exit
search serach
Планування вагітності в клініці МЕДІКОМ

Планування вагітності в клініці МЕДІКОМ

Планування вагітності (Київ, МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську) — це комплексне медичне обстеження організму жінки, а також обстеження здоров'я чоловіка (в рамках програми, яку призначить лікар в кожному окремому випадку індивідуально), виявлення та своєчасна медична допомога при патологічних станах, які можуть негативно впливати на здатність жінки виносити та народити фізично і розумово здорового малюка. Це — завчасна підготовка майбутніх батьків до усвідомленого зачаття і народження малюка. Крім того, це — підготовка до вагітності організму жінки, який протягом 9 місяців буде відчувати навантаження, несумірні зі своєю звичайною життєдіяльністю.

Підготовка до вагітності. Загальні рекомендації

Час "до настання вагітності" — важливий період, який дуже часто вимагає від майбутніх батьків значних зусиль. Це — час створення сприятливих умов для розвитку і здоров'я майбутньої дитини. Тому, майбутні батьки повинні думати не тільки про побутовий і психологічний комфорт в сім'ї, а й зобов'язані дотримуватися певних медичних правил планування вагітності. Серед них:

 1. Здоровий сон.
 2. Відмова від згубних для здоров'я звичок.
 3. Комплекс обстежень, які спрямовані на діагностику проблем зі здоров'ям у чоловіка і жінки.
 4. Проходження необхідного курсу лікування при виявленні патологій.
 5. Активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями.
 6. Здорове харчування, яке повинно включати овочі, фрукти, білки.
 7. Курс фолієвої кислоти (зазвичай, її призначають за кілька місяців до запланованого зачаття з продовженням прийому під час вагітності).
 8. Психологічна підготовка (зниження рівня стресу в родині) — можна пройти спеціальні курси для недосвідчених батьків.
 9. Вибір лікаря-куратора вагітності та пологового будинку (до даного пункту необхідно поставитися з усією відповідальністю, оскільки здоров'я дитини багато в чому залежить і від професіоналізму гінеколога).

Консультація фахівців

Хочете дізнатися як підготуватися до вагітності відповідально і правильно? У цьому вам допоможе прегравідарна підготовка. Вона включає комплекс з діагностичних досліджень, консультацій у лікарів-фахівців, лікувальних і профілактичних дій, які будуть спрямовані на вирішення найголовнішого завдання організму жінки — зачаття, виношування і народження дитини.

На першій консультації у гінеколога важливо розповісти про наявність хронічних або спадкових захворювань (якщо вони є), алергій, згадати перенесені в дитинстві інфекційні хвороби, вказати приблизну тривалість менструального циклу. Докладний анамнез допоможе лікарю скласти повну картину обстеження і виявити всі можливі проблеми.

Обов'язковим при плануванні вагітності є відвідування терапевта, генетика, отоларинголога і стоматолога. При необхідності гінеколог може рекомендувати пройти консультацію у більш вузьких фахівців — окуліст, кардіолог, ендокринолог, алерголог-імунолог, уролог тощо.

На прийомі у гінеколога клініки МЕДІКОМ лікар призначить комплексне обстеження організмів майбутніх батьків. А вже за результатами проведених досліджень гінеколог зробить точний прогноз ймовірності настання вагітності та народження здорової дитини.

Рекомендовані аналізи та обстеження

Остаточний список досліджень, які потрібно обов'язково пройти при плануванні вагітності, безпосередньо залежить від загального стану здоров'я і віку кожного з майбутніх батьків. Проте, існують класичні списки лабораторних та інструментальних досліджень, які рекомендовані до виконання кожній з пар, яка хоче підійти до планування поповнення в родині з усією відповідальністю.

Загальний перелік досліджень для майбутніх батьків:

 • Загальний аналіз сечі
 • Рентгенографія органів грудної клітини
 • Аналізи крові: загальний, біохімічний, на Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), на вірус гепатиту В і С і на сифіліс
 • Аналіз на визначення групи крові і резус-фактора

Дослідження для жінки:

 • pap test (або цитологічний мазок);
 • мазок на флору з піхви;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • аналіз на TORCH-комплекс;
 • вимірювання рівня глюкози в крові;
 • коагулограма;
 • репродуктивна панель гормонів для жінок (найчастіше, призначається при НМЦ і зайвій вазі);
 • ультразвукове дослідження репродуктивних органів;
 • генетичне дослідження (додатковий метод, який призначається при підготовці до зачаття за бажанням пацієнтки, при наявності у неї генетичних відхилень в роду або наявності в історії викиднів).

Найбільшу небезпеку для розвитку плоду несуть TORCH-інфекції (Т — токсоплазмоз, О — інші інфекції: вітрянка, вірус гепатиту В і С, сифіліс тощо, R — краснуха, C — цитомегаловірус, H — вірус герпесу). Зараження цими інфекціями провокує завмирання вагітності, викидні, а в разі збереження плоду існує велика ймовірність розвитку вад внутрішніх органів дитини та розумових відхилень.

Дослідження для чоловіка:

 • спермограма;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • консультація уролога.

Додаткові методи обстеження чоловіків за показаннями:

 • гормональна панель для чоловіків (при необхідності);
 • MAR-тест (при проблемах із зачаттям);
 • генетичне дослідження (при наявності сумнівів або необхідності).

Лікарі

Якщо ви вирішили підійти до народження дитини з усією серйозністю, підготовка до зачаття повинна стати обов'язковим (і найбільш відповідальним) етапом у всьому плануванні вагітності. У Києві в клініці МЕДІКОМ в процесі прегравідарного консультування лікар визначить послідовність необхідних дій в процесі підготовки, детально розповість, які аналізи при плануванні вагітності потрібно здати парі, відповість на всі ваші запитання і дасть рекомендації щодо способу життя і правильного харчування при плануванні поповнення в родині.

Арендарь Олена Анатоліївна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 36
Ісламова Олена Василівна
Лікар-терапевт вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 10
Кондратенко Ірина Дамірівна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар УЗД, к.м.н.
comment 14
Кочет Юлія Сергіївна
Лікар акушер-гінеколог, репродуктолог
comment 0
Лічутіна Наталія Леонідівна
Лікар-гінеколог вищої категорії
comment 8
Мажуга Світлана Борисівна
Акушер-гінеколог першої категорії, дитячий гінеколог першої категорії
comment 12
Массуд Наталія Олександрівна
Лікар-гінеколог, репродуктолог вищої категорії
comment 0
Мокрецов Сергій Євгенович
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук, доктор наук із державного управління
comment 8
Піскун Ольга Валеріївна
Провідний фахівець, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 29
Ткачук Наталія Володимирівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії
comment 20
Яшина Олена Григорівна
Лікар-гінеколог вищої категорії, кандидат медичних наук
comment 0

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1003. Спермограма

690 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

02.07.2019 20:57
Людмила

Благодарна безмерно Прилуцкой Алле Брониславовне. Она мне назначила все необходимые анализы, разложила по полочкам с чего начать планирование беременности. Выполнила все рекомендации, пролечила все заболевания и теперь вот пришла к “главной фазе”)) Надеюсь, получится забеременеть побыстрее - уж очень хочу ребенка)

27.04.2019 15:12
Алина

Последние 3 года наблюдаюсь у Мокрецова Сергея Евгениевича в клинике на пр-т. Героев Сталинграда 6Д. Первые приемы были неловкие, непривычно же к мужчине так вот ходить. Но Сергей Евгениевич вызывает доверие, располагает к себе. Он же расписал от и до, что нужно делать если хочу забеременеть, но не получается. Во главе списка - море обследований, но это с первого взгляда сложно. А на самом деле специалисты все сделают - главное прийти.

11.02.2019 10:20
Екатерина

Мне очень понравились программы ведения беременности в клинике. Я просмотрела чуть ли не все женские консультации Киева, но послушалась свою интуицию и пришла сюда. Меня принимала Кондратенко Ирина Дамировна. Она ознакомилась с моей карточкой с болячками, анализами, УЗИ и сделала заключение, что в общем то нет никаких препятствий к планированию беременности. Я тоже так подумала, что раз жалоб нет, противопоказаний нет, то и оттягивать нечего, никогда ведь не выберешь супер-идеальный момент для рождения ребенка. Сейчас ситуация в жизни позволяет стать мамой, обеспечить ребенка необходимым, а кто знает что будет дальше? По рекомендациям врача начала готовить свой организм к предстоящему материнству.

04.12.2018 20:26
Лилия

Мы с мужем вот уже несколько лет как очень хотим ребеночка. Просто так ничего не получалось и мы поняли, что нужно обратиться к специалистам. Я записалась на консультацию к Арендарь Елене Анатольевне. Врач-гинеколог она замечательная, я это поняла с первых минут приема. Она подробно рассказала, какие анализы нужно сдать анализы перед беременностью, а прежде всего торч анализ на случай серьезных инфекций. Также понадобилось комплексное обследование всего организма, потому что планирование беременности предполагает и лечение всех заболеваний. После консультации записалась к терапевту и стоматологу, чтобы узнать какие есть проблемы и оценить “масштаб работ”. Как оказалось, кроме замены пломб нужно подлечить пищеварение, пропить витамины и микроэлементы. В общем, я очень рада, что решилась проконсультироваться со специалистом перед тем, как забеременнеть, потому что приходилось видать будущих мам с кучей болячек, которые полноценно и не вылечишь - многие препараты запрещены же при беременности.

30.09.2018 12:42
Нина

А я сначала прошла через операцию, меня оперировала Пискун Ольга Валериевна. После восстановления задумалась о беременности, обратилась в клинику МЕДИКОМ к Ольге Валериевне. Была вот уверенность, что доктор знает по моему состоянию здоровья как правильно подготовиться к беременности. Прошли с мужем вместе полное обследование, принимаем витамины, укрепляющие препараты - готовимся к беременности.

21.06.2018 22:55
Яна

Мне забеременнеть помогла Сагинадзе Нино Баталбиевна. Ну если быть точнее, то гинеколог назначила мне первоклассное лечение для лечения бесплодия. Зачатие малыша у меня случилось как-то само собой, когда сделала тест на беременность, то очень обрадовалась. Куда обращаться за наблюдением? Тут проще простого. Конечно в клинику “Медиком” к доктору-волшебнице, которая помогает женщинам испытать небывалое счастье грядущего материнства. Конечно, нужно будет еще во время беременности обследоваться, сдавать анализы и контролировать ход беременности, но мы и это осилим, я чувствую! Я полна энтузиазма!

03.02.2018 18:14
Стелла

Я задавалась вопросом как зачать здорового ребенка и в частности как подготовиться к беременности после 30. С нашей экологией, качеством продуктов - это непростая задача. Поэтому, без помощи докторов тут никак. Клиника Медиком мне знакома очень давно, знаю что тут классные врачи, серьезные и квалифицированные - выбор был прост. Я попала на консультацию к Исламовой Елене Васильевне. Мне ближе было ехать на ул. В.Тютюнника 37/1, я в эту клинику и обратилась. Врач мне подробно рассказала какая это сложность для организма зачатие и рождение ребенка, что здесь нужны серьезные силы, и с наскоку такую “преграду” не взять. В моей ситуации я начала с общего обследования, консультации генетика (потому что у нас в семье были наследственные болезни). Еще доктор составила список какие анализы сдать перед беременностью. Сейчас я прошла уже большую часть “подготовительной программы”, вроде бы серьезных нарушений нет и это радует!)) Очень благодарна врачам за столько полную информацию и то, что не пудрят мозги!))

12.11.2017 08:15
Ярослава

Меня беспокоило что и как правильно делать, чтобы зачать здорового ребенка. Разрешить мою проблему помогла гинеколог Ткачук Наталия Владимировна. Я много лет знакома с клиникой “Медиком”, понимала, что здесь мне адекватно составят список анализов при планировании беременности, расскажут о беременности все, чего я не знала. И я не ошиблась! Спасибо. что проинформировали и помогли!

20.03.2017 20:11
Юлия

Для меня хороший гинеколог в Киеве - это Мажуга Светлана Борисовна. Я у нее лечила эрозию, воспаление, а когда встал вопрос о беременности, необходимости искать какого-то особо специалиста не было. Я была уверена, что Светлана Борисовна - это тот акушер-гинеколог, с которым можно не бояться сложностей. Врач изучила мои анализы, сказала что все хорошо, поводов для волнения нет, но нужно регулярно показываться, проходить осмотр для контроля.

18.10.2016 15:43
Валентина Стрюк

Мне очень помог Рымаренко Виталий Борисович. Он превосходный гинеколог, который помог не одной женщине испытать радости материнства. Я это читала на форумах, где мамочки делятся своим опытом в планировании беременности. Теперь вот после лечения у него я беременна, ждем с мужем пополнение и выражаем бесконечную благодарность доктору!

Показати ще 3

arrow

Всього 10 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down