Лапароскопічна герніопластика в Києві
Через навантаження, травми, слабкість м'язів виникають грижі — випинання внутрішніх органів крізь дефект черевної стінки. Захворювання завдає дискомфорту, викликає біль. А найважливіше те, що у пацієнта можуть виникнути защемлення грижі, непрохідність кишківника та інші ускладнення, які загрожують життю. Вилікуватися можна виключно за допомогою хірургічного втручання — герніопластики. У клініці МЕДІКОМ у Києві на Оболоні перевага віддається лапароскопічній герніопластиці — малоінвазивній операції із швидкою реабілітацією та низьким ризиком рецидиву.
Показання до герніопластики
Грижові випинання не зникають самостійно і не лікуються медикаментозно, тому лікар рекомендує провести планову герніопластику, якщо під час діагностики виявляється грижа (пахова, пупкова, білої лінії живота, діафрагмальна, стегнова). Навіть при відсутності значного дискомфорту не варто відмовлятися від хірургічного втручання. Навпаки, не слід втрачати можливість зробити операцію тоді, коли самопочуття ще не погіршилося, є час пройти повноцінну передопераційну підготовку і обрати оптимальний метод проведення герніопластики.
Хірургічне втручання проводиться і при різкому погіршенню стану, наприклад, через непрохідність кишківника. Але у такому випадку операція буде виконана терміново і застосування малоінвазивних хірургічних методів буде неможливим.
Протипоказання до герніопластики
Лапароскопію грижі можна проводити тільки при відсутності протипоказань, до яких відносяться:
- наявність грижі великого розміру;
- порушення зсідання крові;
- поява ускладнень, защемлення грижі;
- гострі інфекційні захворювання;
- тяжкі патології нирок, печінки, серця, судин;
- вагітність та період грудного вигодовування;
- онкологічні хвороби;
- занедбані стадії ожиріння.
Якщо у пацієнта виникли ускладнення (защемлення грижі, непрохідність кишківника, некроз тканин), протипоказаннями до порожнинної операції грижосічення є тільки шоковий стан (тоді герніопластику проводять після надання відповідної медичної допомоги) або термінальний стан пацієнта.
Види герніопластики
Раніше герніопластику виконували шляхом проведення порожнинної операції. Але згодом почали проводити лапароскопію грижі, і таке хірургічне втручання стало переважним. Для усунення дефекту та зміцнення черевної стінки стали використовувати сітчасті імпланти, які встановлюються наступними способами:
- TAPP-герніопластика (трансабдомінальна преперитонеальна герніопластика) — сітку встановлюють через розріз черевної порожнини;
- TEP-герніопластика (тотальна екстраперитонеальна герніопластика) — імплант встановлюється поза черевною порожниною — з зовнішнього боку від її передньої стінки.
Підготовка до герніопластики
Потрібно пройти передопераційне обстеження, у рамках якого проводиться:
- клінічний та біохімічний аналізи крові;
- аналізи на RW, гепатит В та С, ВІЛ;
- коагулограма;
- загальний аналіз сечі;
- ЕКГ;
- ФЛГ;
- інші дослідження та консультації лікарів - за наявністю показань.
Перед проведенням планової операції потрібно утриматися від вживання жирної, важкої для перетравлення їжі. Не варто палити та пити спиртні напої за кілька днів перед хірургічним втручанням. На консультації з лікарем обговорюється тимчасове припинення прийому ліків, якщо пацієнт проходить курс медикаментозної терапії. Останній прийом їжі має бути не пізніше 19.00 напередодні операції. При необхідності застосовується очисна клізма.
Лапароскопічне видалення грижі
Лапароскопічна герніопластика проводиться за допомогою ендоскопічних інструментів, які вводяться через невеликі проколи. Хірург усуває грижове вип’ячування, спостерігаючи за процесом за допомогою камери, яка дає збільшене зображення. Хірургічне втручання триває близько 1 години. Вже через кілька годин, якщо немає ускладнень, можна підніматися з ліжка, пити та приймати їжу, дотримуючись рекомендованої дієти.
Під час реабілітації після герніопластики потрібно утримуватися від важких фізичних навантажень близько трьох місяців. Відновлення працездатності можливе через 10-15 діб, однак це залежить від стану пацієнта, наявності чи відсутності ускладнень та супутніх захворювань.
Можливі ускладнення при лапароскопії грижі — це розвиток інфекційного процесу, поява гематоми, сероми, рецидив грижі, утворення тромбів. Але при правильному проведенні лапароскопії вони з'являються досить рідко, тому можна почути і побачити багато позитивних відгуків про лапароскопічну герніопластику.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Потрібно зробити герніопластику у Києві? Зверніться у Клініку МЕДІКОМ, щоб бути впевненим у тому, що:
- Хірургічне втручання виконує досвідчений спеціаліст.
- Під час лапароскопічної герніопластики буде встановлений якісний сітчастий імплант.
- Для діагностики та лікування застосовується сучасне обладнання.
- На пластику грижі встановлені доступні ціни.
Питання-Відповідь
Скільки потрібно перебувати у стаціонарі після операції герніопластики?
Післяопераційний період після герніопластики, яка проводилася шляхом лапароскопії, проходить швидко, тому у стаціонарі потрібно залишатися лише 1-2 дні. Після порожнинної операції під наглядом медиків необхідно залишитися на період до 2 тижнів.
Що краще – лапароскопія чи порожнинна операція при паховій грижі?
Лапароскопічна герніопластика пахової грижі проходить без великих розрізів (через проколи шкіри), з меншим дискомфортом для пацієнта, швидкою реабілітацією та низьким ризиком рецидиву. Тому у більшості випадків перевага надається цьому методу. Порожнинну операцію проводять, якщо у пацієнта виникли ускладнення або є протипоказання для лапароскопії.
Який наркоз застосовують при проведенні герніопластики?
Для вибору оптимального виду наркозу потрібна консультація анестезіолога. Спеціаліст враховує вид запланованого хірургічного втручання, наявність чи відсутність у пацієнта протипоказань для того чи іншого виду анестезії.
Чи можна завагітніти, якщо стоїть сітка після герніопластики?
Після встановлення сітки для герніопластики можна завагітніти. Але варто зачекати на повне відновлення після операції. Для безпечного виношування дитини та успішних пологів необхідне планування вагітності, тому жінці потрібно звернутися за консультацією до гінеколога.
Лікарі
Лапароскопічна герніопластика — це операція, яка дозволяє повністю вирішити проблему з грижею. Висококваліфіковані хірурги клініки МЕДІКОМ з радістю нададуть вам необхідну медичну допомогу, використовуючи сучасні методи. Дізнайтеся про хірургічне лікування грижі детальніше на консультації у лікаря — запишіться на прийом за телефоном (044)503-77-77, напишіть у Тelegram bot, або на сайті у чаті.
Вартість герніопластики
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1611. * Програма консультацій і досліджень "Обстеження перед операцією з діагностикою коронавірусної інфекції"'
|
6280 грн
запис на прийом
|
4179. * Лапароскопічна герніопластика власними тканинами
|
25000 грн
запис на прийом
|
4193. * Лапароскопічна герніопластика власними тканинами (пупкова грижа невеликих розмірів)
|
20000 грн
запис на прийом
|
4649. * Відкрита герніопластика при защемленій вентральній грижі з використанням полікомпозитної сітки (без вартості сітки)
|
20000 грн
запис на прийом
|
4839. * Лапароскопічна ТАРР/ТЕР герніопластика однобічна
|
30000 грн
запис на прийом
|
4840. * Лапароскопічна ТАРР/ТЕР герніопластика двобічна
|
35000 грн
запис на прийом
|
4845. * Лапароскопічна герніопластика інтраабдомінальною сіткою (IPOM), без вартості сітки
|
30000 грн
запис на прийом
|
4841. * Відкрита герніопластика по Ліхтенштейну при пахово-калитковій грижі
|
20000 грн
запис на прийом
|
4842. * Відкрита герніопластика по Ліхтенштейну при паховій грижі
|
17000 грн
запис на прийом
|
4843. * Лапароскопічна герніопластика інтраабдомінальною сіткою (IPOM), післяопераційної вентральної грижі, без вартості сітки
|
35000 грн
запис на прийом
|
4844. * Відкрита герніопластика при защемленій паховій грижі без непрохідності та перетоніту
|
20000 грн
запис на прийом
|
5229. * Відкрита герніопластика при вентральній грижі великих розмірів з використанням поліпропіленової сітки (без вартості сітки)
|
30000 грн
запис на прийом
|
5230. * Відкрита герніопластика власними тканинами
|
20000 грн
запис на прийом
|
5511. * Відкрита герніопластика по Ліхтенштейну при рецидивній грижі
|
20000 грн
запис на прийом
|
4181. *Усунення непрохідності (включені: спайкова кишкова непрохідність, защемлені грижі з непрохідністю і некрозом сегмента кишківника, пухлинні непрохідності)
|
38000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Прибирала стегнову грижу. Операція пройшла набагато простіше, ніж мені здавалося. Загалом тільки хочеться подякувати персоналу клініки за чудову роботу. Будьмо здорові!
Заробив грижу на рівному місці. Викручував стояк в санвузлі і від незвичних бокових рухів отримав розтягнення в районі живота. Відразу вирішив, що краще зробити операцію, чим потім роками мучатись. Ось вже місяць, як після операції, то можу сказати: реабілітація йде чітко. Колишня грижа мене фактично не турбує.
Всім задоволена. Лікар Корнієнко все вислухав, провів огляд, прочитав лекцію, консультацію і доклав всіх зусиль, щоб вмовити мене провести операцію (зізнаюся, я цього дуже боялася). Якщо він вживав медичні терміни, то всі їх доступно пояснював. Зараз після операції ще раз повторюся: я всім задоволена.