КТ шийного відділу хребта в Києві
КТ шийного відділу хребта — сучасний метод діагностики широкого спектра захворювань, при яких патологічні зміни локалізуються в структурах шийного відділу хребта. Під час цієї процедури, як при рентгенографічному обстеженні, крізь досліджувану ділянку тіла пропускаються рентгенівські промені. Однак утворюється не один двомірний знімок, а множина візуальних покрокових зрізів, які об'єднуються комп'ютерною програмою в об'ємне зображення, завдяки чому можна бачити структуру органів з будь-якого ракурсу.
Показання до КТ шийного відділу хребта
Комп'ютерну томографію шийного відділу хребта призначають за наявності наступних показань:
- оцінка наслідків травм шийного відділу хребта;
- пошук сторонніх тіл у м'яких тканинах;
- виявлення аномалій розвитку;
- оцінка ступеня викривлення хребта при сколіозі, кіфозі;
- діагностика міжхребцевих гриж, стенозу хребетного каналу;
- з'ясування причин болю у шиї, головного болю, випадків втрати свідомості, оніміння рук;
- діагностика запальних патологій (флегмони, абсцеси);
- діагностика дистрофічних змін (остеохондроз, спондильоз);
- виявлення новоутворень та метастазів злоякісних пухлин;
- контроль ефективності лікування.
Протипоказання до проведення КТ шийного відділу хребта
Не можна проводити КТ шийного відділу хребта пацієнтам при:
- судомах, треморі, клаустрофобії та інших розладах, які унеможливлюють перебування пацієнта у нерухомому положенні;
- загальному важкому стані пацієнта;
- у віці до 18 років (КТ дітям роблять тільки в тому випадку, якщо інші діагностичні дослідження не можуть виявити захворювання або надати достатню інформацію про нього).
Під час вагітності КТ протипоказана, найбільш суворе обмеження — на проведення процедури у першому триместрі. Але у разі гострої потреби, якщо життя майбутньої матері під загрозою, лікар може прийняти рішення про виконання томографії.
Комп'ютерний томограф Toshiba Aquilion Lightning SP підходить для діагностики пацієнтів із вагою до 200 кг. Розмір отвору томографа становить 75 см, зона сканування має діаметр до 50 см, а максимальний обхват тіла пацієнта — до 200 см.
Можливість проведення КТ визначає лікар-рентгенолог.
Як роблять КТ шийного відділу хребта в Києві
Перед проведенням КТ шиї потрібно зняти всі металеві прикраси та аксесуари, адже метал створює артефакти на знімках.
Рентген-лаборант допомагає пацієнту правильно розташуватися на столі томографа, інструктує. Під час виконання знімків не можна рухатися. Але у випадку погіршення самопочуття пацієнт може повідомити про це медперсоналу. Процедура триває близько 5 хвилин.
Переваги проведення КТ шийного відділу хребта в МЕДІКОМ
Де краще зробити КТ шийного відділу хребта в Києві? Цей метод вимагає не лише наявності якісного устаткування, а й високого професіоналізму лікарів, що проводять дослідження та інтерпретацію його результатів. Тому варто звертатися до надійної клініки — МЕДІКОМ, у якій:
- Лікарі мають великий практичний досвід надання допомоги пацієнтам з різними патологіями.
- Медичне обладнання постійно оновлюється.
- Є можливість пройти комплексне обстеження.
- Лікування проводиться за найсучаснішими стандартами.
- Встановлені прийнятні ціни на послуги.
Питання-Відповідь
Що показує КТ шийного відділу хребта?
КТ шийного відділу хребта показує вроджені аномалії будови хребта, ознаки запалення, дистрофічні зміни, наслідки травм, кровотеч, новоутворення, метастази в області хребта.
З якого віку можна робити КТ шийного відділу хребта дитині?
Через променеве навантаження рекомендують застосовувати КТ шийного відділу хребта не раніше 18-річного віку.
Чи можна вагітним робити КТ шийного відділу хребта?
Вагітним не рекомендується робити комп'ютерну томографію, оскільки вона супроводжується променевим навантаженням, шкідливим для організму, а особливо — у період внутрішньоутробного розвитку. Однак, якщо здоров'я жінки знаходиться під загрозою і проведення КТ необхідне, цю процедуру виконують. Найбільший ризик для дитини існує у першому триместрі, тому за можливості процедуру відкладають до більш пізнього терміну вагітності.
Як часто можна робити КТ шийного відділу хребта?
Якщо вам потрібно зробити КТ шийного відділу у Києві й ви турбуєтеся про безпечність обстеження, зверніться до клініки МЕДІКОМ, у якій лікарі суворо дотримуються стандартів дослідження. Оптимальний інтервал визначається відповідно до особливостей клінічного випадку.
Скільки за часом триває КТ шийного відділу хребта?
КТ шийного відділу хребта триває близько 5 хвилин.
Чи можна робити КТ шийного відділу хребта із зубними імплантами та металевими коронками?
Наявність зубних імплантів та металевих коронок не є протипоказанням до КТ шийного відділу хребта, адже вони знаходяться поза межами досліджуваної області.
Що краще: МРТ чи КТ шийного відділу хребта?
У кожного з цих досліджень є свої показання, і вибір оптимального методу залишається за лікарем. КТ краще відображає кісткові структури, кровотечі, а МРТ забезпечує точнішу візуалізацію м'яких тканин.
Лікарі
Потрібно пройти діагностику? Правильно підготуватися до обстеження та отримати точні результати діагностики допоможуть спеціалісти клініки МЕДІКОМ. Записатися на КТ шийного відділу хребта та дізнатися додаткову інформацію можна за телефоном (044) 503–77–77, за допомогою повідомлення у нашому Тelegram bot або на сайті у чаті.