exit
search serach
Планування вагітності

Планування вагітності в клініці МЕДІКОМ

Планування вагітності (Київ, МЕДІКОМ) — це комплексне медичне обстеження організму жінки, а також обстеження здоров'я чоловіка (в рамках програми, яку призначить лікар в кожному окремому випадку індивідуально), виявлення та своєчасна медична допомога при патологічних станах, які можуть негативно впливати на здатність жінки виносити та народити фізично і розумово здорового малюка. Це — завчасна підготовка майбутніх батьків до усвідомленого зачаття і народження малюка. Крім того, це — підготовка до вагітності організму жінки, який протягом 9 місяців буде відчувати навантаження, несумірні зі своєю звичайною життєдіяльністю.

Підготовка до вагітності. Загальні рекомендації

Час "до настання вагітності" — важливий період, який дуже часто вимагає від майбутніх батьків значних зусиль. Це — час створення сприятливих умов для розвитку і здоров'я майбутньої дитини. Тому, майбутні батьки повинні думати не тільки про побутовий і психологічний комфорт в сім'ї, а й зобов'язані дотримуватися певних медичних правил планування вагітності. Серед них:

 1. Здоровий сон.
 2. Відмова від згубних для здоров'я звичок.
 3. Комплекс обстежень, які спрямовані на діагностику проблем зі здоров'ям у чоловіка і жінки.
 4. Проходження необхідного курсу лікування при виявленні патологій.
 5. Активний спосіб життя з помірними фізичними навантаженнями.
 6. Здорове харчування, яке повинно включати овочі, фрукти, білки.
 7. Курс фолієвої кислоти (зазвичай, її призначають за кілька місяців до запланованого зачаття з продовженням прийому під час вагітності).
 8. Психологічна підготовка (зниження рівня стресу в родині) — можна пройти спеціальні курси для недосвідчених батьків.
 9. Вибір лікаря-куратора вагітності та пологового будинку (до даного пункту необхідно поставитися з усією відповідальністю, оскільки здоров'я дитини багато в чому залежить і від професіоналізму гінеколога).

Консультація фахівців

Хочете дізнатися як підготуватися до вагітності відповідально і правильно? У цьому вам допоможе прегравідарна підготовка. Вона включає комплекс з діагностичних досліджень, консультацій у лікарів-фахівців, лікувальних і профілактичних дій, які будуть спрямовані на вирішення найголовнішого завдання організму жінки — зачаття, виношування і народження дитини.

На першій консультації у гінеколога важливо розповісти про наявність хронічних або спадкових захворювань (якщо вони є), алергій, згадати перенесені в дитинстві інфекційні хвороби, вказати приблизну тривалість менструального циклу. Докладний анамнез допоможе лікарю скласти повну картину обстеження і виявити всі можливі проблеми.

Обов'язковим при плануванні вагітності є відвідування терапевта, генетика, отоларинголога і стоматолога. При необхідності гінеколог може рекомендувати пройти консультацію у більш вузьких фахівців — окуліст, кардіолог, ендокринолог, алерголог-імунолог, уролог тощо.

На прийомі у гінеколога клініки МЕДІКОМ лікар призначить комплексне обстеження організмів майбутніх батьків. А вже за результатами проведених досліджень гінеколог зробить точний прогноз ймовірності настання вагітності та народження здорової дитини.

Рекомендовані аналізи та обстеження

Остаточний список досліджень, які потрібно обов'язково пройти при плануванні вагітності, безпосередньо залежить від загального стану здоров'я і віку кожного з майбутніх батьків. Проте, існують класичні списки лабораторних та інструментальних досліджень, які рекомендовані до виконання кожній з пар, яка хоче підійти до планування поповнення в родині з усією відповідальністю.

Загальний перелік досліджень для майбутніх батьків:

 • Загальний аналіз сечі
 • Флюорографія органів грудної клітини
 • Аналізи крові: загальний, біохімічний, на Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), на вірус гепатиту В і С і на сифіліс
 • Аналіз на визначення групи крові і резус-фактора

Дослідження для жінки:

 • pap test (або цитологічний мазок);
 • мазок на флору з піхви;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • аналіз на TORCH-комплекс;
 • вимірювання рівня глюкози в крові;
 • коагулограма;
 • репродуктивна панель гормонів для жінок (найчастіше, призначається при НМЦ і зайвій вазі);
 • ультразвукове дослідження репродуктивних органів;
 • генетичне дослідження (додатковий метод, який призначається при підготовці до зачаття за бажанням пацієнтки, при наявності у неї генетичних відхилень в роду або наявності в історії викиднів).

Найбільшу небезпеку для розвитку плоду несуть TORCH-інфекції (Т — токсоплазмоз, О — інші інфекції: вітрянка, вірус гепатиту В і С, сифіліс тощо, R — краснуха, C — цитомегаловірус, H — вірус герпесу). Зараження цими інфекціями провокує завмирання вагітності, викидні, а в разі збереження плоду існує велика ймовірність розвитку вад внутрішніх органів дитини та розумових відхилень.

Дослідження для чоловіка:

 • спермограма;
 • інфекційний скринінг ІПСШ;
 • консультація уролога.

Додаткові методи обстеження чоловіків за показаннями:

 • гормональна панель для чоловіків (при необхідності);
 • MAR-тест (при проблемах із зачаттям);
 • генетичне дослідження (при наявності сумнівів або необхідності).

Лікарі

Якщо ви вирішили підійти до народження дитини з усією серйозністю, підготовка до зачаття повинна стати обов'язковим (і найбільш відповідальним) етапом у всьому плануванні вагітності. У Києві в клініці МЕДІКОМ в процесі прегравідарного консультування лікар визначить послідовність необхідних дій в процесі підготовки, детально розповість, які аналізи при плануванні вагітності потрібно здати парі, відповість на всі ваші запитання і дасть рекомендації щодо способу життя і правильного харчування при плануванні поповнення в родині.

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Відгуки

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам?
Например: 067 000 00 00
Свободных операторов на линии: 6
Заказов звонков сегодня: 100+
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам?
Например: 067 000 00 00
Свободных операторов на линии: 6      Заказов звонков сегодня: 100+
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам
в удобное время?
КНОПКА
СВЯЗИ
page-down