Видалення мигдалин методом холодноплазмової тонзилектомії в Києві
Кобляційна тонзилектомія (холодноплазмова тонзилектомія) – це малоінвазивна операція з видалення піднебінних мигдалин з захопленням сполучнотканинної капсули, яка здійснюється при декомпенсації хронічного тонзиліту, повторюваних гострих тонзилітах, паратонзилярних абсцесах, галітозі (постійному появі пробок в піднебінних мигдалинах), а також при хронічних аутоімунних захворюваннях. До цієї маніпуляції вдаються тільки після того, як консервативні методи лікування вичерпані. Процедура передбачає повне висічення піднебінних мигдалин (гланд) і застосування загального наркозу. Холодноплазмова тонзилектомія в м. Київ проводиться на базі клініки МЕДІКОМ: звернувшись до нас ви отримаєте грамотну консультацію, точну діагностику перед операцією і позитивний результат після, а також безпеку при використанні наркозу і комфорт під час процедур.
Коли потрібно видаляти мигдалини?
Послуга оперативної отоларингології – холодноплазмова тонзилектомія (видалення мигдаликів) – може знадобиться, коли потрібно:
- вилікувати хронічний тонзиліт;
- поліпшити якість життя і зменшити навантаження на імунну систему;
- знизити ризик проявів ускладнень хронічного тонзиліту – захворювання серця та суглобів;
- усунути наслідки самолікування, яке може проявлятися у використанні за самопризначенням полоскань з антисептиками, антисептичних мазей, змазувань препаратами йоду, трав'яних зборів, антибіотиків, фізіопроцедур, гомеопатії, загартовування, препаратів "для імунітету";
- усунути вогнище інфекційного процесу і т.п.
Симптоми:
- дискомфорт і болі в горлі, що з'являються час від часу;
- періодичне підвищення температури тіла до 37-37.5 °C;
- збільшення/ набряклість/ почервоніння мигдалин;
- часті простудні захворювання, ГРЗ, ангіни;
- пробки або наліт на мигдалинах;
- неприємний запах з рота;
- головний біль;
- блідість;
- швидка стомлюваність.
Захворювання:
- Хронічний тонзиліт.
- Паратонзиліт.
- Пробки на мигдалинах (тонзилоліти).
Показання до тонзилектомії
Основні показання до тонзилектомії:
- загострення ангіни (гострого тонзиліту) більше 2 разів за 12 місяців;
- апное, причина якого – аномальне розростання лімфоїдної тканини в зоні носоглотки;
- виражена інтоксикаційна симптоматика;
- часті інфекційні ускладнення (в т.ч. ймовірність розвитку сепсису);
- паратонзиліт (паратонзилярні абсцеси), тонзилоліти в анамнезі;
- ослаблення імунного захисту організму;
- наявність у пацієнта патологічних станів нирок, реактивного артриту, гострого ревматизму або хронічних ревматичних уражень серця, які були спровоковані стрептококом;
- неефективність консервативного лікування захворювань піднебінних мигдалин – відсутність стійкої ремісії.
Багато хто з пацієнтів, що звертається в ЛОР-відділення клініки МЕДІКОМ для проведення видалення мигдалин, вже раніше здійснювали консервативне лікування хронічного тонзиліту, повторюваних ангін, паратонзилярних абсцесів, пробок на мигдалинах. Досить часто, це – люди з ослабленим імунітетом та алергіями в анамнезі.
Доцільність застосування кобляційної тонзилектомії визначає ЛОР, виходячи з тяжкості перебігу захворювання у конкретного пацієнта.
При відсутності своєчасного радикального лікування можуть розвинутися наслідки. За статистикою, хворі з проблемними мигдалинами схильні до ревматизму, псоріазу, екземи, нефриту, простатиту, червоного системного вовчака та інших порушень. Якщо ЛОР клініки МЕДІКОМ рекомендує операцію, не варто від неї відмовлятися. Поступово глоткові мигдалини перестають виконувати свої початкові захисні функції і стають осередком постійного інфекційного процесу в організмі.
Протипоказання до тонзилектомії
В процесі лікування тонзиліту отоларинголог клініки МЕДІКОМ уважно розглядає можливі обмеження до оперативного втручання, які можуть бути у окремо взятого хворого. Існують абсолютні та відносні протипоказання до тонзилектомії. Серед них:
- інфекційні захворювання;
- наявність гною в пазухах носа та інших ЛОР-органах;
- загострення інших хронічних хвороб (в т.ч. важких системних захворювань внутрішніх органів – особливо, серйозні хвороби нирок);
- вагітність;
- декомпенсовані форми цукрового діабету та інші патологічні процеси ендокринного характеру;
- онкологія;
- туберкульоз з активним перебігом;
- проблеми зі згортанням крові та ін. захворювання крові;
- емоційно-психічні порушення, при яких можлива неадекватна поведінка пацієнта, і т.п.
Вираженої сезонності у даної процедури немає. Оскільки, вона є хірургічною терапією хронічних процесів.
Підготовка до тонзилектомії
Щоб отримати направлення отоларинголога на процедуру, потрібно пройти наступні методи діагностики (кінцевий список досліджень визначає лікар, керуючись станом, віком і скаргами пацієнта):
- фарингоскопія;
- коагулограма;
- аналіз на групу крові та резус-фактор;
- аналіз на вірусні гепатити (В, С);
- визначення ВІЛ-статусу;
- клінічний аналіз сечі;
- ЕКГ;
- біохімія крові;
- клінічний аналіз крові (з лейкоцитарною формулою);
- рентгенографія ОГК і т.п.
Також, підготовка до тонзилектомії включає:
- відмову від вживання алкоголевмісних продуктів і напоїв;
- відмову від куріння;
- відмову від важкої їжі (останній прийом повинен бути як мінімум за 8 годин до операції і це повинна бути легка їжа – нежирний бульйон, нежирне м'ясо або риба, фрукти й овочі);
- дотримання питного режиму – не пити за 4 години до процедури.
Хід операції
Операція на базі стаціонару клініки МЕДІКОМ здійснюється за допомогою холодноплазмового електрохірургічного апарату і електродів, під анестезією, без болю й дискомфорту.
Цей метод заснований на використанні властивостей електропровідної рідини в просторі між електродом і тканиною. В ході хірургічної маніпуляції створюється висока напруга між ними, що перетворює електропровідну рідину в іонізований шар пари, який називають холодною плазмою. Саме її частки руйнують молекулярні зв'язки в тканині та дозволяють видалити її в достатніх обсягах. При цьому, розщеплення відбувається тільки в поверхневому шарі, що дозволяє контролювати обсяг при мінімальному некрозі сусідніх, непатологічних тканин.
Операцію з видалення гланд можливо провести як під місцевою анестезією, так і під загальним наркозом. Рішення щодо застосування того чи іншого методу приймає лікуючий лікар, враховуючи стан здоров'я і побажання пацієнта.
Наслідки видалення мигдалин
Тонзилектомія шляхом кобляції володіє мінімальним числом ускладнень, які, найчастіше, проходять після періоду відновлення – незначне підвищення температури, набряк м'яких тканин глотки і основання язика, неінтенсивні болі в горлі, які іноді іррадіюють у вуха, складності при ковтанні води та їжі. Поряд з цим, існують і наслідки тонзилектомії, але вони виникають не так часто.
Найбільш поширені наслідки, на думку деяких фахівців, – ослаблення імунної системи, посилення інфікування слизової верхніх дихальних шляхів, що провокує більш частий розвиток застуд і запальних захворювань горла, бронхів і легенів.
Найбільш рідкісний, але, в той же час, найбільш небезпечний наслідок – піднебінно-глоткова недостатність (порушення нормальної фізіологічної взаємодії структур небно-глоткового кільця). Виявляється гугнявістю голосу, хропінням, проблемами з мовленням і ускладненим ковтанням їжі. Це ускладнення, найчастіше, є наслідком недообстеження пацієнта перед операцією. Оскільки, виникає у пацієнтів, у яких поряд з проблемами піднебінних мигдалин існує проблема прихованої щілини твердого піднебіння.
Післяопераційний період і реабілітація
Щоб уникнути появи ускладнень тонзилектомії під час післяопераційного періоду і реабілітації, потрібно:
- дотримуватися всіх рекомендацій і порад лікаря;
- уважно відслідковувати свій стан (найбільш небезпечні періоди 2, 3, 9, 10, 11 доба після операції), а при погіршенні стану або появі побічних реакцій обов'язково звернутися за професійною медичною допомогою;
- уникати будь-якого перегрівання (тривале перебування на сонці або в приміщенні з високою температурою повітря, відвідування лазень, саун, прийом гарячої ванни);
- не вживати гарячу їжу;
- відмовитися від будь-яких фізичних навантажень і тренувань (біг, силові навантаження, фітнес, йога, зумба та ін. види спортивних занять).
Переваги процедури
- Малоінвазивність та безболісність сучасного методу лікування.
- Максимальний лікувальний ефект.
- Застосування сучасних анестетиків для наркозу: вони безпечні для здоров'я, не викликають алергій та інших побічних реакцій.
- Тонзилектомія шляхом кобляції забезпечує високу ефективність, меншу травматизацію, коагуляцію краю рани, відсутність перегріву сусідніх тканин (використовується відносно низькотемпературна плазма), короткий період реабілітації після операції.
- Хірургічне лікування проводить досвідчений ЛОР-хірург вищої категорії, кандидат медичних наук.
Питання-Відповідь
Чи можна видаляти гланди під час ангіни?
Операція з видалення піднебінних мигдаликів найчастіше проводиться в період ремісії. Якщо збільшені та запалені мигдалики спричиняють серйозні ускладнення (зокрема під час попереднього епізоду ангіни), вони можуть бути видалені будь-коли. У такому разі лікар попередить пацієнта про можливі ускладнення: тромбоз яремної вени, зараження крові, паратонзилярний абсцес, міокардит тощо.
Чи дійсно, якщо видалити мигдалики, не будеш хворіти на ангіну?
Видалення мигдаликів гарантує скорочення числа ангін (гострих тонзилітів), а не їхню повну відсутність. Після видалення піднебінних мигдаликів першою лінією захисту організму від інфекцій стає скупчення лімфоїдної тканини на задній та бічній стінках глотки. Через їх запалення також можливий розвиток ангіни та болю в горлі.
Який спосіб видалення мигдаликів кращий?
Зараз є декілька способів видалення мигдаликів різної ефективності та рівня безпеки. Це — класична тонзилектомія (із застосуванням скальпеля), радіохвильова тонзилектомія, шейверна тонзилектомія, коблація мигдаликів (холодноплазмова тонзилектомія), кріодеструкція та видалення піднебінних мигдаликів лазером. Лазерна ЛОР-хірургія та холодноплазмова тонзилектомія є малотравматичними, щадними та найбільш прийнятними методами. Вони забезпечують відмінний результат і швидке відновлення після операції.
Чим відрізняється тонзилотомія від тонзилектомії?
Тонзилектомія — повне видалення мигдаликів, а тонзилотомія — часткове видалення. Тонзилотомія найчастіше проводиться дітям.
Чи треба полоскати горло після видалення мигдаликів?
Безпосередньо після тонзилектомії полоскати горло не рекомендується. Оскільки такі активні дії можуть спровокувати кровотечу. З цієї ж причини, під час реабілітації після видалення мигдаликів — у першу добу — не можна прокашлюватися, пити, їсти. Такі жорсткі обмеження належать до видалення мигдаликів, що було виконано скальпелем.
Коли пройде біль у горлі після тонзилектомії?
Тривалість та інтенсивність болю в горлі після тонзилектомії є індивідуальними. У нормі можливі болі спадного характеру (рідше — з інтенсивністю, що наростає, у перші дні після операції), які зберігаються до двох тижнів і більше.
Коли можна їсти та пити після тонзилектомії?
Тривалість обмежень щодо ковтання залежить від вибраного способу видалення піднебінних мигдаликів. За використання сучасних методів, таких як холодноплазмова тонзилектомія, найчастіше дозволяється пити вже через кілька годин (дрібними ковтками), а вживати їжу через 10 годин. Також на час відновного періоду призначається щадна дієта (їжа м'якої консистенції). Докладніші рекомендації щодо питного режиму та приймання їжі після тонзилектомії можна отримати на консультації в отоларинголога.
Лікарі
Зробити видалення мигдалин в Києві в стаціонарі клініки МЕДІКОМ, пройти всі необхідні методи діагностики та консультації, можуть жителі Оболоні, Печерська та інших районів столиці, а також гості міста. Дізнатися докладніше про послугу видалення мигдалин, про ціну за операцію і передопераційну консультацію, а також про те, як записатися на прийом до нашого ЛОРа, ви можете, зателефонувавши в кол-центр клініки, за вказаним на сайті номером. Вибирайте кращих – збережіть і примножте здоров'я!
Вартість тонзилектомії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
885. Консультація дитячого отоларинголога
Дитячий
|
1200 грн
запис на прийом
|
1600 грн
запис на прийом
|
683. * Тонзилектомія
|
15000 грн
запис на прийом
|
14000 грн
запис на прийом
|
|
5003. * Аденотонзилотомія у виконанні КМН лікаря-отоларинголога Миронюка Б.М.
|
17300 грн
запис на прийом
|
5006. * Тонзилотомія у виконанні КМН лікаря-отоларинголога Миронюка Б.М.
|
10500 грн
запис на прийом
|
464. * Вартість перебування в палаті денного стаціонару в умовах поліклініки (1 година)*
|
660 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Повністю задоволена всім комплектом наданих послуг у клініці. дбайливе ставлення до пацієнтів заслуговує окремої уваги. Ви - молодці! Так тримати!
Моя доньку почали переслідувати ангіни (по 5 разів на рік). Я вже від того ледь не впала в депресію. Але знайома, яка працює в Медікомі, порадила звернутися до них з обстеженням. Воно показало, що треба робити таку операцію. Що ж робити - погодилися. І зараз через 4 місяці хочу залишити тут відгук вдячності. Донька себе відчуває геть по іншому. Колишня проблема зникла.
Трохи картаю себе, що відразу не погоджувалась на цю процедуру. відтягувала майже 2 роки. І від цього мій стан тільки погіршувався. Зараз (після операції) все налагоджується. Почуваю себе значно краще.
Дякую Валерію Павловичу за проведену операцію. Десятки років страждала від періодичного болю в горлі. Почалися проблеми з серцем та суглобами. Сподіваюсь і з цим допоможуть розібратися лікарі Медіком. Була приємно здивована умовами стаціонару (хоч була там один день). Всі дуже уважні і приємні. Одним словом, шкода, що не наважилася раніше! Хоча раніше не було такого чудового методу видалення.
Моє здоровя врятувала у прямому сенсі Запорожець Т.Ю. Через постійні ангіни я стала просто неспроможною адекватно жити на працювати. А після операції на мигдалинах я знову відчула радість життя, бо мене більше не турбує температура, не мучить біль у горлі. Наче наново народилася!
Я оперировалась у Запорожец Татьяны Юрьевны в клинике “Медиком” ул. Кондратюка 8. К Татьяне Юрьевне обратилась с постоянными ангинами, а когда они проходили, изо рта был постоянно неприятный запах. Лечилась и антибиотиками, и полосканиями, и что только не опробовала. На первой консультации ЛОР назначила мне анализы, по итогам мне было рекомендовано удаление миндалин методом холодноплазменной тонзиллэктомии. Состояние миндалин было уже такое, что спасать там было нечего, только удаление. Процедуру проводили под местной анестезией, так что я ничего и не почувствовала. Как наркоз отошел, боли конечно были. Но врач мне расписала подробно что и как делать, чтобы не было воспаления и заживало хорошо место операции. Выполняла все как было сказано и все зажило отлично. Не осталось ни следа, ни беспокойства. И проблема моя решена!
Понравилось, что перед операцией Запорожец Татьяна Юрьевна назначила анализы целой пачкой, потому что надо было и после удаление пройти лечение от тех бактерий, что в гландах жили и по организму разносились. Таким основательным подходом довольна!
Я наблюдалась у отоларинголога по месту жительства. И все у меня диагностировали проблему с носом, искали там какие-то то полипы, то бог знает что еще. Лечение назначаемое помогало, но ненадолго. В итоге, пришлось все-таки обратиться в другое место, чтоб подтвердить диагноз. Так я попала на прием к Запорожец Татьяне Юрьевне, которая в ходе обследования обратила внимание на отечность нёба, предположив, что именно отсюда “растут ноги” у моих насморков. Ну что делать, сдала анализы, прошла обследования, по итогу было рекомендовано удаление миндалин методом холодноплазменной тонзиллэктомии. Не самая приятная вещь, но это чудо медицины избавило меня от поедания кучи таблеток и зависимости от назальных спреев. Обращение в клинику действительно стоило затраченных денег, потому что была найдена причина болезни и устранена, а это - главное!!!!!
Т.Ю.Запорожец специалист исключительный и попасть к ней большая проблема. Но я решил оперироваться только у нее, поэтому подождал, несмотря на дискомфорт. Из-за затянутого лечения восстанавливался дольше. Жаль, что как-то не приняли мою ситуацию, как требующую быстрого лечения, ну да не конец света, главное - лечение я получил. А доктор тоже не может работать круглосуточно, чтоб всем “срочным” помочь.
Запорожець Тетяна Юріївна дуже чуйна жінка, яка на 200% знається на своїй справі. Моя велика подяка та шана за ваш професіоналізм!
Хочу поблагодарить Запорожец Татьяну Юрьевну за аккуратно проведенную операцию. У врача легкая рука, все заживает очень хорошо. А еще радует, что она владеет современными методами лечения и не практикует “совок”.
Показати ще 3
Всього 11 відгуків