Ендопротезування кульшового суглоба в Києві
Складні травми та тяжкі захворювання опорно-рухової системи можуть призводити до обмеження рухливості суглобів або повної втрати їх функцій. Але сучасна ортопедія пропонує рішення цієї проблеми та допомагає уникнути інвалідизації. Завдяки ендопротезуванню кульшового суглоба в Києві у клініці МЕДІКОМ на Оболоні, пацієнти знов отримують можливість жити повноцінним життям.
Види ендопротезування тазостегнового суглоба
У залежності від клінічного випадку, первинне ендопротезування поділяється на наступні види:
- тотальне ендопротезування кульшового суглоба — операція, у ході якої встановлюється протез, що заміняє всі природні частини суглоба;
- часткове ендопротезування суглоба — встановлення ендопротезу, який заміняє тільки деякі частини суглоба, якщо інші його структури не пошкоджені патологічним процесом або травмою.
Крім того, може проводитися ревізійне ендопротезування кульшового суглоба — хірургічне втручання, під час якого встановлюється новий кульшовий протез замість пошкодженого або зношеного.
Залежно від клінічного випадку лікар обирає спосіб фіксації протезу — цементний, безцементний або змішаний. При заміні кульшового суглоба частіше застосовується безцементна фіксація, застосування цементу більш доречно у випадках, коли у пацієнта спостерігається остеопороз.
Показання до ендопротезування тазостегнового суглоба
Операція із заміни кульшового суглоба проводиться, якщо інші методи не дозволяють покращити стан суглоба і позбавити пацієнта болю та інших дискомфортних відчуттів при наявності:
- тяжких травм;
- остеопорозу;
- артрозу;
- хвороби Бехтерева;
- вроджених аномалій суглоба;
- зрощення суглобових поверхонь;
- стоншення хрящової тканини суглоба (у тому числі, внаслідок постійних надмірних навантажень, дії професійних шкідливих факторів, зокрема - у професійних спортсменів);
- патологічних змін суглоба через ендокринні, аутоімунні, ревматологічні захворювання;
- новоутворень голівки або шийки стегнової кістки.
Сучасні імпланти з вірогідністю 90-95% здатні виконувати свою функцію протягом 15 років. Необхідність ревізійного ендопротезування (заміни) визначається індивідуально, у залежності від стану ендопротезу, стану пацієнта, його фізичної активності та можливих нещасних випадків, коли відбувається травма та фізичне пошкодження імпланта.
Протипоказання до ендопротезування кульшового суглоба
Заміна кульшового суглоба не проводиться, якщо у пацієнта виявлені:
- тяжкі патології серцево-судинної системи, печінки, нирок;
- цукровий діабет та деякі інші ендокринні захворювання;
- порушення коагуляції;
- виражений остеопороз;
- тромбоемболія;
- тромбофлебіт;
- тяжкі форми ожиріння;
- онкозахворювання;
- легенева недостатність у важкій формі;
- деякі психічні хвороби;
- алергія на матеріали, з яких зроблений ендопротез (зустрічається рідко, оскільки сучасні імпланти мають гіпоалергенні властивості);
- нещодавно перенесений інфаркт міокарду або інсульт.
Тимчасово відкладають операцію до нормалізації стану, якщо пацієнт захворів на інфекційне захворювання або в області суглоба спостерігається гнійно-запальний процес.
Підготовка до ендопротезування кульшового суглоба
Якщо ортопед-травматолог виявляє у пацієнта показання до заміни кульшового суглоба, він дає направлення на передопераційне обстеження, яке дозволить визначити — чи немає протипоказань для операції і який метод ендопротезування слід обрати у даному випадку. Діагностика включає:
- КТ, МРТ кульшового суглоба;
- УЗД судин нижніх кiнцiвок;
- консультація анестезіолога;
- ЕКГ;
- аналізи крові - клінічний, біохімічний, коагулограма, дослідження на інфекції;
- консультації лікарів, у яких пацієнт знаходиться на диспансерному обліку, якщо у нього наявне певне хронічне захворювання.
Сучасні технології дозволяють отримати об'ємну модель суглоба на основі знімків КТ, щоб підібрати оптимальний ендопротез, завдяки чому досягаються найкращі результати лікування, з максимальним збереженням рухливості та комфорту для пацієнта.
Перед операцією потрібно припинити прийом лікарських засобів, які сприяють розрідженню крові. Хірургічне втручання проводиться натщесерце.
Хід операції ендопротезування кульшового суглоба
Ендопротезування може проводитися під загальним наркозом або із застосуванням епідуральної анестезії. Під час операції хірург робить вертикальний розріз шкіри (його розмір складає приблизно 6-15 см і залежить від обраного типу імпланта). Частини суглоба, які підлягають заміні, видаляються. Замість них встановлюється ендопротез та закріплюється безцементним, цементним або змішаним способом. Хірургічне втручання завершується накладанням швів або скоб та стерильної пов'язки.
Реабілітація після ендопротезування кульшового суглоба
Важлива умова досягнення та збереження кращого результату ендопротезування тазостегнового суглоба — це правильна реабілітація:
- під час раннього післяопераційного періоду пацієнт перебуває у стаціонарі під наглядом медичного персоналу;
- фізична активність має починатися з мінімального рівня вже на наступний день після операції, і лікар надалі дає рекомендації з її поступового збільшення;
- медичний персонал навчає пацієнта, як правильно лежати, сидіти та ходити після операції, щоб не допустити ускладнень;
- призначаються курси ЛФК, фізіотерапевтичні процедури, прийом деяких лікарських препаратів, застосування компресійної білизни;
- пізніше може бути рекомендований спеціальний масаж;
- протягом перших тижнів пацієнт використовує при пересуванні ходунки або милиці;
- шви або скоби знімаються приблизно на 10 добу.
Відгуки після заміни тазостегнового суглоба свідчать про те, що така операція дійсно допомагає пацієнтам уникнути інвалідизації, покращити якість свого життя. Для успішного ендопротезування необхідно звертатися до надійної клініки, яка має всі необхідні умови для передопераційної підготовки пацієнта, проведення хірургічного втручання та забезпечення реабілітації.
Можливі ускладнення після заміни кульшового суглоба
Лікарі дбають про попередження можливих ускладнень після ендопротезування та надають пацієнту вичерпні рекомендації з їх профілактики. Але у деяких випадках можливе виникнення:
- вивиху протеза кульшового суглоба;
- перелому;
- запалення прооперованої області;
- утворення тромбів, тромбоемболії.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Виконати ендопротезування кульшового суглоба в Києві варто у клініці МЕДІКОМ, яка має наступні переваги:
- Багаторічний досвід лікарів, що проводять ендопротезування.
- Можливість пройти всі необхідні передопераційні обстеження та процедури для успішної реабілітації у межах однієї клініки.
- Сучасні операційні блоки;
- Комфортне стаціонарне відділення.
- Застосування якісних, правильно підібраних ендопротезів.
- Розумна ціна заміни кульшового суглоба.
Питання-Відповідь
Скільки за часом триває операція із заміни кульшового суглоба?
Точна тривалість операції залежить від обраної техніки ендопротезування кульшового суглоба. Зазвичай вона проводиться протягом 45-120 хвилин.
Чи варто міняти кульшовий суглоб?
Існують певні медичні показання, при яких варто проводити заміну кульшового суглоба. Така операція проводиться, якщо інші методи лікування не допомагають усунути біль та відновити здатність до руху. Наявність цих показань визначає ортопед-травматолог. Якщо раніше вже був замінений суглоб, необхідність повторного ендопротезування також визначається лікарем за результатами діагностики.
Скільки триває реабілітація після заміни кульшового суглоба?
Терміни реабілітації після ендопротезування кульшового суглоба залежать від особливостей стану пацієнта, його віку, дотримання рекомендацій та якості медичного супроводу після операції. Процес відновлення може тривати близько 10-14 тижнів, у складних випадках — до 5-6 місяців.
Що не можна робити після ендопротезування кульшового суглоба?
Щоб отримати найкращий результат операції, потрібно дотримуватися певних обмежень після заміни кульшового суглоба, які допомагають попередити ускладнення. Не можна бігати та стрибати, використовувати взуття з підборами, робити обертальні рухи на нозі, згинати її більше, ніж на 90 градусів, нахилятися протягом перших 3 тижнів, сидіти, поклавши ногу на ногу, або лежати, схрещуючи їх. З іншого боку, не можна допускати недостатньої фізичної активності, ігнорувати призначені курси ЛФК.
Скільки болить нога після заміни суглоба?
Цілі ендопротезування (операції із заміни суглоба) - забезпечення опороздатності, зняття болю у колінному суглобі та поліпшення якості життя пацієнта.
Але больовий синдром не зникає одразу ж після операції.
Він зберігається ще протягом кількох тижнів. Це зумовлено операційною раною, для загоєння якої необхідно 3-4 тижні.
Скільки служить штучний суглоб?
У середньому термін служби ендопротеза - 10-15 років, іноді - 25 років. Термін експлуатації залежить від багатьох чинників: загального стану здоров'я (у т. ч. кісткової тканини), рухової активності, професійної діяльності та способу життя пацієнта.
Як зрозуміти, що кістка зростається неправильно?
Специфічні ознаки перелому, що неправильно зростався, - деформація кістки, порушення функції кінцівки (якщо зламана рука або нога), хворобливі відчуття у кістці та/або найближчих суглобах.
Але ніколи не ставте діагноз самостійно. Визначити правильність зрощення перелому можна на консультації у хірурга-травматолога.
Як правильно спускатися і підніматися сходами після заміни тазостегнового суглоба?
У перші 4-12 тижнів після заміни кульшового суглоба ходити сходами бажано з милицями або тростиною з опорою на поручні, уникаючи слизьких поверхонь.
Також варто стежити за технікою пересування. Підйом безпечніше здійснювати зі здорової ноги, а спуск - із хворої. Відмовитися від додаткової підтримки після ендопротезування кульшового суглоба можна тільки після отримання дозволу від лікаря.
Лікарі
Заміну кульшового суглоба у Києві виконують уважні та відповідальні спеціалісти з великим практичним досвідом. Щоб дізнатися, чи підходить вам такий метод лікування, запишіться на консультацію до лікаря у МЕДІКОМ. Ви можете зателефонувати нам за номером (044) 503–77–77, написати повідомлення на сайті у чаті або скористатися Тelegram bot.
Вартість ендопротезування у Києві
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
1600 грн
запис на прийом
|
1147. * КТ кульшового суглобу (включена вартість диска)
|
1700 грн
запис на прийом
|
4908. * МРТ кульшових суглобів
|
3800 грн
запис на прийом
|
4247. * Ревізійне ендопротезування колінного, кульшового суглобів
|
57800 грн
запис на прийом
|
5365. * Ендопротезування колінного, кульшового, плечового суглобів 1 категорії складності
|
50200 грн
запис на прийом
|
5366. * Ендопротезування колінного, кульшового, плечового суглобів 2 категорії складності
|
55700 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Під опікою Максима Анатолійовича Циганкова проводили всі лікувальні процедури. І зараз дуже вдячна, що лікарі врятували мене від повної інвалідності. Дуже приємне відчуття, коли знову маєш можливість ходити
Ставили ендопротез моєму батьку. По відгуках бачила, що в Медікомі найкращі умови. Так врешті воно й сталося. Тут максимум уваги та комфорту для пацієнтів.
Дитяча травма дается в знаки вже в дорослому віці. Довелося ставити ендопротез. В порівнянні ціна/якість Звичайно Медіком був оптимальним варіантом. В цьому я переконався особисто.