Скринінг раку шийки матки в Києві
Скринінг раку шийки матки – це низка діагностичних досліджень для раннього виявлення передракових чи ракових змін клітин шийки матки. Рак шийки матки (РШМ) може не мати жодних симптомів до того, як почне поширюватися, тому важливо активно виявляти будь-які аномальні перетворення клітин. РШМ, виявлений на ранній стадії, швидше та легше піддається лікуванню.
Методи скринінгу раку шийки матки
Скринінг РШМ може включати такі дослідження:
- Тест на вірус папіломи людини (ВПЛ) – перевіряє клітини на інфікування типами ВПЛ високого ризику, які можуть викликати рак шийки матки. Злоякісні новоутворення шийки матки частіше за все асоціюються з ВПЛ 16 та 18 типу.
- ПАП-тест, цитологія або мазок Папаніколау – виявляє передракові та ракові зміни клітин шийки матки, спричинені ВПЛ. Також може виявити інфекції та запалення.
- Сумісний тест на ВПЛ та Папаніколау – допомагає одночасно виявити ВПЛ високого ризику та аномальні клітини.
Програма скринінгу раку шийки матки
Програма скринінгу РШМ та його частота залежать від віку жінки та історії хвороби. За останніми рекомендаціями міжнародних організацій скринінгове обстеження шийки матки рекомендується проводити, починаючи з 25 років. В цьому віці вперше призначають тест на ВПЛ, який потім повторюють кожні 5 років до 65 років.
Також може бути призначений тест на ВПЛ та цитологічний скринінг раку шийки матки.
Гінеколог може рекомендувати частіше проводити скринінг в таких випадках:
- якщо у пацієнтки ослаблена імунна система, в тому числі, внаслідок ВІЛ-інфекції;
- якщо нещодавно біопсія або ПАП-тест виявили аномальні клітини;
- проводилось лікування щодо раку шийки матки.
Проведення скринінгу РШМ
Скринінгові тести на рак шийки матки зазвичай проводяться під час гінекологічного огляду в дзеркалах та займають декілька хвилин. Для забору матеріалу (невеликого зразка клітин) використовується маленький шпатель та щіточка. Зразок надсилають до лабораторії, де виконуються тест на ВПЛ та/або ПАП-тест.
Як оцінюють результати
Негативний результат тесту на ВПЛ: ВПЛ високого ризику не виявлено. Можна планувати наступний тест через 5 років.
Позитивний результат тесту на ВПЛ: виявлено ВПЛ високого ризику. Лікар може призначити додаткове обстеження: кольпоскопію, біопсію, КТ, МРТ.
Результати тесту Папаніколау можуть бути:
- Нормальними – аномальних клітин шийки матки не виявлено;
- Незадовільними – лабораторний зразок містив недостатню кількість клітин, вони були злиплими або прихованими кров’ю чи слизом, в такому разі повторний тест проведуть через 2-4 місяці;
- Аномальними Ц деякі клітини шийки матки виглядають інакше, ніж звичайні клітини. Серед них можуть бути виявлені такі клітини:
- атипові плоскоклітинні клітини невизначеного значення – невідомо, чим викликана аномалія (ВПЛ, інші інфекції чи гормональними змінами), потрібні додаткові аналізи;
- атипові залозисті клітини – часто ознака проблем всередині матки, буде призначена кольпоскопія;
- плоскі внутрішньоепітеліальні ураження низького ступеня – найчастіше обумовлені ураженням вірусу папіломи людини;
- високоякісні плоскоклітинні інтраепітеліальні ураження – помірно або серйозно аномальні клітини шийки матки, які можуть стати раком у майбутньому, якщо їх не лікувати;
- аденокарцинома in situ – виявлено область аномального росту в залозистій тканині шийки матки, передрак, без лікування часто перетворюється на рак;
- клітини раку шийки матки (плоскоклітинна карцинома або аденокарцинома) – виявлено ракові клітини, потрібна біопсія та інші дослідження для встановлення стадії захворювання.
Таким чином, скринінг РШМ дозволяє виявити всі види аномальних клітин шийки матки та відстежити ураження вірусом папіломи людини.
Переваги скринінгу РШМ
Серед переваг скринінгу можна назвати такі:
- Проводиться лише один раз на 5 років під час профілактичного огляду у гінеколога.
- Займає небагато часу і не потребує окремого візиту до лікаря.
- Проходить безболісно.
- Допомагає оцінити ситуацію в динаміці.
- Завдяки ранньому виявленню передракових станів та раку, дає змогу призначити ефективне лікування і не допустити поширення РШМ.
Лікарі
Пройти скринінг раку шийки матки в Києві можна в Клініці МЕДІКОМ.
Записатися на консультацію можна 24/7 в чаті на сайті, через telegram-бот або за телефоном: (044) 503-77-77.
Скринінг шейки матки: ціна в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Я сама в групі ризику. Бо в мами була така хвороба. Тому коли з'явилися негативні симптоми після перенесеного циститу, то вирішила перестахуватися. Всі процедури пройшли швидко, безболісно. Підозри не підтвердилися. Зараз почала лікувати запалення після циститу. Теж в цій клініці.
Спасибі Ользі Валеріївні Подмастерчик. Вона хоч і завідуюча відділенням, але стільки часу виділила нам окремо, коли ми перевіряли здоров'я моєї матусі! Так, результати не самі приємні для нас, але лікарі чітко розписують методику лікування і відновлення. Це вселяє надію, що все можна поправити.
Вдячна дуже Ірині Миколаївні за її вмілу роботу. Все було зроблено майстерно, без особливих негативних відчуттів. З такими лікарями поряд завжди почуєшся впевнено.