exit
search serach
Какой врач лечит суставы?

Який лікар лікує суглоби?

Останнім часом все більше людей, що страждають від різних захворювань суглобів. Це пов'язано з несприятливим зовнішнім середовищем проживання, нестачею в щоденному раціоні вітамінів і мінералів, відсутністю фізичної активності, шкідливими звичками тощо. Однак, при виникненні питання "який лікар лікує суглоби?" — може з'явитися певне збентеження. Відомо, що рання діагностика є запорукою успішного лікування та позбавлення від хвороби, проте, до лікарів люди звертаються тільки тоді, коли порушується рухливість в кінцівках і симптоматика стає досить серйозною.

Відкрити Згорнути down

Симптоми захворювань суглобів

Як правило, первинну консультацію пацієнтів зі скаргами на ураження суглобів проводить терапевт. При зборі анамнезу він звертає увагу на системні та позасистемні прояви, ознаки ураження суглобів. На захворювання суглобів можуть вказувати не тільки типові симптоми, але і порушення роботи шлунково-кишкового тракту, дихальної та серцево-судинної систем.

Відкрити Згорнути down

Симптоми захворювань суглобів:

 • набряклість і болючість суглобів;
 • скутість рухів;
 • нестійкість руху;
 • місцеве почервоніння тканин;
 • ущільнення та тверді утворення на фалангах пальців;
 • шкірні висипання та зміни слизових оболонок;
 • хрускіт в суглобах при русі;
 • порушення дрібної моторики;
 • озноб;
 • лихоманка;
 • загальне нездужання;
 • підвищена слабкість;
 • утворення підшкірних вузлів або сіточок на поверхні шкіри.
Відкрити Згорнути down

Біль є одним з основних симптомів захворювань суглобів. При аналізі хворобливих відчуттів фіксують локалізацію та вираженість болю (коли він досягає свого максимуму), його характер (поверхневий, глибокий, гострий, тупий, пекучий тощо), фактори, здатні посилити або полегшити біль, час і періодичність появи болю (зранку та протягом всього дня, в стані спокою, після перших рухів або рухової активності).

Аналіз того, якої природи захворювання (запальної або незапальної), оцінка характеру болю й ознак прояви скутості рухів дозволяють терапевту визначитися з тим, який лікар лікує суглоби в кожному конкретному випадку та куди необхідно направити пацієнта для подальшого обстеження та лікування. До вузьких спеціалістів, які здійснюють лікування суглобів, відносяться ревматолог, невролог, травматолог-ортопед, хірург, остеопат, ендокринолог, мануальний терапевт.

Лечение суставов
Відкрити Згорнути down

Який лікар лікує суглоби?

Основним фахівцем, який здійснює лікування суглобів, є ревматолог. Для того, щоб уточнити діагноз, лікар може призначити ревмопроби, дослідження С-реактивного білка (СРБ), вірусологічний аналіз, імунологічні дослідження, дослідження синовіальної рідини, аналіз на антинуклеарні антитіла, кріоглобуліни й ін.

Якщо захворювання суглобів носить затяжний і важкий характер, суглоби сильно деформовані, біль не покидає навіть в стані спокою, а лікування, призначене ревматологом, не дає позитивної динаміки, може бути показана консультація у хірурга-травматолога.

Ортопед-травматолог займається діагностикою та лікуванням захворювань опорно-рухового апарату, до яких відносяться різного роду травми, вроджені та набуті захворювання кісток, м'язів, суглобів, сухожиль і зв'язок. Лікар проводить диференціальну діагностику захворювань суглобів і сухожиль, запальних уражень м'яко-тканинних структур, наслідків та ускладнень травм, різного роду новоутворень.

Хірург-ортопед в лікуванні суглобів може використовувати різні оперативні методи:

 • лікувально-діагностична артроскопія;
 • ендопротезування суглобів;
 • коригувальні операції;
 • хірургічне лікування пошкоджених великих суглобів та ін.

Артроскопія дозволяє виявити синовіт, оцінити стан синовіальної оболонки, виявити наявність хондромних тіл в суглобі, рубцевих змін і внутрішньосуглобових спайок, екзостозів, оцінити характер ушкодження менісків, стан зв'язок і сухожиль.

Часто хворобливість в суглобах пов'язана з різного роду неврологічними ураженнями. У таких випадках провести правильну діагностику, встановити діагноз і призначити адекватну терапію допоможе лікар-невропатолог. Причиною хворобливих відчуттів можуть стати запалення нерва, защемлення в хребті, травми та інші проблеми, які пов'язані з положенням хребців і викликають ураження суглобів.

До компетенції невролога входять функціональні болі в суглобах, пов'язані з: інтенсивним ростом організму дитини в підлітковий період, вагітністю, важкими фізичними навантаженнями. У таких випадках проблеми з суглобами з'являються при нормальному функціонуванні організму та часто проходять самостійно без спеціального лікування.

Порушення синтезу гормонів, обміну речовин, зайва вага, регулярні стреси також можуть привести до поразок суглобів. Діагностикою та лікуванням таких патологій займається ендокринолог.

Особливе місце в лікуванні патологій суглобів займає альтернативна медицина. Мануальний терапевт допоможе відновити функціональність опорно-рухового апарату та його структурних елементів за допомогою контактного впливу рук. Лікар "ставить" на місце хребці, знімає рефлекторні спазми м'язів, болі в суглобах, виправляє різні порушення кістково-м'язової системи.

Лікування суглобів

Відкрити Згорнути down

Коли потрібно звернутися до фахівця?

Для того, щоб запобігти розвитку важких наслідків і ускладнень, дуже важливо вчасно звернутися до профільного фахівця.

Записатися на прийом до терапевта, ревматолога, невропатолога або травматолога-ортопеда потрібно:

 • при отриманні травм різної тяжкості (переломи, вивихи, травми суглобів і пошкодження м’яко-тканинних структур);
 • при хронічних ревматичних захворюваннях для контролю динаміки патологічного процесу й ефективності лікування;
 • якщо різко погіршилося самопочуття, з'явилися тривожні симптоми ураження суглобів;
 • при ожирінні, що супроводжується болями в суглобах;
 • при підозрі на порушення функції опорно-рухового апарату в цілому, і суглобів — зокрема і т.д.

На консультації лікар оглядає пацієнта, збирає анамнез, складає індивідуальну схему діагностики та лікування захворювання з урахуванням особливостей організму й отриманих результатів інструментальних та лабораторних методів дослідження.

Відкрити Згорнути down

Захворювання суглобів

Захворювання суглобів можуть бути викликані запальними процесами в організмі, інфекційними ураженнями, обмінно-дистрофічними порушеннями, патологіями сполучної тканини, опорно-рухового апарату, ендокринної системи та ін.

Запальні й обмінно-дистрофічні захворювання суглобів:

Відкрити Згорнути down

Артропатії — вторинні ураження суглобів, що виникають на тлі різних патологічних процесів в організмі. Ураження суглобів спостерігаються при остеопорозі, дифузних захворюваннях сполучної тканини та системних васкулітах (системній склеродермії, системному червоному вовчаку, дермато- і поліміозиті, хворобі Шегрена), при ураженнях ендокринної системи (цукровий діабет, захворювання щитоподібної та паращитоподібних залоз, хвороби гіпофіза, гіперкортицизм).

Ревматичні патології (ерітромелалгія, пухлинна остеомаляція), паранеопластичний синдром часто асоційовані зі злоякісними захворюваннями.

До найбільш поширених захворювань суглобів відносяться артрити й артрози. На перший погляд, обидва захворювання співзвучні та мають багато спільного, але насправді патологічні процеси мають не тільки різні причини виникнення, але і клінічні прояви.

Артрит — це запальне захворювання, при якому уражається весь організм. Хвороба зустрічається й у дітей, і у дорослих. Існує багато різновидів артриту: ревматоїдний, реактивний, подагричний, диспластичний, травматичний, інфекційний, псоріатичний та ін. Якщо виникає питання, який лікар лікує суглоби при артритах, відповідь завжди однозначна — ревматолог.

Для артритів характерні хворобливі відчуття в області суглоба, почервоніння та припухлість, хрускіт в суглобах при русі. Болі посилюються вночі. При системному ураженні організму страждають серце, нирки, печінка, органи зору.

У важких і запущених випадках артрит призводить до деформацій і руйнувань суглобів, значного (іноді повного) знерухомлення, розвитку анкілозу. При анкілозі спостерігається зрощення головок суглобових кісток.

Артроз — дистрофічне ураження суглобів, яке пов'язане з повільною дегенерацією та руйнуванням внутрішньо суглобового хряща. У процесі прогресування захворювання відбувається запалення та дегенерація навколосуглобових тканин, перебудова суглобових кінців кісток. Як правило, артроз спостерігається в осіб старшого віку та починає розвиватися після 45 років. При русі людина відчуває скутість і болючість, які з плином часу починають посилюватися.

Запобігти розвитку патологічних процесів і їх наслідків допоможе своєчасна діагностика та лікування захворювань суглобів. Клініка МЕДІКОМ в м. Київ (філії на Оболоні та Печерську) пропонує найсучасніші й інноваційні технології в обстеженні та лікуванні суглобів. Більш детальну інформацію ви можете дізнатися, зателефонувавши по одному з телефонів, зазначених на сайті клініки.

Відкрити Згорнути down

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар ортопед-травматолог, дитячий лікар ортопед-травматолог

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням травматології та ортопедії, ортопед-травматолог другої категорії, хірург к.м.н.

Лікарі

Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Наші лікарі успішно діагностують і лікують широкий спектр захворювань, використовуючи всі можливості, які надає сучасна медицина.

comment 29
Васкес Абанто Анна Естуардівна
Лікар-терапевт, гастроентеролог
comment 55
Даневський Віталій Олександрович
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, сімейний лікар
comment 12
Келемен Лариса Вікторівна
Завідуюча поліклінікою на Печерську, лікар загальної практики вищої категорії, терапевт
comment 34
Овчиннікова Наталія Миколаївна
Завідуюча консультативно-діагностичним і терапевтичним відділенням стаціонару, лікар-терапевт вищої категорії
comment 13
Папуша Ірина Андріївна
Завідуюча терапевтичним відділенням, лікар-кардіолог першої категорії, терапевт вищої категорії
comment 16
Рикова Олена Іванівна
Завідуюча поліклінікою на Оболоні, лікар-терапевт вищої категорії, ендокринолог
comment 22
Рудковська Наталія Миколаївна
Заступник медичного директора стаціонару, лікар-терапевт, кардіолог першої категорії
comment 26
Харлап Ігор Васильович
Лікар-невролог, вертебролог, мануальний терапевт вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії
comment 20
Циганков Максим Анатолійович
Завідуючий відділенням травматології та ортопедії, ортопед-травматолог другої категорії, хірург к.м.н.
comment 5
Біла Марина Леонідівна
Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, дитячий ортопед-травматолог, к.м.н.
comment 18
Ганчева Олена Анатоліївна
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог другої категорії
comment 19
Голод Андрій Григорович
Лікар-кардіолог вищої категорії, терапевт, к.м.н.
comment 18
Капшук Олена Володимирівна
Лікар загальної практики та сімейної медицини першої категорії
comment 16
Кіслова Оксана Леонідівна
Лікар-терапевт вищої категорії, гастроентеролог, дієтолог
comment 10
Огієнко Наталія Юріївна
Лікар-терапевт, гастроентеролог першої категорії
comment 9
Приткова Ганна Вадимівна
Лікар-ревматолог вищої категорії, дитячий ревматолог, к.м.н.
comment 13
Сіваш Неллі Василівна
Лікар-терапевт вищої категорії, лікар-гастроентеролог вищої категорії

Вiдгуки

02.01.2020 14:18
Ірина

Дякую за інформацію стосовно лікарів, які здійснюють лікування суглобів - це саме те, що мені було потрібно!!!

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down