Вакцинація "Пентаксим" в Києві
"Пентаксим" – це комбінована вакцина, рекомендована для вакцинації від 5 поширених і небезпечних захворювань, до яких схильні діти дошкільного віку (коклюш, правець, дифтерія, поліомієліт і Hib-інфекція). Препарат для щеплення "Пентаксим" (Pentaxim) при введенні дітям згідно з рекомендованим графіком вакцинації дозволяє замінити препарати АКДП, а також щеплення від поліомієліту та ХІБ-інфекції.
Вакцинація "Пентаксим" в м. Київ в медичному центрі МЕДІКОМ проводиться з дотриманням всіх правил вакцинації населення і міжнародних норм надання медичних послуг. Препарати для щеплення зберігаються в окремій холодильній шафі при постійній температурі, що забезпечує їх максимальну ефективність і не створює загрози здоров'ю клієнта.
Які компоненти входять в "Пентаксим"?
До складу вакцини "Пентаксим" включені:
- адсорбована вакцина від дифтерії та правця;
- безклітинна вакцина від коклюшу;
- інактивована поліомієлітна вакцина;
- сполучена вакцина від Hib-інфекції типу b.
Зроблене одним препаратом щеплення (АКДП, поліомієліт, гемофільна інфекція) дозволяє знизити вірусне навантаження на організм без втрати ефективності формування імунної відповіді, а також вберегти дитину від можливих ускладнень, які можуть виникнути при введенні кожної вакцини окремо.
"Пентаксим" випускається в одноразовому шприці, в якому міститься готова до введення вакцина білого кольору (включає препарати АКДП і поліомієліту). Також, в комплекті йде флакончик з суспензією білого кольору, яка містить препарат проти гемофільної інфекції.
Показання до щеплення "Пентаксим":
- первинна імунізація немовлят 1-го року життя за державним календарем щеплень;
- ревакцинація дітей 2-го року життя;
- вакцинація дітей від 2-х місяців до 5 років за індивідуальним графіком імунізації.
Вакцинація "Пентаксим" попереджає такі інфекції:
Крім того, "Пентаксим" є й методом профілактики ускладнень перерахованих вище захворювань (в числі ускладнень: пневмонії, сепсис, менінгіт, епіглотит у дітей дошкільного віку).
Щеплення "Пентаксим" не забезпечує захист від зараження бактеріями Hib, крім типу b, який міститься в препараті, і не є засобом профілактики менінгококових інфекцій.
Всі препарати для щеплення АКДП взаємозамінні, для повторної імунізації краще використовувати безклітинну вакцину, якою є й "Пентаксим".
Протипоказання до вакцинації "Пентаксим"
Попри легку переносимість, щеплення "Пентаксим" має деякі обмеження і прямі протипоказання до використання.
Прямі протипоказання до "Пентаксим":
- прогресуюче дистрофічне ураження головного мозку (з наявністю судом або без них);
- енцефалопатія нез'ясованої етіології;
- яскраво виражена реакція на попередню процедуру імунізації препаратом, який містить коклюшний анатоксин;
- підвищена чутливість на попереднє введення вакцин від інфекційних агентів, що входять до складу препарату;
- діагностована перед застосуванням препарату підвищена чутливість до будь-якого його компоненту;
- висока температура тіла;
- виявлена інфекційна патологія в гострій формі;
- загострення хронічних патологій.
При виявлених раніше у вакцинованого судом, які з'являються при підвищенні температури, не пов'язаних з проведеною перед нападом вакцинацією, необхідно стежити за температурою тіла дитини протягом 2 діб після введення прищепного препарату і, при її підвищенні, приймати препарати, що містять парацетамол, відповідно до інструкції.
Підготовка до щеплення "Пентаксим"
Щеплення "Пентаксим" легко переноситься організмом і досить рідко викликає побічні реакції. Але навіть така безпечна для організму процедура вимагає дотримання певних правил.
При підготовці до щеплення "Пентаксим" потрібно:
- не вводити в раціон дитини нові продукти за кілька днів до імунізації та після неї;
- при наявності алергії давати дитині протиалергічні препарати протягом тижня (3 дні до і після введення препарату, а також безпосередньо в день імунізації) – тільки, якщо це рекомендував лікар;
- перед процедурою імунізації потрібно здати загальний аналіз крові та сечі, пройти огляд педіатра.
Якщо під час огляду терапевта (сімейного лікаря) або педіатра виявлена ймовірність розвитку сильної алергічної реакції на введення препарату, може знадобитися консультація алерголога або імунолога.
Також:
- за декілька годин до імунізації бажано відмовитися від прийому їжі – краще запропонувати дитині багато пити;
- перебуваючи в клініці, потрібно простежити за станом дитини: якщо дитина спітніла, необхідно почекати, поки вона охолоне, і тільки після цього йти в маніпуляційний кабінет.
Після введення препарату бажано не давати дитині їжу протягом 1-2 годин. У тому випадку, якщо дитина голодна, краще запропонувати їй дієтичну їжу, але ні в якому разі не давати жирне і солодке, оскільки це може вплинути на переносимість препарату.
"Пентаксим": правила імунізації
Вакцина "Пентаксим" дітям до 2 років вводиться внутрішньом'язово в середню третину передньо-бічної поверхні стегна в об'ємі 0,5 мл. Дітям старше 2 років вакцина вводиться в дельтоподібний м'яз плеча. "Пентаксим" категорично заборонено вводити внутрішньовенно і підшкірно.
Для приготування прищепного препарату медпрацівник повинен повністю ввести суспензію, яка містить анатоксини 4 вірусів, зі шприца у флакон з препаратом від гемофільної інфекції, а після необхідно збовтати вміст флакона до отримання однорідної маси. Ін'єкція робиться тільки після повного розчинення препарату гемофільної інфекції в суспензії. Процес приготування вакцини займає близько 3-5 хвилин. Кінцевий препарат повинен бути мутним і мати білястий відтінок.
Вакцинація "Пентаксим" заборонена, якщо препарат змінив свій колір, присутні сторонні частинки.
Курс імунізації – 3-кратне введення вакцини в обсязі 0,5 мл через кожні 1,5-2 місяці, починаючи з 2-го місяця життя – вік 2, 4 і 6 місяці.
Повторна вакцинація проводиться в 1,5 року.
При недотриманні графіка імунізації проміжки між процедурами вакцинації залишаються тими ж самими.
Якщо першу дозу "Пентаксим" було введено у віці від 6 місяців до 1 року, то повторне введення препарату відбувається через 45 днів, а в якості третьої дози дитині вводиться "Пентаксим" без гемофільного компонента.
Відповідно, якщо перша доза препарату вводиться в 12 місяців, то наступні 3 щеплення вводяться без використання ХІБ-компонента.
Побічні ефекти
Вакцина "Пентаксим" – це препарат, що легко переноситься та досить рідко викликає побічну реакцію.
До ускладнень в місці введення препарату можна віднести больові відчуття, гіперемію й ущільнення тканин, які проходять самостійно протягом 2-3 днів. Вкрай рідко набрякають одна або обидві ноги (дана реакція виникає на Hib-вакцину): стан не вимагає лікарського втручання і проходить протягом 24 годин.
Реакції на "Пентаксим", які періодично виникають, – це підвищення температури, запальність, підвищена збудливість, плаксивість, порушення сну, зниження апетиту. Набагато рідше спостерігаються диспепсичні розлади, висипання, зниження артеріального тиску.
Переваги препарату "Пентаксим"
- Імунізація вакциною "Пентаксим" забезпечує високий ступінь захисту від 5 небезпечних захворювань – однією ін'єкцією.
- Використання цього препарату викликає набагато менше місцевих реакцій в порівнянні з іншими препаратами аналогічного призначення.
- Знижується ін'єкційне навантаження на дитину – замість 3 уколів різними препаратами робиться всього 1 укол.
- Препарат легко переноситься, оскільки містить безклітинний компонент кашлюку.
- Відсутність ризику спровокованого вакциною виділення вірусу поліомієліту з організму дитини, оскільки вакцина містить інактивований вірус.
- ХІБ-компонент сприяє підвищенню опірності організму таким частим патологіям як ГРЗ, синусити, менінгіти, пневмонії, отити, викликані гемофільною паличкою.
- Вакцина задовольняє потреби планової вакцинації згідно з Календарем профілактичної імунізації України з 4 захворювань і доповнюється імунітетом проти ХІБ.
- Упаковка препарату містить шприц з готовою вакциною АКДП і флакон з ліофілізатом проти гемофільної палички типу b, що дозволяє проводити вакцинацію окремо препаратом АКДП без гемофільної палички (якщо є така необхідність, у разі зсуву в віковій схемі вакцинації).
Переваги імунізації в клініці МЕДІКОМ
- Процедура проводиться з використанням прищепного препарату, виготовленого SANOFI PASTEUR (Франція), який активно використовується для вакцинації дітей в США і країнах Європи.
- "Пентаксим" через меншу реактогенність безклітинних вакцин, набагато рідше викликає виражену реакцію організму в порівнянні з АКДП вакциною.
- Препарат виготовлений з дотриманням всіх вимог ВООЗ, пройшов клінічні дослідження.
- Вакцини зберігаються з дотриманням умов зберігання та температурного режиму в окремій шафі-холодильнику.
- Вакцинаційний центр в клініці на Печерську знаходиться в окремому крилі дитячого відділення зі своєю рецепцією, гардеробом, кімнатою для годування.
- Перед процедурою імунізації проводиться обов'язковий огляд з можливістю залучення вузькопрофільного фахівця.
- Ціна щеплення "Пентаксим" не змусить вас сумніватися в правильності вибору процедури імунізації саме цим препаратом.
Ознайомитися з умовами надання послуг з вакцинації можна за посиланням.
Лікарі
Шукаєте, де можна зробити щеплення "Пентаксим"? У підрозділах клініки МЕДІКОМ, розташованих на Оболоні та Печерську, досвідчені фахівці проводять ретельний огляд і ефективну вакцинацію сучасним комбінованим препаратом. Процедура доступна мешканцям і гостям Києва. Залишилися питання? Хочете записатися на вакцинацію? Телефонуйте за контактним номером кол-центру і дізнавайтеся всі моменти, які вас цікавлять. Довірте здоров'я своєї дитини кращим фахівцям!
Вартість вакцинації "Пентаксим"
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
763. * Програма Вакцинація "Пентаксим"
|
2900 грн
запис на прийом
|
1600 грн
запис на прийом
|
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
А хочу сказать спасибо Данилюк Неле Викторовне. Эта педиатр обязательно осматривает ребенка очень внимательно, назначает анализы, чтобы убедиться, что ребенок 100% здоров. Вот неделю назад делали вакцинацию “Пентаксим” и тьфу-тьфу, все отлично.
Я своїм дітям завжди, коли треба, роблю вакцинацію. Якщо зі старшими двома проблем не було, то з найменшою є проблеми через алергію. Ще рік тому всі діти були на обліку в міській дитячій поліклініці, але це припинилося після того, як ті ідіоти без обстежень малу вакцинували. Виникла сильна алергічна реакція, що дитина потрапила в реанімацію. Після цього я почала шукати адекватного педіатра в приватних клініках. Знайшла дуже крутого спеціаліста в клініці МЕДІКОМ Тетяну Вікторівну Антропову. Вона така уважна, перед кожною процедурою щеплення рекомендує сдати аналіз крові, дочекатися результатів, а після вже щось робити. А ось для найменшої доньки вона видала направлення до алерголога Тетяни Григорівни Старунової, аби лікар встановила інтенсивність алергічної реакції та підібрала адекватна терапія алергії, бо де знайти вакцину без білку, ще й від усіх хвороб? Отож, до вакцинації “Пентаксим” ми були готові наче до польоту в космос. Після введення препарату нас майже годину не випускали з клініки, оскільки був ризик алергічної реакції. Але тьфу-тьфу, препарат справді якісний і у дитини було лише невеличке почервоніння, навіть препарати не знадобилися. Так що, після того досвіду ми точно будемо ще не раз звертатися в філію на пр-т. Героїв Сталінграду 6Д.
Я свою дитину довіряю тільки Кравець Тетяні Віленівні. Вона знає за якої проблеми які аналізи треба здати. А ще Тетяна Віленівна дуже гарна у спілкуванні, приязна та відкрита. не сипле мільярдом термінів незрозумілих, може спілкуватися людською мовою, щоб налякані матусі все засвоїли, що їм робити, коли дитина хворіє.
И.Н. Метелица - лучший доктор, которого только можно пожелать. Опытная, адекватная, внимательная, без проблем корректирует график прививок в случае болезни ребенка. Не запугивает, не устраивает в головах зомби-апокалипсис.
Надежда Витальевна Тычук очень классная и мы не жалеем, что водим детей к ней. Но консультации в клинике стоят дороговато. Не очень то лояльно выходит.
Я анітрохи не шкодую, що дослухалася до рекомендації та звернулась до Ю.В. Лисак, щоб саме вона спостерігала мою дитину. Кожна консультація проводиться максимально якісно, дитина отримує належну увагу, а я як мати отримую вичерпні відповіді на всі мої запитання!
Показати ще 3
Всього 6 відгуків