Пілоропластика в Києві
Дискомфорт і важкість у животі, «плескання» у шлунку після прийому їжі, блювота — насторожливі симптоми, які можуть свідчити про пілоростеноз. Це небезпечний стан, здатний призводити до виснаження організму, порушення обміну речовин. Єдине вирішення такої проблеми — пілоропластика. У Клініці МЕДІКОМ на Оболоні у Києві ця операція проводиться за сучасними стандартами, зокрема з використанням малотравматичних методик для забезпечення швидкої реабілітації пацієнта.
Показання та протипоказання до проведення пілоропластики
Пілоропластика — це операція, під час якої усувається звуження каналу воротаря шлунка і відновлюється просування харчової маси зі шлунка до дванадцятипалої кишки. Потреба у проведенні такого хірургічного втручання виникає при пілоростенозі, який розвивається при:
- виразковій хворобі шлунка;
- дивертикулах шлунка;
- гастроезофагеальній рефлюксній хворобі;
- розвитку пухлин;
- ускладненнях після перенесених хірургічних втручань або травм (розвиток рубців у тканинах воротаря шлунка, порушення іннервації через пошкодження нервів).
Якщо просвіт воротаря шлунка звужений, консервативне лікування не здатне покращити стан, потрібно зробити пілоропластику. Рішення про необхідність проведення операції приймає лікар на основі результатів діагностики.
Методи виконання пілоропластики
Відновити прохідність харчових мас через воротар шлунка можна різними хірургічними методами:
- пілоропластика за Гейнеке-Мікуличем — операція, під час якої здійснюються поздовжні розрізи шлунка та дванадцятипалої кишки (вище та ниче воротаря шлунка), без порушення цілісності слизової оболонки з подальшим накладанням шва у перпендикулярному напрямку;
- пілоропластика за Фіннеєм — також передбачає здійснення поздовжнього розрізу, але значно довшого, з розкриттям просвіту шлунка та дванадцятипалої кишки, евакуацією їх вмісту, за потреби — з висіченням виразки або частини пілоричного сфінктера;
- пілоропластика за Джабулею — передбачає поздовжнє розсічення дванадцятипалої кишки та поперечне розсічення шлунка, при цьому воротар шлунка залишається інтактним.
Результат всіх видів пілоропластики — формування пілородуоденального каналу завширшки 4-5 см, який надалі поступово звужується за рахунок процесу рубцювання. Оптимальний метод обирається лікарем залежно від клінічного випадку (зокрема — наявності чи відсутності виразок різної локалізації, кровотечі, запалення, фіброзних змін, глибокого рубцювання стінки кишківника тощо).
Яка послуга вас цікавить?
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Підготовка до пілоропластики
Перед пілоропластикою пацієнту потрібно пройти передопераційне обстеження — здати клінічний та біохімічний аналізи крові, аналізи на наявність інфекцій, коагулограму, загальний аналіз сечі. Проводиться консультація анестезіолога та за потреби — інших спеціалістів. За 10 днів до операції припиняється прийом антикоагулянтів (за згодою лікаря, що призначив їх). Також надаються рекомендації щодо правил харчування перед хірургічним втручанням. Пілоропластика проводиться натщесерце.
Як проводиться пілоропластика
Окремі етапи операції залежать від обраної техніки пілоропластики. Хірургічне втручання проводиться під загальним наркозом, може виконуватися із традиційним відкритим доступом через розріз шкіри або за допомогою лапароскопічних інструментів через проколи шкіри. Пілоропластика може поєднуватися з іншими видами операцій (наприклад, з ваготомією — розсіченням основного стовбура або гілок блукаючого нерва).
Відновлення після пілоропластики
Післяопераційний догляд після пілоропластики починається у стаціонарному відділенні, однак тривале перебування у стаціонарі зазвичай не потребується, особливо після лапароскопічної операції. Протягом перших тижнів потрібно дотримуватися дієти — вживати рідку та м'яку їжу (крем-суп, смузі, овочеві пюре), а також утримуватися від фізичних навантажень. Через 3-6 тижнів проводиться контрольне ендоскопічне обстеження.
Пілоропластика в Києві: переваги операції в МЕДІКОМ
Потрібно зробити пілоропластику? Для безпечного та результативного хірургічного лікування звертайтеся до Клініки МЕДІКОМ, оскільки у нас:
- Хірурги мають багаторічний досвід та інноваційне обладнання для проведення операцій різного ступеню складності.
- Застосовуються різні методики проведення операцій, у тому числі — малотравматичні, з коротким реабілітаційним періодом.
- Ви зможете почати відновлення після операції у комфортному стаціонарі.
- Всі послуги передопераційної підготовки та післяопераційного медичного супроводу доступні в одній клініці.
Питання-Відповідь
Чи втрачається вага після пілоропластики?
Оскільки пілоропластика позбавляє пацієнта від проблем з травленням, які заважають нормальному просуванню харчових мас та викликають часті напади блювоти, після проведення цієї операції уповільнюється або припиняється втрата ваги.
Чи допомагає пілоропластика схуднути?
Для схуднення застосовуються інші операції — баріатричні, під час яких зменшується об'єм шлунка. Пілоропластика проводиться за іншими показаннями — для нормалізації просування харчової маси зі шлунка до дванадцятипалої кишки. Після такого хірургічного втручання, навпаки, може припинитися втрата ваги тіла, зумовлена частими нападами блювоти при при пілоростенозі.
У чому різниця між пілоропластикою за Фіннеєм і за Джабулеєм?
Під час пілоропластики за Фіннеєм хірург робить поздовжні розрізи шлунка та дванадцятипалої кишки. При пілоропластиці за Жабулеєм здійснюються поздовжні розрізи дванадцятипалої кишки, а на шлунку — поперечні.
Скільки часу триває операція пілоропластика?
Пілоропластика триває до 2 годин. Точна тривалість залежить від особливостей клінічного випадку.
Що їсти після пілоропластики?
Після пілоропластики пацієнт харчується м'якою та рідкою їжею. Індивідуальні рекомендації щодо дієти надає лікар, виходячи з особливостей стану пацієнта, можливої наявності супутніх захворювань.
Які можуть бути ускладнення після пілоропластики?
Після операції можливе розходження швів, інфікування, затримка або прискорення спорожнення шлунка. Повністю виключити ризики ускладнень неможливо, але вони будуть мінімальними, якщо пацієнт звертається до компетентних спеціалістів у надійний клініці.
Лікарі
ЦІкавить проведення пілоропластики в Києві, але є сумніви та побоювання? Довірте виконання операції висококваліфікованим хірургам Клініки МЕДІКОМ. Дізнатися про досвід та професійні досягнення наших лікарів можна у відповідному розділі нашого сайту, а записатися на консультацію до спеціаліста ви можете за телефоном (044) 503–77–77, за допомогою Тelegram bot або у чаті на сайті.
Вартість пілоропластики
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1300 грн
запис на прийом
|
|
102. Консультація хірурга
|
1300 грн
запис на прийом
|
178. Ультразвукове дослідження пілоричного відділу шлунка
|
750 грн
запис на прийом
|
800 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Виїзд бригад невідкладної допомоги здійснюється по всіх районах Києва (Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський) та передмістя (Вишгород, Буча, Ірпінь, Бровари).