PRP-терапія у лікуванні головного болю та мігрені
Процедура плазмотерапії
PRP або плазмотерапія — процедура, під час якої в організм пацієнта вводять препарат (Platelet Rich Plasma) з його власної крові. Плазмотерапія (локальне введення аутологічної плазми, PRP-терапія) використовується для лікування мігрені та головних болей, спричинених шийним остеохондрозом.
Плазма – це рідка частина крові, яка містить тромбоцити та біля 30 біологічно активних речовин. В тромбоцитах знаходяться "фактори росту". Вони регулюють основні етапи в регенерації тканин, активують макрофаги, стимулюють синтез колагену, ангіогенез, метаболізм, кровопостачання. Введення плазми створює умови для зменшення запалення та відновлення тканин (суглобів, зв'язок, м'язів, нервів, судин).
У Києві (Оболонь, Печерськ) процедура плазмотерапії (PRP-терапії) за доступною ціною проводиться в Клініці МЕДІКОМ.
Показання для PRP-терапії
Плазмотерапія застосовується у вертебрології, ортопедії та травматології, неврології, спортивній медицині, гінекології, урології, стоматології, хірургії, регенеративній медицині.
Зокрема, призначається і для лікування мігрені та хронічного головного болю, що є причиною патологій верхнього шийного відділу хребта, які розвиваються на фоні порушень постави та остеохондрозу. Наприклад, дисфункції суглобів між потиличною кісткою та першим шийним хребцем або патологічні зміни підпотиличних м'язів та зв'язок.
Протипоказання для проведення плазмотерапії
Метод плазмотерапії має ряд протипоказань. Наявність цих станів у пацієнта необхідно перевіряти перед призначенням процедур, щоб уникнути розвитку ускладнень.
До абсолютних протипоказань належать:
- ріст злоякісних пухлин;
- гіпофібриногенемія;
- критична тромбоцитопенія;
- вагітність.
До відносних протипоказань належать:
- терапія антикоагулянтами;
- прийом аспірину та антитромбоцитарних препаратів;
- прийом нестероїдних протизапальних препаратів за 48 годин до процедури;
- системне чи локальне застосування кортикостероїдів – протягом 2 тижнів до проведення процедури;
- гострі респіраторні захворювання, перенесені протягом останніх 2 тижнів до процедури;
- інфекційні хвороби;
- аутоімунні захворювання;
- менструальні кровотечі.
Підготовка до плазмотерапії
Перед процедурою пацієнту потрібно здати клінічний аналіз крові та коагулограму. Упродовж 48 годин до процедури необхідно виключити вживання алкоголю, жирних, смажених та копчених страв; не приймати нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен, німесил та інші).
Впродовж доби перед процедурою бажано пити більше води. Інтервал між останнім прийомом їжі та процедурою плазмотерапії має бути не менше 3 годин.
Як проводиться процедура PRP-терапії
Під час процедури у пацієнта забирають 8-12 мл крові невеликою голкою в спеціальну вакуумну пробірку для плазмотерапії. Потім проводиться центрифугування для розшарування крові на компоненти: більш важкі (еритроцити) осідають на дно, плазма (тромбоцити та інші активні речовини) концентруються зверху. Плазму з власної крові пацієнта для плазмотерапії (PRP- терапії) використовують протягом 10-30 хвилин після отримання — локально вводять в тканини, які потребують лікування та відновлення. Введення може проводитись внутрішкірно, підшкірно, навколо суглобів, в суглоби.
При мігрені та головних болях, які провокуються шийний остеохондрозом, використовують саму тонку інсулінову голку; плазма вводиться підшкірно та внутрішньошкірно-папульно маленькими дозам. Процедура майже безболісна.
Плазмотерапія не впливає на загальний стан пацієнта, не має обмежень в керуванні автомобілем. Після процедури кожному пацієнту лікар надає індивідуальні рекомендації для отримання кращого ефекту від плазмотерапії.
Необхідну кількість та оптимальну періодичність процедур визначає лікар. Зазвичай це 3-5 процедур з інтервалом 7-14 днів.
Лікувальний ефект від плазмотерапії
Зменшення інтенсивності та частоти приступів мігрені, усунення головного болю відбувається за рахунок того, що складові плазми при плазмотерапії:
- відновлюють збудливість, функцію та структуру нервових тканин;
- нормалізують кровообіг та стимулюють забезпечення клітин киснем та поживними речовинами;
- активізують імунні процеси, допомагаючи усунути запалення;
- посилюють дію інших лікувальних процедур.
Покращення майже завжди відчувається після першої процедури протягом кількох днів.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Переваги застосування PRP у вертебрології можна оцінити лише у тому випадку, якщо процедури проводяться досвідченими спеціалістами у надійному медичному закладі. У нашій клініці пацієнти можуть бути впевненими у:
- Високій компетентності лікарів.
- Дотриманні рекомендацій з проведення процедур.
- Суворому дотриманні санітарно-гігієнічних норм.
- Можливості отримати вичерпні відповіді на питання щодо методу лікування під час консультації.
Турбують приступи мігрені та головного болю? PRP-терапія — це той метод, який допоможе вам покращити стан. Лікування головного болю методом PRP у Києві в Клініці МЕДІКОМ проводиться провідними лікарями неврологами, вертебрологами.
Питання-Відповідь
Що не можна робити після PRP-терапії?
Після процедур потрібно уникати фізичних навантажень, вживання алкоголю, дії високих температур на місце введення препарату. Індивідуальні рекомендації можна отримати під час консультації лікаря-вертебролога.
Який ефект від плазмотерапії?
Відмічається висока ефективність PRP-терапії щодо відновлення тканин, які постраждали через розвиток захворювання або травми, покращення стану судин та кровопостачання мозку, зменшення запальних процесів та послаблення больового синдрому.
Чи можна поєднувати PRP-терапію з масажем або ЛФК?
Плазмотерапія може застосовуватися у комплексі з лікувальною фізкультурою, масажем та іншими методами. Але всі процедури мають проводитися за призначеннями вертебролога, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.
Чи бувають побічні ефекти після PRP?
Важлива перевага методу лікування плазмотерапією — відсутність алергічних реакцій на введення компонентів власної крові. Але після ін’єкції можливий тимчасовий розвиток побічних ефектів — почервоніння шкіри, набряк та утворення синця навколо місця проколу.
Лікарі
Наші лікарі мають багаторічний досвід застосування PRP від мігрені та головного болю у різних клінічних випадках. За необхідності його комбінують з іншими методами лікування. Щоб дізнатися про можливість проведення процедур у вашому випадку, запишіться на прийом до лікаря за телефоном (044) 503–77–77, зверніться до нас у Тelegram bot або у чаті на сайті.
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1750 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Большое спасибо специалистам клиники за новый прием в лечении хронической головной боли. Мне сделали некую новую процедуру плазмотерапию. Всего-то несколько сеансов, а результат на лицо. Не бойтесь этой процедуры. Укольчики безболезненные, в мой организм вводят мою плазму. И не надо сутки напролет глотать обезболивающие или ходить на массажи!
В клініці Медіком вперше спробувала процедуру плазмотерапії для лікування мігрені, яка супроводжує мене час від часу майже 20 років. Результат вразив! Зменшилося відчуття болю і тиску в голові, зникла чутливість до світла. Та найголовніше що це ефективний метод лікування. Тут немає нічого страшного. Головне здати загальний аналіз крові та тест на згортання крові. Дуже задоволена результатом!