exit
search serach
Екскреторна та оглядова урографія в Києві
3685. Оглядова урографія
1000 грн.
Більше Згорнути down

Екскреторна та оглядова урографія в Києві

Оцінити стан і функціонування нирок і сечовивідних шляхів, виявити пухлини, камені, травми та інші захворювання або пошкодження органів сечостатевої системи допомагає урографія в Києві в клініці МЕДІКОМ. Урографія – це рентгенологічний метод дослідження органів сечовидільної системи.

Відкрити Згорнути down

Розрізняють два види урографії:

 • внутрішньовенна екскреторна урографія – заснована на здатності сечовивідних органів виводити з організму попередньо введені рентгеноконтрастні речовини, дозволяє оцінити видільні функції нирок;
 • оглядова урографія – дозволяє оцінити стан і функціонування нирок, сечоводів, уретри й інших органів сечостатевої системи.
Відкрити Згорнути down

Консультація перед урографією

Консультації нефролога і / або уролога необхідні при появі будь-яких неприємних і хворобливих симптомів, пов'язаних з роботою сечовидільної системи, при загостренні та рецидивах хронічних захворювань, травмах і т.п.

Хронічні запальні та інфекційні захворювання органів сечовидільної системи особливо активізуються в осінньо-зимовий період на тлі загального ослаблення імунітету або переохолодження. Загострення захворювання можуть відбуватися і влітку, після купання у відкритих водоймах, або при надлишку або нестачі рідини.

Відкрити Згорнути down

Показання до урографії

Процедуру треба провести, щоб: 

 • визначити особливості будови, стан, функції і відхилення в роботі сечового міхура, уретри, нирок, мисок, сечоводів;
 • виявити пухлини, камені, паразитарні захворювання, сторонні тіла, інфекції, запалення, травми та інші ниркові патології;
 • виявити негативні наслідки хірургічних втручань і вроджених аномалій;
 • виявити причини болю, джерело яких ймовірно знаходиться в органах сечовидільної системи;
 • оцінити прохідність сечоводів;
 • оцінити динаміку хронічних захворювань або ефективність проведеного лікування.

На розвиток захворювання нирок, уретри, сечового міхура вказують характерні симптоми, які можуть володіти різною виразністю і тривалістю.

Відкрити Згорнути down

Симптоми захворювань органів сечовиділення, при яких може призначатися урографія:

 • болі в попереку або в нижній частині живота;
 • зміни кольору і складу сечі;
 • дизуричні явища;
 • макрогематурія;
 • стійкі набряки;
 • запалення/ травми сечостатевих органів;
 • підвищений або знижений артеріальний тиск (особливо в осіб молодого віку);
 • хворобливе, з невеликою кількістю рідини або утруднене сечовипускання;
 • підвищення температури тіла.
Відкрити Згорнути down

Показанням до урографії можуть стати зміни в аналізах сечі, що зберігаються більше ніж 2 місяців, гематурія, виявлені на УЗД нирок патологічні зміни й затемнення.

Відкрити Згорнути down

Урографія дозволяє виявити такі захворювання, як:

Відкрити Згорнути down

Оглядова урографія дозволяє виявити патологічне зморщування і розтягнення нирок, гіперплазію тканин органів сечостатевої системи, інфекційні ураження сечових шляхів, аномалії в положенні і рухливості нирок, наявність сторонніх тіл в сечовидільній системі.

Протипоказання до урографії:

 • вагітність і період годування груддю;
 • виражена ниркова недостатність;
 • пацієнти в стані шоку або судинного колапсу;
 • непереносимість йодовмісних препаратів (використовуються при проведенні внутрішньовенної урографії);
 • променева хвороба.

Екскреторна урографія протипоказана особам з індивідуальною непереносимістю. Дуже обережно внутрішньовенна урографія проводиться при гіпертонії, захворюваннях печінки, в осіб старшого віку.

Урографія в Києві
Підготовка до урографії
Відкрити Згорнути down

Обладнання для урографії

У клініці МЕДІКОМ оглядова й екскреторна урографія проводиться на цифровій рентген-системі Canon MRAD-A80S. Устаткування поєднує високу якість зображення і хорошу надійність.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до урографії

Для того, щоб дослідження пройшло якісно й інформативно, необхідно провести ряд простих заходів з підготовки до урографії:

 • напередодні і вранці перед урографією звільнити кишечник;
 • перед дослідженням зробити мікроклізму;
 • за кілька днів (2-3 дні) до процедури не можна їсти продукти, що сприяють газоутворенню (картопля, капуста, бобові, хліб, кондитерська випічка і т.п.);
 • в день дослідження утримайтеся від сніданку, якщо цього за станом здоров'я зробити не можна, то сніданок повинен бути дуже легким і невеликим за обсягом.

В екстрених випадках урографія проводиться без попередньої підготовки.

Відкрити Згорнути down

Як проводиться урографія?

Перед проведенням рентгенологічного обстеження пацієнту внутрішньовенно в одну з ліктьових вен вводиться контрастна речовина. Потім, через певні проміжки часу (5, 20, 60 хв.), проводиться серія знімків. На розсуд лікаря, час проведення знімків може змінюватися (все залежить від роботи нирок і всього стану сечовидільної системи).

Відкрити Згорнути down

Стани та операції, що потребують проведення урографії

Екскреторна урографія призначається перед:

 • лазерним видаленням пухлин;
 • видаленням кіст;
 • стентуванням сечоводів;
 • лікуванням нетримання сечі;
 • лазерним дробленням конкрементів органів сечовидільної системи;
 • резекцією або видаленням нирок і ін.
Відкрити Згорнути down

Наші переваги

Рентгенографія сечовидільної системи довела свою ефективність при виявленні патологій і травм. Вона дає досить повну морфологічну картину патологічних процесів, що відбуваються в паренхімі, мисках і чашечках нирки, в інших структурах органів сечовидільної системи. Наявність на урограмах різних контурів чашок і миски, які перебувають як у фазі систоли, так і у фазі діастоли, дозволяє уявити собі їх уродинаміку.

Переваги проведення урографії в клініці МЕДІКОМ:

 1. Дослідження проводиться на сучасному обладнанні, що дозволяє отримати якісні і точні знімки.
 2. Рентгенологічне дослідження проводять і розшифровують отримані дані фахівці, які пройшли спеціальну підготовку.
 3. Дослідження малоінвазивне й абсолютно безболісне, не потребує анестезії.
 4. Урографія дозволяє побачити відхилення від норми на ранніх стадіях захворювання, порівняти стани з більш ранніми результатами.
 5. Дослідження не займає багато часу.
 6. Процедура не вимагає госпіталізації.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Скільки триває урографія?

Тривалість урографії орієнтовно 60–90 хвилин. Іноді обстеження триває довше. Кількість та час знімків залежать від індивідуальних особливостей пацієнта, зокрема від роботи його сечовидільної системи.

Що краще МРТ чи урографія?

Відмінність МРТ від урографії нирок та сечовивідних шляхів полягає в тому, що томографія проводиться без спеціальної підготовки. Також під час неї немає променевого навантаження та вона дає більш точну візуалізацію.

Чи небезпечна урографія нирок і наскільки часто її можна робити?

За урографії пацієнт дістає безпечну дозу опромінення. Користь від раннього виявлення патології та моніторингу результативності призначеного лікування значно перевищує шкоду від випромінювання. Тому, частота проведення урографії обмежена тільки реакцією організму пацієнта на контрастну речовину та діагностичною обґрунтованістю. Обстеження виконується тільки за призначенням лікаря (уролога, нефролога, терапевта).

Чим відрізняється урографія від цистографії?

Ці два види інструментальної діагностики вирізняються об’єктом дослідження. Урографія — це рентгенологічне дослідження нирок із візуалізацією всіх сечовивідних шляхів. А цистографія — дослідження сечового міхура та сечівника.

Навіщо робити клізму перед урографією?

Очищення кишківника перед урографією проводиться для того, щоб усунути ризик відображення вмісту товстої кишки на рентгенограмі. Дотримання рекомендацій щодо очищення впливає на результати урографії.

Які побічні ефекти можуть бути після урографії?

Можливі ускладнення екскреторної урографії найчастіше пов’язані із введенням контрастної речовини. Це алергічні реакції на йодовмісний контраст, короткочасне відчуття жару, нудота, блювання, незвичайний присмак у роті, постін’єкційна гематома. Також контрастна речовина, що містить йод, може тимчасово погіршити функцію нирок. Тому, перед обстеженням треба здати аналіз на рівень креатиніну в крові. Це дає змогу проконтролювати зміни функції нирок.

Чим можна замінити урографію?

За наявності протипоказань лікар пропонує альтернативу урографії. Найчастіше це магнітно-резонансна чи комп’ютерна томографія нирок. КТ краще візуалізує камені в нирках. А МРТ — розташування, контури та розміри нирки, стан мозкової та коркової речовини, сечоводів, артерій, вен, нервових стовбурів, чашково-мискової системи.

Що робити, щоб швидше вийшла контрастна речовина після урографії?

Щоб вивести контраст з організму після урографії, рекомендується пити більше рідини в першу добу після дослідження. Краще, якщо це буде чиста вода без газу. Приблизно 95 % контрасту виводиться разом із сечею в незміненому вигляді, решта — з потом, слиною, жовчю, слізною рідиною.
Відкрити Згорнути down

Лікарі, що проводять урографію

Рентгенологічне дослідження нирок і сечовивідних шляхів є одним з найбільш ефективних, фізіологічних і легкодоступних діагностичних процедур. Вже сьогодні ви можете зробити урографію в Києві в клініці МЕДІКОМ. Телефонуйте – і оператор нашого колл-центру надасть повну інформацію про особливості підготовки і проведення урографії, ціну дослідження, запише на консультацію до нефролога або уролога в зручний для вас час!

comment 4
Собко Михайло Григорович
Лікар-рентгенолог вищої категорії
comment 0
Юрчук Наталія Юріївна
Лікар-рентгенолог

Вартість урографії

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
147. Внутрішньовенна урографія (включена вартість плівок і 100 мл. контрасту)

2500 грн

Більше Згорнути down
Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Урология
Консультація уролога
Дробление камней (литотрипсия)
Лазерна літотрипсія
УЗИ почек
УЗД нирок
Нефрология
Консультація нефролога
Стентирование мочеточника
Стентування сечоводу

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

30.09.2023 22:30
Дмитро

Процедура урографії в клініці "Медіком" перетворила мій страх у невелику пригоду. Персонал клініки створив надзвичайно комфортну атмосферу, де медичний процес обговорювався як частина мого здоров'я, а не просто процедура. Їхні лікарі докладно все пояснили, що відразу розсіяло мої початкові страхи. Все пройшло гладко, і результати були надані оперативно.

22.07.2023 16:29
Роман Роман

Нескладна процедура. Безболісна і недовга. Якщо треба інформація по лікарях, то мене обслуговувала Наталія Юрчук. Її роботою повністю задоволений.

10.02.2023 12:31
Олена Білоус

Мене на урографію направив уролог, в подробиці вдаватися не буду, але маю деякі проблеми з сечовидільною системою. Таку діагностику я проходила вперше. Мене заздалегідь проконсультували, пояснили як підготуватися. Лікарі справжні профі у своїй справі, уважно слідкували за моїм станом, відповідали на всі питання. Тепер проходитиму курс лікування.

18.02.2020 20:24
Наталия

От всего сердца хочу поблагодарить врача Ирину Ивановну Гурину за высокий профессионализм и чуткое человеческое отношение ко мне. О такой процедуре, как внутривенная урография впервые узнала в клинике на пр-те Героев Сталинграда, 6Д. Проблемы с почками у меня были всегда, сколько себя помню. Все лечила воспаление. УЗИ ничего особенного не показывало. Сдашь кучу анализов, пропьешь лекарства и на какое-то время боль проходит. Потом все повторяется. Так было, пока не обратилась к Ирине Ивановне. Сама процедура прошла на отлично. Был только один неприятный момент - необходимость клизмы накануне и в день исследования. Оказывается, все дело было в куче мелких камешков, которое протянулись чуть ли не от почки до мочевого пузыря. Даже странно, почему этого на УЗИ не заметили. Дальнейшее лечение и наблюдение планирую вести только здесь. Рекомендую всем, кто ищет качество и комфорт.

21.01.2020 10:15
Ліля

Хочу висловити велику подяку всьому колективу клініки на вул. Кондратюка, 8, і особливо лікарю Собко Михайлу Григоровичу за обстеження, проведене моїй мамі. У неї дуже давно діагностували пієлонефрит. Нещодавно робили УЗД і лікарі порадили додатково провести урографію. В клініку звернулися за порадою знайомих. Дуже швидко нас записали на процедуру, проконсультували, як підготуватися, уточнили чи є алергія. Мама процедуру перенесла добре. Лікар весь час контролював її стан, питав про самопочуття. На рентгені лікар виявив опущення нирки. Лікуватися плануємо теж в цій клініці. Спасибі велике всім співробітникам!

09.12.2019 16:52
Юлия

О докторе Наталье Юрьевне Юрчук могу сказать только самые лучше лучшие слова - внимательная, компетентная, спокойна, очень вежливая. Сейчас редко встретишь таких врачей. Делала у нее внутривенную урографию. Вся процедура прошла хорошо, только мне показалось очень долго - около часа. Теперь буду знать, где сделать рентген почек и других органов - только на ул. Василия Тютюнника, 37/1 ))

10.11.2019 08:20
Настя Іваненко

Хочу відзначити роботу доктора М.Г. Собко. Приємний у спілкуванні, уважний, робить все чітко, нічого зайвого. За часом трохи спізнювалася, але ні слова докору, жодного негативу. Лікар все спокійно зробив до приходу наступного пацієнта. Спасибі клініці за приємне обслуговування.

30.09.2019 21:43
Світлана

Хочеться відзначити професіоналізм лікаря І.І.Гуриної, її спокій, який поширюється на всі навколо. Перед процедурою урографії трохи переживала, все-таки внутрішньовенно вводять препарати. Але все пройшло на відмінно! Ніяких неприємних відчуттів, болю або ще чогось такого. Залишилася дуже задоволена. Клініку на Кондратюка 8 тепер буду рекомендувати всім знайомим.

Показати ще 3

arrow

Всього 8 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down