Гістологічне дослідження в Києві
Гістологія – це розділ біології, що вивчає будову тканин живих організмів. Під час гістологічного дослідження вивчають морфологію тканин та клітин, з яких вони складаються, з морфологічної та функціональної точки зору. Завдяки цим дослідженням можна виявити патологічні порушення тканинних структур організму людини.
В сучасній медицині це є «золотим стандартом» діагностики багатьох патологічних захворювань. Гістохімічний аналіз зразка тканини дозволяє патологу не лише поставити діагноз, а й визначити тяжкість захворювання та дати прогноз.
Гістологічне дослідження тканин розпочинають з біопсії, хірургії, або аутопсії. Його можна провести в умовах поліклініки чи стаціонару, де є відповідне обладнання. Для цього попередньо лікар виконує біопсію – спеціальну процедуру видалення шматка ураженої тканини з діагностичною метою, або в процесі хірургічного втручання бере зразок чи видаляє цілий орган для інтра- і післяопераційного аналізу.
В яких випадках необхідно проводити гістологічне дослідження
Призначають проведення гістологічного дослідження для уточнення чи підтвердження клінічного діагнозу. Часто, особливо в діагностиці пухлин, патоморфологічний висновок має вирішальне значення.
Цитологічні та патогістологічні дослідження є основою комплексної діагностики в онкологічній практиці, оскільки дозволяють не тільки підтвердити наявність пухлини, а й уточнити її конкретний варіант, а в ряді випадків і індивідуальні характеристики конкретної пухлини, що впливає на вибір лікування. Вчасне проведення таких досліджень допомагає швидко розпочати лікування для забезпечення стійкого терапевтичного ефекту. Повторні аналізи дозволяють спостерігати за динамікою захворювання, коригувати лікування та вчасно відстежувати розвиток рецидиву.
Здати гістологічний аналіз лікар може запропонувати, якщо необхідно:
- провести патоморфологічну верифікацію клінічного діагнозу,
- визначити стадію патологічного процесу,
- запровадити динамічний моніторинг перебігу захворювання,
- визначити обсяг хірургічного лікування,
- контролювати зміни тканин під впливом променевої терапії або хіміотерапії.
Гістологічне дослідження тканин допомагає визначити наявність:
- порушення системного кровообігу,
- злоякісних новоутворень,
- атипових клітин та їх вид,
- метастазів в сусідні органи,
- запальних та інфекційних процесів,
- наявність тромбозу чи внутрішньої кровотечі.
Результати гістологічного дослідження важливі в багатьох галузях медицини. Такі дослідження в сучасній гінекології, наприклад, є надійним способом виявлення широкого спектра патологій репродуктивної системи: матки та її придатків, плацентарно-ендометріальних структур та ін.
Щоб результат аналізу був максимально інформативним, лікар проводить певні підготовчі заходи. Комплексний підхід до проблеми підвищує інформативність лабораторних досліджень та дозволяє за потреби якнайшвидше розпочати інтенсивну медикаментозну терапію.
Гістологічна діагностика при онкологічних хворобах шлунково-кишкового тракту дає оцінку рівня диференціювання або ступеня злоякісності пухлини, ступеня поширеності патологічного процесу або клінічної стадії, стану країв резекції, фонових змін, наявності метастазів та можливість встановити остаточний діагноз. Матеріал для діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту можливо отримати при гастро-, ентеро- та колоноскопії.
Методи гістологічних досліджень
В гістології як науці розрізняють такі підрозділи: гістологію людини, патогістологію, гістологію судово-медичну та кількісну гістологію.
Гістологія відрізняється від цитології тим, що остання вивчає структуру та функції окремої клітини, а гістологія саме тканини в цілому.
Серед сучасних методів гістологічного дослідження можна назвати такі:
- світлова, фазовоконтрасна, полярізаційна, люмінесцентна та електронна мікроскопія
- цитоспектрофотометрія,
- радіоавтографія,
- імуноцитохімічні методи,
- метод культури клітин.
Гістологічні препарати можуть бути представлені мазками, відбитками органів, тонкими зрізами шматочків органів, укладених в консервуюче середовище. Приготування гістологічних препаратів включає кілька етапів: взяття матеріалу, фіксація, зневоднення, заливка, отримання зрізів препарату, фарбування і укладання зрізів.
Вартість гістологічного дослідження залежить від методу, обсягу дослідження, терміновості та складності запиту.
Інтраопераційне гістологічне експрес-дослідження. В деяких випадках видалений під час операції зразок пухлини можна швидко дослідити за допомогою заморожування в кріостат-мікротомі та виготовлення кріозрізів. Цей процес дозволяє патологам швидко аналізувати та діагностувати зразки тканин, поки пацієнт все ще перебуває в операційній. Швидке отримання результатів заощаджує час. Після вивчення зразка патологоанатом передає результати тесту хірургу до операційної з метою оцінки меж пухлини, що дозволяє коригувати тактику оперативного втручання в реальному часі.
Гістопатологія відіграє центральну роль у діагностиці таких захворювань, як:
- Інфекційні захворювання: туберкульоз, тропічні паразитарні інфекції, H. pylori та інші.
- Запальні захворювання, в тому числі системні: саркоїдоз, хвороба Крона, виразковий коліт та васкуліт.
- Аутоімунні хвороби: целіакія, псоріаз, склеродермія, аутоімунний гепатит та вовчаковий нефрит.
- Органоспецифічні захворювання, такі як ендометріоз, міома матки та виразкова хвороба.
Як пройти гістологічне дослідження в МЕДІКОМ
На гістологічне дослідження в Клініці МЕДІКОМ в Києві може направити лікар-онколог, хірург або інший спеціаліст, який потребує уточнення попереднього діагнозу, або має на увазі інші покази до такого аналізу. Зазвичай, патогістологічне дослідження проводять після консультації та усіх необхідних лабораторних та інструментальних досліджень. Також гістологічне дослідження можуть виконати під час хірургічних втручань, де рішення щодо його необхідності приймає хірург. Записатися на консультацію в МЕДІКОМ можна цілодобово через сайт, телеграм-бот або за телефоном.
Питання-Відповідь
Що показує гістологічний аналіз?
Гістологічний аналіз показує будову та патологічні зміни в тканинах на клітинному рівні. Він дає можливість вивчити структуру, щільність, консистенцію та інші параметри досліджуваної тканини, допомагає встановити природу новоутворення (доброякісна, злоякісна). Також можна виявити запальні та інфекційні процеси, порушення кровообігу, наявність тромбозу та інші патологічні зміни. При встановленні онкологічного діагнозу дозволяє визначити стадію, поширеність та прогноз захворювання.
Скільки робиться аналіз на гістологію?
Час отримання результатів гістології залежить від методу та мети дослідження. Так, гістопатологію під час хірургічного втручання можуть зробити за 40 хвилин. В той же час, повний аналіз виконується протягом 5-7 діб, імуногістохімічний аналіз - до 20 діб, в залежності від кількості досліджуваних маркерів..
Чим відрізняється гістологія від біопсії?
Біопсія – це спеціальна процедура отримання зразка тканини, який потім передають на “гістологію”, що є діагностичним дослідженням.
Лікарі
Ціна гістологічного дослідження в Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1111. Консультація гістологічних препаратів лікарем-гістологом (1 препарат)
|
2800 грн
запис на прийом
|
4814. Гістологічне дослідження при трепан-біопсії кісткового мозку
|
3080 грн
запис на прийом
|
1500 грн
запис на прийом
|
|
1645. Гістологічне дослідження лімфатичного вузла
|
1500 грн
запис на прийом
|
3390. Гістологічне дослідження п'яти зразків слизової шлунка
|
1400 грн
запис на прийом
|
3689. Гістологічне дослідження п'яти зразків слизової шлунка з дослідженням на хелікобактер і класифікацією по OLGA
|
2000 грн
запис на прийом
|
3895. Гістологічне дослідження 1 категорії
|
1500 грн
запис на прийом
|
3896. Гістологічне дослідження 2 категорії
|
2400 грн
запис на прийом
|
3911. Гістологічне дослідження при панч-біопсії шкіри
|
2800 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Спасибі клініці Медиком за сервіс і можливість проходження таких обстежень.
Важко було після направлення спочатку взагалі зрозуміти суть цієї процедури. Але лікар Ганна Боярська все дуже чітко роз’яснила, до найменших дрібничок. Тому у мене не залишилося жодних сумнівів у необхідності такого дослідження.
Для будь-яких серйозних аналізів чи обстежень я завжди звертаюся в Медіком. Так само й обстеження для моєї мами проводили тут. Бо довіра до лікарів - дуже важливий елемент для пацієнтів.
За направленням хірурга проходила таке дослідження. Результати у мене взагалі-то непогані. Але серйозне лікування все ж доведеться пройти.
Показати ще 1
Всього 4 відгуків