exit
search serach
Планирование беременности консультация репродуктолога
3856. Консультація акушера-гінеколога
1170 грн.
Більше Згорнути down

Планування вагітності в клініці МЕДІКОМ

Планування вагітності (Київ, МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську) — це комплексне медичне обстеження організму жінки, а також обстеження здоров'я чоловіка (в рамках програми, яку призначить лікар в кожному окремому випадку індивідуально), виявлення та своєчасна медична допомога при патологічних станах, які можуть негативно впливати на здатність жінки виносити та народити фізично і розумово здорового малюка. Це — завчасна підготовка майбутніх батьків до усвідомленого зачаття і народження малюка. Крім того, це — підготовка до вагітності організму жінки, який протягом 9 місяців буде відчувати навантаження, несумірні зі своєю звичайною життєдіяльністю.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до вагітності. Загальні рекомендації

Час "до настання вагітності" — важливий період, який дуже часто вимагає від майбутніх батьків значних зусиль. Це — час створення сприятливих умов для розвитку і здоров'я майбутньої дитини. Тому, майбутні батьки повинні думати не тільки про побутовий і психологічний комфорт в сім'ї, а й зобов'язані дотримуватися певних медичних правил планування вагітності. Серед них:

 1. Здоровий сон.
 2. Відмова від згубних для здоров'я звичок.
 3. Комплекс обстежень, які спрямовані на діагностику проблем зі здоров'ям у чоловіка і жінки.
 4. Проходження необхідного курсу лікування при виявленні патологій.
 5. Активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями.
 6. Здорове харчування, яке повинно включати овочі, фрукти, білки.
 7. Курс фолієвої кислоти (зазвичай, її призначають за кілька місяців до запланованого зачаття з продовженням прийому під час вагітності).
 8. Психологічна підготовка (зниження рівня стресу в родині) — можна пройти спеціальні курси для недосвідчених батьків.
 9. Вибір лікаря-куратора вагітності та пологового будинку (до даного пункту необхідно поставитися з усією відповідальністю, оскільки здоров'я дитини багато в чому залежить і від професіоналізму гінеколога).
Відкрити Згорнути down

Консультація фахівців при плануванні вагітності

Хочете дізнатися як підготуватися до вагітності відповідально і правильно? У цьому вам допоможе прегравідарна підготовка. Вона включає комплекс з діагностичних досліджень, консультацій у лікарів-фахівців, лікувальних і профілактичних дій, які будуть спрямовані на вирішення найголовнішого завдання організму жінки — зачаття, виношування і народження дитини.

На першій консультації у гінеколога важливо розповісти про наявність хронічних або спадкових захворювань (якщо вони є), алергій, згадати перенесені в дитинстві інфекційні хвороби, вказати приблизну тривалість менструального циклу. Докладний анамнез допоможе лікарю скласти повну картину обстеження і виявити всі можливі проблеми.

Обов'язковим при плануванні вагітності є відвідування терапевта, генетика, отоларинголога і стоматолога. При необхідності гінеколог може рекомендувати пройти консультацію у більш вузьких фахівців — окуліст, кардіолог, ендокринолог, алерголог-імунолог, уролог тощо.

На прийомі у гінеколога клініки МЕДІКОМ лікар призначить комплексне обстеження організмів майбутніх батьків. А вже за результатами проведених досліджень гінеколог зробить точний прогноз ймовірності настання вагітності та народження здорової дитини.

УЗИ беременным
УЗИ беремнным
Відкрити Згорнути down

Рекомендовані аналізи та обстеження при плануванні вагітності

Остаточний список досліджень, які потрібно обов'язково пройти при плануванні вагітності, безпосередньо залежить від загального стану здоров'я і віку кожного з майбутніх батьків. Проте, існують класичні списки лабораторних та інструментальних досліджень, які рекомендовані до виконання кожній з пар, яка хоче підійти до планування поповнення в родині з усією відповідальністю.

Відкрити Згорнути down

Загальний перелік досліджень для майбутніх батьків:

 • Загальний аналіз сечі
 • Рентгенографія органів грудної клітини
 • Аналізи крові: загальний, біохімічний, на Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), на вірус гепатиту В і С і на сифіліс
 • Аналіз на визначення групи крові і резус-фактора
Відкрити Згорнути down

Дослідження для майбутньої мами:

 • pap test (або цитологічний мазок);
 • мазок на флору з піхви;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • аналіз на TORCH-комплекс;
 • вимірювання рівня глюкози в крові;
 • коагулограма;
 • репродуктивна панель гормонів для жінок (найчастіше, призначається при НМЦ і зайвій вазі);
 • ультразвукове дослідження репродуктивних органів;
 • генетичне дослідження (додатковий метод, який призначається при підготовці до зачаття за бажанням пацієнтки, при наявності у неї генетичних відхилень в роду або наявності в історії викиднів).
Відкрити Згорнути down

Найбільшу небезпеку для розвитку плоду несуть TORCH-інфекції (Т — токсоплазмоз, О — інші інфекції: вітрянка, вірус гепатиту В і С, сифіліс тощо, R — краснуха, C — цитомегаловірус, H — вірус герпесу). Зараження цими інфекціями провокує завмирання вагітності, викидні, а в разі збереження плоду існує велика ймовірність розвитку вад внутрішніх органів дитини та розумових відхилень.

Відкрити Згорнути down

Дослідження для майбутнього батька:

 • спермограма;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • консультація уролога.
Відкрити Згорнути down

Додаткові методи обстеження чоловіків за показаннями:

 • гормональна панель для чоловіків (при необхідності);
 • MAR-тест (при проблемах із зачаттям);
 • генетичне дослідження (при наявності сумнівів або необхідності).
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

За скільки місяців до планованої вагітності жінці потрібно відмовитися від куріння та інших шкідливих звичок?

Куріння під час вагітності може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям як у мами, так і в майбутньої дитини. Навіть пасивне куріння може бути небезпечним. Підвищується ризик таких ускладнень, як ушкодження легенів, мозку, народження дитини з низькою вагою, що загрожує більшою сприйнятливістю до інфекцій, утрудненим диханням та іншими патологічними змінами. Також можливий розвиток судинних ускладнень, порушення функцій плаценти та інших відхилень, навіть передчасних пологів.

Найкраще відмовитися від куріння щонайменше за місяць до запланованого зачаття. Нікотин є судинозвужувальним засобом, що негативно позначається на стані кровоносних судин. Ідеально, якщо до вагітності його слідів в організмі не залишиться.

Чи потрібна відмова від шкідливих звичок під час планування вагітності майбутньому татові?

Шкідливі звички тата теж можуть вплинути на здоров'я майбутньої дитини. На якість сперми впливає безліч чинників, включно зі стресом і переїданням. Найкращий варіант - позбутися їх за 3 місяці до передбачуваної вагітності.

Від чого варто відмовитися:

 • Куріння - може викликати ускладнення і вроджені дефекти у дитини, нікотин і смоли негативно впливають на ембріон, його ріст, мозок і легені.
 • Алкоголь - навіть невелика кількість алкоголю може нашкодити плоду, вплинути на розвиток його мозку і нервової системи.
 • Велика кількість кофеїну - понад 3 чашки кави на день може негативно позначитися на здоров'ї.
 • Стрес - сприяє "поломкам" ДНК і погіршенню рухливості сперматозоїдів.
 • Дієта - значний вміст тваринного жиру, простих вуглеводів може призвести до розвитку ожиріння та його ускладнень (цукрового діабету, серцево-судинних захворювань), а також до інших порушень обміну речовин, що може негативно вплинути і на плід.

Навіщо відвідувати стоматолога під час планування вагітності?

Щоб зберегти здоров'я зубів під час і після вагітності, важливо пройти огляд і, за необхідності, лікування у стоматолога в процесі планування вагітності. Крім того, проблеми із зубами, такі як карієс або захворювання ясен, можуть впливати на можливість зачаття, а також є джерелом хронічної інфекції.

Під час вагітності за рахунок дії гормонів слизова оболонка порожнини рота, ясна і зуби стають більш сприйнятливими до інфекцій і дії інших негативних чинників, частіше виникають запальні процеси. Тому краще пройти гігієнічну чистку та інші процедури до вагітності.

Якщо є необхідність зробити рентгенівські знімки, то це теж краще зробити до настання вагітності.

Які заняття спортом під час планування вагітності вітаються, а від яких краще відмовитися

Активний спосіб життя допомагає зміцнити здоров'я в період планування вагітності, підготувати м'язи і тіло до майбутнього навантаження, поліпшити самопочуття і зменшити стрес. Важливі тренування і для нормальної роботи серцево-судинної системи.

Варто прагнути того, щоб фізичні вправи займали щонайменше 150 хвилин на тиждень. Водночас інтенсивні тренування тривалістю понад 5 годин на тиждень можуть відтермінувати зачаття. Необхідно стежити й за тим, щоб харчування відповідало навантаженню, оскільки нестача жирової маси може призвести до порушення синтезу гормонів, необхідних для нормального функціонування репродуктивної системи.

З огляду на те, що жінка не завжди точно знає, вагітна вона чи ні, краще уникати травматичних і контактних видів спорту, таких як гірські лижі, бокс та інші.

Найбільш придатними вважаються такі заняття:

 • Біг і ходьба - відмінно тренують серце і судини, покращують настрій і самопочуття, допомагають контролювати вагу.
 • Силові тренування з невеликим обтяженням або вагою власного тіла - випади, присідання, скручування, віджимання.
 • Пілатес, розтяжка і йога - розвивають силу, баланс, витривалість і м'язовий тонус, розслаблюють нервову систему.
 • Плавання - підвищує м'язовий тонус і дає відмінне кардіонавантаження.

Які генетичні аналізи здають під час планування вагітності?

Для планування сім'ї генетичні тести дуже корисні, бо дають змогу визначити, чи є людина носієм гена певних порушень. Цільовий скринінг - це тестування на генетичні порушення на основі сімейного анамнезу, попередніх невдалих вагітностей або випадків народження дітей зі спадковими чи хромосомними захворюваннями. У цьому разі береться біологічний матеріал для виявлення певних захворювань, які можуть зустрічатися в родині. Розширений скринінг включає в себе тестування на наявність множинних порушень, незалежно від сімейної історії.

Найчастіше генетичні тести проводять на носійство генів таких захворювань, як муковісцидоз і спінальна м'язова атрофія. Також деяким етнічним групам рекомендують тести на серповидно-клітинну анемію, таласемію і хворобу Тея-Сакса.

Лікарі

Якщо ви вирішили підійти до народження дитини з усією серйозністю, підготовка до зачаття повинна стати обов'язковим (і найбільш відповідальним) етапом у всьому плануванні вагітності. У Києві в клініці МЕДІКОМ в процесі прегравідарного консультування лікар визначить послідовність необхідних дій в процесі підготовки, детально розповість, які аналізи при плануванні вагітності потрібно здати парі, відповість на всі ваші запитання і дасть рекомендації щодо способу життя і правильного харчування при плануванні поповнення в родині.

comment 26
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 17
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології
comment 15
Бурбель Олена Сергіївна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ-діагностики
comment 19
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 13
Мала Яніна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, сексопатолог
comment 9
Яшина Олена Григорівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, к.м.н.
comment 5
Ященко Людмила Борисівна
Лікар-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД, к.м.н.

Вартість обстежень перед плануванням вагітності

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Діагностика
Аналізи

800 грн

Більше Згорнути down
Пов'язані послуги
Консультация гинеколога
Консультація гінеколога
Урология
Консультація уролога
УЗИ органов малого таза
УЗД органів малого тазу
Спермограмма
Спермограма
Анализ на свертываемость крови
Аналіз на згортання крові
Трансвагинальное УЗИ
Трансвагінальне УЗД

Виїзд по Києву та районамВиїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

31.08.2023 22:25
Кліщенко Ю.

Дякую за підтримку. Тому що раніше лікарі давали мені з чоловіком погані прогнози зачаття. Але нас детально перевірили в Медікомі і спростували всі сумніви. Зараз я вже на 4-му місяці. Вагітність іде за планом під наглядом Лічутіної Наталії Леонідівни.

20.03.2023 16:48
Яна

Спасибо коллективу за эффективную работу. Мы с мужем с радостью проходили все подготовительные процедуры к планированию. И сейчас вдвоем наслаждаемся приятным течением беременности.

14.12.2022 21:12
Прохорчук Мар’яна

Трохи з недовірою ставилася до купи цих підготовчих процедур. Тільки коли у моїй сусідці по під'їзду завмерла вагітність на 5-му місяці, я зрозуміла, як важливо проходити всі планові обстеження. З нетерпінням чекаємо на пологи. За прогнозами нашого лікаря - все має бути добре.

02.07.2019 20:57
Людмила

Благодарна безмерно Прилуцкой Алле Брониславовне. Она мне назначила все необходимые анализы, разложила по полочкам с чего начать планирование беременности. Выполнила все рекомендации, пролечила все заболевания и теперь вот пришла к “главной фазе”)) Надеюсь, получится забеременеть побыстрее - уж очень хочу ребенка)

27.04.2019 15:12
Алина

Последние 3 года наблюдаюсь у Мокрецова Сергея Евгениевича в клинике на пр-т. Героев Сталинграда 6Д. Первые приемы были неловкие, непривычно же к мужчине так вот ходить. Но Сергей Евгениевич вызывает доверие, располагает к себе. Он же расписал от и до, что нужно делать если хочу забеременеть, но не получается. Во главе списка - море обследований, но это с первого взгляда сложно. А на самом деле специалисты все сделают - главное прийти.

11.02.2019 10:20
Екатерина

Мне очень понравились программы ведения беременности в клинике. Я просмотрела чуть ли не все женские консультации Киева, но послушалась свою интуицию и пришла сюда. Меня принимала Кондратенко Ирина Дамировна. Она ознакомилась с моей карточкой с болячками, анализами, УЗИ и сделала заключение, что в общем то нет никаких препятствий к планированию беременности. Я тоже так подумала, что раз жалоб нет, противопоказаний нет, то и оттягивать нечего, никогда ведь не выберешь супер-идеальный момент для рождения ребенка. Сейчас ситуация в жизни позволяет стать мамой, обеспечить ребенка необходимым, а кто знает что будет дальше? По рекомендациям врача начала готовить свой организм к предстоящему материнству.

04.12.2018 20:26
Лилия

Мы с мужем вот уже несколько лет как очень хотим ребеночка. Просто так ничего не получалось и мы поняли, что нужно обратиться к специалистам. Я записалась на консультацию к Арендарь Елене Анатольевне. Врач-гинеколог она замечательная, я это поняла с первых минут приема. Она подробно рассказала, какие анализы нужно сдать анализы перед беременностью, а прежде всего торч анализ на случай серьезных инфекций. Также понадобилось комплексное обследование всего организма, потому что планирование беременности предполагает и лечение всех заболеваний. После консультации записалась к терапевту и стоматологу, чтобы узнать какие есть проблемы и оценить “масштаб работ”. Как оказалось, кроме замены пломб нужно подлечить пищеварение, пропить витамины и микроэлементы. В общем, я очень рада, что решилась проконсультироваться со специалистом перед тем, как забеременнеть, потому что приходилось видать будущих мам с кучей болячек, которые полноценно и не вылечишь - многие препараты запрещены же при беременности.

30.09.2018 12:42
Нина

А я сначала прошла через операцию, меня оперировала Пискун Ольга Валериевна. После восстановления задумалась о беременности, обратилась в клинику МЕДИКОМ к Ольге Валериевне. Была вот уверенность, что доктор знает по моему состоянию здоровья как правильно подготовиться к беременности. Прошли с мужем вместе полное обследование, принимаем витамины, укрепляющие препараты - готовимся к беременности.

21.06.2018 22:55
Яна

Мне забеременнеть помогла Сагинадзе Нино Баталбиевна. Ну если быть точнее, то гинеколог назначила мне первоклассное лечение для лечения бесплодия. Зачатие малыша у меня случилось как-то само собой, когда сделала тест на беременность, то очень обрадовалась. Куда обращаться за наблюдением? Тут проще простого. Конечно в клинику “Медиком” к доктору-волшебнице, которая помогает женщинам испытать небывалое счастье грядущего материнства. Конечно, нужно будет еще во время беременности обследоваться, сдавать анализы и контролировать ход беременности, но мы и это осилим, я чувствую! Я полна энтузиазма!

03.02.2018 18:14
Стелла

Я задавалась вопросом как зачать здорового ребенка и в частности как подготовиться к беременности после 30. С нашей экологией, качеством продуктов - это непростая задача. Поэтому, без помощи докторов тут никак. Клиника Медиком мне знакома очень давно, знаю что тут классные врачи, серьезные и квалифицированные - выбор был прост. Я попала на консультацию к Исламовой Елене Васильевне. Мне ближе было ехать на ул. В.Тютюнника 37/1, я в эту клинику и обратилась. Врач мне подробно рассказала какая это сложность для организма зачатие и рождение ребенка, что здесь нужны серьезные силы, и с наскоку такую “преграду” не взять. В моей ситуации я начала с общего обследования, консультации генетика (потому что у нас в семье были наследственные болезни). Еще доктор составила список какие анализы сдать перед беременностью. Сейчас я прошла уже большую часть “подготовительной программы”, вроде бы серьезных нарушений нет и это радует!)) Очень благодарна врачам за столько полную информацию и то, что не пудрят мозги!))

12.11.2017 08:15
Ярослава

Меня беспокоило что и как правильно делать, чтобы зачать здорового ребенка. Разрешить мою проблему помогла гинеколог Ткачук Наталия Владимировна. Я много лет знакома с клиникой “Медиком”, понимала, что здесь мне адекватно составят список анализов при планировании беременности, расскажут о беременности все, чего я не знала. И я не ошиблась! Спасибо. что проинформировали и помогли!

20.03.2017 20:11
Юлия

Для меня хороший гинеколог в Киеве - это Мажуга Светлана Борисовна. Я у нее лечила эрозию, воспаление, а когда встал вопрос о беременности, необходимости искать какого-то особо специалиста не было. Я была уверена, что Светлана Борисовна - это тот акушер-гинеколог, с которым можно не бояться сложностей. Врач изучила мои анализы, сказала что все хорошо, поводов для волнения нет, но нужно регулярно показываться, проходить осмотр для контроля.

18.10.2016 15:43
Валентина Стрюк

Мне очень помог Рымаренко Виталий Борисович. Он превосходный гинеколог, который помог не одной женщине испытать радости материнства. Я это читала на форумах, где мамочки делятся своим опытом в планировании беременности. Теперь вот после лечения у него я беременна, ждем с мужем пополнение и выражаем бесконечную благодарность доктору!

Показати ще 3

arrow

Всього 13 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down