Лікування оперізуючого лишаю в Києві
Оперізуючий лишай – це захворювання, викликане збудником Varicella Zoster – VZV, який належить до сімейства вірусів герпесу. Вірус викликає дві відомі хвороби: вітряну віспу, на яку хворіють зазвичай в дитинстві, та оперізуючий лишай. Після вітрянки вірус герпесу не покидає організм, а залишається в стані спокою в чутливих нервових клітинах вздовж спинного мозку. Коли вірус знову активізується (дія, відома як реактивація), виникає оперізуючий лишай.
Класифікація
Клінічні прояви оперізуючого герпесу можна розділити на 3 фази:
- прееруптивна (характеризується незвичними шкірними відчуттями);
- еруптивна (фаза, при якій з'являються везикулярні висипання);
- хронічна (постійний чи повторюваний біль, що триває протягом 30 або більше днів після появи висипань).
Інші форми оперізуючого лишаю включають:
- ураження верхньощелепної гілки черепного нерва;
- мандрівний оперізуючий лишай;
- захворювання за участю сечового міхура, бронхів, плевральних просторів або шлунково-кишкового тракту;
- захворювання з руховими ускладненнями.
Етіологія захворювання
Вірус може розвинутися у будь-кого, хто піддавався його впливу в минулому. Ризик захворіти значно збільшується з віком. Існує підвищений ризик оперізуючого лишаю у пацієнтів з ослабленим імунітетом (зі злоякісними новоутвореннями, особливо гематологічними, у пацієнтів з трансплантацією кісткового мозку, ВІЛ, аутоімунними захворюваннями тощо). Це ключові причини оперізуючого лишаю.
Патогенез
Реактивація вірусу вітряної віспи, який залишався бездіяльним в гангліях спинного корінця, залишається основною причиною оперізуючого лишаю. Хоча зазвичай характерні симптоми – висипання з болем – проходять самостійно, можливі серйозні ускладнення, які погіршують стан людини. Прогноз для молодих і здорових пацієнтів сприятливий. Люди похилого віку мають підвищений ризик ускладнень.
Клінічні прояви
Ознаки оперізуючого лишаю:
- болючий шкірний висип (висипання може з'явитися на грудях, спині, животі, голові, в залежності від розташування уражених нервів);
- свербіж (шкіра свербить, додається відчуття печіння);
- шкірні висипання зникають за 3-4 тижні та залишаються світлими або темними слідами;
- головний біль і лихоманка.
Ускладнення
Прояви оперізуючого лишаю вимагають місцевого або загального лікування. Больові напади з часом можуть викликати депресивні та тривожні симптоми, які іноді вимагають психіатричного лікування, як наслідки оперізуючого лишаю.
У оперізуючого лишаю існує ряд ускладнень:
- Ураження очей
- Пригнічення імунної системи
- Периферичний параліч лицьового нерва (викликає запаморочення та порушення слуху)
- Герпетична невралгія (проявляється через постійний біль)
- Ураження внутрішніх органів
Діагностика
Діагностика оперізуючого лишаю базується на визначенні характерних ознак. Опис болю, що супроводжується появою шкірних уражень, визначає прояви оперізуючого лишаю. Якщо діагноз неясний, з уражених ділянок можна витягти культуру. Потім проводиться лабораторна діагностика.
Лабораторні дослідження включають:
- пряме тестування флуоресцентних антитіл;
- аналіз полімеразної ланцюгової реакції везикулярної рідини;
- мазок Цанка везикулярної рідини.
Лікування
Якщо поставлений такий діагноз, як "оперізуючий лишай", лікування знадобиться комплексне. Воно включає:
- приймання противірусних препаратів (скорочують тривалість гострого періоду захворювання, зменшують тривалість болю);
- приймання знеболювальних (зняття болю засноване на препаратах з груп антидепресантів, опіоїдів, блокаторів рецепторів);
- ін'єкції анестетиків місцевої дії;
- використання антибіотиків та знеболювальних місцевого застосування для прискорення загоєння;
- фізіотерапевтичні процедури.
Лікування оперізуючого лишаю в Києві та інших містах України передбачає комплексний підхід до терапії для поліпшення якості життя пацієнтів. Важливою частиною лікування оперізуючого лишаю є рекомендації щодо впливу на пухирці.
Контроль виліковності
Пацієнти, які перенесли оперізуючий лишай без наслідків, не потребують диспансерного обліку. Якщо у людини діагностувалися ускладнення хвороби, то проводиться диспансерний нагляд, тривалість якого залежить від важкості форми захворювання. Ураження конкретних органів вимагає участі вузьких фахівців.
Профілактика
Профілактика оперізуючого лишаю спирається на вакцинацію населення. Експерти рекомендують вакцинувати людей старше 60 років. Важливим фактором залишається відмова від шкідливих звичок, дотримання принципів правильного харчування і режиму дня. Обов'язково треба проводити заходи, спрямовані на посилення імунної системи.
Вакцинація
Дослідження, проведені з моменту запуску вакцини, показують, що її ефективність зберігається не менше чотирьох років. Серед вакцинованих дорослих ризик появи оперізувального лишаю зменшується приблизно на 50%. Вакцину вводять людям, у яких в минулому був оперізувальний герпес, щоб запобігти повторному спалаху захворювання. Літнім пацієнтам також рекомендується пройти вакцинацію.
Поради та рекомендації
Пацієнти з оперізуючим лишаєм можуть виконувати дії, які дозволяють переносити біль. Під час гострої фази, хворому необхідно уникати прямого контакту зі шкірою людей, у яких ослаблений імунітет. Не варто наражати на небезпеку вагітних жінок та осіб без історії захворювання вітряною віспою.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Джерела
- Сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я / Інформаційні бюлетені - https://www.who.int/ru/news-room/fact-sheets
- Сайт Міністерства Охорони Здоров'я України / Здоров'я А-Я - https://moz.gov.ua/zdorovja-a-ja
- Клінічні протоколи на засадах доказової медицини - https://guidelines.moz.gov.ua/
Який лікар лікує оперізуючий лишай?
При появі перших ознак оперізуючого лишаю, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Консультація дерматолога або інфекціоніста потрібна, якщо діагноз сумнівний. Всі ускладнення вимагають участі фахівців, що займаються лікуванням уражених органів.
Лікування оперізуючого лишаю в м. Київ з високим відсотком позбавлення від хвороби проводять досвідчені фахівці клінік МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську. Кожному пацієнту надається уважне ставлення, точна діагностика, індивідуальне лікування та підбір зручного часу відвідин клініки. Щоб дізнатися подробиці, телефонуйте за контактним номером кол-центру!
Сертифікати
Вiдгуки
Лікували оперізуючий лишай у клініці Медіком. Ставлення приємне, сумлінне. Усе вилікували, без рецидивів. Лікування призначили грамотне та коректне, почало допомагати вже на початку проходження курсу.
З'явилися шкірні висипання незрозумілого характеру. Довго не проходили. Звернувся за допомогою до клініки Медіком. Тут швидко встановили діагноз оперізуючий лишай. Здав аналізи на герпес, що підтвердився. Виявляється, вірус і викликає це захворювання. Тепер ось лікуюсь і роблю все для підвищення імунітету.
На тілі з'явилися жахливі шкірні висипання. Крім цього, були й інші симптоми - головний біль, ломота в тілі, слабкість. Навіть не міг би і подумати, що так себе проявляє оперізуючий лишай. Дякуємо лікарям клініки Медіком за те, що вчасно поставили діагноз, завдяки чому лікування було ефективним. Також при клініці працюють сучасні лабораторії, де швидко можуть провести діагностику на захворювання.
В клинике поставили диагноз - опоясывающий лишай. Своевременное лечение помогло избежать осложнений. Сдавала анализы в лаборатории на месте, что было удобно. Потом было лечение, которое включало в себя, в том числе, и физиотерапевтические процедуры, а также уколы. Лечение проходила дома, в стационар ложиться не потребовалось.
Обращалась к доктору Анне Эстуардовне с дерматологическими проблемами. Врач очень толковая, анализы назначила те, что необходимы и лечение выписала эффективное. Сейчас, слава Богу, все позади.
Привозили до клініки бабусю з незрозумілими симптомами у вигляді висипу та температури, навіть подумали на вітрянку. З'ясувалося, що в неї лишай. Імунна система вже в такому віці ослаблена, лікування тривало довго, але зараз вдалося досягти ремісії. Дякуємо терпінню та уважності лікарів клініки Медіком.
Раптово обсипало дитину по всьому тілу. Виявилось, десь підхопив лишай. Я спершу злякалася, потім згадала, що є приватна клініка, яку мені колись рекомендували. Відвезла сина туди. Здали аналізи, отримали рекомендації щодо лікування. Госпіталізація не знадобилася. Лікувались вдома і досить швидко одужали! Висипання пройшло повністю, залишилося допити препарати, щоб перевести вірус у неактивну форму.
Показати ще 3
Всього 7 відгуків