
Як розпізнати серцевий напад і що робити до приїзду швидкої
Одним з найбільш загрозливих для життя станів є серцевий напад, який щорічно викликає смерть мільйонів людей у всьому світі. Своєчасна ефективна допомога може врятувати, для цього необхідно вміти розпізнавати ознаки такого порушення та знати правильний алгоритм дій. Про першу долікарську допомогу ми розповімо у цій статті та закликаємо обов'язково вчасно звертатися до лікарів Клініки МЕДІКОМ у Києві, у якій можна викликати кардіобригаду для негайного вжиття необхідних заходів і порятунку життя пацієнта.
Що таке серцевий напад
Інфаркт міокарда, або серцевий напад, — це найбільш виражений прояв ішемічної хвороби серця, яка розвивається через порушення кровопостачання серцевого м'яза. Атеросклеротичні бляшки, тромби або спазм коронарних артерій, що живлять серце, перешкоджають надходженню крові з киснем та поживними речовинами, внаслідок чого м'язові клітини втрачають здатність скорочуватися та гинуть. Розвитку серцевого нападу сприяють нездорове харчування, відсутність фізичної активності або надмірні перевантаження, тютюнопаління, зловживання алкоголем, стресові ситуації, наявність атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, спадкова схильність до серцево-судинних захворювань.
Як розпізнати серцевий напад
Знати ознаки серцевого нападу необхідно кожній людині: на жаль, є висока вірогідність того, що це може статися з нею самою або з кимось з близьких. Потрібно розуміти, що симптоми можуть бути виражені або невиражені. Іноді важко зрозуміти, що це саме прояви інфаркту міокарду — симптоматика може нагадувати погіршення самопочуття при розладі травлення. А в окремих випадках серцевий напад перебігає безсимптомно. Ці фактори стають причинами недооцінювання серйозності ситуації та несвоєчасного звернення до лікарів.
До найпоширеніших симптомів серцевого нападу відносяться:
- відчуття тиску, печіння у грудях;
- відчуття паніки, страх смерті;
- запаморочення;
- задуха;
- збільшення частоти серцевих скорочень;
- збільшення частоти дихальних рухів;
- біль у грудях, який може поширюватися у спину у напрямку лопатки, у ліву руку, шию, щелепу, верхню частину живота;
- холодний піт;
- слабкість.
Таким чином, питання про те, як розпізнати серцевий напад, — складне. Навіть за найменших підозр необхідно звертатися до лікарів Клініки МЕДІКОМ, щоб не ризикувати життям.
Серцевий напад: що робити
Друге важливе питання: що робити при серцевому нападі? Найпершим кроком має бути виклик невідкладної допомоги в разі серцевого нападу, для цього ви можете зателефонувати до Клініки МЕДІКОМ за номерами 503-00-00 або 15-55, які працюють цілодобово. Наші фахівці кардіобригади терміново вирушать на допомогу з усім необхідним обладнанням для надання професійної допомоги.
Тим часом вам потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій для надання долікарської першої допомоги у разі серцевого нападу:
- зручно покласти на спину або посадити пацієнта з симптомами серцевого нападу;
- звільнити шию від одягу, розстібнути верхні гудзики;
- забезпечити доступ свіжого повітря;
- перевірити свідомість людини (реакція на голос, дотик);
- дізнатися у пацієнта, чи призначав раніше лікар препарати на випадок серцевого нападу, допомогти прийняти лікарський засіб;
- якщо людина без свідомості, проконтролювати дихання, прохідність дихальних шляхів та пульс;
- за відсутності дихання та пульсу, починати серцево-легеневу реанімацію (30 натискань/2 вдохи) з частотою близько 120 натискань за хвилину (використовувати дихальну маску, якщо є змога провести це безпечно): ці дії чергуються без зупинки до появи самостійного дихання, пульсу або прибуття медиків;
- не залишати пацієнта на самоті.
Реабілітація після серцевого нападу
Пацієнта із симптомами інфаркту міокарда госпіталізують, і він проходить лікування у стаціонарному відділенні. Далі лікуючий лікар надає рекомендації щодо реабілітації. Пацієнту потрібно приймати призначені ліки, періодично проходити консультації кардіолога, ЕКГ, УЗД серця, здавати лабораторні аналізи для контролю над станом здоров’я. Необхідно відмовитися від споживання алкоголю, тютюнопаління, вживання кофеїновмісних, енергетичних напоїв, дотримуватися правил здорового харчування. Протипоказані психоемоційні та фізичні навантаження.
Профілактика серцевого нападу
Щоб мінімізувати ризик розвитку серцевого нападу, потрібно забезпечити повноцінне, раціональне харчування, контроль ваги тіла, фізичну активність відповідно до стану здоров'я, відмовитися від шкідливих звичок. Необхідно за можливості уникати стресових ситуацій. Важливо своєчасно проходити профілактичні обстеження, виявляти та лікувати серцево-судинні захворювання, контролювати рівень холестерину, артеріальний тиск. Для цього ви можете звертатися по допомогу до досвідчених кардіологів Клініки МЕДІКОМ.
Питання-Відповідь
Скільки триває серцевий напад?
Це залежить від виду патологічних змін, які призвели до серцевого нападу - від 30 хвилин до доби або більше.
Який пульс при серцевому нападі?
Пульс може бути варіабельним: може бути 20, а може - 150, залежно від зони ушкодження міокарда.
Як зняти серцевий напад у домашніх умовах?
У першу чергу слід викликати невідкладну допомогу під час серцевого нападу — зателефонувати до кол-центру Клініки МЕДІКОМ. До приїзду лікарів потрібно надати зручне положення пацієнту (лежачи на спині або сидячі), забезпечити доступ свіжого повітря, розстібнути верхні гудзики, звільнити шию від шарфу, дати таблетку аспірину або препарату, який раніше призначав лікар-кардіолог.
Лікарі
Лікарі Клініки МЕДІКОМ у Києві мають багаторічний досвід надання медичної допомоги у різноманітних ситуаціях, у клінічних випадках різного ступеню тяжкості. Дотримання сучасних протоколів та інноваційне обладнання дозволяє нашим фахівцям успішно проводити необхідні заходи для порятунку пацієнта та надалі ефективно лікувати серцево-судинні захворювання у стаціонарному відділенні.
Викликати кардіобригаду ви можете цілодобово: телефонуйте (503-00-00 або 15-55), пишіть повідомлення у чаті або Тelegram bot. Якщо вас цікавить, як розпізнати серцевий напад, як правильно надавати долікарську першу допомогу у разі серцевого нападу, отримати розгорнуту консультацію можна на прийомі у нашого лікаря.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
1999. Консультація лікаря невідкладних станів
|
1200 грн
запис на прийом
|
5300 грн
запис на прийом
|
550 грн
запис на прийом
|
|
139. Електрокардіографія (ЕКГ) з медикаментозною пробою
|
900 грн
запис на прийом
|
Яка послуга вас цікавить?
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.