Послуга на даний момент недоступна. Залиште заявку і ми повідомимо, коли з’явиться.
Вакцинація «Інфлювак» у Києві
Зробити вакцинацію «Інфлювак» у Києві пропонує медичний центр МЕДІКОМ. У нас працюють професійні лікарі, які проведуть перед щепленням огляд, за необхідності призначать додаткові обстеження. Всі препарати, які використовуються для щеплень у нашій клініці, мають відповідну сертифікацію.
Вакцина «Інфлювак» — це суб'єднуюча тривалентна інактивована вакцина від грипу, яка застосовується від трьох штамів вірусу (двох штамів вірусу грипу А (H3N2 і H1N1) і одного штаму вірусу грипу В). Ефективність від вакцинації досягається вже через 2–4 тижні після першого введення. Епідемії та пандемії, що викликаються вірусами грипу, зазвичай спровоковані різними його штамами, тому склад вакцин змінюється щорічно залежно від прогнозів, складених ВООЗ, і враховуються виробниками вакцин і фахівцями клініки МЕДІКОМ.
У медичній літературі та ЗМІ можна зустріти такі альтернативні назви цієї протигрипозної вакцини: «ІНФЛУВАК», «Інфлювак», INFLUVAC, «Ваксигрип», «Ваксигрип Тетра». Вони можуть відрізнятися виробником, тому доцільність застосування того чи іншого препарату краще обговорити з лікарем.
Що входить до складу «Інфлювак»?
Вакцину Influvac випускає компанія Abbott Biologicals B. V./Ебботт Біолоджікалз Б. В. (Нідерланди).
До складу 1 дози «Інфлювак» входять:
- активні компоненти: штами вірусу грипу А (H3N2) — 15 мкг ЦА, А (H1N1) — 15 мкг ЦА, В — 15 мкг ЦА;
- допоміжні речовини: вода, цукроза, полісорбат, формальдегід, цитрат натрію та ін.
Інактивована вакцина від грипу має вигляд прозорої безбарвної рідини. Її випускають в особливих шприцах для персонального застосування в дозі 0,5 мл. Стерильні шприци поміщені в картонні упаковки з контролем першого розкриття, і пацієнти можуть не побоюватися недотримання правил асептики та антисептики щодо застосування цього препарату для протигрипозної вакцинації.
Поверхневі антигени, що входять до складу вакцини «Інфлювак», штамів вірусів грипу — гемаглютинін і нейрамінідазу культивуються в лабораторіях експертного рівня на ембріонах від здорових курей. «Інфлювак», склад якого оптимально адаптований до умов передбачуваних епідемій або пандемій, добре зарекомендував себе в багатьох країнах світу.
При зміні складу вакцини «Інфлювак» за рекомендацією ВООЗ вносяться необхідні корективи до складу за штамами грипу для отримання ефективного результату залежно від епідемічного сезону. Ця інформація обов'язково зазначається в доданій інструкції, і пацієнт про це повідомляється під час призначення щеплення. Вакцинація «Інфлювак» проводиться з 2000 року, і за всі роки відмінно зарекомендувала себе високою ефективністю і низьким відсотком клінічних випадків з побічними ефектами.
Показання до вакцинації «Інфлювак»
Щеплення «Інфлювак» проводиться щорічно згідно з прогнозами епідемії грипу. Зараз актуальність вакцинації протигрипозними вакцинами набула глобального значення, оскільки пандемія COVID-19 підвищує ризик розвитку ускладнень, і при поєднаному протіканні грипу і коронавірусної інфекції ризик небезпечних наслідків і летальних наслідків істотно зростає.
Вакцинація «Інфлювак» призначається всім віковим категоріям пацієнтів, починаючи з 6 місяців життя. Для скорочення ризику зараження дитини або інших людей, які входять до групи ризику з розвитку післягрипозних ускладнень, проведення щеплення рекомендується всім членам сім'ї, які контактують з пацієнтом. Також вакцина від грипу «Інфлювак» може застосовуватися для профілактики інфікування в трудових колективах, армії або інших силових структурах, серед туристів і осіб, які відбувають у відрядженні. Провести щеплення слід при виїзді в потенційно небезпечні регіони зі спалахами грипу або COVID-19.
Всесвітня організація охорони здоров'я виділяє такі схильні до швидкого інфікування вірусом і важкого протікання грипу категорії осіб:
- немовлята;
- діти до 2 років;
- діти з високим ризиком захворіти на синдром Рея, які часто приймають аспірин;
- хворі з важкими порушеннями імунної системи;
- пацієнти, які приймають імунодепресанти або гормональні препарати тривалими курсами;
- жінки, які планують вагітність та вже вагітні;
- люди будь-якого віку з деякими хронічними патологіями: захворюваннями серцево-судинної системи, бронхіальною астмою, цукровим діабетом, патологією легенів, низкою неврологічних порушень, захворюваннями нирок.
У групу ризику, а отже і показань до вакцинації «Інфлювак», рекомендується відносити й людей старше 65 років. Попри те, що вони менш схильні до зараження через спосіб життя, ймовірність розвитку ускладнень у такому віці залишається високою, оскільки після подолання цього вікового порогу людина має безліч хронічних захворювань, що обтяжують перебіг інфекції. Щеплення від грипу «Інфлювак» не протипоказане для людей старше 65 років і може з успіхом використовуватися для вакцинації.
Протипоказання до вакцинації «Інфлювак»
Відкласти введення вакцини від грипу «Інфлювак» доведеться, якщо після огляду лікар виявить наявність гострого інфекційного або загострення хронічного захворювання.
Вакцинація може виконуватися після їх успішного лікування.
Абсолютними протипоказаннями для проведення щеплення від грипу «Інфлювак» є такі клінічні випадки:
- гіперчутливість до гентаміцину сульфату;
- вік до 6 міс.;
- гіперчутливість до активних компонентів вакцини (вони можуть виявлятися в анамнезі або після проведення першого щеплення);
- підвищена чутливість до додаткових компонентів: курячому білку, формальдегіду, мертиоляту.
Вакцинація під час вагітності та лактації
Доцільність використання «Інфлювак» для вакцинації вагітних або жінок, які годують грудьми, визначається лікарем індивідуально.
Під час гестації вакцина зазвичай призначається після II триместру. Препарат «Інфлювак», виробник якого подбав про високий ступінь його очищення, не має негативного впливу на плід. Якщо жінка перебуває в групі ризику, то вакцинація за такими показаннями може проводитися і на ранніх термінах гестації.
Ризик зараження немовляти під час грудного вигодовування при вакцинації матері також розглядається як дуже низький, оскільки в препараті віруси грипу інактивовані.
Підготовка до вакцинації «Інфлювак»
Перед проведенням вакцинації «Інфлювак» у Києві в клініці МЕДІКОМ рекомендується огляд у педіатра або терапевта. За необхідності пацієнту також рекомендується здати деякі лабораторні аналізи або, при необхідності, пройти інструментальні дослідження (наприклад, ЕКГ). Усі ці процедури можуть виконуватися в нашому закладі. Підготовка до вакцинації «Інфлювак» не займає багато часу.
У складних клінічних випадках пацієнти клініки МЕДІКОМ перед призначенням щеплення можуть отримувати консультацію імунолога.
Застосування вакцини «Інфлювак»
Початок введення вакцини «Інфлювак» у Києві краще починати за місяць до передбачуваної епідемії. Дані про появу вірусу в зовнішньому середовищі можна уточнити в епідеміолога, лікаря-педіатра або терапевта. Враховуючи той факт, що вакцина починає «працювати» вже через 4 тижні (за деякими даними — через 2–3 тижні), зробити щеплення не пізно і після початку епідемії. За таких екстрених вакцинацій ризик зараження грипом буде вищим, проте інфекція буде переноситися в легшій формі.
Вакцина «Інфлювак» вводиться внутрішньом'язово або глибоко підшкірно. Зона виконання ін'єкції може вибиратися індивідуально:
- у передньолатеральну частину стегна;
- в плече;
- у дельтовидний м'яз плеча.
Після введення вакцини рекомендується залишатися під наглядом фахівців близько 30 хвилин. Така обережність виникає через прагнення запобігти наслідкам анафілактичних реакцій, що виникають у вкрай рідкісних випадках.
За необхідності повторного введення «Інфлювак» лікар призначає інтервал, через який буде виконано введення ще однієї дози. Дата і час візиту в клініку узгоджується для зручності пацієнта.
При протигрипозній вакцинації не слід виконувати в один день щеплення від інших інфекційних захворювань.
Якщо неможливо дотриматись цієї рекомендації, лікар може розглянути можливість введення вакцин в різні зони.
«Інфлювак» дітям
Немовлятам до 6 місяців вакцинація цим препаратом не призначається. Дітям до 9 років, які приймають протигрипозну вакцину вперше або отримували не більше 2 таких щеплень, CDC рекомендують вводити «Інфлювак» дворазово. Інтервал між введенням становить 4 тижні. Іншим віковим категоріям достатньо введення однієї дози один раз на рік.
Дітям, анамнез яких обтяжений алергічними реакціями, в клініці МЕДІКОМ є можливість отримати консультацію дитячого алерголога.
Як діє «Інфлювак»?
Антигени, які знаходяться в вакцині, після введення викликають захисну відповідь з боку імунітету. Через 14 днів в організмі накопичуються специфічні до певних штамів грипу антитіла. Максимальне їх накопичення відбувається за 4 тижні.
Якщо після вакцинації «Інфлювак» людина інфікується збудниками інфекції, то оболонка вірусу руйнується, а вірусна частинка гине. За даними статистики 2000–2001 рр., свою ефективність вакцина довела в 90 % випадків. Цей показник дає високу імуногенність «Інфлювак».
Побічні ефекти
«Інфлювак», побічні ефекти після введення якого виникають рідко, може спровокувати системні реакції у вигляді незначного і короткочасного підвищення температури й загальної слабкості. Вони самоусуваються через 1–2 дні та не потребують спеціального лікування. Звернення до лікаря необхідне тільки при значному підвищенні температури до 38,5–40 ° C і вище.
Місцеві реакції (хворобливість, почервоніння або набряклість зони ін'єкції) також з'являються рідко і проходять самостійно. Якщо гіперемія в місці введення понад 8 см у діаметрі, то звернення до лікаря відкладати не можна.
Вкрай рідко у пацієнтів з'являються:
- Судоми
- Парестезії
- Невралгії
- Васкуліти
- Транзиторна тромбоцитопенія
- Неврологічні порушення
Виникнення цих патологій вимагає негайного звернення до лікаря.
Алергічні реакції у відповідь на вакцинацію «Інфлювак» з'являються тільки у пацієнтів з гіперчутливістю до компонентів препарату. Вони проявляються у вигляді кропивниці, шкірного свербежу, висипу. У разі їх появи треба звернутися до лікаря, і він призначить прийом необхідних антигістамінних препаратів.
Важкі алергічні прояви у вигляді анафілактичного шоку спостерігаються надзвичайно рідко і не у віддаленому періоді. Згідно з правилами проведення вакцинації, пацієнт після введення «Інфлюваку» перебуває під наглядом лікаря протягом пів години в умовах медичного закладу, в якому йому може надаватися негайна допомога в повному обсязі.
«Інфлювак», відгуки про який в переважній більшості позитивні та вказують на низький відсоток небажаних і дискомфортних побічних ефектів, рекомендується більшістю провідних імунологів, терапевтів і педіатрів.
Переваги вакцинації. Чому ми рекомендуємо «Інфлювак»?
- Вакцина «Інфлювак» (Нідерланди) — одна з найбільш вивчених, і може коригуватися під штами сезонних епідемій і пандемій грипу.
- Імунітет формується швидко — через 2–4 тижні. Повторне введення другої дози необхідно не всім. Ефективність зберігається протягом 6–12 місяців.
- Виробник може швидко змінювати склад вакцини «Інфлювак» відповідно до рекомендацій ВООЗ. І, попри заміну штамового набору інактивованих вірусів, вакцина швидко доставляється в клініку.
- Знижує ризик ускладнень при одночасному інфікуванні грипом і COVID-19.
- Мінімальний відсоток побічних ефектів, оскільки суб'єднані вакцини відрізняються низькою реактогенністю в порівнянні з цільновіріонними та спліт–вакцинами.
- Можливість застосування під час вагітності та годування грудьми.
- Можна призначати дітям після 6 місяців і всім іншим віковим категоріям пацієнтів.
- Препарат випускається в спеціальній системі — шприці Дюфарджект, завдяки чому повністю виключена можливість порушення властивостей вакцини під час зберігання або транспортування. Шприц захищений подвійною системою стерильності, не розбивається і зручний при масовій вакцинації. Додана до нього голка покрита силіконом і має алмазну заточку, що робить ін'єкцію максимально безболісною і комфортною.
- Індивідуальний підхід при вакцинації дітей і вакцинації дорослих.
- Доступна вартість «Інфлювак».
Ознайомитися з умовами надання послуг з вакцинації можна за посиланням.
Питання-Відповідь
Як діє "Інфлювак"?
«Інфлювак» — це тривалентна інактивована вакцина проти грипу штамів А і В. Стимулює утворення антитіл, які нейтралізують віруси. Через 7–10 день після введення вакцини антитіла досягають серопротективного рівня. Імуногенність — це здатність антигену стимулювати імунну відповідь на вакцину (реакція імунної системи). При високій імуногенності імунітет зберігається довше, тривалість може варіюватися від 6 до 12 міс.
В яку частину тіла вводиться "Інфлювак"?
Вакцина «Інфлювак» може вводиться як внутрішньом'язово, так і глибоко підшкірно. Внутрішньовенно «Інфлювак» ніколи не вводиться. Найчастіше вакцина від грипу водиться в плече, допускається вакцинація в переднелатеральну частину стегна або в дельтовидний м'яз плеча.
Скільки часу після хвороби має пройти перед щепленням?
Вакцинацію можна проводити тільки в період, коли людина абсолютно здорова. Після будь-якого захворювання необхідно почекати інкубаційний період протягом 2–3 тижнів. Якщо ГРВІ пройшла в легкій формі, то щеплення можна зробити відразу після одужання. Перед вакцинацією необхідно пройти консультацію імунолога.
Чи потрібно здавати аналізи перед вакцинацією "Інфлювак"?
Вакцина «Інфлювак» не має протипоказань, і можна вакцинуватися без аналізів. Перед щепленням необхідно пройти огляд у лікаря-педіатра. Лікар дає рекомендації з приводу вакцинації, у разі необхідності — медотвод від вакцинації.
Чи можна "Інфлювак" вводити одночасно з іншими вакцинами?
Протипоказань взаємодії з препаратом «Інфлювак» немає, за винятком суміщення з вакцинами проти туберкульозу. «Інфлювак» можна вводити разом з іншими препаратами, але в різні кінцівки і різними шприцами. Перед щепленням потрібна консультація терапевта.
Лікарі
Дізнатися про ціну на «Інфлювак», записатися на вакцинацію від грипу та отримати консультацію педіатра або терапевта клініки МЕДІКОМ (у підрозділах на Оболоні та Печерську) вам допоможуть оператори нашого кол-центру.
Вирішили зробити щеплення «Інфлювак»? Бережіть своє здоров'я — звертайтеся тільки до фахівців!
Ціни
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
Сертифікати
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Все прививки и себе и детям делаем только медиком. Очень хорошая клиника, первоклассный персонал. Очень нравится, что не делают прививки без тщательного осмотра и анализов. Если ребенок только переболел, дают справку и отсрочку. Вообще все так, как должно быть. Спасибо.
Величезне спасибі відмінному педіатру Антроповій Тетяні Вікторівні. За чуйність і уважність. Робили щеплення всією сім'єю. Дитина категорично не переносить уколи, криком кричить. Лікарю вдалося умовити дитину, все пройшло спокійно і без наслідків.
Делали ребенку прививку от гриппа, под контролем Демаш Ю.Г. Остались очень довольны. Пунктуальный, внимательный врач, скрупулезно относится к своим пациентам. Профессионал своего дела. Всегда все на высшем уровне. Спасибо.
Регулярно робимо щеплення від грипу всією родиною. Звертаємося тільки в Медіком по пр-ту Сталінграда, там завжди можна записатися на зручний час, не доводиться стояти в черзі. Наш педіатр Данилюк Н. В. дуже уважний хороший лікар. Спасибі всьому персоналу.
Хочу висловити величезну подяку Вишневській Л. В. Дуже хороша людина, чудовий лікар. Завжди все пояснить, розповість. Дуже вона уважна до всіх дрібниць. Ми в цьому році йдемо в школу, дитина дуже часто хворіє. Вирішили зробити щеплення від грипу. Перенесли щеплення, важко, температура, слабкість. Будемо сподіватися, що не дарма мучилися.
Показати ще 2
Всього 5 відгуків