Оніхокріптоз. Лікування врослого нігтя в Києві
Якщо ви відчуваєте неприємний біль в області нігтя або помітили, що нігтьова пластина вростає в шкіру, це може бути оніхокріптоз. Стикаються з цією проблемою багато людей. Але, на жаль, більшість не бажає звертатися до лікарів. За відсутності своєчасного лікування, біль стає настільки сильним, що людина починає кульгати. Лікування врослого нігтя в Києві пропонує пройти клініка МЕДІКОМ. Наші висококваліфіковані фахівці допоможуть позбутися проблемного нігтя та завданих ним незручностей за один день. Ми пропонуємо своїм пацієнтам максимум комфорту в процесі лікування.
Оніхокріптоз — це запальний процес, характерними ознаками якого є вростання нігтя у шкіру пальця. Можливе гнійне запалення, яке відрізняється зміною форми нігтьової пластини, м'якої тканини біля неї.
У більшості випадків нігті вростають на великому пальці ноги, але патологія може виникати й на інших пальцях ніг, а також на пальцях рук. Водночас виникають різні процеси запального типу, а набряки спричиняють біль в області ураження. Больові відчуття посилюються під час ходіння.
Стадії розвитку оніхокріптозу
Фахівці виділяють кілька етапів формування оніхокріптозу:
- 1 стадія.
Передбачає наявність больових відчуттів у нігтьовій фаланзі пальця, незначну набряклість, почервоніння шкіри біля нігтя. Форма нігтя незмінна. - 2 стадія.
Нігтьова пластина стає опуклою, її товщина може досягти 1 мм. Можна легко розглянути вростання нігтьової пластини. - 3 стадія.
Ніготь стає опуклішим, його край занурюється в м'яку шкіру все глибше. Ніготь має товщину 2,5 мм. - 4 стадія.
Ніготь набуває рогоподібної форми, може нагадувати кіготь. Товщина пластини перевищує 2,5 мм. На цьому етапі сплутати оніхокріптоз з іншим захворюванням практично неможливо.
Врослий ніготь — причини
Головні причини вростання нігтя:
- відсутність загального грамотного догляду за ногами;
- неякісне обрізання нігтьової пластини;
- невідповідне для вас взуття, його погана якість;
- процеси деформації нігтя, які виникають у результаті розвитку грибка;
- зміни спадкового характеру;
- травми нігтя;
- утруднення потоку крові в судинах пальця.
Якщо ви помітили врослий ніготь, не зволікайте. Відразу запишіться на прийом до фахівця.
Симптоматика хвороби
Симптоми врослого нігтя проявляються дуже яскраво на другій стадії розвитку захворювання. Головне, бути уважним до свого організму, щоби вчасно розпізнати хворобу та позбутися її.
Головні ознаки врослого нігтя:
- наявність набряків біля нігтьової пластини;
- червоні плями на шкірі (почервоніння);
- зовнішні зміни форми нігтя;
- запальні процеси;
- наявність гною в зоні нігтьової пластини;
- больові відчуття під час стиснення.
Розвиток хвороби в період вагітності
Оніхокріптоз може розвиватися під час вагітності. Захворювання абсолютно безпечне для плоду. Але мамі воно здатне завдати безліч неприємностей. Якщо немає належного лікування, врослий ніготь може перейти в хроніку та спричиняти інші хвороби.
Головною причиною розвитку оніхокріптозу під час вагітності є неправильно підібране взуття та неякісна обрізка нігтів.
У разі помірного запалення рекомендовано проводити теплі ванни. Фахівці рекомендують додавати у воду розчин марганцівки. Після ванни нігтьову пластину відводять убік, підкладають ватяний тампон.
Зверніть увагу, що ця процедура дуже болюча. Тому краще відразу звернутися до лікаря.
Оперативне лікування оніхокріптозу можливе на будь-якому терміні вагітності.
Особливості захворювання у дітей
Кілька років тому врослий ніготь у дітей видаляли виключно хірургічним способом. Але сьогодні є прийнятніші методи. Краї нігтя акуратно видаляються за допомогою лазера. Процедура безболісна, відрізняється швидким загоєнням пластини.
Застосовується також радіохвильове лікування. Воно передбачає відновлення протягом 3–4 днів.
Якщо оніхокріптоз перебуває на початковій стадії, рекомендується використовувати коригувальні скоби та пластини. Але цей метод підходить тільки тоді, якщо дитина старша 5 років.
Ускладнення оніхокріптозу
Наслідки врослого нігтя, який вчасно не вилікували, можуть бути дуже складними. Головні ускладнення захворювання:
- Абсцес пальця стопи.
Утворюється порожнина з гнійним вмістом, з'являється набряклість, шкіра червоніє. - Остеомієліт нігтьової фаланги пальця.
Інфекція вражає кістку, і хворому потрібне хірургічне втручання. - Гангрена пальця стопи.
Незворотний процес пошкодження м'яких тканин стопи, і єдиним способом лікування вважається ампутація нігтьової фаланги або пальця. - Лімфангіт.
Поширення інфекції по лімфатичній системі з ураженням лімфатичних судин або лімфатичних вузлів.
Діагностика захворювання
Діагностика оніхокріптозу починається з визначення скарг пацієнта та причин появи захворювання. Спеціаліст оглядає хворого, встановлює стадію розвитку хвороби, наявність ускладнень.
Якщо лікар сумнівається у відсутності ускладнень, він направляє пацієнта на додаткове обстеження:
- загальний аналіз крові;
- рентген;
- посів гнійного виділення.
Особливості лікування
Лікування оніхокріптозу проводиться тільки хірургічним методом. Врослий ніготь видаляється повністю або частково. Все залежить від ступеня розвитку захворювання.
Головні етапи лікування:
- підготовчі заходи;
- виконання місцевої анестезії;
- безпосереднє виконання процедури.
Лікування врослого нігтя практично безболісне. Єдиний неприємний момент — це укол з анестезією.
Коли операція завершена, лікар накладає спеціальну антисептичну пов'язку, яку необхідно регулярно міняти. Також лікар надає додаткові рекомендації.
На ранній стадії розвитку захворювання хірургічне втручання може не знадобитися.
Контроль вилікування
Щоб після видалення врослого нігтя не стався рецидив, необхідно:
- носити зручне взуття з натуральних матеріалів та потрібного розміру;
- дотримуватися правил особистої гігієни;
- робити манікюр і педикюр стерильними інструментами, застосовуючи правильну техніку;
- швидко лікувати грибкові та інфекційні ураження.
Профілактика
Профілактика врослого нігтя передбачає виконання низки рекомендацій:
- акуратно підстригати нігті;
- носити зручне взуття;
- відмовитися від тривалої стоячої роботи;
- уникати травм нігтів, пальців стопи;
- виконувати профілактичні заходи від грибка стопи;
- регулярно оглядати стопи, область довкола нігтя.
Питання-Відповідь
Чи можна лікувати врослий ніготь у домашніх умовах?
Лікування врослого нігтя в домашніх умовах допоможе тільки на початковому етапі оніхокриптозу. Якщо за появи перших ознак захворювання налаштувати правильний догляд за врослим ногтем, це допоможе уникнути ускладнень, що вимагають хірургічного лікування. Але якщо на ранніх стадіях самостійно вилікувати оніхокриптоз не вдалося, то далі буде потрібна кваліфікована допомога досвідченого фахівця. Тому звертатися до клініки краще одразу.
Як лікувати оніхокриптоз у домашніх умовах?
Врослий ніготь і шкіру біля нього рекомендовано:
- обробляти антисептиком;
- робити ванни;
- носити спеціальну пов'язку;
- дотримуватись гігієни ніг;
- підібрати зручне взуття.
До радикальніших методів лікування оніхокриптозу відноситься самостійне видалення ураженої ділянки. Однак для правильного обрізання необхідні спеціальні навички та знання, інакше не уникнути серйозних ускладнень та операції.
Що потрібно робити після видалення врослого нігтя?
Видалення врослого нігтя проводять хірург і подолог. Для подальшого відновлення необхідно дотримуватися рекомендацій фахівця:
- носити взуття, що мінімально контактує з оперованим пальцем;
- обробляти антисептиками та накладати стерильну пов'язку;
- відповідально ставитися до гігієни ніг.
Однак варто утриматися від відвідувань лазні, сауни, басейну та взагалі не залишати палець у воді надовго. Прийом знеболюючих лише за призначенням лікаря.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Який лікар лікує врослий ніготь
За перших ознак оніхокріптозу потрібно обов'язково звернутися до подолога й хірурга. На початковій стадії все можна вирішити за допомогою консервативних методів. Для більш запущених випадків потрібно тільки хірургічне втручання. Якщо проблема виникла у дитини, зверніться до дитячого хірурга.
Пройти лікування врослого нігтя в Києві можна в клініці МЕДІКОМ. Наші фахівці допоможуть вам позбутися больових відчуттів негайно. Ми розташовані на Оболоні та Печерську. Щоб дізнатися точну адресу та записатися на прийом до фахівця, зателефонуйте за номером, вказаним на сайті.
Вiдгуки
Всегда меня мучила проблема вросшего ногтя. Что только я ни делала - лечилась как могла народными средствами и ничего не помогало. Обращалась к дерматологам - тоже безрезультатно. Пока мне не посоветовали клинику Медиком с очень хорошими специалистами и ответственным подходом к пациентам. Удалили часть ногтя хирургическим путем. Вообще ничего не почувствовала и сделали все быстро. Условия в кабинете просто отличные - все для комфорта клиента. Зажило тоже все быстро и теперь ничего не беспокоит. Рекомендую клинику тем, у кого подобные проблемы!
Зверталася до клініки за консультацією з приводу нігтя, що вріс. Але вріс не сильно, тому поки оперативне лікування не потрібне. Але мене уважно подивилися, дали рекомендації, як позбавитися проблеми і все пояснили на майбутнє. Швидше за все причина у тісному взутті. Якщо знадобиться видалення, то робитиму тут. Кажуть, хірурги тут чудові.
Проблема врослого нігтя була у дитини. Син постійно плакав та скаржився на біль у пальці. Відвела його до лікаря Сергія Анатолійовича Новікова. Він дитячий хірург. Одразу було видно, що вміє працювати з дітками. Заспокоїв мого маленького пацієнта та зробив операцію лазером безболісно. Богданчик добре все переніс, не боявся у процесі. Зараз все добре, відріс уже повністю здоровий ніготь. Синок більше не скаржиться на біль.
Дуже боюсь різних медичних маніпуляцій, навіть якщо вони безболісні або під місцевою анестезією. Тому трохи запустила врослий ніготь на нозі. Довелося його видаляти повністю. Але у клініці Медіком все пройшло максимально спокійно, без болю, швидко та комфортно. Тут сучасні умови та обладнання. Рекомендую звертатися сюди.
Показати ще 1
Всього 4 відгуків