exit
search serach
Видалення апендициту в Києві
4175. * Лапароскопічна апендектомія
20000 грн.
Більше Згорнути down

Видалення апендициту (апендектомія) у Києві

Сильні болі праворуч внизу живота, різке погіршення загального стану, озноб? Це може бути гострий апендицит. Диференціювати захворювання самостійно, особливо в дітей, буває складно. Слід звернутися за терміновою медичною допомогою, оскільки несвоєчасно видалений апендикс може призвести до небезпечних для життя ускладнень.

Апендектомія — це хірургічна операція, яка полягає у висіченні та видаленні запаленого апендикса (червоподібного (хробакоподібного) відростка сліпої кишки). Для її виконання потрібна госпіталізація до хірургічного стаціонару.

Термінове видалення апендициту в Києві в приватній клініці МЕДІКОМ на Оболоні проводять досвідчені хірурги. Для виконання ургентної операції залучається бригада анестезіологів та хірургічних медсестер, яка постійно у повному складі чергує у клініці. Пацієнта обстежують одразу ж, проводять необхідну передопераційну підготовку та визначають метод видалення апендикса.

Відкрити Згорнути down

Методи видалення апендициту

Раніше апендектомія виконувалася тільки за допомогою класичного (відкритого) методу, при якому в нижній правій частині передньої черевної стінки виконувався досить великий розріз (близько 10 см), що забезпечував доступ до червоподібного відростка. Операція проводилася за антеро- або ретроградною методикою. При необхідності, здебільшого в ускладнених випадках, через додатковий розріз-прокол виконувалося дренування черевної порожнини.

В останні роки хірурги все частіше віддають перевагу виконанню малоінвазивного методу видалення апендикса — лапароскопічній апендектомії. Операція здійснюється за допомогою оснащеного відеокамерою та спеціальними інструментами лапароскопа, який вводиться через три невеликі проколи (не більше 0,5-1 см) передньої черевної стінки. Всі маніпуляції виконуються з максимальною точністю завдяки відображенню операційного поля на моніторі.

лапароскопічна апендектомія

Лапароскопічна операція допомагає хворим швидше відновлюватися, спрощує виконання втручання при ожирінні, зменшує ризик післяопераційних ускладнень та необхідності застосування знеболювальних, дає хороший естетичний результат. Цей щадний метод істотно зменшує негативні впливи традиційної операції при тяжкому перебігу цукрового діабету та інших захворювань.

Вибір методу апендектомії залежить від особливостей клінічного випадку, виникнення ускладнень, а також побажань самого пацієнта. У дитячому віці перевагу надають лапароскопічній операції з видалення апендициту.

Відкрити Згорнути down

Показання до видалення апендициту

При запаленні апендициту хворі зазвичай звертаються до лікаря з наступними скаргами:

  • біль у правій частині низу живота (при аномальному розташуванні апендикса локалізація може бути іншою);
  • посилення больових відчуттів при натисканні на живіт чи під час кашлю, чхання, руху;
  • напруженість м'язів живота;
  • підвищення температури до 37-37,5 градусів;
  • слабкість;
  • погіршення чи відсутність апетиту;
  • нудота та одноразове блювання;
  • порушення випорожнення (закреп або діарея).
Відкрити Згорнути down

Важливо! До звернення до лікаря не рекомендується приймати знеболювальні засоби та спазмолітики, оскільки прийом ліків ускладнить діагностику.

Категорично забороняється приймати проносні препарати, робити очисну клізму та прикладати тепло до живота, оскільки ці процедури спричинять ускладнення. До огляду лікаря необхідно дотримуватися постільного режиму, перестати приймати їжу та рідини, прикласти холод до правої клубової області.

При гострому апендициті можливе тимчасове ослаблення больових відчуттів. Це може бути тривожним симптомом загибелі нервових клітин та омертвіння апендикса.

Прояви хронічного апендициту характеризуються періодичним посиленням больових відчуттів та частими порушеннями випорожнень. Особливо часто напади болю виникають після фізичного навантаження.

Показаннями до видалення апендициту є наступні випадки:

  • гострий апендицит (зокрема з ускладненим перебігом);
  • неможливість виключити гострий апендицит за допомогою інших діагностичних методів;
  • часте загострення або виражений больовий синдром хронічного апендициту.


Лапароскопічна апендектомія може виконуватися і при деяких ускладненнях. Класичний (відкритий) спосіб частіше проводиться при ускладненому перебігу апендициту та перитоніті.

підготовка до операції по видаленню апендициту

Відкрити Згорнути down

Протипоказання до видалення апендикса

Протипоказань для апендектомії при гострому запаленні немає, крім агонального стану хворого. Якщо операція виконується планово, перед її виконанням стабілізують стан пацієнта, що порушується через тяжкий перебіг цукрового діабету, захворювань легень, серцево-судинної системи, нирок або печінки.

Протипоказаннями до видалення апендициту лапароскопією є такі випадки:

  • гострий запальний процес у зоні купола сліпої кишки;
  • розташування апендикса на задній стороні кишки;
  • тяжкі порушення системи згортання крові;
  • багатокамерні гігантські вентральні грижі;
  • запущені форми перитоніту;
  • множинні спайки;
  • періапендикулярний абсцес;
  • виражений апендикулярний інфільтрат;
  • неможливість виконання пневмоперитонеуму при деяких захворюваннях;
  • множинні нориці або абсцеси передньої черевної стінки.
Відкрити Згорнути down

Пізні терміни вагітності є відносною перешкодою для виконання лапароскопічної операції, оскільки вплив пневмоперитонеуму на вагітність ще недостатньо вивчений.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до апендектомії

Діагностика апендициту при гострому запаленні проводиться в максимально стислий термін і має тривати не більше 2 годин. У клініці МЕДІКОМ створено всі умови для швидкого обстеження пацієнтів:

Перед операцією для виявлення запалення червоподібного відростка та його ускладнень виконується пальпація живота задля визначення специфічних симптомів Щоткіна-Блюмберга, Менделя, Кохера, Сітковського. Додатково проводиться УЗД черевної порожнини, дослідження на С-реактивний білок, ЗАК (cito).

Відкрити Згорнути down
Хирургия
Консультація хірурга
Анализ крови (ОАК)
Аналіз крові (ЗАК)
УЗИ брюшной полости
УЗД черевної порожнини
Анализ на С-реактивный белок
Аналіз на С-реактивний білок

При неможливості виключення гострого апендициту призначається діагностична лапароскопія, яка згодом може трансформуватися в апендектомію.

У МЕДІКОМ можна пройти передопераційне обстеження, яке включає:

  • аналіз крові та сечі;
  • тест на COVID;
  • ЕКГ;
  • рентгенографію ОГК.

обстеження перед операцією

Для вибору способу знеболювання операції проводиться консультація анестезіолога. Спосіб знеболювання залежить від обсягів втручання та особливостей стану здоров'я пацієнта. Для безболісного видалення червоподібного відростка застосовується загальний наркоз.

Безпосередньо перед операцією пацієнтам, які нещодавно вживали їжу чи рідини, виконується очищення шлунка та кишечника. Волосся у сфері виконання розрізів чи проколів голиться. Перед транспортуванням в операційну виконується введення призначених анестезіологом препаратів.

При планових операціях передопераційна підготовка проводиться планово.

Відкрити Згорнути down

Як відбувається операція з видалення апендициту?

Виконання операції з видалення апендициту починається після обробки операційного поля розчином антисептика, початку дії місцевої анестезії або введення пацієнта в загальний наркоз. Як видаляють апендицит, залежить від методу.

Лапароскопічна апендектомія: техніка

Для операції з видалення апендициту виконується три проколи-розрізи:

  • перший — на 1 см вище пупка;
  • другий — на 4 см нижче за пупок;
  • третій — його розташування повністю залежить від того, як розташований червоподібний відросток у правому нижньому квадранті передньої черевної стінки.


Після нагнітання спеціального газу для розширення доступу хірург вводить у верхній прокол лапароскоп і отримує можливість виконати огляд ділянки товстого кишечника, тонкої кишки, статевих органів, сечового міхура, печінки та жовчного міхура. Приблизно у 60 % хворих апендикс має атипове розташування, в таких випадках може виникнути необхідність збільшення розрізу.

Після виявлення апендикса хірург вводить атравматичні щипці в нижній розріз і захоплює апендикс. Після чого виконується пережимання, припікання та перетин брижі. На апендикс накладається лігатура чи кліпса. Потім він відсікається електрохірургічним інструментом та витягується назовні. При необхідності хірург проводить дренування чи промивання черевної порожнини антисептичними препаратами. Далі кожен прокол ушивається одним швом. Видалення газу не проводиться, оскільки він розсмоктується самостійно.

При необхідності в ускладнених випадках для ретельної санації черевної порожнини лапароскопічне втручання розширюється до операції з відкритим доступом.

Відкрита апендектомія: хід операції

Для класичної операції у правій області виконується розріз 8-10 см, який дозволяє отримати доступ до червоподібного відростка. Після видалення апендициту може проводитися промивання черевної порожнини антисептичними розчинами та дренування. Операція закінчується пошаровим ушиванням операційної рани.

Відкрити Згорнути down

Відновлення після операції апендициту

Тривалість реабілітації після видалення апендициту залежить від способу операції та наявності ускладнень.

Після завершення втручання хворого доставляють до палати інтенсивної терапії для лікарського спостереження до стабілізації загального стану. Після цього він переводиться до звичайної палати хірургічного відділення.

Після операції призначається прийом антибіотиків для профілактики гнійних ускладнень та знеболювальних. Щодня проводяться перев'язки. За необхідності здійснюється догляд за дренажними трубками та введення лікарських препаратів у черевну порожнину.

після видалення апендициту

Для профілактики застійних явищ та спайкового процесу хворому рекомендується вставати відразу після операції. Руховий режим поступово розширюється. У відновлювальному періоді рекомендуються заняття лікувальною фізкультурою та фізіопроцедури.

Шви зазвичай знімаються через 7-10 днів. Виписка після класичної апендектомії проводиться через 5-7 днів, після лапароскопічної операції — через 2-3 доби. Далі пацієнту рекомендується амбулаторний нагляд у хірурга.

Дізнатися, як переноситься видалення апендициту за відгуками пацієнтів клініки МЕДІКОМ, можна у відповідному розділі сайту.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення після видалення апендициту

Наслідки видалення апендикса найчастіше розвиваються при ускладненому перебігу захворювання або недотриманні рекомендацій лікаря після оперативного втручання. До них відносять:

  • запально-гнійні процеси в операційній рані;
  • гостра механічна кишкова непрохідність;
  • свищі кишечника;
  • кровотеча (рідко);
  • апендикулярний інфільтрат;
  • апендикулярний абсцес;
  • пілефлебіт;
  • післяопераційна грижа;
  • перитоніт;
  • спайки черевної порожнини;
  • келоїдні рубці;
  • невриноми рубців;
  • бронхіти та пневмонії;
  • затримка сечі;
  • сепсис.
Відкрити Згорнути down

Істотно знижує ризик розвитку ускладнень виконання лапароскопічних операцій досвідченими хірургами за умов стерильності.

Відкрити Згорнути down

Переваги видалення апендициту в нашій клініці

  1. Швидка та високоточна діагностика.
  2. Використання інноваційних лапароскопічних систем.
  3. Досвідчені хірурги.
  4. Цілодобове приймальне відділення — всі фахівці на місці.
  5. Можливість проведення операції будь-яким способом.
  6. Операційні, що відповідають стандартам JCI.
  7. Високі гарантії інфекційної безпеки та стерильності — операційні з ламінарними потоками.
  8. Максимально безпечна та ефективна анестезія.
  9. Можливість надання невідкладної допомоги у відділенні реанімації.
  10. Цілодобове спостереження за пацієнтом.
  11. Комфортні палати стаціонару на Оболоні.
  12. Оптимальне поєднання якості видалення апендициту та ціни операції.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Що потрібно робити за підозри на апендицит?

При підозрі на гострий апендицит необхідно обов'язково вчасно звернутися до лікаря. Відкладати звернення до фахівця не можна, оскільки хворому має надаватися невідкладна допомога! Хірург проведе діагностику і вибере найкращий метод лікування.

Які аналізи підтверджують апендицит?

У молодих людей при апендициті в результатах проведених аналізів майже завжди простежується характерна тріада симптомів: у загальному аналізі крові — збільшення кількості лейкоцитів при явному зміщенні лейкоцитарної формули, підвищується рівень С-реактивного білка. У дітей та людей похилого віку ці ознаки можуть бути відсутніми.

Скільки триває операція з видалення апендициту?

Тривалість апендектомії залежить від методу, що застосовується, та складності клінічного випадку. У середньому вона становить 40 хвилин-1 годину.

Чи можна вилікувати апендицит без операції?

Метод лікування апендициту визначається лише після консультації хірурга. Він залежить від стадії та форми захворювання. Іноді для усунення запалення застосовуються антибіотики. Доцільність виконання операції при хронічному перебігу визначається персонально.

Чи можна лежати на боку після операції на апендицит?

В перші кілька діб після операції рекомендується спати тільки лежачи на спині. Через 2-3 дні на неоперований бік можна обережно повертатись, але спати на ньому дозволяється тільки через 2 тижні після операції.

Лікарі

Є підозри, що запалився апендикс? Вам необхідно видалити апендицит в Києві, і ви шукаєте досвідчених фахівців? У Клініці МЕДІКОМ вам допоможуть. Щоб зв'язатися з нами, ви можете зателефонувати за номером телефону, вказаним на нашому сайті, або заповнити форму для зворотного зв'язку — наш оператор оперативно зв'яжеться з вами, надасть усю необхідну інформацію та запише на прийом до лікаря для госпіталізації до стаціонарного відділення на Оболоні. За потреби можна викликати невідкладну допомогу.

comment 29
Авершин Валерій Іванович
Головний хірург, хірург вищої категорії, пластичний хірург, к.м.н., доцент
comment 27
Гаврилов Григорій Олександрович
Завідувач хірургічним відділенням, лікар-хірург вищої категорії, пластичний хірург, хірург-проктолог, онкохірург
comment 13
Коваленко Андрій Петрович
Лікар-хірург, онкохірург, к.м.н.
comment 35
Корнієнко Олександр Володимирович
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог
comment 46
Меркотан Володимир Георгійович
Лікар-хірург вищої категорії, проктолог першої категорії
comment 44
Счастний Володимир Михайлович
Лікар-хірург вищої категорії, судинний хірург, флеболог, проктолог, спеціаліст з бариатричної хірургії
comment 8
Юзвік Костянтин Олексійович
Лікар-хірург, хірург-онколог першої категорії

Вартість видалення апендициту (апендектомії)

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Програми
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)
5670 грн
запис на прийом
Операції
481. * Внутрішньовенна анестезія до 30 хвилин (ларингеальна маска)*
2500 грн
запис на прийом
486. * Інгаляційно-інтравенозна анестезія (ЕТА, ларингеальна маска) до 1 години*
4500 грн
запис на прийом
18900 грн
запис на прийом
20000 грн
запис на прийом
4182. * Лапаротомні операції при будь-яких ургентних хірургічних патологіях при наявності поширеного перитоніту
35000 грн
запис на прийом
4970. * Апендектомія при хронічному апендициті з інфільтратом
25000 грн
запис на прийом
4176. * Лапароскопічна апендектомія при перитоніті
25000 грн
запис на прийом
Послуги
4060. * Стаціонарне лікування в дорослій одномісній хірургічній палаті з триразовим лікувальним харчуванням (1 доба)
7000 грн
запис на прийом
4067. * Стаціонарне лікування в палаті інтенсивної терапії для дорослих (1 доба)
12000 грн
запис на прийом
4068. * Денне стаціонарне лікування в палаті інтенсивної терапії в умовах стаціонару для дорослих (1 година)
1100 грн
запис на прийом

Вiдгуки

23.12.2023 22:10
Василина

Не думала, що в моєму віці ще можуть бути такі захворювання, як апендицит. Але вже сталося, як сталося. Діти відправили мене в МЕДІКОМ. Операція пройшла успішно. Головне враження: у моєї тітки після апендицита було порізано пів живота, а в мене три невеличких шрамчики.

19.10.2023 17:08
Зінченко Р. Ю.

В сина різко заболів живіт на фізкультурі. Вчитель з медсестрою набрали мене, а я відразу викликала до школи швидку Медіком. Дуже швидко доправили в лікарню. Відразу провели операцію. Я дуже рада, що ми не втратили ні секунди. За це вдячна і вчителям, і лікарям клініки.

12.06.2022 11:32
ЛАРИСА

Очень благодарна Авершину В.И. за то, что он удалил мне аппендицит при помощи лапароскопии. Мне пришлось обращаться в клинику МЕДИКОМ по скорой. Вызвала бригаду из-за сильных болей с правой части живота. Бригада приехала быстро. Отвезли меня в стационар на Оболонской набережной 9. Мне очень быстро провели множество обследований, и Валерий Иванович решил не откладывать операцию. Сразу успокоил меня и сказал, что шрамов на животе не будет. Уже через 2 дня меня выписали домой. Болей почти не было. Я выполняла все назначения хирурга, вовремя приходила на осмотры, быстро восстановилась и смогла выйти на работу. Прошло немного времени, но уже сейчас я вижу, что шрамов на животе действительно не будет или они будут совсем малозаметными. Для меня это важно. Я ведь еще совсем молодая женщина. Но главное - все обошлось без осложнений. В этом заслуга и моя, и команды врачей, которые работают очень слаженно. Отношение к пациентам в этой клинике заслуживает самой высокой оценки.

02.05.2022 11:39
Володимир

Саме Григорій Олександрович Гаврилов зламав усі мої шаблони про хірургів. Напевно, я даремно сприймав серйозно розповіді друзів про повну безвідповідальність у лікарнях. У МЕДІКОМ потрапив з болями внизу живота. Слабкість була жахлива. Після огляду Григорій Олександрович порекомендував мені одразу лягти у стаціонар для видалення апендициту. Добре, що погодився. Якби ще потягнув, то апендицит точно лопнув би. Мені його видалили через три проколи в животі. Все добре пройшло. Лікар дуже уважний, спокійний. Заходив постійно післ операції, згодом телефонував. Клініка сподобалася. Тут все зручно, швидко обстеження проводять, чисто, дуже тактовне спілкування.

01.02.2022 11:35
Олена Н

Як мене налякав мій син, коли прийшов додому зі школи блідий і весь скорчений від болю... Ми живемо неподалік клініки МЕДІКОМ, і ми відразу звернулися до хірурга. Синові зробили аналізи, оглянули та направили до стаціонару для видалення апендициту. У клініці працюють чудові дитячі хірурги! Дитину вміло заспокоїли, операцію зробили за допомогою лапароскопії. Все без ускладнень обійшлося. Перебувала у палаті разом з сином - дуже комфортно, як у готелі. У сина на животі залишилося три маленьких шовчика. Виписали за 3 дні. Скоро до школи піде. Дякую за все!

15.01.2022 11:43
Галина Николаенко

Обращались в клинику МЕДИКОМ по поводу болей в животе у мамы. Оказалось, что у нее аппендицит. Хорошо, что мы так быстро попали к хирургу на прием и все вовремя выявилось. Оперировал маму Александр Владимирович Корниенко. Учитывая возраст, у мамы были вопросы по ЭКГ. Но все прошло без осложнений. Нас быстро выписали, после операции и анестезии мама чувствовала себя хорошо. Александра Владимировича могу рекомендовать всем. Очень порядочный и умеет подбодрить! Клиника новая, все на высшем уровне! Мама была под впечатлением )

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down