Лікування уретероцеле у Києві
Утруднене сечовипускання може бути наслідком низки набутих захворювань. Але в процесі медичного обстеження може виявитися, що в основі даної урологічної проблеми знаходяться такі вроджені дефектні особливості організму, як уретероцеле. І вже з ними впоратися із застосуванням консервативних методів не вдасться та доведеться вдаватися до оперативного лікування. Уретероцеле — це вроджена вада розвитку сечоводу, що характеризується випинанням його стінки у вигляді кістоподібної структури. У разі цієї патології порушується відведення сечі з нирок та сечоводів, функціонування нирок, розвивається нефросклероз.
Якщо у вас під час діагностики виявили звуження сечоводу або інші захворювання сечостатевої системи, пройти якісне лікування можна в Клініка МЕДІКОМ. До послуг пацієнтів надаються всі функціональні можливості сучасного урологічного стаціонару, де працюють найкращі лікарі з багаторічним досвідом роботи.
Класифікація уретероцеле
Розрізняють два види уретероцеле:
- Гетеротопічне уретероцеле.
Розвивається у разі повного подвоєння сечоводів. - Ортотопічне уретероцеле.
Це патологія солітарного (одинарного) сечоводу.
Ортотопічна форма може виявлятися з обструкцією (непрохідністю) легкого ступеня або без. Функції нирки залишаються без змін або трохи порушуються.
У дітей виділяють уретероцеле внутрішньоміхурове (при нормальному розташуванні гирла сечоводу) та ектопічне, або позаміхурове (нижня частина просвіту знаходиться в шийці сечового міхура або в уретрі). При внутрішньоміхуровому уретероцеле кістоподібне утворення фіксується всередині сечового міхура. У більшості дітей уретероцеле асоціюється з подвоєнням збиральної системи.
Ступені уретероцеле сечового міхура:
- I ступінь.
Невелике розширення внутрішньоміхурового відділу сечоводу, процес накопичення та подальшого виділення сечі не порушений. - II ступінь.
Розвивається уретерогідронефроз, функціональні збої виведення сечі. - III ступінь.
Значні порушення функцій сечового міхура.
У дівчаток і жінок уретероцеле діагностується в кілька разів частіше, ніж у чоловіків.
Причини уретероцеле та механізм розвитку
У більшості випадків уретероцеле є результатом вродженого звуження або ектопії шийки (зміщення) гирла сечоводу. Вторинне, або набуте, уретероцеле розвивається внаслідок защемлення каменя, його міграції в гирлі сечоводу.
Звуження отвору сечоводу супроводжується випинання шарів сечоводу, підвищенням всередині сечоводу тиску та розширенням сечоводу всередині або зовні сечового міхура. Це спричиняє утрудненню відтоку сечі (гідроуретеронефроз) та функціонуванню нирок.
Симптоми уретероцеле
Специфічних симптомів уретероцеле немає. Клінічно уретероцеле сечового міхура проявляється симптомами хронічного пієлонефриту.
Ознаки уретероцеле:
- гематурія;
- нетримання сечі;
- загальне нездужання;
- швидка стомлюваність;
- дискомфорт та болючі відчуття в області попереку;
- дизурія (утруднене сечовипускання).
При малій та середній величині уретероцеле основним симптомом серед дітей є дизурія. При великих або внутрішньоміхурових уретероцеле хворі скаржаться на утруднене сечовипускання.
У дівчаток і жінок іноді спостерігається випадіння уретероцеле із сечовика сечовипускальним каналом назовні, а це може стати причиною затримки сечі.
У чоловіків гирло сечоводу знаходиться вище зовнішнього сфінктера, тому у них нетримання сечі не спостерігається.
Ускладнення уретероцеле
Найчастішим ускладненням уретероцеле є сечокам'яна хвороба (уролітіаз). Тривале звуження просвіту сечоводу й уростаз (утруднення та неможливість відтоку сечі) — оптимальні умови для каменеутворення, а долучення інфекції лише прискорює цей процес.
Наслідки уретероцеле:
- цистит - запалення сечового міхура;
- кровотечі із сечовивідних шляхів;
- сечокам'яна хвороба - утворення у нирках каменів;
- пієлонефрит - інфекційне запалення нирок;
- гідронефроз - патологічне розширення збиральних структур нирки;
- гідронефроз - патологічне розширення збиральних структур нирки;
- атрофія нирки - розростання структур сполучних тканин, які не здатні виконувати функції нирки;
- хронічна ниркова недостатність - порушення утворення та виведення сечі з нирок.
Діагностика уретероцеле
Виявити вроджену аномалію можна ще в пренатальному періоді під час УЗД. У дітей та дорослих лікар-уролог ставить діагноз «уретероцеле» на підставі аналізу скарг та анамнезу, лабораторної діагностики (загальний аналіз крові та сечі), візуальних методів обстеження.
Інструментальна діагностика уретероцеле:
- УЗД нирок;
- цистоскопія;
- урофлоуметрія;
- нефросцинтиграфія;
- бужування уретри;
- УЗД сечового міхура;
- екскреторна урографія;
- магнітно-резонансна урографія;
- комп'ютерна томографія із контрастуванням.
Диференціальна діагностика захворювання проводиться із псевдоуретероцеле, циститом, сечокам'яною хворобою, ектопованим мегауретером, раком сечового міхура або шийки матки.
Які розміри уретероцеле?
Найчастіше випинання сечоводу має відносно невеликий розмір. Діаметр може бути до 0,5–2,5 см. Проте в окремих випадках кіста займає всю поверхню сечового міхура. Іноді вона може прикрити гирло протилежного сечоводу, порушуючи відтік сечі в порожнину міхура.
Лікування уретероцеле
Основний метод лікування — оперативне втручання. Альтернативним методом класичної операції є малоінвазивний ендоскопічний розтин уретероцеле.
Уролог вибирає метод лікування з огляду на тип уретероцеле, його розмір, наявність (відсутність) подвоєння збиральної системи, віку пацієнта та наявності супутніх захворювань.
Хірургічні методи лікування уретероцеле:
- нефректомія;
- резекція частини нирки та сечоводу;
- виконання сечоводового або мисково-сечовідного анастомозу;
- лапароскопічна уретероцистонеостомія - пересадка сечоводу.
Ендоскопічне розсічення уретероцеле спрямоване на усунення випинання сечоводу, створення його нової форми та положення. Для цього розсікається гирло сечоводу, у результаті відновлюється природний відтік сечі. Ендоскопічний розтин застосовується, коли випинання має невеликі розміри та ще не встигло сильно вплинути на роботу сечовивідних шляхів.
Ендоскопічне лікування має низку переваг:
- відсутня необхідність дренування верхніх сечових шляхів;
- є низька травматичність;
- відсутня необхідність перебувати довго у лікарні в післяопераційний період;
- проведення процедури займає 15–20 хв.
До розсічення уретероцеле великих розмірів вдаються у разі діагностування у хворого повної обструкції гирла сечоводу, коли його отвір повністю перекривається.
Як видаляють уретероцеле?
Під час трансуретральної ендоскопії уролог отримує доступ до ураженої зони без виконання проколів чи розрізів. Уролог через сечівник вводить ендоскоп у сечовий міхур і видаляє уретероцеле.
Оперативне втручання може проводитись лапароскопічним шляхом або відкритим способом. Таке втручання застосовується при запущених випадках, великих утвореннях або коли, крім основної патології, потрібно видалити сечовід або нирку.
Найсучасніші технології оперативного лікування патологій сечостатевої системи ефективно використовують кваліфіковані хірурги урологічного відділення Клініки МЕДІКОМ на Оболоні.
Профілактика уретероцеле
Появі вродженої патології запобігти неможливо. Однак ризик виникнення патології у дитини можна знизити, якщо з усією відповідальністю підійти до планування вагітності та виношування дитини.
Для запобігання розвитку вторинного уретероцеле необхідно вчасно лікувати запалення сечостатевої системи. При появі утрудненого або хворобливого сечовипускання важливо відразу звернутися до уролога.
Питання-Відповідь
Чому важливо лікувати уретероцеле?
Причини уретероцеле можуть бути вродженого чи набутого характеру, й у обох випадках захворювання прогресує. Наслідками уретероцеле є розвиток гідронефрозу, пієлонефриту та ниркової артеріальної гіпертензії. Якщо захворювання не лікувати своєчасно, може розвинутись ниркова недостатність — захворювання, що загрожує життю людини.
Чим визначається вибір хірургічного лікування уретероцеле?
Хірургічне лікування уретероцеле призначається залежно від стадії та форми захворювання. При легкій стадії та ортотопічній формі проводять ендоскопічне видалення. Якщо проблема доповнюється ускладненням або великим випинанням, тоді використовується уретероцистоанастомоз або лапароскопія. Усі рекомендації щодо лікування призначаються на консультації уролога.
Чи можна вилікувати уретероцеле без операції?
Завжди рекомендується тільки проведення операції при уретероцеле. Післяопераційний період проходить кілька годин в реанімації для контролю показників, потім пацієнта переводять в стаціонар. Ефективність лікування залежить від стадії, тому що дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Який лікар лікує уретероцеле?
Якісне лікування уретероцеле можна пройти в клініці МЕДІКОМ. Наші досвідчені лікарі-урологи на Оболоні та Печерську проведуть ретельний огляд та призначать оптимальний спосіб подолання виявлених проблем. У разі необхідності хірургічного лікування до послуг пацієнтів надаються всі можливості висококласного урологічного стаціонару в Києві на Оболоні, де проводять реконструктивні операції з використанням традиційних методик та нових ендоскопічних технологій.
Записатися на консультацію до дорослого або дитячого уролога ви можете, зателефонувавши за одним з номерів, вказаних на сайті клініці, або заповнивши форму для зворотного зв'язку.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
1600 грн
запис на прийом
|
|
1600 грн
запис на прийом
|
|
2000 грн
запис на прийом
|
4361. * Операція при уретероцеле
|
18000 грн
запис на прийом
|
4383. * Уретероцистостомія (реімплантація сечоводу) 1 категорії складності
|
30000 грн
запис на прийом
|
4384. * Уретероцистостомія (реімплантація сечоводу) 2 категорії складності
|
33000 грн
запис на прийом
|
4427. * Операція з приводу уретероцеле (лазерне розсічення)
|
15000 грн
запис на прийом
|
Сертифікати
Вiдгуки
Спасибо огромное. Записалась к врачу. А то думала, что за штука у меня вываливается.
Нікому не позаздрю, хто пройшов через уретероцеле, болі страшні. Довго думала пухлина, слава богу обійшлося. Дякую за просвітництво.
Очень полезная информация спасибо. Все подробно написано.
Спасибо автору. Статья - что надо.
Показати ще 1
Всього 4 відгуків