідність оцінювання стану сім'яного пухирця.
Відкрити Згорнути down

Уретроскопія виявляє причини багатьох розладів у пацієнтів чоловічої статі — кров у спермі, простаторея, сперматорея, передчасне сім'явипорскування.

Крім того, уретроскопію жінкам та чоловікам рекомендують:

 • у разі наявності ЗПСШ;
 • у зв'язку з проблемами сечовипускання;
 • для контролю ефективності лікування;
 • в якості лікувальних процедур;
 • як профілактичний захід після перенесених інфекцій.
Відкрити Згорнути down

Уретроскопія проводиться для введення ліків, розсічення стриктури, електрокоагуляції виразок та ерозій, видалення каменів з каналу.

Відкрити Згорнути down

Протипоказання для уретроскопії

Протипоказань до процедури небагато.Зазвичай уретроскопію відкладають, якщо загострюються хронічні процеси сечостатевої системи або запалення на гострій стадії. Також уретроскопію в Києві не проводять при ушкодженні уретри.

Протипоказанням є деякі захворювання легень, психічні розлади, патологічні стани, у разі виявлення яких не можна використовувати анестетики.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до уретроскопії

Спеціальних підготовчих заходів перед ендоскопічним дослідженням немає. Рекомендується УЗД органів пахової зони. Якщо протипоказань немає, пацієнту призначається разова доза антибіотика для запобігання загостренню запалення (при хронічній формі). Безпосередньо перед тим, як пройти уретроскопію, варто випорожнити сечовий міхур.

Процедура уретроскопії
Відкрити Згорнути down

Як відбувається уретроскопія

Процедуру проводять у стерильних умовах амбулаторно. Пацієнт перебуває в урологічному кріслі. У разі необхідності можна прийняти заспокійливий засіб. Техніка проведення уретроскопії така:

 • статеві органи дезінфікують;
 • добирається уретроскоп (уретроцистоскоп);
 • на трубку приладу наноситься спеціальний гель, що полегшує ковзання;
 • проводиться анестезія;
 • у сечівник вводиться уретроскоп.

Уретроскоп — це оптичний прилад, що складається з тубуса та джерела світла. Огляд слизової оболонки проводиться під час виведення приладу з уретри. Дані транслюються на монітор. У нормі — слизова гладка, блискуча, біло-жовтого відтінку зовні та рожевого кольору всередині. Також оцінюється просвіт каналу та судини. Діагностика триває приблизно 15 хвилин, підготовка результатів уретроскопії також триватиме небагато часу.

Уретроскопія в Києві

Якщо процедура лікувального характеру, то під час дослідження вводяться медпрепарати, видаляються камені, січуться рубцеві тканини, виконується біопсія та інші маніпуляції. Тривалість такої уретроскопії залежить від типу терапевтичних заходів. Результати уретроскопії з біопсією можна отримати за кілька днів.

Техніка проведення уретроскопії у чоловіків та жінок має свої особливості, пов'язані з анатомією. Уретра чоловіка, крім функцій виділення, задіяна й у репродуктивній діяльності. Вона довша за жіночу та має різний діаметр у передній і задній частині. Жіноча уретра коротша, ширша, з однаковим просвітом по всій довжині. Уретроскопія у жінок проходить швидше, простіше та призначається значно рідше.

Відкрити Згорнути down

Наслідки уретроскопії

Нерідко в інтернеті можна зустріти коментарі про побічні ефекти та негативні наслідки уретроскопії. Ускладнення після процедури — це не обов'язкове явище. Так відбувається лише у разі процедури, проведеної з порушеннями. Зроблена за протоколом діагностика може мати ускладнення:

 • перфорація стінок сечівника (частіше — задньої частини уретри);
 • інфікування та запальний процес у сечовивідних шляхах;
 • кровотеча після взяття біоптату.

Може виникнути біль, підвищитися температура, зменшитися обсяг виходу сечі. Такі явища є серйозним приводом для негайного звернення до лікаря.

Відкрити Згорнути down

Переваги уретроскопії в нашій клініці

Багато пацієнтів намагаються відмовитися від уретроскопії, вважаючи її занадто болючою. Таким людям варто звернутися до клініки МЕДІКОМ, де досвідчений лікар проведе діагностику швидко та з мінімумом дискомфорту. Сучасне медичне оснащення кабінетів та перевірені анестетики дають змогу пройти уретроскопію без болю та неприємних наслідків. За показаннями проводиться уретроскопія під наркозом.

Лікарі медичного центру дотримуються світових стандартів проведення обстежень, використовується обладнання експертного класу, індивідуально добирається найефективніша ендоскопічна методика. У відділенні урології дотримується абсолютна стерильність та всі правила безпеки, передбачені для кожної конкретної процедури.

Ціна уретроскопії відповідає якості медичного сервісу та зумовлена типом діагностики (суха, іригаційна) та кількістю додаткових маніпуляцій, госпіталізацією (у разі необхідності). Маючи на руках висновок, у клініці можна отримати консультацію інших фахівців (онколога, нефролога).

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чим відрізняється уретроскопія від цистоскопії?

Уретроскопія — це ендоскопічне дослідження уретрального каналу. Цистоскопія призначена для огляду сечового міхура. Уретроскоп значно менший за цистоскоп. Також розрізняються інструменти за кутом огляду: лінзи цистоскопа розташовані під кутом.

Чи потрібно робити уретроскопію для профілактики?

На консультації уролога або гінеколога лікар може порекомендувати уретроскопію чоловікам та жінкам як профілактику після інфекційних захворювань. Також огляд може бути необхідний у разі показань: статеві інфекції, нетримання сечі, проблеми з сечовипусканням.

Чи можна замінити уретроскопію на урографію?

Уретроскопія дає найповнішу інформацію при діагностиці патологій сечівника. В окремих випадках альтернативою можуть стати рентгенологічні методики — уретрографія та урографія. Проте уретроскопія надає більше інформації, необхідної для подальшого лікарського аналізу.

Лікарі

Делікатно, не завдаючи пацієнту зайвих незручностей, лікарі клініки МЕДІКОМ із професійною швидкістю та якістю проведуть огляд сечовипускального каналу у жінок та чоловіків. Не варто боятися процедури, якщо записатися на уретроскопію в Києві (МЕДІКОМ на Оболоні) до висококваліфікованих фахівців нашого медичного центру.

comment 10
Когут Віктор Вікторович
Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.
comment 35
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Процедури/Маніпуляції
Більше Згорнути down
4352. * Цистоскопія (чол)

4400 грн

Більше Згорнути down
5086. * Уретеропієлоскопія з стентуванням сечоводу

10800 грн

Більше Згорнути down
5232. * Інтраопераційне використання одноразового гнучкого уретерореноскопа

11000 грн

Більше Згорнути down
Супутні послуги
УЗ-диагностика
УЗ-діагностика
Цистоскопия
Цистоскопія
Урографія
Урографія
Уролог на Оболоні
Уролог на Оболоні у Києві

Вiдгуки

30.07.2023 17:34
Андрій (Невідомий)

Мав особливе чоловіче захворювання. Але дякуючи лікарям “МЕДІКОМУ” за висновками уретроскопії одразу було призначене дієве лікування. Дуже важливо, що в клініці є багато нової апаратури, з якими можна роздивитися тіло аж до атома.

13.03.2023 10:52
Дон Жуан

Я досі під враженням, яка сучасна техніка зараз є в медицині, в тому числі й у Медікомі. Бо раніше я був у лікарні тільки в 17 років, коли вирізали апендицит. А через 30 років те, що було в хвальоних совкових лікарнях, і те, що є в сучасних клініках, - це небо і земля.

22.10.2022 19:09
Павленко

Добре, що ця клініка є місцем, де лікарі забезпечують не лише медичну допомогу, але й сприяють психологічному комфорту пацієнтів. Завдяки їхній допомозі я почуваю себе більш впевнено і оптимістично ставлюся до подальшого лікування.

11.01.2022 16:51
Виктор

Хочу оставить положительный отзыв о процедуре уретроскопии в клинике МЕДИКОМ и непосредственно о враче-урологе Баран Владимире Евгеньевиче! Я был очень негативно настроен относительно этой процедуры, слышал о ее болезненности. Но Владимир Евгеньевич меня уверил, что процедура будет проходить с обезболиванием, а гибкий уретероскоп не нанесет вреда и не принесет болевых ощущений, не травмирует уретру. Действительно, все прошло хорошо! После уретроскопии был дискомфорт при мочеиспускании, но меня об этом предупреждали. Однако, все через какое-то время нормализовалось. Зато благодаря этой процедуре врач смог поставить мне точный диагноз и назначить лечение! Спасибо врачу за помощь!!!

08.11.2021 10:11
Андрей Сергеевич

Уретроскопия - не самая приятная процедура, которую никто не пойдет делать просто так, для профилактики. Мне пришлось обратиться к урологу в МЕДИКОМ. Врач мне объяснил, что без уретроскопии никак не получится обойтись, привел аргументы, и я согласился. Благодаря тому, что в клинике современный уретроскоп, потери для меня были минимальными. Все прошло без осложнений, большое спасибо персоналу клиники!

26.07.2021 20:15
Леонід Кузнецов

Костянтин Саввін - лікар від Бога, велике вам дякую від себе та всієї родини! Я дуже боявся робити уретроскопію, але лікар мені пояснив весь хід процедури, пояснив, для чого воно треба. Мені зробили знеболення, тому я майже нічого не відчув. Декілька днів було трохи боляче мочитися, але то дрібниці. В цілому, я задоволений тим, як все пройшло та відношенням самого лікаря. Тому раджу усім, хто має пройти цю процедуру, не боятися та довіритися лікарю!

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down