Дисплазія епітелію шийки матки
Дисплазія епітелію шийки матки (цервікальна інтраепітеліальна неоплазія, CIN) – особливий передраковий стан епітелію матки, який розвивається на тлі доброякісних новоутворень або на тлі незміненого багатошарового плоского епітелію. Патологія представляє серйозну загрозу здоров'ю жінки, оскільки явні симптоми дисплазії шийки матки відсутні, а при тривалому перебігу та відсутності адекватного лікування хвороба може перерости в злоякісне утворення.
Дисплазія шийки матки – це порушення поділу, дозрівання, старіння та запрограмованої смерті клітин плоскоклітинного епітелію, що вистилають шийку матки.
Типи дисплазії
Як і у випадку з будь-яким іншим захворюванням, дисплазія епітелію шийки матки має класифікацію. Нижче ви можете ознайомитися з найбільш класичною класифікацією.
Дана класифікація дисплазії шийки матки поділяє cervical intraepithelial neoplasia на 3 типи по тяжкості процесу:
CIN I (L-SIL)
Легка ступінь дисплазії, що має не виражені зміни в будові плоскоклітинного епітелію в базальному шарі (за статистикою, ця стадія переходить в наступні тільки у 1% пацієнток, що звернулися за медичною допомогою, і то при невірно підібраному лікуванні).
CIN II (H-SIL)
Помірно виражена дисплазія з ураженням половини товщини епітеліального шару, починаючи від базальної мембрани.
CIN III (H-SIL)
Характеризується ураженням понад 2/3 епітеліального пласта та має виражені морфологічні зміни: в клітинах всіх відділів епітеліального пласта з'являються великі ядра, мітози, клітини дозрівають і диференціюються тільки в поверхневому відділі.
При преінвазивній карциномі весь епітеліальний пласт складається зі злоякісних клітин, які не проникають через базальну мембрану в строму шийки матки та не дають метастазів.
Причини виникнення
Причини розвитку дисплазії шийки матки носять різноманітний характер. У виникненні медичної проблеми можуть брати участь як зовнішні, так і внутрішні чинники збоїв в роботі організму жінки, але найбільш значна роль в порушенні клітинної будови поверхневого шару шийки матки відведена інфекційному агенту, який найбільш згубно впливає на здоров'я відділів сечостатевої системи при поганому імунітеті.
Причини дисплазії шийки матки:
- Екзогенні (папіломавірус 16 і 18 типів, будь-яка інфекція, що тривалий час персистує, розриви шийки матки внаслідок частих пологів, аборти, травми тощо).
- Ендогенні (порушення гормонального фону, ослаблення імунної системи).
- Змішані (порушення харчування, несприятливі екологічні умови, куріння, тривале психоемоційне напруження, нейроендокринні-обмінні порушення тощо).
Дисплазія шийки матки може виникнути на тлі:
- порушення клітинного та гуморального імунітету;
- інфекцій, що передаються при статевому контакті;
- безладного статевого життя;
- ранніх вагітностей;
- гіпо- та авітамінозів;
- дисбіозу вагінального біотопу.
Клінічна картина захворювання
Характерні симптоми дисплазії шийки матки та преінвазивної карциноми відсутні. Як правило, скарги обумовлені супутніми гінекологічними проблемами. Тому, можна виділити деякі непрямі ознаки дисплазії шийки матки:
- хворобливі відчуття внизу живота різної інтенсивності;
- порушення циклу місячних;
- різного роду виділення тощо.
Але, якщо регулярно відвідувати огляди у лікаря-гінеколога (1-2 рази на рік), то навіть не знаючи та не маючи чіткої симптоматики гінекологічної проблеми, ви точно не пропустите її початок і зможете почати лікування своєчасно.
Діагностика
Діагноз дисплазії шийки матки ставиться на підставі комплексного клінічного та морфологічного обстеження, що включають поглиблений огляд в гінекологічному кріслі, лабораторні та інструментальні методи дослідження.
Методи діагностики дисплазії шийки матки:
1. Цитологія зішкріба з поверхні шийки матки та цервікального каналу.
2. Гістологічне дослідження.
3. ВПЛ-скринінг з використанням ПЛР-тестів.
4. Розширена кольпоскопія.
Лікування
Лікування дисплазії шийки матки залежить від занедбаності процесу, наявності супутніх захворювань, віку та індивідуальних особливостей організму жінки. А також, від загального стану організму й імунітету.
Медикаментозне лікування дисплазії шийки матки включає антибактеріальну терапію, яка призначається місцево, парентерально та перорально. При проведенні антимікробного лікування обов'язково проводиться корекція порушеного біоценозу піхви за допомогою еубіотиків.
При легкій дисплазії рекомендоване консервативне лікування, а також діатермокоагуляція, кріодеструкція та лазеротерапія. Контроль цитологічного мазка проводиться 1 раз в півроку.
При помірній та тяжкій дисплазії, преінвазивній карциномі застосовують оперативне втручання. Основна мета хірургічного лікування – відновлення здоров'я пацієнтки шляхом деструкції епітелію з різною глибиною проникнення, повне видалення патологічного вогнища в межах здорових тканин.
Оперативні методи лікування дисплазії шийки матки:
- висічення (ампутація) шийки матки;
- петлева електрорезекція;
- лазерна або діатермоконізація (хірургічне видалення пошкоджених тканин спеціальним електродом) з подальшою гістологією біоматеріалу;
- екстірпація матки очеревно-стіночним шляхом.
Крім лікування пацієнтки, лікар-гінеколог намагається зберегти якість її життя, репродуктивний потенціал, сексуальну функцію. Все це досягається грамотним і адекватним веденням реабілітації після операції.
Здоров'я жінки, яка вже пройшла успішний курс лікування дисплазії шийки матки або преінвазивної карциноми, не повинно залишатися без нагляду. У такому випадку, як ніколи важливий регулярний контроль здоров'я жіночих статевих органів досвідченим лікарем-гінекологом. При цьому, це повинен бути не просто плановий профілактичний огляд, а огляд з проведенням якісної цитології та кольпоскопії. Лікування дисплазії розцінюється як вторинна профілактика раку шийки матки. Оскільки, саме пацієнтки з діагнозом дисплазії знаходяться в зоні особливого ризику розвитку пухлинних патологій.
Що робити, щоб захистити своє здоров'я?
Дисплазія шийки матки – вкрай небезпечна патологія, яка вимагає своєчасного виявлення та грамотного лікування із застосуванням сучасних медичних протоколів і якісних медикаментів. Також, слід пам'ятати, що будь-яке захворювання набагато простіше запобігти, ніж вилікувати. Тому, потрібно виробити в собі звички, які допоможуть уникнути небезпечного захворювання (це стосується і тих, хто вже стикався з дисплазією та встиг усунути патологію на початку її розвитку). Це і буде найкраща профілактика дисплазії шийки матки.
Дії, які допоможуть уникнути виникнення дисплазії:
- Системні профілактичні огляди у гінеколога не рідше ніж 1 раз в 12 місяців, а краще 1 раз в 6 місяців.
- Своєчасне усунення гінекологічних проблем.
- Цервікальний скринінг (проводиться з 21 року до 69 років, не рідше 1 разу на 3 роки).
- Вакцинація від папіломавірусу.
- Відмова від використання щоденних гігієнічних прокладок (варто навіть розглянути можливість заміни прокладок і тампонів під час менструації на менструальні чаші).
- Носіння білизни з природних матеріалів.
- Відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголь тощо).
- Використання презервативів
- Здоровий спосіб життя (раціональне харчування, здоровий сон, помірні фізичні навантаження, уникнення стресових ситуацій, приємні емоції).
- Зміцнення імунітету.
Лікування дисплазії шийки матки в м. Київ в клініці МЕДІКОМ – надійний спосіб відновити здоров'я та запобігти розвитку важких наслідків неоплазії. У нас в клініці органічно поєднується напрацьований роками практичний досвід лікарів і використання новітніх технологій і протоколів в лікуванні передракових станів. Записатися на консультацію до лікаря-гінеколога ви можете, зателефонувавши за номером, вказаним на нашому сайті.
Питання-Відповідь
Чи можна побачити дисплазію шийки матки під час огляду?
Симптоматики захворювання практично немає. Тому, щоб точно діагностувати порушення функціонування жіночих статевих органів, потрібен огляд гінеколога. Також за наявності підозри на дисплазію шийки матки призначається додаткове обстеження. Відвідування гінеколога рекомендовано проводити хоча б 1 раз на рік усім жінкам.
Чи можна народжувати при дисплазії шийки матки?
З діагнозом дисплазія шийки матки жінці можна народжувати. Але обтяжена форма дисплазії здатна призвести до безпліддя. При цьому захворюванні після пологів можливе проведення оперативного втручання шляхом видалення уражених ділянок.
Чи потрібно лікувати CIN1?
Легкий ступінь дисплазії лікується здебільшого успішно. Жінці може бути призначене консервативне лікування. Головне при цьому захворюванні постійно спостерігати за його перебігом, щоб не допустити розвитку онкології.
Як дисплазія впливає на пологи?
У більшості випадків дисплазія не впливає на пологи та вагітність. Але при виявленні захворювання потрібен суворий контроль його перебігу та лікування, призначене лікарем, щоб дисплазія не переросла в рак.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Лікарі
Якщо Ви шукаєте медичний центр, в якому веде прийом кращий гінеколог Києва, ми раді запросити Вас в нашу клініку. Фахівці клініки МЕДІКОМ мають високий рівень кваліфікації, багаторічний досвід роботи, а також арсенал новітнього обладнання. Вони успішно діагностують і лікують широкий спектр захворювань жіночої репродуктивної системи, використовуючи всі можливості, які надає сучасна гінекологія.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
121. Кольпоскопія
|
550 грн
запис на прийом
|
3511. Кольпоцитологія
|
700 грн
запис на прийом
|
950 грн
запис на прийом
|
|
287. Цитологія ексфоліативна (матеріал, отриманий при гінекологічних оглядах)
|
750 грн
запис на прийом
|
988. Фотокольпоскопія
|
700 грн
запис на прийом
|
4501. УЗД ОМТ в стаціонарі з 17.00 до 8.00, а також у вихідні та святкові дні
|
1100 грн
запис на прийом
|
1318. Вірус папіломи людини (HPV) високого канцерогенного ризику, типів 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 (ПЛР, кількісно) - зішкріб, з генотипування
|
850 грн
запис на прийом
|
1852. Вірус папіломи людини (HPV) 16, 18 (зішкріб, кількісне визначення)
|
700 грн
запис на прийом
|
700 грн
запис на прийом
|
|
4056. ПАП-тест на основі рідинної цитології
|
990 грн
запис на прийом
|
3000 грн
запис на прийом
|
5700 грн
запис на прийом
|
|
5000 грн
запис на прийом
|
|
5163. * Радіохвильова конізація шийки матки при онкопатології
|
8700 грн
запис на прийом
|
567. Біопсія шийки матки
|
1800 грн
запис на прийом
|
5429. * Радіохвильова конізація шийки матки у виконанні експерта Суханової А.А.
|
9400 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
На фоні серйозних змін гормонального фону вилізла така болячка. Так, неприємно. Але панікувати нема чого. Бачу вже, що мій гінеколог серйозно взялася за лікування. Головне, що тоно не доведеться робити операцію.
Від всього серця вдячна спеціалістам клініки, зокрема Олені Бурбель за чудове ставлення та важливі консультації. Такі нюанси дуже і дуже мотивують та додають енергії.
Хай нікого не зачіпають такі захворювання. Але знайте, що кращої гінекології, ніж у Медікомі, у всьому Києві нема! Ну, може, й у всій Україні.
Спасибі гінекологу Юлії Лавренюк. Так докладно мені ще ніхто ніколи не пояснював мій стан. Раніше лікарі лякали, що в мене дисплазія, закликали припікати. Юлія провела обстеження. Відповіла на всі запитання і сказала, що не потрібно мою дисплазію припікати, тільки лише спостерігати і регулярно приходити на огляд, здавати стандартні аналізи. Уперше після прийому гінеколога мені спокійно і навіть радісно, побільше б таких чудових лікарів, які не лякають пацієнтів, а грамотно консультують і розкладають усе по поличках!
Современные лабораторные исследования можно пройти в клинике МЕДИКОМ на Печерске. Проходила лечение по гинекологии у доктора Кондратенко И.Д. Довольна лечением дисплазии эпителия шейки матки. Результаты говорят сами за себя. Теперь буду регулярно посещать гинеколога для контроля за женским здоровьем.
На черговому огляді гінеколог побачила початкові ознаки дисплазії епітелію. Оскільки я ходжу постійно і регулярно до одного лікаря, а саме - Піскун Ольги Валеріївни, діагноз був поставлений дуже вчасно на самому початку, тому лікування було нескладним і швидким. Рекомендую всім жінкам не ризикувати своїм здоров'ям і регулярно приходити на огляди до гінеколога.
Мені дуже допомогла Яшина Олена Григорівна, лікувала у неї дисплазію шийки матки. Це дуже серйозне захворювання, яке може перерости в рак. Всі дослідження і лікування на високому сучасному рівні, ставлення до пацієнтів чудове. Буду завжди клієнтом цієї клініки.
Год назад на осмотре у гинеколога была поставлена первая степень дисплазии шейки матки. Прошла лечение, вроде бы все прошло, но через год эта болезнь вернулась и уже в более агрессивном состоянии, диагностировали вторую степень. Было проведено медикаментозное лечение и диатермокоагуляция. Теперь прохожу осмотр каждые три месяца в этом году, чтобы контролировать излечение. Могу сказать то, что мне понравилось отношение врачей, условия для пациентов в клинике - все способствует желанию проходить лечение именно здесь.
осле определения диагноза дисплазия эпителия шейки матки я и начала проходить лечение в клинике МЕДИКОМ. Мне очень помогла статья про эту болезнь на сайте клиники, она написана доступным языком и ответила на все вопросы, которые я забыла задать на приеме. Сайт вообще очень информативный. Я часто ищу там информацию, относительно разных симптомов и болезней.
Показати ще 3
Всього 9 відгуків