exit
search serach
Как облегчить токсикоз?

Як полегшити токсикоз?

Хоча багато людей і вважають, що токсикоз — це звичайне явище на ранніх термінах вагітності, у деяких випадках він може бути дуже небезпечним. Найчастіше токсикоз зникає до другого триместру. Але іноді він здатен спровокувати ускладнення, які спричинять викидень або проблеми зі здоров'ям майбутньої мами. Як цього уникнути? Довірити ведення вагітності кваліфікованому фахівцю!

Легше перенести вагітність і підготуватися до пологів допоможуть фахівці клініки МЕДІКОМ. У нас працюють досвідчені акушери-гінекологи, які знають, як полегшити токсикоз і підняти гемоглобін, як налаштувати харчування та режим дня майбутньої мами, щоби дитина народилася здоровою. Вам не потрібно ходити містом у пошуках вузькопрофільних фахівців, аби пройти додаткові обстеження та консультації. Усе необхідне обладнання та лікарі знаходяться у нас в одному приміщенні, щоби нашим вагітним пацієнткам було комфортно та затишно готуватися до материнства.

Що таке токсикоз у вагітних?

Токсикоз під час вагітності — це комплекс змін патологічного типу, які виникають протягом перших етапів розвитку плода. У цей період організм жінки пристосовується до того, що в ньому розвивається новий організм. За статистикою, патологія спостерігається в 90 % випадків вагітності. У кожної жінки токсикоз проявляється по-різному. Когось нудить вранці, у когось інколи виникає блювота через несприйняття конкретного запаху. Деякі жінки кардинально змінюють свої смакові звички.

Коли жіночий організм пристосовується до плоду, токсикоз минає.

Відкрити Згорнути down

Види токсикозу

Фахівці виділяють такі види токсикозу:

  • Токсикоз до затримки.
    Перші тижні з моменту зачаття. Впродовж цього періоду вагітну ще не нудить, але з'являється підвищений апетит.
  • Ранній токсикоз.
    Виникає на початку вагітності, до 14 тижнів. Жінка може відчувати нудоту, інколи стаються напади блювання від будь-яких запахів.
  • Пізній токсикоз.
    Може з'явитися в третьому триместрі, але проходить без особливих симптомів. У жінки спостерігаються набряклість, підвищений тиск. Ускладнення пізнього токсикозу спричиняють гестоз. Лікування здійснюється в індивідуальному порядку.
  • Вечірній токсикоз.
    Виникає після обіду, ближче до вечора. Щоби позбутися симптомів, рекомендовано більше гуляти на вулиці, уникати задушливих приміщень, пити свіжовичавлений сік.
Відкрити Згорнути down

Причини токсикозу у вагітних

Сьогодні ніхто не може пояснити, чому виникає ця патологія. Але все ж можна виділити найпоширеніші причини токсикозу:

  • зміна гормонального характеру;
  • підвищена працездатність підкоркової частини головного мозку;
  • реакція організму на чужорідне тіло (ембріон);
  • стресові ситуації, підвищена тривожність, які виникають у майбутніх мам.

Найчастіше токсикоз під час вагітності виникає у тих, хто має перенесені аборти, хвороби органів шлунково-кишкового тракту, печінки, щитовидної залози. До групи ризику належать жінки з багатоплідною вагітністю.

Відкрити Згорнути down

Токсикоз: симптоми, ознаки

Ознаки токсикозу під час вагітності у кожної майбутньої матері виникають різні. Це стосується не тільки форми, але й ступеня прояву.

Головні симптоми токсикозу:

  • безперервна нудота;
  • надмірна блювота вранці;
  • відчуття значного виснаження;
  • поганий показник працездатності;
  • неприємність різких ароматів;
  • безпричинні зміни настрою;
  • наявність безперервного бажання поспати.
Відкрити Згорнути down

Коли починається токсикоз?

Зазвичай симптоми токсикозу проявляються в першому триместрі вагітності з 5–6 тижня. Напади нудоти та блювоти можуть з'явитися між 4 і 9 тижнями, водночас тривати до дев'яти тижнів. Трапляються випадки, коли патологія супроводжує майбутню маму весь період вагітності.

На якому тижні зникає токсикоз?

Ранній токсикоз у вагітних зазвичай зникає до 13 або 14 тижня. Якщо жінка виношує більш як одну дитину, патологія може минути після 16 тижня. Дуже небезпечно для майбутньої мами та дитини, якщо симптоми токсикозу виникли на 20 тижні вагітності. Гестоз (пізній токсикоз), що виникає в третьому (останньому) триместрі, без необхідного лікування може тривати до самих пологів.

токсикоз
Профілактика токсикоза

Чим небезпечний токсикоз під час вагітності

Зазвичай у жінок токсикоз проходить здебільшого в легкому ступені, який не є небезпечним ні для жінки, ні для дитини. Вагітна може нормально працювати та вести звичний спосіб життя.

При середньому ступені патології вагітну нудить до 10 разів на добу, і часто виникає блювання. У сечі можлива поява ацетону. Власне, це може позначатися на стані дитини в утробі матері.

Відкрити Згорнути down

При важкій стадії токсикозу може виникнути зневоднення, і жінці необхідна буде невідкладна допомога. Якщо вчасно не почати лікування, можуть виникнути такі ускладнення:

  • затримки в розвитку виношуваного плода;
  • набряк легенів;
  • плацентарна недостатність, яка може розвинутися в 3 триместрі виношування дитини;
  • збільшення ризику початку родової діяльності задовго до встановленого терміну;
  • коматозний стан, як результат виснаження організму;
  • недостатність серцевого або ниркового типу.
Відкрити Згорнути down

Коли варто звернутися до лікаря

Не завжди можна самостійно вирішити проблему, пов'язану з токсикозом під час вагітності. Навіть під час легкої вагітності жінку повинен постійно оглядати акушер-гінеколог.

До спеціаліста необхідно звернутися, якщо:

  • блювота більше ніж 5 разів на день;
  • зниження рівня кількості сечовипускання;
  • больові відчуття, які помітні біля живота;
  • блювота незалежно від прийому їжі, яка буває протягом 12 годин і довше;
  • зниження маси тіла (від 2,5 кг за тиждень і більше).
Відкрити Згорнути down

Діагностичні заходи токсикозу

Діагностика при токсикозі передбачає обстеження у гінеколога та проведення таких лабораторних аналізів:

Крім лабораторного та інструментального обстеження, часто жінці рекомендують пройти консультації невролога, гастроентеролога, ендокринолога.

Відкрити Згорнути down

Лікування токсикозу

Лікування токсикозу включає правильний спосіб життя, режим дня, багато тривалих прогулянок на свіжому повітрі, обмеження перебування в задушливих місцях, відсутність неприємних запахів. Терапія за допомогою медикаментів у лікуванні токсикозу включає призначення лікарем антиеметиків, фітозборів, різних настоянок трав'яного типу, вітамінів тощо.

Відкрити Згорнути down

Профілактика токсикозу

Якщо токсикоз характеризується підвищеним рівнем складності, вагітна жінка обов'язково повинна контролювати свій артеріальний тиск. У разі появи будь-яких змін варто розповісти про це своєму гінекологу.

Поради та рекомендації, як полегшити токсикоз під час вагітності

Щоби знизити прояви токсикозу під час вагітності, лікарі рекомендують:

  1. Спробувати їсти невеликий шматок хліба, трохи висушених фруктів. Причому робити все це вранці, не встаючи з ліжка. Потім зробити чай із м'ятою, лимоном. Цукор можна тільки в незначній кількості. Це дасть змогу нормалізувати показник глюкози.
  2. Смоктати шматочки фруктів (апельсин, лимон).
  3. Пити тільки те, що максимально підходить для вашого організму: проста вода, трав'яний чай.
  4. Їсти фрукти, які містять величезну кількість рідини. Також можна додати до раціону морозиво.
  5. Вживати страви, приготовані на пару. Не можна смажене, гостре. Щоби перекусити, можна з'їсти овочі, фрукти, йогурти.
  6. Їсти потрібно невеликими порціями. Протягом доби дозволяється з'їсти банани, сухарики, яблуко.
  7. Після вживання їжі необхідно рухатися.
  8. Помітивши перші ознаки токсикозу, з'їсти трохи меду.
  9. Розтирати імбирне масло та вдихати його. Можна також використовувати олію перцевої м'яти.

Не забувайте про психологічне налаштування. Лікарі рекомендують завжди розповідати про те, що з вами та вашим малюком усе чудово.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Як зменшити токсикоз на ранніх термінах вагітності?

Ранній токсикоз рідко переходить у небезпечну важку форму. Причина токсикозу на ранніх термінах вагітності — це адаптація тіла до виношування дитини, коли організм не встигає адекватно реагувати на зміни. Полегшити токсикоз може свіже повітря, відсутність різких запахів, уникнення стресів. Рекомендується носити із собою невеликий перекус (м'ятна цукерка, яблуко) та пити м'ятний або імбирний чай. Про будь-які зміни варто повідомити на консультації гінеколога.

Чому у деяких жінок є токсикоз, а в інших — немає?

Основними причинами токсикозу є реакція імунної системи, гормональне перелаштування та нервово-рефлекторний фактор у вагітної. Поява токсикозу під час вагітності залежить також від загального та психологічного стану жінки. Вагітність без токсикозу — це варіант норми.

Чи може бути токсикоз до затримки місячних?

Класична ознака вагітності — це затримка місячних. Однак перші ознаки можуть виникнути вже на другому тижні вагітності. Тобто токсикоз до затримки — це явище непоодиноке та нормальне.

Чи може початися токсикоз на 8–9 тижні?

Найчастіше токсикоз проявляється до дев'ятого тижня та триває до 14-го. Симптоми токсикозу (гестозу) на пізніх термінах можуть бути як ознаками патології (проблеми зі щитовидкою, виразкова хвороба, отруєння), так і просто пізнім токсикозом.

Чи може нудити під час завмерлої вагітності?

Завмерла вагітність також певний час може супроводжуватися нудотою. Але це не ознака токсикозу, а реакція організму на інтоксикацію. І тоді жінці потрібна невідкладна допомога. Завмирання спричинити можуть безліч факторів. Тому важливо планувати вагітність, щоби уникнути можливих ризиків.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Завідуюча жіночою консультацією на Печерську, лікар акушер-гінеколог першої категорії, лікар УЗ-діагностики

Експерт у напрямку:

Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики

Який лікар лікує токсикоз у вагітних

У разі появи перших ознак токсикозу у вагітних необхідно звернутися до акушера-гінеколога. В окремих випадках може знадобитися консультація ендокринолога. Пройти лікування токсикозу в Києві в районах Оболоні та Печерська можна в клініці МЕДІКОМ. Наші фахівці допоможуть вам швидко позбутися неприємних симптомів, нададуть рекомендації, складуть курс лікування. Щоби записатися на прийом, зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті.

comment 28
Іванкова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, дитячий гінеколог, к.м.н.
comment 20
Лавренюк Юлія Василівна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, хірург, к.м.н.
comment 51
Піскун Ольга Валеріївна
Завідуюча гінекологічним відділенням стаціонару, лікар акушер-гінеколог, гінеколог-хірург
comment 7
Долматова Ірина Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики
comment 20
Лічутіна Наталія Леонідівна
Завідуюча жіночою консультацією на Оболоні, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД-діагностики
comment 15
Мала Яніна Миколаївна
Лікар акушер-гінеколог першої категорії, сексопатолог
comment 10
Яшина Олена Григорівна
Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог-ендокринолог, к.м.н.

Вiдгуки

09.12.2021 12:26
Надежда

Однозначно рекомендую эту клинику. Всю беременность наблюдалась здесь. Помогли справиться с токсикозом. Несколько раз была угроза выкидыша, но благодаря знаниям и стараниям врачей все обошлось. Девочки, если решите рожать, то обращайтесь только сюда.

22.08.2021 22:35
Кристина

Лучший сервис. Всегда быстро отвечают, персонал вежливый и компетентный. Уже несколько раз консультировалась по телефону. И всегда это была хорошая помощь и актуальные рекомендации.

11.03.2021 11:12
Тая Кривоблоцька

Дякуємо за детальну інформацію! Тепер знаю, що порадити дочці ).

10.01.2021 08:56
Ольга Олеговна

Советы отличные. Очень помогли пережить первые три месяца беременности, а потом наконец-то уже полегчало в плане токсикоза.

07.10.2020 19:57
Вероніка

Цілеспрямовано шукала в інеті, як позбутися токсикозу. Ця стаття реально допомогла. Спасибі!

Показати ще 2

arrow

Всього 5 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down