Лікування синдрому Леріша в Києві
Синдром Леріша — це патологічні зміни судинного русла на тій ділянці, де від аорти відгалужуються клубові артерії. Оскільки ця частина кровоносної системи забезпечує надходження артеріальної крові до малого тазу та нижніх кінцівок, внаслідок захворювання порушується дихання і живлення їх тканин через ішемічний процес. Лікування синдрому Леріша в Києві проводиться у клініці МЕДІКОМ (Оболонь, Печерськ), тому при появі зазначених нижче симптомів зверніться по допомогу до наших спеціалістів.
Причини синдрома Леріша
Основною причиною розвитку синдрома Леріша є атеросклероз: на стінках аорти та клубових артерій відкладаються атеросклеротичні бляшки, які звужують просвіт судини, викликають оклюзію, ускладнюючи проходження крові. Крім того, це захворювання можуть викликати:
- тромбоемболія — закупорювання просвіту судини тромбами, що сформувалися у лівих відділах серця, або утворилися внаслідок травм;
- аутоімунне ураження аорти — неспецифічний аортоартеріїт;
- стискання аорти пухлинами;
- вроджені захворювання, зокрема — фіброзно-м'язова дисплазія, аплазія судин.
Ця патологія у чоловіків зустрічається набагато частіше, ніж у жінок. Ризик розвитку хвороби зростає з віком, однак останнім часом частіше діагностується й у молодих пацієнтів.
Симптоми синдрому Леріша
У зв'язку з ішемією і відмиранням клітин нижніх кінцівок та органів малого тазу, з'являються наступні ознаки синдрому Леріша:
- біль у ногах під час спокою - на пізніх стадіях хвороби;
- мерзлякуватість ніг, вони стають холодними на дотик;
- блідість або синюшність шкіри ніг;
- біль у животі під час швидкої ходьби;
- відсутність пульсації артерій у ногах;
- посилення втомлюваності;
- ускладнене сечовипускання;
- імпотенція у чоловіків;
- нетримання газів;
- набряки ніг;
- переміжна кульгавість - людина відчуває біль при ходьбі та змушена періодично зупинятися для відпочинку;
- поява виразок на ногах (на пізніх стадіях захворювання).
Діагностика синдрому Леріша
При підозрі на наявність синдрому Леріша судинний хірург проводить огляд, аускультацію живота, перевіряє пульс на ділянках артерій нижніх кінцівок, визначає щиколотковий індекс (відношення АТ на стопі до АТ на променевій артерії). Призначаються наступні дослідження:
- аортографія;
- ліпідограма;
- КТ артерій тазу та нижніх кінцівок з контрастом;
- коагулограма;
- УЗД аорти та артерій, які від неї відгалужуються (патологічні зміни можуть виявитися не лише у клубових, а й у коронарних, брахіоцефальних, стегнових артеріях);
- лабораторні тести для виявлення запалення в організмі - за показаннями.
Лікування синдрому Леріша
При плануванні лікування враховується причина виникнення синдрому Леріша. Так, при наявності атеросклерозу призначаються засоби для регуляції рівня холестерину у крові, антиагрегантні препарати. Медикаментозну терапію комбінують з дієтою, ЛФК та санаторно-курортним лікуванням.
Якщо спостерігаються ознаки ішемії нижніх кінцівок (ІІ-IV) ступеню, лікар рекомендує хірургічне втручання. Залежно від результатів діагностики синдрома Леріша, обирається оптимальний метод:
- резекція патологічно зміненої ділянки аорти із встановленням протезу;
- шунтування — створення альтернативного шляху крові з аорти до стегнових артерій;
- поперекова симпатектомія — резекція нервових гангліїв, яка дозволяє зменшити спазм судин нижніх кінцівок; проводиться у випадках, коли застосування інших методів хірургічного лікування синдрому Леріша неможливе, протипоказане.
Після операції продовжується лікування, спрямоване на боротьбу з розвитком атеросклерозу, аутоімунних розладів чи інших хвороб, які викликали синдром Леріша. Потрібне регулярне проходження обстежень (зокрема, дуплексне сканування судин).
Ускладнення синдрому Леріша
Наслідки синдрому Леріша, особливо — без своєчасного лікування, є дуже серйозними. Ішемія органів малого тазу та нижніх кінцівок викликає порушення сечовипускання, імпотенцію, набряки, появу виразок на шкірі, вологої або сухої гангрени. Зростає ризик розвитку ниркової недостатності, інсульту, інфаркту міокарда. Без звернення до лікаря вже за 5-7 років хвороба може призвести до смерті.
Профілактика синдрому Леріша
Знизити ризик виникнення синдрому Леріша допоможе активний спосіб життя, здорове харчування, відмова від вживання алкоголю та тютюнопаління, своєчасне лікування інфекційних захворювань. Варто проходити профілактичні обстеження, які допомагають відстежити появу судинних патологій на ранніх стадіях і не допустити розвиток їх ускладнень.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Для ефективного та безпечного лікування синдрому Леріша в Києві запрошуємо вас до клініки МЕДІКОМ і пропонуємо:
- Допомогу висококваліфікованих спеціалістів у галузі судинної хірургії.
- Швидку і точну діагностику з використанням сучасного обладнання.
- Можливість пройти консультацію у лікарів різних спеціальностей.
- Прийнятні ціни на лікування синдрому Леріша та інших судинних захворювань.
Питання-Відповідь
Які фактори підвищують ризик розвитку синдрому Леріша?
Оскільки основною причиною хвороби є атеросклероз, її виникненню сприяють: неправильне харчування, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, наявність цукрового діабету, зайвої ваги. Факторами ризику також є ускладнення інфекцій, чоловіча стать. Ймовірність розвитку синдрому Леріша зростає з віком.
Чи можна вилікувати синдром Леріша без операції?
Лікування синдрома Леріша без операції можливе лише на початкових стадіях розвитку хвороби. При прогресуванні захворювання необхідне хірургічне втручання.
За якої стадії синдрому Леріша призначають хірургічне лікування?
Рішення про необхідність операції приймає лікар, на основі результатів діагностики. Хірургічне втручання може бути рекомендоване на тій стадії синдрома Леріша, коли з'являються ознаки трофічного ураження нижніх кінцівок (ішемія II-IV ступеню).
Які симптоми нетипові для синдрому Леріша?
При встановленні діагнозу лікарі проводять диференційну діагностику цього захворювання з попереково-крижовим радикулітом, облітеруючим ендартеріїтом. Для синдрома Леріша нехарактерні такі прояви, як біль зовнішньої частини стегон, відсутність судинного шуму, збереження пульсації артерій нижніх кінцівок.
Лікарі
Більше інформації про те, який лікар лікує синдром Леріша у клініці МЕДІКОМ, можна дізнатися на нашому сайті. У нас працюють висококваліфіковані спеціалісти, які застосовують найбільш ефективні, сучасні методи діагностики та лікування судинних захворювань. Отримати консультацію можна за попереднім записом, для цього потрібно зателефонувати за номером (044) 503–77–77, написати повідомлення на сайті у чаті або скористатися Тelegram bot.