Синехії порожнини носа
Ваш голос став занадто гнусовим, вам стало важче дихати, а родина скаржиться на гучний хропіння з вашого боку? Усі ці симптоми свідчать, що у вас синехії порожнини носа, які перешкоджають нормальному диханню. Синехії носа — це зрощення аномального характеру, які з'єднують стінки слизової порожнини носа, що призводить до порушення дихання та супутніх наслідків.
Якщо синехії порожнини носа сильно ускладнюють ваше дихання, їх можна видалити хірургічним способом. Це досить складна та відповідальна операція, тому важливо обрати професіонала, який її проводитиме. Вибравши клініку МЕДІКОМ, ви не помилитеся. У нашій клініці працюють лікарі з великим досвідом медичної практики, а для діагностики та лікування використовують сучасне медичне обладнання.
Причини появи синехій носа
Синехії порожнини носа можуть виникнути з таких причин:
- травми носа, що провокують появу рубців та грануляцій у носоглотці;
- наслідки коагуляції, видалення поліпів та пухлин;
- дифтерія, сифіліс та інші інфекційні захворювання;
- термічні чи хімічні опіки.
Симптоми синехій у носовій порожнині
Синехії у носі виявляються за допомогою таких симптомів:
- труднощі під час вдиху та видиху;
- гугнявість голосу;
- відчуття сухості в горлі вранці;
- гучне хропіння під час сну;
- головний біль, що виникає через брак надходження кисню;
- вразливість ЛОР-органів до захворювань.
Діагностика синехій порожнини носа
Для діагностики синехій порожнини носа лікарі можуть використовувати такі методи:
- консультація лікаря-лора, первинний огляд та збір анамнезу;
- КТ (комп'ютерна томографія);
- рентгенографія;
- ендоскопічний огляд носової порожнини.
Лікування синехій порожнини носа
Лікування синехій у носі здійснюється хірургічним методом. Висічення синехій порожнини носа проводиться за допомогою лазерного або радіохвильового апарату.
Лазерне розсічення синехій порожнини носа відбувається під анестезією, і випадки рецидиву після цієї операції досить низькі. Зумовлено це тим, що після цієї процедури набряк тканин незначний, і тому зіткнення стінок носової порожнини не відбувається. Лазерна лор-хірургія дуже ефективна за наявності синехій у носовій порожнині.
Операція за допомогою радіохвильового апарату проводиться в тому випадку, якщо лікар виявив у пацієнта протипоказання до проведення лазерної операції. Оскільки крововтрата від такої операції мінімальна, людина може того ж дня повернутися додому.
Усі операції проводяться в умовах стаціонару.
Ускладнення синехії носової порожнини
Синехії в носі можуть спровокувати такі ускладнення:
- порушення нормальної циркуляції повітря;
- зміна голосу гугнявіший;
- погіршення нюху (або повна його відсутність);
- порушення нормального дихання.
Питання-Відповідь
Чи можна вилікувати синехії носа без операції?
Хірургічне втручання при синехіях носа — необхідний захід, щоби видалити перемички. Висічення перегородок — наразі єдине ефективне лікування. Для зменшення травмування тканин проводиться лазерне видалення. Після операції пацієнт прямує до стаціонару, де перебуває до відновлення.
Як запобігти появі синехій у носі?
Запобігти захворювання допоможе профілактика у вигляді своєчасного лікування травм носа, інфекцій та запалень у ЛОР-органах, а також дотримання рекомендацій, які дає отоларинголог для відновлення після операції в носовій порожнині.
Чим небезпечні вроджені синехії носа?
Патологія спричиняє утруднене дихання. У новонароджених це призводить до відсутності крику, ускладненого ссання грудей, загальної струрбованості, набряку обличчя. У разі виявлення вроджених синехій носа лікар-неонатолог може призначити термінову операцію. Рекомендації щодо годування таких немовлят дає консультант із грудного вигодовування.
Коли відновлюється носове дихання після видалення синехій?
Після хірургічного втручання з видалення синехій потрібна спеціальна процедура — тампонування носа для зупинки кровотечі. Тому відновлення дихання відбувається через 2–3 доби, коли лікар проводить контрольний огляд та витягує тампони.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
До якого лікаря звернутися
Якщо ви відчуваєте необхідність видалення синехій носа, Київ має у своєму розпорядженні безліч державних і приватних клінік. Але якщо ви живете на Оболоні та Печерську та хочете, щоб із вами працювали професіонали, до ваших послуг — клініка МЕДІКОМ. Зверніться до лікаря-лора в нашій клініці, а якщо ви виявили синехії у вашої дитини, її обстежить дитячий отоларинголог. Дитяча лор-хірургія нашої клініки використовує сучасні методики лікування та сприяє психологічному комфорту дитини.
Щоби записатись на прийом до лікаря або отримати додаткову консультацію, зателефонуйте за номером нашої гарячої лінії, який вказаний внизу сторінки. Якщо у вас немає можливості зателефонувати, оформіть заявку на зворотній дзвінок, щоби наші спеціалісти найближчим часом зв'язалися з вами.
Сертифікати
Вiдгуки
В клинику попала можно сказать случайно. В Киев приехала погостить и даже не думала обращаться к врачам. Но по порядку. Операцию на носу делала у себя на Житомирщине. Поначалу все было нормально, а сейчас совсем стало невозможно дышать, постоянно чувствую заложенность носа, но при этом никаких проявлений простуды нет. Знакомые посоветовали обратиться в эту клинику. Записалась на прием к врачу Татьяне Юрьевне Запорожец. Оказалось, что это и не аллергия, и не простуда, а спайки (синехии). Здесь же в МЕДИКОМ мне провели лазеротерапию. Спасибо огромное, лечение очень помогло. Дышать могу свободно, да и общее самочувствие улучшилось. Рекомендую всем клинику на Г. Сталинграда, 6Д.
Ще два роки тому потрапив в аварію, сильно постраждав. Але більш-менш очуняв. А зараз з'явилися нові проблеми - неможливо стало дихати носом зовсім. Лікарі сказали, що це наслідок перелому, але вилікувати можна. Звернувся сюди у клініку до Сергієнко В. А. Швидко призначили операцію, у той же день здав усі аналізи. Все пройшло успішно. Загалом клінікою та особливо лікарем залишився дуже задоволений. Спасибі!