exit
search serach
Лікування папілломавірусу ВПЧ в Києві

Лікування папіломавірусу (ВПЛ) у Києві

Серед населення всього світу спостерігається неухильне зростання інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом. Лідер за поширеністю — папіломавірусна інфекція (ВПЛ). Вірусом папіломи людини інфікується до 80% сексуально активного населення, серед якого більшу частину займають жінки. Якісні діагностику та лікування папіломавірусу ви отримаєте в клініці МЕДІКОМ на Оболоні та Печерську (м.Київ).

Вірус папіломи людини (HPV, Human papillomavirus, ВПЛ) — це група надзвичайно поширених і генетично різнорідних ДНК-вірусів, які вражають епітелій шкірних покривів і слизових оболонок. На цей час, виявлено і вивчено понад 120 типів HPV. Деякі з них здатні викликати онкологічні захворювання:

Відкрити Згорнути down
Відкрити Згорнути down

Консультація гінеколога

Вірус папіломи у жінок і чоловіків протягом тривалого періоду не має клінічної картини. Саме тому, є важливими регулярні медичні профілактичні огляди у гінеколога. У чоловіків це захворювання, як правило, не викликає таких серйозних наслідків, як у жінок, але в разі наявності симптомів чоловікові потрібно звертатися до уролога (після здачі аналізів на ВПЛ — лікування буде призначати саме цей лікар).

На консультації жінок в клініці МЕДІКОМ лікар-гінеколог проведе огляд, візьме мазки, щоб провести аналіз на ВПЛ, і за отриманими результатами запропонує індивідуально підібране лікування ВПЛ. Навіть після того, як титр захворювання буде знижений, щорічна консультація гінеколога — обов'язковий захід для жінок.

Відкрити Згорнути down

Способи зараження ВПЛ

ВПЛ передається через пошкоджені шкіру і слизові оболонки. Навіть найдрібніші пошкодження дозволяють проникнути вірусу в кровоносне русло.

Шляхи передачі папіломавірусу:

 • прямий контакт зі шкірою та слизовими оболонками інфікованої особи;
 • від матері до дитини при пологах;
 • при спільному використанні предметів особистого вжитку;
 • при носінні одягу або взуття інфікованого;
 • при відвідуванні бань, саун, загальних душових.

Найпоширеніший шлях передачі папіломавірусу (особливо, онкогенних штамів) — статевий, незалежно від виду контакту.

Відкрити Згорнути down

Фактори ризику зараження папіломавірусною інфекцією:

 1. Нерозбірливі та численні статеві зв'язки.
 2. Раннє статеве життя.
 3. Незахищений сексуальний контакт.
 4. Зараження дитини від інфікованої матері при народженні або грудному вигодовуванні.
 5. При проведенні медичних маніпуляцій (ризик є як з боку медпрацівника, так і з боку пацієнта).
 6. При ослабленому імунітеті внаслідок наявності імуносупресивних захворювань, хронічних запальних процесів, вживання алкоголю і куріння.
 7. Сильне переохолодження організму.
 8. Порушення гормонального фону.
 9. При введенні внутрішньоматкових контрацептивів.
 10. Штучне переривання вагітності тощо.

При наявності бактеріального вагінозу, хламідіозу, трихомоніазу, уреаплазмозу, мікоплазмозу, гонореї та деяких інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, прогресування папіломавірусу людини відбувається набагато активніше. Лікування ВПЛ і статевих інфекцій в цьому випадку триває набагато довше і важче.

Відкрити Згорнути down

Симптоми ВПЛ

Прихований період захворювання може тривати від декількох місяців до декількох років і не проявлятися ніякою чіткою клінікою. Але, незважаючи на це, є перелік симптомів, при наявності яких єдиний правильний вибір — звернутися до лікаря.

Симптоми, при яких потрібно обов'язково записатися на прийом:

 • висипання в області геніталій і по тілу;
 • хворобливі відчуття при статевому акті;
 • патологічні виділення з сечостатевих шляхів;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • різь, печіння, біль, свербіння і будь-який дискомфорт в сечівнику.
Відкрити Згорнути down

На присутність в організмі папіломавірусу також вказують:

 1. Наявність бородавок (найбільш поширена клінічна форма прояву вірусу папіломи) - вони мають вигляд куполоподібних папул розміром з шпилькову голівку, можуть супроводжуватися печінням або хворобливими відчуттями зони ураження.
 2. Поява на статевих органах, навколо ануса безболісних, з гладкою або нерівною поверхнею генітальних кондилом. Розміром від 2 до 10 мм (під час статевого контакту папіломи можуть пошкоджуватися, викликаючи печіння, свербіж і кровотечі).
 3. Бляшки білого кольору в ротовій порожнині, гортані та трахеї, які за формою нагадують цвітну капусту (папіломатоз). Патологічний процес може супроводжуватися розладом мови, охриплістю, німотою й утрудненим диханням.

Діагностика ВПЛ
Вакцина ВПЛ
Відкрити Згорнути down

Типи ВПЛ

За здатністю папіломавірусу трансформувати епітеліальні клітини, всі штами ділять на віруси низького та високого онкогенного ризику.

З розвитком патологій пов'язані такі типи ВПЛ:

 • високоонкогенні типи (всього 15 типів - 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73 та 82), найбільш небезпечними для жіночого організму є ВПЛ 16 і 18 типу;
 • типи імовірно високого ризику;
 • низькоонкогенні типи.

Всі типи можуть призвести до розвитку класичних проявів ВПЛ — бородавок, генітальних гострих кондилом і дисплазій легкого ступеня. Типи високого й імовірно високого ризику викликають розвиток передракових станів і онкологічні захворювання.

Відкрити Згорнути down

Діагностика ВПЛ

Фахівці клініки МЕДІКОМ (м.Київ) використовують тільки сучасні, високотехнологічні методи діагностики папіломавірусу, що дозволяють не тільки встановити факт наявності вірусу в організмі, але й визначити, до якого типу він відноситься та який він має титр у конкретної людини.

Відкрити Згорнути down

Методи діагностики ВПЛ:

 • цистоскопія;
 • уретроскопія;
 • кольпоскопія (візуальне обстеження шийки матки з використанням кольпоскопа);
 • ПАП-тест;
 • лабораторні методи: мікроскопічні та бактеріологічні дослідження, ДНК-діагностика (ПЛР), в тому числі: Digene-тест (зішкріб зі слизової піхви або уретри), гістологія;
 • ультразвукові дослідження.
Відкрити Згорнути down

Всі аналізи на папіломавірус безболісні, прості та нетравматичні. При лабораторній діагностиці (кров, мазок на ВПЛ тощо) за 2-3 дні необхідно відмовитися від вживання будь-яких противірусних та антибактеріальних засобів, використання протимікробних засобів для інтимної гігієни, застосування контрацептивних вагінальних гелів, мазей, кремів тощо.

У нашій клініці ви можете здати аналіз на ВПЛ в розширеному пакеті аналізів на виявлення вірусів, що передаються статевим шляхом.

Відкрити Згорнути down
Цистоскопия
Цистоскопія
Кольпоскопия шейки матки
Кольпоскопія шийки матки
ПЦР-диагностика
ПЛР-діагностика
Аналіз на онкомаркери
Аналіз на онкомаркери
Уретроскопия
Уретроскопія
ПАП-тест
ПАП-тест
Трансвагинальное УЗИ
Трансвагінальне УЗД

Лікування ВПЛ

Лікування ВПЛ у клініці проводять гінекологи й урологи з використанням новітніх досягнень і методик в області діагностики та лікування папіломавірусів. При постановці діагнозу «папіломавірус», лікування в клініці здійснюється з використанням медикаментозних, оперативних і інструментальних методів (застосовується комбінована терапія).

Кожна людина, яка виявила у себе симптоми ВПЛ, повинна розуміти: самолікування не є можливим. Також, потрібно розуміти, що бути носієм вірусу — не означає захворіти небезпечним захворюванням. Імунна система здорового організму реагує на потрапляння вірусу і дає відповідь. А при відсутності сприятливих для вірусу умов відбувається самоелімінація, тобто, видалення патогенного фактора з організму.

Схема лікування папілом (Київ, МЕДІКОМ) розробляється тільки після аналізу всіх результатів діагностичного обстеження з урахуванням типу й онкогенності вірусу. При цьому, медикаментозне лікування підбирається і коригується індивідуально, оскільки існує ризик появи алергічної реакції на деякі групи препаратів.

Відкрити Згорнути down

Методи лікування папілом та інших проявів папіломавірусу:

1. Електрокоагуляція.
Руйнування кондилом і папілом відбувається під впливом електричного струму.

2. Кріодеструкція.
Миттєве заморожування папілом внаслідок прицільного впливу на папіломи рідким азотом. Загоєння відбувається протягом 1-1,5 місяців. Процедура легко переноситься і не залишає рубців.

3. Лазерне видалення.
Видалення папілом проводиться за допомогою вуглекислого променя лазера. При видаленні не ушкоджуються навколишні тканини, загоєння відбувається протягом місяця, рубця не залишається.

4. Радіохвильове видалення.
Сучасний спосіб видалення кондилом, папілом, бородавок тощо, заснований на застосуванні радіохвиль високої частоти. Руйнування тканин відбувається на клітинному рівні під впливом електрода.

5. Хірургічне видалення папілом.
Використовується, коли необхідно видалити новоутворення великих розмірів. Як правило, проводиться під місцевою анестезією.

видалення папіллом

Відкрити Згорнути down

Профілактика папіломавірусу

На даному етапі розвитку медицини єдиний надійний метод профілактики ВПЛ — вчасно проведена імунізація. Вакцинація від ВПЛ в клініці МЕДІКОМ проводиться препаратами «Церварикс» та «Гардасил».

Відповідно до міжнародних рекомендацій імунізацію проти ВПЛ краще проводити дівчаткам до початку статевого життя у віці 9-14 років. Але при цьому, залишається можливим введення вакцини жінкам до 60 років.

У тому випадку, якщо є ВПЛ-інфекція, але цитологічно епітеліальне ураження не діагностовано — застосування вакцини продовжує бути можливим. Якщо є ураження, викликане певним типом ВПЛ — введення вакцини не допоможе вилікувати захворювання, лікування залишається необхідним з подальшими регулярними обстеженнями. При наявності певного типу ВПЛ введення вакцини має сенс, оскільки захищає від ураження епітелію іншими типами ВПЛ і зменшує ймовірність рецидивів по тому типу вірусу, який вже є в організмі. 

Додаткові заходи профілактики:

 • дотримання особистої гігієни;
 • статеве життя з одним партнером;
 • своєчасна обробка ран;
 • відвідування басейнів, саун, бань з дотриманням всіх заходів безпеки (особисті засоби гігієни, гумове взуття тощо);
 • відмова від шкідливих звичок;
 • своєчасне лікування будь-яких захворювань;
 • регулярний скринінг (кров на ПЦР, онкомаркери).

Важливою складовою профілактики розвитку ВПЛ-інфекції є здоровий спосіб життя та зміцнення імунітету.

Відкрити Згорнути down

Переваги лікування в клініці МЕДІКОМ:

 1. Індивідуальний підхід до пацієнтів.
 2. Використання тільки новітніх технологій в області діагностики та лікування ВПЛ.
 3. Сучасна база для діагностики та лікування доклінічних і клінічних форм прояву папіломавірусу.
 4. Використання якісних препаратів світових виробників.
 5. Обслуговування з дотриманням усіх європейських стандартів.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як лікувати ВПЛ у чоловіків?

Медицині ще не відомі способи лікування ВПЛ, які могли б повністю вилікувати людину від вірусу. Лікування, на даному етапі, спрямоване на підвищення імунітету (щоб мінімізувати візуальні прояви) і на усунення наслідків дії вірусу (бородавки, папіломи та інші клітинні зміни). Для усунення наслідків, найчастіше, використовують: хірургічне видалення, електрокоагуляцію, кріодеструкцію, лазерну коагуляцію і радіохірургію. Лікуванням ВПЛ у чоловіків займається уролог (при появі ВПЛ-ознак на статевих органах) і дерматовенеролог.

Як беруть аналіз на ВПЛ?

Основний біологічний матеріал, який надають в лабораторію, для проведення дослідження на ВПЛ - клітини епітелію. Їх отримують шляхом забору мазка (з сечовипускального каналу - у чоловіків і з цервікального каналу - у жінок).

Який лікар лікує папіломи?

При появі ознак ВПЛ необхідно звернутися до гінеколога (жінкам), уролога (чоловікам) та дерматовенеролога (обом статям).

Через скільки проявляється ВПЛ після зараження?

У ВПЛ немає точних термінів інкубаційного періоду. Терміни появи симптомів папіломавірусної інфекції (будь-які зміни в уражених клітинах) не мають чітких меж (це може бути тиждень, місяці або навіть роки). Тому, встановити час зараження ВПЛ практично неможливо.

Чи передається ВПЛ через презерватив?

Використання презервативів знижує ризик інфікування ВПЛ, але не запобігає йому повністю. Річ у тім, що для зараження не обов'язково контактувати з біологічними рідинами, вірус папіломи людини може передаватися при контакті зі шкірою, що оточує геніталії інфікованого. Але, проти деяких видів ВПЛ захист, все-таки, є: до зараження, найчастіше в дитячому віці, можна провести вакцинацію. Це стосується типів ВПЛ, які викликають рак шийки матки.

Автор статті:

Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.

Експерт у напрямку:

Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург

Лікарі

Лікування папіломавірусу в клініці МЕДІКОМ допоможе запобігти розвитку безпліддя, хронічних запальних захворювань сечостатевої системи, статевих дисфункцій, злоякісних новоутворень. Є питання? Телефонуйте вже зараз, оператор колл-центру розповість: як в клініці проводиться діагностика та лікування папілом, папіломавірусу та дисплазії шийки матки, ціни на процедури тощо.

comment 25
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 15
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 47
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 14
Суханова Ауріка Альбертівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, д.м.н., професор, науковий куратор напрямку гінекології
comment 14
Бурбель Олена Сергіївна
Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ-діагностики
comment 15
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 13
Мала Яніна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, сексопатолог
comment 4
Матіїшена Вікторія Дмитрівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ діагностики
comment 8
Яшина Олена Григорівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, к.м.н.

Вартість діагностики та лікування ВПЛ

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Аналізи
1047. Вірус папіломи людини (HPV) високого канцерогенного ризику, типів 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 (ПЛР, якісно) - зішкріб, з генотипуванням

1100 грн

Більше Згорнути down
1318. Вірус папіломи людини (HPV) високого канцерогенного ризику, типів 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 (ПЛР, кількісно) - зішкріб, з генотипування

800 грн

Більше Згорнути down
4827. ВПЛ 28 типів, напівкількісне визначення ДНК, генотипування, метод РТ-ПЛР

1100 грн

Більше Згорнути down
Програми
1431. * Програма Вакцинація "Церварикс"

3410 грн

Більше Згорнути down
Операції
553. * Висічення та лазерна коагуляція папілом 1-5*

900 грн

Більше Згорнути down
554. * Висічення та лазерна коагуляція папілом 6-10*

1100 грн

Більше Згорнути down
Процедури/Маніпуляції
1332. Лікувальна кріодеструкція папілом 1-5 од.

750 грн

Більше Згорнути down
1333. Лікувальна кріодеструкція папілом 6-10 од.

950 грн

Більше Згорнути down
1432. * Вакцинація "Церварикс"

2410 грн

Більше Згорнути down
4724. Хірургічне видалення папілом повік (1-2 шт)

1500 грн

Більше Згорнути down
4816. Радіохвильове видалення папілом повік 1-2 шт

2380 грн

Більше Згорнути down
4817. Радіохвильове видалення папілом повік 3-5 шт

4110 грн

Більше Згорнути down

Виїзд по Києву та районамОбслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

19.05.2023 20:22
Ірина

Лікування папіломавірусу в клініці Медіком повернуло мене до звичного життя. За невеликий проміжок часу я помітила зменшення виразок. Лікар надав чіткі пояснення щодо процесу лікування та вибрав ефективну терапію. Усі мої симптоми зникли і я вдячна за це.

30.11.2022 17:50
Zlata

Мала висипку та свербіж в інтимній області. Звернулася в клініку Медіком до гінеколога. Докторка приємна, заспокоїла, оглянула. Порадила зробити комплекс аналізів, щоб виключити ризик папіломавірусу. Зробила всі необхідні процедури. Виявилось, що то папіломи. Пройшла комбіновану терапію навіть вакцинувалася, щоб не було рецидивів. Дякую за чуйне ставлення та розуміння!

13.12.2021 18:59
Julia

Тривалий час я відчувала дискомфорт внизу живота, біль в сечовому міхурі та при статевому акті. Думала пройде саме по собі. Але коли біль був уже такий що не можна було терпіти звернулася до гінеколога в Медіком. Пройшла різні обстеження і в організмі виявили папіломавірус. Дякувать кваліфікованим спеціалістам, які зробили хірургічне втручання та прийому імуномодуляторів тепер я маю позитивні стабільні результати.

26.07.2019 08:25
Оксана

Хочу выразить огромную благодарность врачу-гинекологу Пащенко Сергею Александровичу! Долго не решалась обратиться в больницу по поводу очень интимной проблемы. Но когда стало совсем невмоготу записалась на прием к Сергею Александровичу. Он провел мне радиоволновое удаление папиллом на интимных органах, которые приносили массу неудобств на протяжении очень долгого времени. Вся процедура оказалась настолько быстрой и практически безболезненной, что я до сих пор себя ругаю, что не решалась раньше обратиться к специалисту. Такого чудесного и доброжелательного отношения к пациентам я еще не встречала! Сегодня не часто можно обнаружить не только первоклассного специалиста, но и еще такого обходительного! Отдельно хочу отметить работу всего персонала клиники! Вежливость, внимательность и предупредительность, кажется это принцип работы всех в этом учреждении. Однозначно рекомендую всем!

20.05.2019 22:04
Марина

Величезне спасибі і низький уклін завідувачу жіночої консультації лікарю-гінекологу Римаренко Віталію Борисовичу! За професіоналізм і просто гарне людське ставлення. Місяць тому після обстеження мені призначили операцію (доброякісна пухлина) і лікар порекомендувала оперуватися у Віталія Борисовича. Записалася на консультацію, здала всі аналізи. Приємно здивували як відношення всього персоналу, так і облаштування клініки на пр-ті Героїв Сталінграда 6Д. Операція пройшла відмінно! Вдалося зберегти всі органи !! Зараз самопочуття прекрасне. Тепер буду спостерігатися тільки тут. Рекомендую всім!

04.04.2019 17:53
Ольга

Наконец-то нашла минутку свободного времени написать отзыв. Может поможет еще кому-нибудь. Очень долго искала, где можно убрать папилломы в Киеве. Слышала, если сделать что-то не так, то может произойти перерождение тканей. К Ткачук Наталии Владимировне попала по рекомендации знакомой. Всегда боялась гинекологического кресла, но Наталья Владимировна осмотрела все очень аккуратно и осторожно, предложила несколько вариантов удаления папиллом. Решили остановиться на криодеструкции, такая себе процедура заморозки папиллом. Никакие дополнительные анализы не потребовались. Огромное спасибо за профессиональное и качественное лечение, отношение. Результатом лечения осталась довольна. Обязательно буду рекомендовать клинику знакомым!

01.02.2019 11:19
Кароліна

Хочу висловити безмежну вдячність Кочет Юлії Сергівні. Це не просто прекрасний гінеколог, досконало знає свою справу, але ще і чудова та добра жінка. Звернулася з приводу папілом в інтимних місцях, вона заспокоїла, пояснивши, звідки це могло взятися, запропонувала видалити радіохвилями. Процедура пройшла на вул.Тютюнника, 37/1. Ніякого болю чи дискомфорту! Юліє Сергіївно, Спасибі вам велике!

16.12.2018 21:08
Катерина

У наш час складно знайти справжнього фахівця в своїй справі. Такого, щоб він не просто допоміг, але ще ввічливо і чуйне з тобою спілкувався. Дуже рада, що нарешті змогла знайти свого лікаря - Сагінадзе Н.Б. Спасибі вам, що допомогли мені позбутися від папілом на геніталіях. Процедура видалення папілом радіохвилями виявилася дуже швидкою і безболісною. Тепер буду звертатися тільки до цього лікаря!

21.09.2018 19:26
Таня

За збігом обставин довелося шукати нового гінеколога, подруга порадила звернутися в клініку Медіком до Мокрецова Сергія Євгеновича. Після консультації здала аналіз на папіломавірус людини, лікар призначив медикаментозне лікування ВПЛ. Далі буду спостерігатися! Головне вчасно встигнути! Дякую за ваші знання і професіоналізм!

06.08.2018 20:34
Юлия

Уже много лет наблюдаюсь только у врача-гинеколога Пискун Ольги Валериевны. Очень спокойная, уравновешенная и добрая женщина. А еще высококлассный специалист! Именно она обнаружила, что у меня проблемы с дисплазией, объяснила, чем это вообще может закончиться, если сейчас оставить все без внимания. Я сдала все анализы и прошла курс лечения. Очень умеренные цены. Спасибо за грамотный подход и вашу работу!

01.07.2018 10:12
Viktoria

Быть на приеме у Кочет Юлии Сергеевны - истинное удовольствие! Вы сразу поймете, что попали в руки к настоящему специалисту. Подробно и доступно объяснила, как удалить папиллому. Осмотры проводит бережно, деликатно, никаких болезненных ощущений. Сожалею, что не попала к этому гинекологу раньше.

22.06.2018 18:09
Елена

Хотелось бы выделить гинеколога Прилуцкую Аллу Брониславовну, профессионал своего дела, очень приятная и обходительная женщина. Помогла мне избавиться от папиллом. Осталась довольна и безмерно благодарна за решение проблемы!

02.03.2018 16:42
Олена

Хочу висловити слова величезної вдячності Арендарь Олені Анатоліївні, кращому лікарю клініки Медіком! За її розуміння і чуйність. Завжди тактовна при спілкуванні, сумлінна, уважна до всіх нюансів. Лікар від Бога! Спасибі вам велике!

Показати ще 3

arrow

Всього 13 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down