exit
search serach
Лечение уретероцеле в Киеве

Лікування уретероцеле у Києві

Утруднене сечовипускання може бути наслідком низки набутих захворювань. Але в процесі медичного обстеження може виявитися, що в основі даної урологічної проблеми знаходяться такі вроджені дефектні особливості організму, як уретероцеле. І вже з ними впоратися із застосуванням консервативних методів не вдасться та доведеться вдаватися до оперативного лікування. Уретероцеле — це вроджена вада розвитку сечоводу, що характеризується випинанням його стінки у вигляді кістоподібної структури. У разі цієї патології порушується відведення сечі з нирок та сечоводів, функціонування нирок, розвивається нефросклероз.

Якщо у вас під час діагностики виявили звуження сечоводу або інші захворювання сечостатевої системи, пройти якісне лікування можна в Клініка МЕДІКОМ. До послуг пацієнтів надаються всі функціональні можливості сучасного урологічного стаціонару, де працюють найкращі лікарі з багаторічним досвідом роботи.

Відкрити Згорнути down

Класифікація уретероцеле

Розрізняють два види уретероцеле:

 • Гетеротопічне уретероцеле.
  Розвивається у разі повного подвоєння сечоводів.
 • Ортотопічне уретероцеле.
  Це патологія солітарного (одинарного) сечоводу.

Ортотопічна форма може виявлятися з обструкцією (непрохідністю) легкого ступеня або без. Функції нирки залишаються без змін або трохи порушуються.

У дітей виділяють уретероцеле внутрішньоміхурове (при нормальному розташуванні гирла сечоводу) та ектопічне, або позаміхурове (нижня частина просвіту знаходиться в шийці сечового міхура або в уретрі). При внутрішньоміхуровому уретероцеле кістоподібне утворення фіксується всередині сечового міхура. У більшості дітей уретероцеле асоціюється з подвоєнням збиральної системи.

Ступені уретероцеле сечового міхура:

 • I ступінь.
  Невелике розширення внутрішньоміхурового відділу сечоводу, процес накопичення та подальшого виділення сечі не порушений.
 • II ступінь.
  Розвивається уретерогідронефроз, функціональні збої виведення сечі.
 • III ступінь.
  Значні порушення функцій сечового міхура.

У дівчаток і жінок уретероцеле діагностується в кілька разів частіше, ніж у чоловіків.

Відкрити Згорнути down

Причини уретероцеле та механізм розвитку

У більшості випадків уретероцеле є результатом вродженого звуження або ектопії шийки (зміщення) гирла сечоводу. Вторинне, або набуте, уретероцеле розвивається внаслідок защемлення каменя, його міграції в гирлі сечоводу.

Звуження отвору сечоводу супроводжується випинання шарів сечоводу, підвищенням всередині сечоводу тиску та розширенням сечоводу всередині або зовні сечового міхура. Це спричиняє утрудненню відтоку сечі (гідроуретеронефроз) та функціонуванню нирок.

Відкрити Згорнути down

Симптоми уретероцеле

Специфічних симптомів уретероцеле немає. Клінічно уретероцеле сечового міхура проявляється симптомами хронічного пієлонефриту.

Ознаки уретероцеле:

 • гематурія;
 • нетримання сечі;
 • загальне нездужання;
 • швидка стомлюваність;
 • дискомфорт та болючі відчуття в області попереку;
 • дизурія (утруднене сечовипускання).
Відкрити Згорнути down

При малій та середній величині уретероцеле основним симптомом серед дітей є дизурія. При великих або внутрішньоміхурових уретероцеле хворі скаржаться на утруднене сечовипускання.

У дівчаток і жінок іноді спостерігається випадіння уретероцеле із сечовика сечовипускальним каналом назовні, а це може стати причиною затримки сечі.

У чоловіків гирло сечоводу знаходиться вище зовнішнього сфінктера, тому у них нетримання сечі не спостерігається.

Відкрити Згорнути down

Ускладнення уретероцеле

Найчастішим ускладненням уретероцеле є сечокам'яна хвороба (уролітіаз). Тривале звуження просвіту сечоводу й уростаз (утруднення та неможливість відтоку сечі) — оптимальні умови для каменеутворення, а долучення інфекції лише прискорює цей процес.

Відкрити Згорнути down

Наслідки уретероцеле:

 • цистит - запалення сечового міхура;
 • кровотечі із сечовивідних шляхів;
 • сечокам'яна хвороба - утворення у нирках каменів;
 • пієлонефрит - інфекційне запалення нирок;
 • гідронефроз - патологічне розширення збиральних структур нирки;
 • гідронефроз - патологічне розширення збиральних структур нирки;
 • атрофія нирки - розростання структур сполучних тканин, які не здатні виконувати функції нирки;
 • хронічна ниркова недостатність - порушення утворення та виведення сечі з нирок.
Відкрити Згорнути down
Діагностика уретероцеле

Діагностика уретероцеле

Виявити вроджену аномалію можна ще в пренатальному періоді під час УЗД. У дітей та дорослих лікар-уролог ставить діагноз «уретероцеле» на підставі аналізу скарг та анамнезу, лабораторної діагностики (загальний аналіз крові та сечі), візуальних методів обстеження.

Інструментальна діагностика уретероцеле:

 • УЗД нирок;
 • цистоскопія;
 • урофлоуметрія;
 • нефросцинтиграфія;
 • бужування уретри;
 • УЗД сечового міхура;
 • екскреторна урографія;
 • магнітно-резонансна урографія;
 • комп'ютерна томографія із контрастуванням.
Відкрити Згорнути down
Урология
Консультація уролога
Цистоскопия
Цистоскопія
УЗИ почек
УЗД нирок
УЗИ мочевого пузыря
УЗД сечового міхура
Бужирование уретры
Бужування уретри
Урографія
Урографія
МРТ органів заочеревинного простору
МРТ заочеревинного простору

Диференціальна діагностика захворювання проводиться із псевдоуретероцеле, циститом, сечокам'яною хворобою, ектопованим мегауретером, раком сечового міхура або шийки матки.

Відкрити Згорнути down

Які розміри уретероцеле?

Найчастіше випинання сечоводу має відносно невеликий розмір. Діаметр може бути до 0,5–2,5 см. Проте в окремих випадках кіста займає всю поверхню сечового міхура. Іноді вона може прикрити гирло протилежного сечоводу, порушуючи відтік сечі в порожнину міхура.

Відкрити Згорнути down

Лікування уретероцеле

Основний метод лікування — оперативне втручання. Альтернативним методом класичної операції є малоінвазивний ендоскопічний розтин уретероцеле.

Уролог вибирає метод лікування з огляду на тип уретероцеле, його розмір, наявність (відсутність) подвоєння збиральної системи, віку пацієнта та наявності супутніх захворювань.

Хірургічні методи лікування уретероцеле:

 • нефректомія;
 • резекція частини нирки та сечоводу;
 • виконання сечоводового або мисково-сечовідного анастомозу;
 • лапароскопічна уретероцистонеостомія - пересадка сечоводу.
Відкрити Згорнути down

Ендоскопічне розсічення уретероцеле спрямоване на усунення випинання сечоводу, створення його нової форми та положення. Для цього розсікається гирло сечоводу, у результаті відновлюється природний відтік сечі. Ендоскопічний розтин застосовується, коли випинання має невеликі розміри та ще не встигло сильно вплинути на роботу сечовивідних шляхів.

Ендоскопічне лікування має низку переваг:

 • відсутня необхідність дренування верхніх сечових шляхів;
 • є низька травматичність;
 • відсутня необхідність перебувати довго у лікарні в післяопераційний період;
 • проведення процедури займає 15–20 хв.

До розсічення уретероцеле великих розмірів вдаються у разі діагностування у хворого повної обструкції гирла сечоводу, коли його отвір повністю перекривається.

Відкрити Згорнути down

Як видаляють уретероцеле?

Під час трансуретральної ендоскопії уролог отримує доступ до ураженої зони без виконання проколів чи розрізів. Уролог через сечівник вводить ендоскоп у сечовий міхур і видаляє уретероцеле.

Оперативне втручання може проводитись лапароскопічним шляхом або відкритим способом. Таке втручання застосовується при запущених випадках, великих утвореннях або коли, крім основної патології, потрібно видалити сечовід або нирку.

Найсучасніші технології оперативного лікування патологій сечостатевої системи ефективно використовують кваліфіковані хірурги урологічного відділення Клініки МЕДІКОМ на Оболоні.

Відкрити Згорнути down

Профілактика уретероцеле

Появі вродженої патології запобігти неможливо. Однак ризик виникнення патології у дитини можна знизити, якщо з усією відповідальністю підійти до планування вагітності та виношування дитини.

Для запобігання розвитку вторинного уретероцеле необхідно вчасно лікувати запалення сечостатевої системи. При появі утрудненого або хворобливого сечовипускання важливо відразу звернутися до уролога.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чому важливо лікувати уретероцеле?

Причини уретероцеле можуть бути вродженого чи набутого характеру, й у обох випадках захворювання прогресує. Наслідками уретероцеле є розвиток гідронефрозу, пієлонефриту та ниркової артеріальної гіпертензії. Якщо захворювання не лікувати своєчасно, може розвинутись ниркова недостатність — захворювання, що загрожує життю людини.

Чим визначається вибір хірургічного лікування уретероцеле?

Хірургічне лікування уретероцеле призначається залежно від стадії та форми захворювання. При легкій стадії та ортотопічній формі проводять ендоскопічне видалення. Якщо проблема доповнюється ускладненням або великим випинанням, тоді використовується уретероцистоанастомоз або лапароскопія. Усі рекомендації щодо лікування призначаються на консультації уролога.

Чи можна вилікувати уретероцеле без операції?

Завжди рекомендується тільки проведення операції при уретероцеле. Післяопераційний період проходить кілька годин в реанімації для контролю показників, потім пацієнта переводять в стаціонар. Ефективність лікування залежить від стадії, тому що дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Лікар-уролог, хірург вищої категорії, к.м.н., доцент. Провідний фахівець урологічного напрямку.

Експерт у напрямку:

Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург

Який лікар лікує уретероцеле?

Якісне лікування уретероцеле можна пройти в клініці МЕДІКОМ. Наші досвідчені лікарі-урологи на Оболоні та Печерську проведуть ретельний огляд та призначать оптимальний спосіб подолання виявлених проблем. У разі необхідності хірургічного лікування до послуг пацієнтів надаються всі можливості висококласного урологічного стаціонару в Києві на Оболоні, де проводять реконструктивні операції з використанням традиційних методик та нових ендоскопічних технологій.

 

Записатися на консультацію до дорослого або дитячого уролога ви можете, зателефонувавши за одним з номерів, вказаних на сайті клініці, або заповнивши форму для зворотного зв'язку.

comment 35
Саввін Костянтин Едуардович
Завідуючий відділенням урології стаціонару, лікар-уролог вищої категорії, хірург
comment 24
Білинський Олег Львович
Лікар-уролог, андролог, сексопатолог вищої категорії
comment 18
Головкевич Віктор Володимирович
Дитячий лікар-уролог першої категорії
comment 13
Моцна Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-уролог вищої категорії
comment 17
Тихоненко Наталія Олександрівна
Дитячий лікар-нефролог вищої категорії
comment 27
Чорний Владислав Іванович
Уролог вищої категорії, лікар функціональної діагностики

Ціни

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Консультації
Операції
4361. * Операція при уретероцеле

15900 грн

Більше Згорнути down
4383. * Уретероцистостомія (реімплантація сечоводу) 1 категорії складності

26700 грн

Більше Згорнути down
4384. * Уретероцистостомія (реімплантація сечоводу) 2 категорії складності

30400 грн

Більше Згорнути down
4427. * Операція з приводу уретероцеле (лазерне розсічення)

12700 грн

Більше Згорнути down

Вiдгуки

15.12.2021 09:22
Марина Дмитриевна

Спасибо огромное. Записалась к врачу. А то думала, что за штука у меня вываливается.

03.10.2021 20:52
А Р Понкратова

Нікому не позаздрю, хто пройшов через уретероцеле, болі страшні. Довго думала пухлина, слава богу обійшлося. Дякую за просвітництво.

24.06.2021 15:19
Галина

Очень полезная информация спасибо. Все подробно написано.

18.02.2021 10:11
Анастасия Анатольевна

Спасибо автору. Статья - что надо.

Показати ще 1

arrow

Всього 4 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо Вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
page-down