Лікування неускладненого куприкового ходу
Лікування неускладненого куприкового ходу оперативним шляхом вирішують індивідуально.
Радикальна операція показана хворим за появи у них гнійних виділень із первинних отворів (стадія хронічного гнійного запалення) або при ремісії хронічного запалення.
Хворим із гострими гнійними ускладненнями епітеліального куприкового ходу показане двоетапне або одноетапне радикальне оперативне лікування залежно від стадії та поширеності запального процесу. Оперативне лікування ЕКХ полягає у висіченні шкірно-жирового клаптя, який несе ходи, до власної крижово-куприкової фасції. На початку операції через первинні отвори профарбовуються ходи, щоб при висіченні не залишився непоміченим якийсь первинний отвір або відгалуження ходу. Двома розрізами навколо ходи січуться єдиним блоком зі шкірою міжсідничної складки з усіма, що відкриваються там, отворами та підшкірної клітковиною, яка містить ходи, до фасції куприка. Надалі зашивають рану наглухо або підшивають шкірні краї рани до її дна. Ми віддаємо перевагу останньому варіанту завершення операції. Рана при цьому залишається відкритою, добре дренується, швидко виконується грануляціями і епітелізується. Шви знімають на 10-12-у добу.
Істотні косметичні дефекти після підшивання країв рани до її дна не спостерігаються. Важливим моментом ведення хворих у післяопераційному періоді є догляд за шкірою країв рани. Необхідно регулярне видалення волосся зі шкірних країв рани, щоб уникнути їх вростання у свіжий рубець, що надалі призводить до рецидиву захворювання.
У разі ускладненого перебігу ЕКХ лікування можна проводити в один або два етапи. Одномоментне радикальне лікування можливе у стадії інфільтрату, якщо він не виходить за межі міжсідничної складки та розташований вздовж ходу або є абсцес невеликого розміру (до 3 см у діаметрі). У подібній ситуації не слід зашивати рану наглухо, бо загоєння операційної рани первинним натягом, навіть при висіченні у межах здорових тканин, сумнівне. Якщо інфільтрат поширюється на великій поверхні, то краще на початку провести місцеве протизапальне лікування, і лише після зменшення інфільтрату за розмірами можливе здійснення радикальної операції.
При абсцедуванні ЕКХ краще віддати перевагу двоетапному лікуванню. Перший етап — розкриття та дренування абсцесу, другий (після регресування запалення) — радикальне висічення ЕКХ. Двоетапне лікування з відстроченим радикальним етапом має свої переваги: ощадливіше висічення шкіри міжсідничної ділянки, а при накладанні швів можливо максимально зблизити краї рани. Розтин абсцесу, навіть якщо більший об'єм його порожнини розташований збоку від міжсідничної лінії, переважно виробляти одним лінійним розрізом по середній лінії.
Подальша пальцева ревізія рани має на меті ліквідувати всі некротичні перемички, визначити наявність гнійних затікань. За необхідності можна накласти додаткові контрапертури для дренування набряків, хоча, як правило, рани добре дренуються через центральний розріз. Профілактика післяопераційних рецидивів після радикальних втручань включає:
- ретельне видалення всіх елементів ходу і набряків;
- захист рани від потрапляння в неї волосся і ретельне видалення його навколо рани та післяопераційного рубця протягом 3-4 місяців після операції;
- запобігання передчасному «злипанню» стінок рани та утворенню «шкірних містків», що досягається рихлою тампонадою на всю глибину рани, до її дна.
Прогноз при радикальному лікуванні епітеліального куприкового ходу на будь-якій стадії хвороби сприятливий, настає цілковите одужання. Не рекомендується протягом перших 2-3 місяців після операції носити вузький одяг із щільної тканини з грубим швом, щоб не травмувати область післяопераційного рубця. І, звичайно, потрібно дотримуватися гігієни: регулярно митися і носити свіжу білизну, переважно бавовняну.
Операції з приводу епітеліального куприкового ходу технічно нескладні. Але статистика свідчить, що при лікуванні цієї категорії хворих у стаціонарах загальнохірургічного профілю різні ускладнення виникають у 30-40 % пацієнтів, що в десятки разів перевищує цей показник у спеціалізованих відділеннях. Вивчення цього фактора довело, що для лікування простого, на перший погляд, захворювання потрібні спеціальні знання. Тому цю групу хворих слід лікувати в колопроктологічних відділеннях, де фахівці знають особливості анатомії цієї галузі, характер мікробної флори, враховують особливості клінічного перебігу недуги.
Питання-Відповідь
Чи можна вилікувати куприковий хід без операції?
Усунути куприковий хід без виконання хірургічної операції неможливо. Тактика втручання визначається після консультації проктолога. Відмовлятися від операції не можна, оскільки тривалий запальний процес суттєво підвищує ризик розвитку ускладнень і може призводити до малігнізації куприкової кісти.
Скільки триває операція з видалення кістки куприка?
Довжина та кількість епітеліальних ходів — основні показники, від яких залежить тривалість хірургічного втручання. Тривалість операції складає 20-60 хвилин. Терміни загоєння також визначаються обсягом втручання. Більш точну інформацію можна отримати після консультації хірурга.
Що таке куприковий хід?
Епітеліальний куприковий хід має характерну локацію в зоні міжсідничної складки. Трубчастий канал має вигляд порожнини, вистеленої епітелієм з потовими та сальними залозами, волосяними фолікулами та волоссям. Його довжина досягає 2-3 см. Патологія відноситься до вроджених аномалій розвитку м'яких тканин.
Коли можна сидіти після вилучення ЕКХ?
Після видалення епітеліального куприкового ходу важливо виключити навантаження на шви. Термін загоєння залежить від динаміки післяопераційного періоду. Сидіти зазвичай дозволяється через 10-12 діб.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Ліцензії та сертифікати
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
2900 грн
запис на прийом
|
|
5200 грн
запис на прийом
|
4218. * Лазерне висічення епітеліальних копчикових ходів, кіст
|
20000 грн
запис на прийом
|
4712. * Лазерне видалення пілонідальної кісти куприка
|
20000 грн
запис на прийом
|
Вiдгуки
Обратился в клинику Медиком для лечения своей проблемы - неосложненного копчикового хода. Признаться честно, переживал. Проблема не особо частая и не везде можно получить даже качественную консультацию. Но в данной клинике все проводится на высшем уровне. Понравился сервис и подход к пациентам, внимательное изучение жалоб, диагностика и, собственно, само лечение. Так что теперь минус одна проблема. Рекомендую всем обращаться с подобными болячками именно сюда!
Пытался лечить воспаление копчикового хода много где, но только здесь получил наконец-таки полноценное и качественное лечение на основе обследования. Остался доволен, советую клинику "Медиком".
Долго не могли поставить правильный диагноз. Обратился в клинику "Медиком" и наконец-то получил полное обследование и внимательный подход со стороны персонала. Прооперировался успешно, остался доволен и условиями стационара, в котором лежал после операции, для восстановления. Так что и дальше, думаю, обращаться буду в случае чего, только сюда.
Осталась довольна решением своей проблемы благодаря медикам клиники. Пару месяцев назад провели операцию и теперь чувствую себя нормально. Очень понравился внимательный уход за пациентами после операций. Врачи - истинные профессионалы. Так что если и обращаться, то только сюда!
Персонал клиники "Медиком" очень ответственно подходит к вашему заболеванию. Вот и в моем случае претензий к врачу нет - отличные специалисты, грамотно и внимательно обследуют и консультируют, предлагают лечение, не навязывая ненужные расходы, как делают во многих частных клиниках.
Показати ще 2
Всього 5 відгуків