exit
search serach
Товстолит ВП
comment 20

Товстолит Валерій Павлович

Завідуючий стаціонарним ЛОР-відділенням, лікар-отоларинголог вищої категорії, ЛОР-хірург

записатися на прийом

Сертифікати

Досвід роботи:

 • 2006-2010 р.р. - КП "Перша Черкаська міська лікарня", лікар-ординатор ЛОР-відділення
 • 2010-2020 р.р. - КП "Дніпропетровська обласна дитяча лікарня", лікар-ординатор ЛОР-відділення
 • 2020-2021 р.р. - КП "Дніпропетровська обласна дитяча лікарня", завідуючий ЛОР-відділення
 • 2021 р. - КП "Київська обласна клінічна лікарня", завідуючий ЛОР-відділення
 • з 2022 р. - "Клініка Медіком", завідуючий ЛОР-відділенням, провідний ЛОР-хірург
 

Освіта

 • 1996-2002 р.р. - Дніпропетровська державна медична академія, І медичний факультет, спеціальність «лікувальна справа»
 • 2004-2006 р.р. - Дніпропетровська державна медична академія, клінічна ординатура з оториноларингології
 • 2006 р. - курси мікрохірургії вуха та отонейрохірургії на базі відділу мікрохірургії вуха та отонейрохірургії інституту отоларингології імені О.С. Коломійченко АМНУ
 • 2009 р. -  тематичне удосконалення в ХМАПО "Сучасні проблеми отоларингології і реконструктивна хірургія носу, гортані, трахеї"
 • 2010 р. – спеціалізація ”Дитяча отоларингологія”, Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.
 • 2010 р. – стажування з питань ЛОР патології дитячого віку у дитячому відділі на базі Інституту отоларингології імені О.І. Коломійченка, АМНУ.
 • 2011 р. – стажування "Функціональна ендоскопічна ринохірургія" на базі Інституту отоларингології імені О.І. Коломійченка, АМНУ.
 • 2013 р. - міжнародний семінар Temporal Bone Surgery, нагорода за кращу доповідь з клінічним випадком Spontaneous parietal-occipital pneumocephalus of tubo-tympanic origin, Зальцбург, Австрія
 • 2014 р. - вища кваліфікаційна категорія "Отоларингологія"
 • 2014 р. - семінар з міжнародною участю "Передові медичні технології: Високочастотний радіохвильовий скальпель в пластичній та реконструктивній хірургії", Москва, Росія
 • 2015 р. - курс "Хірургія вуха" та "Ендоскопічна хірургія пазух носа", м. Бидгощ, Польща.
 • 2016 р. - вища кваліфікаційна категорія "Дитяча отоларингологія"
 • 2016 р. – міжнародний семінар Temporal Bone Surgery з дисекціонним курсом, м. Зальцбург, Австрія.
 • 2017 р. - Європейський симпозіум з ринології Rhinoforum, Варшава, Польща.
 • 2018 р. - стажування, відділ отоларингології багатопрофільної лікарні Хітцинга Observership program, Department of ENT – Krankenhaus Hietzing, Відень, Австрія
 • 2019 р. - курс тематичного вдосконалення "Невідкладна допомога в дитячій оториноларингології", НМАПО імені П.Л. Шупіка
 • 2020 р. - стажування, відділ отоларингології університетського госпіталю Observership program, Department of Otolaryngology – General Hospital of Salzburg, Зальцбург, Австрія
 • 2020 р. - курс Cochlear Online Surgical Training за онлайн –програмою, Відень, Австрія.
 • 2020 р. - міжнародна ринологічна конференція Rhinoforum, онлайн, Варшава, Польща.
 • 2021 р. - курс тематичного вдосконалення "Невідкладна допомога в дитячій оториноларингології", НМАПО імені П.Л. Шупіка
 

Учасник професіональних спілок

 • Асоціація отонейрохірургів та отоневрологів України.
 • Асоціація дитячих оториноларингологів України.
 • Наукове співтовариство отоларингологів України.
 • Товариство отоларингологів Дніпропетровської області.
 • Товариство отоларингологів Дніпропетровської області.
 

Процедури та операції, які виконує лікар:

 

Захворювання, які лікує лікар:

видео

 

Клінічні кейси:

ларингоскопия

Кейс: опорно-підвісна ларингоскопія

Пацієнт, звукорежисер, 34 роки, звернувся до ЛОР-хірурга зі скаргами на захриплість голосу, яка тривала останні два роки.

Вказав на поступове погіршення симптомів, зазначив, що захриплість стала більш вираженою з часом. Симптоми: афонія, захриплість голосу, тривалі порушення голосу. Фактори ризику: регулярне надмірне голосове навантаження.

ЛОР-хірург Товстоліт В.П. провів опорно-підвісну мікроларингоскопію для детального огляду гортані та видалення ангіофібром гортані.

Після операції пацієнт наголосив на повному поновленні голосу. Охриплість і порушення голосу зникли.

 
 
стапедопластика

Кейс: отосклероз, стапедопластика

Пацієнтка, 38 років, звернулася зі скаргами на двосторонню приглухуватість ІІІ ступеня. Слух почав погіршуватися 15 років тому після третіх пологів.

Після детального обстеження лікарем Товстоліт В.П. було встановлено діагноз отосклероз та прийнято рішення про операцію імплантації слухового протезу.

Стапедопластика під контролем цифрового мікроскопа було проведено з місцевою анестезією забезпечення контролю слуху під час встановлення протеза.

Планується проведення подібної операції на другому вусі для відновлення слуху після реабілітації.

 
 
септопластика

Кейс: септопластика

Пацієнт, чоловік, 27 років, звернувся до ЛОР-хірурга Валерія Товстоліта зі скаргами на тривале утруднене дихання. У ході риноскопії було встановлено діагноз: усунення перегородки носа, вазомоторний риніт.

Для вирішення проблеми було рекомендовано та проведено комплексне лікування, включаючи септопластику та радіохвильову конховазотомію. Септопластика була необхідна для виправлення викривленої перегородки носа, а радіохвильова конховазотомія була проведена для полегшення дихання.

Після ЛОР-операції пацієнт відзначив повне відновлення носового дихання.

 
 
тимпанопластика

Кейс: тимпанопластика

Ілля звернувся із скаргами на погіршення слуху, біль та виділення з правого вуха.

Під час збору анамнезу лікарем-отоларингологом Товстолит В.П. виявив, що в минулому молодий чоловік переніс гострий середній отит. На фоні хронічного запалення розвинувся мезотимпаніт (хронічний гнійний отит середнього вуха).

Враховуючи характер хвороби й часті загострення показано хірургічне втручання, тимпанопластика.

В результаті після операції - негайне полегшення стану пацієнта. Повторний візит для оцінки ефективності лікування заплановано за тиждень.

 
 
остеома

Кейс: мукоцеле пазух носа

Пацієнтка звернулась у клініку за направленням офтальмолога з болем у районі ока. Попередні консультації не призвели до вирішення проблеми.

ЛОР-хірург Валерій Товстоліт провів повну діагностику, включаючи МРТ пазух носа. Діагноз – мукоцеле. Вибрана стратегія лікування – оперативне втручання.

Проведено операцію з ускладненим доступом. В результаті пацієнтка відчула полегшення та зникнення болю в районі ока. Вдалося уникнути можливих ускладнень, пов'язаних із розвитком освіти.

 
 
видалення аденоїдів

Кейс: видалення аденоїдів

Злата звернулася зі скаргами на утруднене дихання через ніс, храп і порушення слуху. Мама відзначила, що дівчика часто хворіє, пропускаючи заняття.

Після консультації Валерія Павловича було запропоновано видалення аденоїдів для полегшення стану Злати. Важливим моментом стала бесіда з батьками для проговорення всіх питань.

Проведена аденоїдектомія. Завдяки відчуттю довіри у батьків та професіоналізму лікаря, Злата пройшла ефективне лікування.

У післяопераційний період заплановане додаткове обстеження, надані рекомендації з оптимальної реабілітації.

Відкрити Згорнути down

Вiдгуки

15.04.2024 13:44
Ірина Козловська

Робила септопластику та вазотомію у Валерія Павловича Товстолита. Щиро вдячна лікарю за професійно виконану роботу, результат просто вражаючий! Після операції відчуваю значне полегшення дихання!

31.03.2024 17:49
Ольга О

Звернулася до Валерія Павловича з скаргою на складність носового дихання протягом декількох років. Виявлено викривлення носової переділки та як наслідок гіпертрофія носових раковин. Була проведена септопластика з вазотомією, а також паралельно видалено кісту з гайморової пазухи. Якби знала, що все пройде так легко і безболісно (не було болю у носі взагалі, у горлі після наркозу також) наважилась би на операцію раніше. Зараз тиждень після операції, видалено пластинки, і я дихаю!!! Валерію Павловичу просто безмежно дякую за можливість повноцінно жити далі! Ваші знання, вміння і досвід роблять дуже корисні справи!

29.02.2024 22:26
Андрій

Дуже вдячний Валерію Павловичу за всі старання і турботу! Лікар проводив операцію з видалення мигдаликів, і протягом всього етапу реабілітації допомагав та був на зв'язку. Вже майже рік живу нормальним життям без постійних тонзилітів, і заслуга в цьому - саме Валерія Павловича! Професіонал з великої літери!

28.01.2024 12:05
Олексій Гуменюк

Величезна подяка лікарю!!! Дійсно професіонал, який визиває довіру до операціі і подяку після! Було ускладнене дихання носом, після огляду (і МРТ) виявився цілий букет негараздів, (в тому числі і викривлена носова перетинка), які накопичувалися дуже довго. Ще й після ковіду сильно втратив здібність відчувати запахи. Погодився на операцію, після зняття швів відчув наскільки стало легше дихати, та ще й бонусом значно ліпше почав відчувати запахи! Дуже раджу лікаря - уважний, впевнений і дуже вправний!

11.01.2024 11:07
Микола С.

Людина з Великої букви! Провів складну, але не нову, операцію з видалення новооутворення в гайморі але до цього необхідно було прибрати викривлення перетинки. Спокійно все розказав, пояснив, описав процес та завірив про успішність. Впевненість лікаря одразу викликала довіру. Післяопераційний період до 2х тижнів був важким через пришиті дренажні трубки в носових проходах. Але це все було варто – дихання дійсно покращилось, рідина більше не збирається. Своєму синові (6 років) теж зробили операцію по мигдаликам та аденоїдам трохи згодом у Валерія Павловича. Відношення до дітей – це зовсім інший рівень! Тепер залюбки відвідуємо лікаря за потреби. Якщо ЛОР операція, то тільки Валерій Павлович, рекомендую!

29.11.2023 19:30
Катерина

Дуже вдячна лікарю Товстолиту Валерію Павловичу , нос дихає та відчуваю запахи, забуте відчуття. Була проблема з постійно закладеним носовим диханням. При осмотрі була визначена причина - синехії порожнини носа та наявність поліпів, рекомендовано оперативне лікування. Провели вазотомію радіохвильовим методом, на всіх єтапах (від консультації до контролю після операції) дуже професійно, чітко та комфортно, максимально безболісно. Окремо хочу подякувати що враховано перебіг хвороб та рекомендовано оптимальне рішення - найкраще для мене. Дякую лікарю!

01.10.2023 13:10
Olena Truf

Дякую , Валерію Павловичу Товстолиту за прекрасно виконану операцію - видалення кісти Торнвальда та септопластику. Валерій Павлович чудовий лікар, профі своєї справи. Після операції яке це щастя - дихати на повну повітрям, пройшла гіпоксія , запаморочення, які постійно мене супроводжували до операції. Дякую Вам, Валерій Павлович, Ви лікар від Бога та руки у Вас золоті

22.08.2023 19:16
Діана Осипчук

Дякую лікарям Товстолиту Валерію Павловичу та Олесі Яніогло за професіоналізм! Більше місяця тому звернулась до Валерія Павловича зі скаргами на постійний біль у вусі, та дискомфорт. Лікар уважно вислухав, оглянув КТ і відразу запланували операцію по видаленню холестеатоми і тимпанопластику. Операція пройшла чудово і нарешті вухо більше не турбує і починає покращуватись слух. Усе на найвищому рівні: спілкування, подача інформації, та підтримка після операції. Дуже вдячна лікарям та з впевненістю рекомендую!

04.08.2023 12:27
Савчук Є.В.

Валерій Павлович виправив перегородку. Дякую лікарю та персоналу медікома за професіоналізм. Оперативно, зручно та комфортно. За тиждень після операції зрозумів що носом таки можна дихати.

08.06.2023 10:02
Кондратьєва Надія

Дякую всім працівникам клініки за гарне відношення та професійність! Окрема подяка лікарю Товстолиту Валерію Павловичу!!!

18.05.2023 23:55
Перепечаенко А.А,

Все дуже доброе. Профі Валерій Павлович. Медичний персонал супер. Дякую за турботу й доброту. Всім бажаю здоров'я. Анестезіологам й медичним сестрам велике дякую!

21.04.2023 15:44
Овдієнко Р.

Велика вдячність Валерію Павловичу Товтолиту

19.04.2023 12:31
Людмила

Дякую Валерію Павловичу за оперативне вирішення моєї проблеми. Протягом року я відчувала дискомфорт на піднебінні. Після огляду виявилось, що наявне кісткове новоутворення. За один день було прийняте рішення про проведення операції та видалення. За одну операцію вирішили дві проблеми: "видалили" новоутворення та поновили нормальне дихання. Я дихаю! Валерію Павловичу, дякую за золоті руки!

14.04.2023 15:21
Віта

Робила септопластику у клініці у чудового, професійного і чуйного лікаря Валерія Павловича. Операція пройшла успішно , відновлення проходить також добре. Умови в клініці чудові , весь персонал вихований , уважний і тактовний. Валерій Павлович, дякую вам за моє вільне дихання носом і за ваше турботливе, уважне і хороше ставлення до пацієнтів.

27.01.2023 23:45
Надія

Після звернення до окуліста в ЦМХО мені діагностували мукоцеле в носовій пазусі, доволі рідкісне явище, як виявилось. Шукала лор-хірурга, якому зможу довіритись. Після декількох консультацій у різних лікарів, зрозуміла, що Валерій Павлович точно мій хірург. Він спокійно пояснив що це за утворення, провів безболісний огляд (на той момент вже було з чим порівнювати), пройшлися по знімках і дисках КТ, МРТ, описав хід операції і чому її краще робити та не відкладати. Валерій Павлович оперував мене 1.12.2022, операція тривала десь 1:30. Все пройшло ювелірно, без синців, мінімальні виділення сукровиці з носа, я просто не очікувала, що все буде так легко! Носом можна одразу дихати. Окремо, одразу після операції, зайшов до мого чоловіка, розказав що зі мною все гаразд. Про анастезію, що мене лякала) Також хочу подякувати надзвичайно чуйному та професійному анастезіологу - Георгієву Михайлу Івановичу, дякую що аргументовно розвіяли мої страхи що до загальної анастезії, за ковдру на операційному столі і подушечку та за склянку теплої води після операції, ці дрібнички мене розчулили і я завжди буду Вам вдячна. Раджу звертатись до Валерія Павловича, він уважний, має великий досвід, випромінює впевненість і я отримала чудовий результат! Дуже Вам дякую, що взялись за мій випадок і бездоганно прооперували!

28.11.2022 10:22
Вадим

Много лет мучался от искривленной носовой перегородкой. Боялся хирургического вмешательства. Консультация была подробная. Валерий Павлович объяснил все аспекты и ход лечения. Ответил на все интересующие вопросы. Операция прошла безболезненно. Восстановление быстрым. Валерий Павлович отличный специалист и хороший человек. Рекомендую!

30.10.2022 02:13
Петро Бучин

Я все життя промучився синуситами, гайморитами і т.д. Декілька різних лікарів рекомендували мені операцію з виправлення носової перетинки - септопластику, бо без неї синусити можна було тільки тимчасово підлікувати, і дуже швидко все поверталось. В цьому році нарешті вирішив зробити септопластику, бо все це дуже впливало на якість життя. В Медікомі мені порадили Валерія Павловича. На консультації він одразу викликав довіру, тому я розпочав підготовку до операції. В жовтні 2022 Валерій Павлович провів операцію. Септопластика пройшла успішно, Валерій Павлович детально розповів про період відновлення ще до операції, тому я знав, чого очікувати після. Доба в стаціонарі пройшла також добре - палата комфортна; медсестри, санітари і лікарі доброзичливі і уважні. Тиждень після операції - найважчий, бо ходити з тампонами в носу дуже важко і незручно, але без цього ніяк, і я був попереджений про це. Зараз пройшло три тижні після операції. Дихання вже набагато краще, ніж в мене було будь-коли в житті. Ніс рівний, відновлення йде планово. Я радий, що вирішив зробити цю операцію - якість життя виросла дуже сильно. Дуже дякую Валерію Павловичу і команді Медікому за якісну роботу.

22.08.2022 14:31
Евгений

Обратился с проблемой искривленной перегородки, правая ноздря работала на 10-20% максимум. Консультация - операция - восстановление, все отлично!

17.08.2022 00:08
Катерина

Чудовий інтелегентний лікар! Спілкування - саме задоволення! Консультувалась щодо викривлення носової перетинки. Все життя дихаю на 60%. Тепер впевнена, що операція пройде чудово )

06.08.2022 09:33
Денис Короб

Консультировались с мамой - стала плохо слышать. Валерий Павлович провел тщательный осмотр. Был вежлив, что очень понравилось маме. Хочу поблагодарить доктора и весь персонал клиники. В наше время доброе слово не помешает. Лечение помогает. Будем наблюдаться далее и рекомендовать друзьям!

Показати ще 3

arrow

Всього 20 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
telegram page-down