Видалення сірчаної пробки у Києві
Сірчана пробка у вусі зустрічається у 4 % населення. Найчастіше — у дітей та літніх людей. Ігнорувати стан неприпустимо, адже це може призвести до втрати слуху, спайкових процесів, серцевих патологій, некрозу тканин слухового проходу та стати провокуючим фактором для бактеріальних, грибкових або вірусних уражень.
Визначити наявність церумена та безболісно провести видалення сірчаної пробки в Києві можуть фахівці клініки МЕДІКОМ. Звертатися до лікаря варто вже у разі перших симптомів, оскільки їхня поява означає повне перекриття сірчаними скупченнями слухового проходу. Видалення сірчаної пробки — це правильний спосіб уникнути розвитку ускладнень.
Способи видалення сірчаної пробки
Сіркова пробка складається із секрету, що виробляється залозами в слуховому проході, а також виділень сальних залоз і дрібних залишків відмерлої шкіри. Це фізіологічний процес і, зазвичай, надлишок сірки виводиться самостійно під час жування або голосового спілкування. Але коли трапляється збій у цьому процесі, сірка ущільнюється та починається утворення церумена, і людина відчуває перші ознаки сірчаної пробки. Якщо скупчення вушної сірки знаходиться занадто довго в слуховому проході, то його густота збільшується й тим складніше його видалити.
Пацієнтів часто цікавить, як видаляють сірчану пробку з вуха лікарі. Існують три основних способи видалення сірчаної пробки в медзакладі:
- сухий метод;
- промивання (вологий);
- за допомогою медикаментів.
Перед видаленням лікар МЕДІКОМ обов'язково ознайомить пацієнта з перебігом процедури.
Вибір методу залежить від типу сірчаної пробки, локалізації (пристінкова або обтуруюча) та її щільності:
- пастоподібна (м'яка, текуча, густий мед);
- «пластилін» (щільна, в'язка, коричневого відтінку);
- тверда (щільна грудка темного кольору, що нагадує камінчик).
Також зустрічаються епідермальні нашарування — вушні пробки, що важко видаляються.
Для видалення проби з вуха не завжди достатньо одного відвідування лікаря. Крім того, може знадобитися попередня підготовка у вигляді закапування у вушний прохід рекомендованих засобів для видалення сірчаних пробок.
Як відбувається видалення пробки з вуха
Вибір методики проводиться на підставі симптоматики, скарг та огляду вушного проходу (отоскопія).
Вологий метод видалення вушної пробки зі слухового каналу найпоширеніший. Він полягає в промиванні вух шприцем Жане (або електронним іригатором) водою температури тіла. Людина при цьому захищена непромокальним матеріалом, а під вухо, що обробляється, встановлюється ємність для витягнутого вмісту та рідини. Після вимивання сірчаної пробки вушний прохід осушується, перевіряється стан барабанної перетинки (мікроотоскопія) та на деякий час поміщають у вухо турунду з асептичним препаратом.
Сухим методом користуються, якщо протипоказано видалення сірчаної пробки промиванням (наприклад, наявність отиту). Цим методом може чистити вушний канал лише кваліфікований спеціаліст. У цьому випадку скупчення сірки вичищаються механічним шляхом за допомогою спеціальних медичних інструментів — вушної ложки, гачка, щипців.
Медикаментозний метод найчастіше використовують для лікування дітей старше 2,5 років. Засоби видалення сірчаних пробок розм'якшують згусток і стимулюють самовиведення сірки. Крім того, застосовуються спеціальні свічки, які прогрівають вушний канал, зменшуючи тиск у слуховому проході. Свічки та краплі для видалення сірчаної пробки в домашніх умовах необхідно використовувати лише за вказівкою лікаря. До того ж при великих щільних грудках лише розчинення сірчаних пробок малоефективне, тому краще й безпечніше звернутися отоларингологу.
Результати та ефект
М'які сірчані грудки можна видалити самостійно. Зазвичай у домашніх умовах рекомендується видалення сірчаної пробки перекисом водню. Результат закапування можна відчути за 8–10 годин. Нерідко обробка потребує повторення. Спеціальні лікарські препарати дають результат через 4–6 годин, але таке лікування вушних пробок показане не всім.
Для видалення сірчаної пробки лікарем із застосуванням того чи іншого способу може знадобитися 2–3 процедури. Але позитивний ефект відчувається після першого сеансу.
У жодному разі не можна намагатися видалити сірчану пробку самостійно за допомогою підручних засобів. Інструментальний спосіб очистити вухо від сірчаної пробки можна довірити лише фахівцю. Інакше є серйозний ризик отримати зворотний результат (проштовхнути сірку глибше) або травмуватися та надовго потрапити в стаціонар для лікування ускладнень після видалення сірчаної пробки.
Видалення сірчаної пробки у дітей
Визначити наявність сірчаної пробки у вусі у дитини та видалити її може дитячий ЛОР-лікар. Підозру на церумен у малюка викликають такі симптоми сірчаної пробки, як:
- погіршення слуху;
- покашлювання;
- свербіж у вушному проході;
- постійне торкання до вуха;
- мимовільний поворот до джерела звуку незакладеним вухом.
Старші діти можуть скаржитися на головний біль, шум у вухах, нудоту, аутофонію.
Проводити механічне чищення вушних пробок у дітей вдома може бути небезпечним внаслідок небезпеки пошкодити барабанну перетинку. Промивання сірчаних пробок також може бути протипоказане, тому варто проконсультуватися з дитячим отоларингологом, який підбере метод і виконає видалення сірчаної пробки у дитини без негативних наслідків.
Переваги видалення сірчаної пробки у нашій клініці
Отоларингологи медичного центру МЕДІКОМ із багаторічним клінічним досвідом роботи професійно видалять сірчану пробку з вуха будь-якого типу, незалежно від причин появи. Фахівці клініки:
- чітко діагностують стан;
- точно визначать тип та локалізацію закупорки;
- підберуть ефективний вид видалення;
- акуратно виконають процедуру;
- забезпечать максимальну комфортність пацієнту;
- рекомендують заходи індивідуальної профілактики.
Серед переваг видалення сірки з вух у клініці — сучасне діагностичне обладнання та інструментарій, тому видалення сірчаної пробки (відгуки пацієнтів підтверджують) відбувається швидко, безболісно та якісно.
До того ж, у МЕДІКОМ на видалення сірчаної пробки ціна в Києві доступна всім пацієнтам.
Питання-Відповідь
Чи потрібно промивати вуха для профілактики?
Чищення вух важливе для гігієни вушного проходу і як профілактичний захід утворення сірчаних пробок. Промивати вуха потрібно мильним розчином, одночасно вичищаючи простір над козелком. Регулярний догляд за вухами дозволить уникнути накопичення сірки у вушному проході.
Що буде, якщо не видалити сірчану пробку?
Довге знаходження сірчаної пробки у вушному проході має багато негативних наслідків. Серед серйозних ускладнень:
- головний біль;
- запалення середнього вуха;
- серцеві патології;
- хронізація ЛОР-захворювань.
Якісно, безпечно та безболісно видалити пробку може лише отоларинголог.
Чи можна видаляти сірчану пробку під час отиту?
Утворення сірчаної пробки може бути спричинене отитом – захворюванням, що супроводжується запаленням середнього або зовнішнього вуха. І тут видаляти пробку промиванням протипоказано. Грамотний фахівець підбере інший спосіб очищення вушного проходу від скупчення сірки.
Лікарі
Невисокі ціни, комфортні умови та досвідчені фахівці в клініці МЕДІКОМ на Оболоні дають змогу отримати якісне вирішення багатьох медичних проблем. Кваліфіковані лікарі швидко та безпечно позбавлять такої неприємності, як сірчана пробка у вусі.
Сертифікати
Вiдгуки
У мене пробку в Медікому прибирали шляхом промивання. Процедура виявилася нескладною. За результат - окреме спасибі!
Моїм лікарем лором була Ольга Горбач. Її чарівна посмішка ніби сама каже: все буде добре. Так власне і сталося. З моєю проблемою вуха розібрався лікар доволі швидко.
У мами було погіршення слуху. Ми спочатку думали, що це, як кажуть, вікове. Але все-таки спробували відправити маму на огляд. І дійсно слух погіршувався через сірчану пробку. Після того як її прибрали, мама відчуває, що слух став кращим.
Видалення сірчаної пробки пройшло безболісно та ефективно. Лікар-отоларинголог в клініці Медіком дуже професійно та уважно провів процедуру, видалення пройшло швидко і без неприємних відчуттів. Після втручання відчуваю неймовірне полегшення у вухах та чіткість слуху.
Закладало і шуміло у вухах так що не міг спати. Звернувся до спеціаліста в приватну клініку Медіком поруч на Оболоні. Виявилось що вухо перекрила сірчана пробка. В клініці мені промили вухо вологим методом. Пояснили чому виникла ця проблема і як уникати сірчаних пробок в подальшому. В цій клініці справді толерантне ставлення до пацієнтів. Рекомендую!!!
Вперше побувала у клініці Медіком, коли захворів мій 5-річний синок. На прийомі були в отоларинголога Оксани Михайлівни. Лікар професіонал, гарно контактувала з дитиною. Звільнила вушко синочка від сірчаної пробки. Дитина навіть не заплакала. Буду рекомендувати цю клініку іншим батькам. І до речі на ресепшені теж доброзичливі медпрацівники. Все розказали, підказали. Дякую за людське ставлення!
У ребенка болело ушко, сразу же обратились к детскому отоларингологу в клинику Медиком. Врач провела осмотр и определила, что в ухе серная пробка. Удалили ее на том же приеме, процедура прошла быстро и безболезненно. Ребенок даже не плакал, совсем не боялся! Я считаю, что это большая заслуга доктора и ее отношения к деткам. После назначенного лечения ушко вскоре перестало болеть и ребенок почувствовал себя лучше. Большое спасибо всему персоналу клиники!
Коли йшла до лікаря у клініку “Медіком”, дуже боялася болю чи дискомфорту. Але все пройшло добре. Мені видаляли сірчану пробку. Процедура пройшла дуже швидко та без болю. Я залишилась задоволена, навіть не чекала, що все буде так просто! Хочу виразити вдячність лікарям та медперсоналу клініки на пр-ті Героїв Сталінграду 6д!
Дуже дякую лікарю Тетяні Петрівні Генієвський! Через сірчану пробку ледь не втратила слух, відчувала сильний головний біль та запаморочення. Звернулась до ЛОРа на Оболоні, бо дуже переживала через свій стан здоров'я. Тетяна Петрівна швидко видалила пробку, призначила подальше лікування. Навіть не знадобилися аналізи. Я дуже задоволена обслуговуванням в Медікомі та спілкуванням з лікарем. Щоразу звертаюсь саме до цієї клініки, якщо маю проблеми зі здоров'ям, завжди отримую гарний сервіс та якісну медичну допомогу. Дякую персоналу!
Хочу поделиться позитивным опытом обращения к ЛОРу в Медиком. Обращаясь, я думал, что у меня очень серьезная проблема, так как снизился слух и побаливало ухо. Врач осмотрела мое ухо, сказала, что образовалась серная пробка и все можно быстро исправить. Пробку удалили прямо на приеме, процедура прошла без боли.
Показати ще 3
Всього 10 відгуків