ПАП-тест у Києві
Цитологічний мазок — ефективний метод виявлення багатьох захворювань. Його проводять під час огляду в гінеколога для профілактики раку шийки матки. Зробити ПАП-тест у Києві та пройти консультацію у досвідченого гінеколога можна в клініці МЕДІКОМ. Ми гарантуємо високу точність лабораторних аналізів.
ПАП-тест — це цитоморфологічне дослідження, яке виконується для виявлення передракових та ракових патологій шийки матки. Ефективність цього методу досягає 95 %, тому він дійсно визнаний золотим стандартом скринінгової діагностики злоякісних новоутворень шийки матки. ПАП-тест виявляє патологічні зміни клітин на ранніх стадіях, коли симптоми ще відсутні. Сьогодні ВООЗ рекомендує цей скринінговий метод усім жінкам не лише з метою діагностики, а й для профілактики ракових патологій.
Що таке ПАП-тест?
Для виконання ПАП-тесту на основі рідинної цитології проводиться забір (зішкріб) фрагментів тканин цервікального каналу та піхвової частини шийки матки. Біологічний матеріал забарвлюється за методом Папаніколау та вивчається під цифровим мікроскопом для виявлення трансформації епітеліальних клітин у атипові.
ПАП-тест має високу чутливість і допомагає виявляти атипові клітини навіть на початкових стадіях дисплазії, інтраепітеліальної неоплазії та раку шийки матки. Він внесений до програми стандартного обстеження та проводиться з певною частотою залежно від віку або призначається у разі підозр на розвиток онкологічних патологій.
Головна мета тестування — виявити злоякісні зміни в клітинах епітелію in situ, тобто на «0-й» стадії. Рання діагностика допомагає призначати пацієнткам максимально щадне та дієве лікування, яке запобігає розвитку небезпечних ускладнень.
У медичній літературі для позначення ПАП-тесту застосовуються інші терміни: РАР-тест, цитологічний зішкріб/мазок, мазок на онкоцитологію, мазок за Папаніколау.
Показання до ПАП-тесту
Цитологічне дослідження шийки матки проводять 1 раз на рік з профілактичною метою всім жінкам старше 21 року, а також пацієнткам більш раннього віку, які живуть статевим життям понад 3 роки.
У віці 30–65 років ПАП-тест виконується 1 раз на 2–3 роки, якщо результати останнього аналізу були негативними. Після 65 років (при трьох негативних дослідженнях протягом останніх 10 років) скринінгові дослідження можна припиняти.
Усім жінкам із групи ризику розвитку онкопатологій шийки матки здавати мазок за Папаніколау необхідно не рідше 1 разу на рік.
Підвищують ризик виникнення новоутворень такі фактори:
- невчасне лікування захворювань шийки матки (дисплазії, ерозії, лейкоплакії, поліпів тощо);
- виявлення папіломавірусу або герпетичної інфекції;
- незахищені статеві контакти;
- часті аборти;
- рання вагітність;
- куріння;
- спадкова схильність;
- прийом імуносупресорів;
- наявність в анамнезі інфекційних захворювань, що передаються під час сексуальних контактів;
- імунодефіцитні стани.
Важливо! Проведення ПАП-тесту за показаннями та для профілактики онкологічних патологій може врятувати не лише здоров'я, а й життя. Не варто відмовлятися від аналізу, тим паче, що забір матеріалу проводиться за кілька секунд практично безболісно.
Протипоказання
У разі призначення ПАП-тесту протипоказання до обстеження виявляються на консультації гінеколога. Аналіз не проводиться, якщо лікарем виявлено такі патологічні та фізіологічні стани:
- незайманість;
- відновлення після пологів або лікування запальних процесів (якщо пройшло менше 3 місяців);
- повне закриття цервікального каналу;
- аномалії розвитку статевої системи, що перешкоджають забору мазка.
У разі недотримання правил підготовки до дослідження виконання РАР-тесту переноситься на інший день.
Підготовка до ПАП-тесту
Здавати тест потрібно з 5-го дня нового циклу по 5-й день до початку наступної менструації. Щоби результати діагностики раку шийки матки були достовірними, необхідно:
- припинити користуватися лубрикантами та вагінальними засобами (мазями, свічками, кремами тощо) за 2–3 дні до дослідження;
- відмовитись від статевих контактів за 24–48 годин до тесту;
- не робити кольпоскопію, трансвагінальний УЗД або гінекологічний мазок за 1–2 дні до призначеного дослідження;
- припинити спринцювання за добу до процедури та в день аналізу.
Як роблять ПАП-тест?
Щоби здати ПАП-тест, необхідно лягти на гінекологічне крісло. У піхву вводиться одноразове дзеркало. Мазок береться одноразовим шпателем та ендоцервікальною цитологічною щіточкою. Маніпуляція не спричиняє болю та супроводжується лише легкими дискомфортними відчуттями. Біоматеріал маркується та відправляється до лабораторії клініки МЕДІКОМ.
Дізнатися більше про те, як проводиться ПАП-тест за відгуками наших пацієнток, можна у відповідному розділі сайту.
Скільки робиться ПАП-тест?
Лабораторне цитологічне дослідження отриманого матеріалу в клініці МЕДІКОМ займає 1–3 дні. При ПАП-тесті методом рідинної цитології — до 5 робочих днів.
Результати ПАП-тесту
Дані тесту Папаніколау класифікуються за класами:
- Клітини мають нормальну будову.
- Клітини не атипові, але змінені запальним процесом.
- Наявні поодинокі атипові клітини.
- Виявлено окремі клітини, які можуть мати онкопатологічний характер.
- Виявлено велику кількість злоякісних клітин.
Результати 3 та 4 класу є приводом для підозр на розвиток ракової патології. При 5 класі наявність злоякісного новоутворення підтверджується. Під час видачі висновку 3–5 класу жінці рекомендується консультація онколога, який займеться професійним розшифруванням аналізу ПАП-тесту та призначить низку додаткових обстежень для встановлення правильного діагнозу.
Переваги ПАП-тесту у нашій клініці
- Власна сертифікована лабораторія.
- Комфортні кабінети з роздягальнями.
- Високі стандарти стерильності.
- Великий досвід роботи лікарів-лаборантів та гінекологів.
- Можливість отримання консультації гінеколога-онколога.
- Висока точність результатів.
- Доступна ціна ПАП-тесту.
Питання-Відповідь
На який день циклу здавати ПАП-тест?
Для достовірності дослідження на атипові клітини аналіз варто здавати на 5-й день або після менструального циклу, але не пізніше 5-го дня перед початком наступних місячних. У разі порушення менструального циклу дату здачі тесту порекомендує гінеколог.
Чи можна перед ПАП-тестом робити кольпоскопію?
Здача біоматеріалу на цитологічне дослідження має проводитися не менш як через добу після кольпоскопії.
Чи можна робити ПАП-тест під час вагітності?
Гінекологи стверджують, що ПАП-тест можна робити в процесі ведення вагітності. Отримання матеріалу здійснюється стандартним способом, що безпечно, не супроводжується болями та не шкодить плоду.
Як часто потрібно робити ПАП-тест?
Частота проведення ПАП-тесту в комплексі профілактичного обстеження залежить від віку пацієнтки. Аналіз внесений у стандартний план медичного огляду для жінок та проводиться:
- щорічно з 21 до 30 років (до 21 року — за умови ведення статевого життя протягом 3 років);
- 1 раз на 2–3 роки з 30 до 65 років.
Якщо жінка входить до групи ризику розвитку онкопатологій, то дослідження проводиться щороку. Після 65 років у разі наявності трьох негативних результатів за останні 10 років тест перестають проводити.
Лікарі
Вам необхідно здати ПАП-тест у Києві та швидко отримати точні результати? Запишіться до клініки МЕДІКОМ на Оболоні або Печерську за вказаним на сайті номером телефону або заповніть форму для онлайн запису або замовлення зворотнього дзвінка. Звертайтеся, й оператори контакт-центру обов'язково підберуть вам зручний час прийому у гінеколога!
Ціна ПАП-тесту
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
700 грн
запис на прийом
|
|
4056. ПАП-тест на основі рідинної цитології
|
1140 грн
запис на прийом
|
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Все чисто, стерильно. Швидко і безпроблемно. Дякую клініці за сервіс і професіоналізм.
Мене приймала Вікторія Матіїшина. Враження - позитивне. Якщо кому потрібно - звертайтесь.
Вперше була в клініці на Оболоні у лікарки Іванкової. Яка прекрасна жінка! Дуже комфортний візит. Уважно оглянула, взяла матеріал на ПАП-тест, УЗД. Все без болі, акуратно. Обов'язково повернусь сама і всім радитиму.
Все плановые осмотры и свои женские вопросики "несу" в клинику Медиком. Доверяю доктору, довольна сервисом. Все анализы можно здать на месте. Благодарность администрации и всем сотрудникам.
Обратилась в клинику МЕДИКОМ на проспекте Героев Сталинграда 6д и попала на прием к очень классному гинекологу Иванковой Ирине Николаевне. У меня много лет была эрозия и полгода назад я лечилась с ней в другом городе. Очень хотелось пройти обследование и убедиться в эффективности лечения. Мне сделали анализы, взяли мазок на патологические клетки. Результаты получила уже на второй день. Все отлично! Ирина Николаевна, спасибо вам за вашу внимательность, умение успокоить и поддержать! Обязательно буду наблюдаться только у вас!
Арендарь Елена Анатольевна, я благодарна вам за правильное лечение и профессионализм! Обратилась в МЕДИКОМ по совету сотрудницы, которая в свое время лечилась в этой же клинике. У меня выявили полип, и я решила удалять его в частной клинике. После консультации мне очень быстро провели все обследования и назначили день операции. Процедура прошла успешно и без осложнений. Елена Анатольевна объяснила мне почему появляются полипы, порекомендовала вовремя проходить осмотры и обязательно раз в год сдавать ПАП-тест. Теперь буду выполнять все назначения и рекомендовать этого гинеколога всем своим знакомым!
Личутина Наталья Леонидовна, я очень благодарна вам за ваш профессионализм и бдительность! Я обратилась в клинику МЕДИКОМ, которая расположена на пр-те Героев Сталинграда, 6Д, для планового осмотра. Жалоб у меня не было совсем, и я не была у гинеколога уже 4 года. Наталья Леонидовна очень внимательно отнеслась ко мне, осмотрела и взяла соскоб на раковые клетки. Что я пережила, когда получила анализы не буду даже описывать. Это был шок! Оказывается, у меня были выявлены атипичные клетки. Земля ушла из-под ног... Но врач успокоила меня и направила к онкологу. Мне назначили операцию. Оперироваться я решила в стационаре этой же клиники. Меня быстро обследовали и назначили день операции. Все прошло успешно. Теперь я наблюдаюсь только у своего любимого врача и рекомендую ее всем своим подругам. Спасибо вам за все! Вы спасли мне жизнь! Благодаря вам я сделала операцию вовремя. Если бы не ваша внимательность и ответственность, то все было бы намного трагичнее. Надеюсь, что больше рак никогда не вернется! Желаю, чтобы все пациентки делали этот простой тест вовремя. Он спасает жизнь!
Я обратилась в клинику МЕДИКОМ и попала на прием к очень опытному гинекологу Пащенку Сергею Александровичу. Очень благодарна ему за внимательность и тактичность. Он провел осмотр и сделал тест для исключения онкологии. Результаты его немного насторожили. Злокачественной опухоли не было, но мне порекомендовали курс лечения по поводу дисплазии. Операцию делала в этой же клинике. Все отлично! Теперь наблюдаюсь регулярно у Сергея Александровича и очень довольна результатами! Спасибо!
Мне было нужно срочно пройти медосмотр для устройства на работу и по совету знакомой я обратилась в клинику МЕДИКОМ. Осмотр проводила Ткачук Наталия Владимировна. Она очень внимательная. Я сдала все анализы. Очень обрадовалась нормальным показателям ПАП-теста (ранее у меня была дисплазия). Клиника понравилась. Немного дороговато, но процедура быстрая. Персонал вежливый, тактичный. Везде чистота и порядок.
Показати ще 3
Всього 10 відгуків