Опис
Повністю цифровий відеопроцесор Pentax EPK-100p (виробництва: Японія). Відмінна якість зображення, висока точність діагностики. Товщина зонда 8-9 мм. Високий рівень безпеки - сучасні методи обробки зонда після кожного пацієнта. Тривалість процедури - близько 10 хвилин.
Онкологія шлунково-кишкового тракту (ШКТ)
Рак шлунково-кишкового тракту (ШКТ) – це група онкологічних захворювань органів ШКТ, що починаються з аномального переродження клітин тканин та структур травної системи. Частіше за все в органі утворюється пухлина або виразка, яка потім поширюється на сусідні частини ШКТ.
Рак травної системи включає в себе ракові захворювання стравоходу, шлунку, печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, тонкого та товстого кишечника.
Злоякісні пухлини шлунково-кишкового тракту є найбільш поширеними онкозахворюваннями серед усіх видів раку.
Фактори ризику розвитку онкології ШКТ
Майже для всіх видів раку ШКТ виявлено схожі фактори, які можуть підвищувати ризик захворювання. Кожен з них зазвичай не є безпосередньою причиною розвитку злоякісного новоутворення, але їх наявність може значно збільшувати вірогідність виникнення раку однієї або іншої локалізації. До таких факторів відносять:
- Стать – чоловіки хворіють частіше ніж жінки.
- Вік – найбільшу кількість ракових захворювань ШКТ діагностують у людей в віці 50-70 років.
- Куріння та інші види вживання тютюну - можуть значно збільшувати ризик раку.
- Зловживання алкоголем.
- Особливості харчування – велика кількість червоного м’яса і тваринних жирів, напівфабрикати, фаст-фуд, консервовані продукти, дефіцит овочів та фруктів, можуть також стати причиною пошкодження, а потім і переродження клітин органів травної системи.
- Хронічні запальні та виразкові процеси в ШКТ.
- Інфікування вірусом Епштейн-Бара.
- Спадкова схильність та генетичні відхилення.
- Множинні поліпи в шлунково-кишковому тракті.
Види онкологічних захворювань ШКТ
Серед видів онкозахворювань ШКТ в залежності від клітин, з яких походить рак, виділяють наступні:
- Аденокарцинома – походить з клітин залозистої тканини.
- Саркома – розвивається з клітин м’язового шару органів травної системи.
- Нейроендокринний рак – починається зі змін у клітинах, що виробляють гормони.
- Лімфома – бере початок з клітин, які відносяться до лімфатичної системи.
Ознаки раку ШКТ
На початкових стадіях рак може не давати ніяких симптомів. Тільки по мірі росту пухлини, поширення її на сусідні структури та порушення функцій органів, можуть з’явитися наступні ознаки:
- біль та дискомфорт у животі;
- поява діареї або запору;
- здуття живота;
- нудота та/або блювання;
- безконтрольна втрата ваги;
- загальна втома і слабкість;
- ректальна кровотеча або кров у калі;
- різноманітні розлади травлення;
- втрата апетиту;
- печія;
- жовтяниця очей, слизових оболонок або шкіри.
Всі ці симптоми раку ШКТ не є специфічними саме для злоякісних захворювань і можуть з’являтися при багатьох інших хворобах органів шлунково-кишкового тракту. Тому важливо при їх появі звернутися до лікаря, який встановить точний діагноз. Це може бути гастроентеролог, хірург або сімейний лікар, який скерує до потрібного спеціаліста.
Діагностика раку ШКТ
Діагностика раку шлунково-кишкового тракту починається з фізикального огляду та опитування щодо симптомів, історії хвороби, сімейного анамнезу, супутніх захворювань та загального стану здоров’я пацієнта. В залежності від виявлених ознак та підозрюваного виду раку, лікар може призначити додаткові лабораторні та інструментальні дослідження. Серед них можуть бути такі:
- Клінічні та біохімічні аналізи крові – визначаються рівні гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитів, ШОЕ, факторів згортання крові, печінкові проби тощо.
- Тести на онкомаркери – специфічні білки, ферменти та інші біологічно активні речовини, які можуть виробляти пухлини.
- Ендоскопічні дослідження – тонка гнучка трубка з крихітною камерою та освітленням вводиться у шлунково-кишковий тракт і допомагає спеціалісту побачити будь-які новоутворення, поліпи, виразки, аномальні зміни слизової оболонки, а також взяти шматочок патологічно зміненої тканини та відправити на подальший гістологічний аналіз (біопсію) для встановлення точного діагнозу. Проводяться такі методи, як:
- ендоскопія верхніх відділів ШКТ;
- колоноскопія.
- Візуалізація злоякісних новоутворень органів травної системи:
- комп’ютерна томографія (КТ) – отримання зображень за допомогою рентгену;
- магнітно-резонансна томографія (МРТ) – використання потужного магнітного поля.
- Діагностична лапароскопія – огляд черевної порожнини через лапароскоп, який вводиться через невеликі розрізи, також використовується для отримання зразків тканин і подальшої біопсії.
Онкоскринінг ШКТ
Для діагностики раку шлунково-кишкового тракту на ранніх стадіях, коли немає симптомів, пацієнтам може бути рекомендований скринінг. Особливо він показаний тим, хто має в наявності фактори ризику. Для кожного виду раку є своя програма скринінгу. Зазвичай до нього входить ендоскопічне дослідження та аналіз на онкомаркери.
Лікування раку шлунково-кишкового тракту
Існує кілька варіантів лікування раку шлунково-кишкового тракту: хірургічне втручання, хіміотерапія, променева терапія.
За можливості лікування починають з хірургічного видалення пухлин шлунково-кишкового тракту. При цьому перевага надається методикам з мінімальним втручанням (лапароскопічні техніки). Вони менш травматичні та не потребують довгої реабілітації. Але у випадках, коли рак проростає в сусідні органи та тканини, доводиться робити операції з відкритим доступом, використовуючи лапаротомію.
Операції з видалення пухлини ШКТ передбачають максимально повне вилучення самого новоутворення, частини органу, тканин навколо нього, а також, за необхідності, лімфатичних вузлів (резекція з лімфодисекцією).
При розповсюджених пухлинах, які неможливо видалити, показані паліативні операції, які покращують стан пацієнта, зменшують симптоми та дозволяють відновити функцію органу.
Хіміотерапія – це медикаментозне лікування, яке передбачає використання хімічних речовин для знищення ракових клітин. Під час хіміотерапії ліки циркулюють по всьому тілу та вбивають ракові клітини, які можуть поширюватися на навколишні тканини та життєво важливі органи. За допомогою хіміотерапії також можна запобігти локальному рецидиву ракових клітин.
Якщо хіміопрепарати використовуються перед операцією, щоб зменшити розмір пухлини, це називається неоад’ювантна хіміотерапія. Ад’ювантна хіміотерапія (післяопераційна) використовується для знищення ракових клітин, що залишилися в організмі.
Променева терапія передбачає використання випромінювання високої потужності для знищення ракових клітин і запобігання рецидиву. З лікувальною метою застосовуються високоінтенсивні енергетичні промені, такі як протони та рентгенівське випромінювання.
Додатково можуть призначатися імунотерапія та цільова (таргетна) терапія.
Імунотерапія заснована на стимуляції власного природного захисту для припинення росту пухлини. Спеціальні препарати допомагають відновити імунну систему пацієнта та спрямувати її на знищення ракових клітин.
Таргетна терапія націлена на специфічні білки, гени та тканини, відповідальні за ріст та розповсюдження раку.
Реабілітація після видалення пухлини ШКТ включає відновлення організму після хірургічних втручань та хіміотерапії, а також направлена на попередження рецидиву пухлини. Тому пацієнт залишається під наглядом лікаря-онколога, регулярно проходить необхідні аналізи та дослідження.
Питання-Відповідь
Як швидко розвивається рак ШКТ?
Ранні стадії розвитку раку ШКТ можуть довгий термін протікати без симптомів, а до появи перших ознак онкозахворювання може пройти кілька місяців або років. Тому важливо регулярно проходити обстеження, щоб виявити рак на безсимптомній стадії, коли його набагато простіше вилікувати.
Чи може УЗД виявити рак органів ШКТ?
УЗД органів черевної порожнини може бути корисним для виявлення раку ШКТ, якщо мова йде про печінку, жовчний міхур або підшлункову залозу. Для таких органів як шлунок або кишечник цей метод дослідження не підходить.
Більш інформативним є ендоскопічні методи дослідження – езофагогастроскопія та колоноскопія. КТ черевної порожнини використовують для діагностики розповсюдженості процесу.
Як перевірити ШКТ на онкологію?
Для перевірки ШКТ на онкологію у людей, які не мають симптомів, призначають онкоскринінг ШКТ. Програма скринінгу залежить від того, які ризики є у пацієнта. Обов’язковим дослідженням є ендоскопія травного тракту. Це може бути ендоскопія верхніх відділів ШКТ (стравоходу, шлунку, тонкого кишківника) або колоноскопія для обстеження нижніх відділів травної системи.
Куди метастазує рак кишківника?
Метастази при раку кишківника можуть розповсюджуватися кількома шляхами. Пухлина може проростати в сусідні органи та тканини, через лімфатичну систему та через кров. В залежності від способу, метастази виникають в сусідніх органах, лімфатичних вузлах або віддалено – в легенях, головному мозку, яєчниках та інших органах.
Де лікують онкозахворювання ШКТ
Повний цикл діагностики, лікування та профілактики з приводу онкологічних захворювань ШКТ доступний в Києві в Клініці МЕДІКОМ на Оболоні за адресою Оболонська набережна, 9.
Записатися на консультацію можна цілодобово на сайті, в telegram-bot або за телефоном 38(044)503-77-77.
Лікарі
Вартість лікування онкології ШКТ
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
1330. Консультація онколога
|
1300 грн
запис на прийом
|
1700 грн
запис на прийом
|
|
5327. * Онкоконсиліум
|
5000 грн
запис на прийом
|
5220. Компресійна еластографія одного анатомічного утвору
|
850 грн
запис на прийом
|
5221. Ультразвукове дослідження (УЗД) м'яких тканин з компресійною еластографією
|
900 грн
запис на прийом
|
5223. Ультразвукове дослідження (УЗД) лімфатичних вузлів з компресійною еластографією (1 зона)
|
850 грн
запис на прийом
|
319. Маркер раку шлунка і кишківника (СA 72-4)
|
600 грн
запис на прийом
|
1898. Онкомаркер ШКТ (СА 242)
|
700 грн
запис на прийом
|
3390. Гістологічне дослідження п'яти зразків слизової шлунка
|
1400 грн
запис на прийом
|
5495. Зонулін в калі
|
2400 грн
запис на прийом
|
5555. Гістологічне дослідження 3 категорії
|
3700 грн
запис на прийом
|
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)
|
5670 грн
запис на прийом
|
4751. * Лароскопічна правобічна геміколектомія
|
45000 грн
запис на прийом
|
5110. * Лапароскопічна дистальна субтотальна резекція шлунку при онкопатології
|
43200 грн
запис на прийом
|
5111. * Лапароскопічна проксимальна субтотальна резекція шлунка при онкопатології
|
54000 грн
запис на прийом
|
5112. * Лапароскопічна парціальна резекція шлунка при онкопатології
|
54000 грн
запис на прийом
|
5113. * Лапароскопічна гастректомія з D2-лімфодисекцією
|
64800 грн
запис на прийом
|
5114. * Лапароскопічна гастроєюностомія при онкопатології
|
21600 грн
запис на прийом
|
5116. * Видалення пухлини заочеревинного простору 1 категорії складності
|
43200 грн
запис на прийом
|
5115. * Лапароскопічна субтотальна резекція шлунку або не з розширеною лімфодисекцією, що перевищує D2
|
54000 грн
запис на прийом
|
5117. * Видалення пухлини заочеревинного простору 2 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5118. * Видалення пухлини заочеревинного простору 3 категорії складності
|
64800 грн
запис на прийом
|
5119. * Резекція тонкого кишківника при онкопатології 1 категорії складності
|
43200 грн
запис на прийом
|
5120. * Резекція тонкого кишківника при онкопатології 2 категорії складності
|
59400 грн
запис на прийом
|
5121. * Комбіновані радикальні операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 1 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5122. * Комбіновані радикальні операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 2 категорії складності
|
64800 грн
запис на прийом
|
5123. * Комбіновані радикальні операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 3 категорії складності
|
75600 грн
запис на прийом
|
5124. * Паліативні комбіновані операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 1 категорії складності
|
43200 грн
запис на прийом
|
5125. * Паліативні комбіновані операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 2 категорії складності
|
54800 грн
запис на прийом
|
5126. * Паліативні комбіновані операції при значному поширенні пухлини тонкого кишківника 3 категорії складності
|
64800 грн
запис на прийом
|
5127. * Накладання двохствольної стоми тонкого кишківника при онкопатології
|
21600 грн
запис на прийом
|
5128. * Правобічна геміколектомія з лімфодисекцією 1 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5129. * Правобічна геміколектомія з лімфодисекцією 2 категорії складності
|
75600 грн
запис на прийом
|
5130. * Лівобічна геміколектомія з лімфодисекцією 1 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5131. * Лівобічна геміколектомія з лімфодисекцією 2 категорії складності
|
75600 грн
запис на прийом
|
5132. * Резекція сигмоподібної кишки з лімфодисекцією 1 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5133. * Резекція сигмоподібної кишки з лімфодисекцією 2 категорії складності
|
75600 грн
запис на прийом
|
5134. * Резекція попереково-ободової кишки з лімфодисекцією 1 категорії складності
|
54000 грн
запис на прийом
|
5135. * Резекція попереково-ободової кишки з лімфодисекцією 2 категорії складності
|
75600 грн
запис на прийом
|
5136. * Анатомічна резекція сегмента печінки при онкопатології
|
64800 грн
запис на прийом
|
5137. * Діагностична лапаротомія при онкозахворюванні
|
19500 грн
запис на прийом
|
5138. * Діагностична лапароскопія при онкозахворюванні
|
23800 грн
запис на прийом
|
5139. * Передня та низька передня резекція прямої кишки при онкопатології 1 категорії складності
|
59400 грн
запис на прийом
|
5140. * Передня та низька передня резекція прямої кишки при онкопатології 2 категорії складності
|
81000 грн
запис на прийом
|
5141. * Передня резекція прямої кишки при онкопатології 1 категорії складності
|
59400 грн
запис на прийом
|
5142. * Передня резекція прямої кишки при онкопатології 2 категорії складності
|
81000 грн
запис на прийом
|
5143. * Черевно-промежинна екстирпація прямої кишки при онкопатології 1 категорії складності
|
64800 грн
запис на прийом
|
5144. * Черевно-промежинна екстирпація прямої кишки при онкопатології 2 категорії складності
|
86400 грн
запис на прийом
|
5145. * Черевно-промежинна екстирпація прямої кишки при онкопатології 3 категорії складності
|
108000 грн
запис на прийом
|
5146. * Операція Гартмана
|
64800 грн
запис на прийом
|
5147. * Паліативна черевно-промежинна екстирпація прямої кишки 1 категорії складності
|
64800 грн
запис на прийом
|
5148. * Паліативна черевно-промежинна екстирпація прямої кишки 2 категорії складності
|
86400 грн
запис на прийом
|
5149. * Дистальна резекція підшлункової залози при онкопатології
|
64800 грн
запис на прийом
|
5182. * Перитонеальні змиви при онкопатології
|
19500 грн
запис на прийом
|
5306. * Ревізія, санація та дренування гнійних порожнин з некректомією
|
8000 грн
запис на прийом
|
5520. *Діагностична лапароскопія, дренування кісти черевної порожнини
|
35000 грн
запис на прийом
|
5311. *Біопсія печінки
|
16000 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Роботою спеціалістів повністю задоволені. Змогли зробити максимум у нашій складній ситуації.
Висловлюю велику подяку і щиру вдячність лікарям-онкологам клініки “Медіком”. Вони — висококваліфіковані фахівці, які дбають про кожного пацієнта. Тут не тільки надають професійну медичну допомогу, але й детально пояснюють всі призначення, завжди уважні і турботливі. Такі лікарі — справжня рідкість, і нам дуже пощастило, що мій чоловік потрапив на лікування саме до них.
Спасибі Андрію Коваленку за вашу пильність. Саме ви порадили батьку пройти повторний аналіз, коли перший (в іншій клініці) був негативним, але симптоми хвороби були помітні. Зараз вже розпочали процес лікування. Тримаємо кулаки...