exit
search search serach
exit
search search serach
phone down
Укр down
Укр down
запис на прийом
Печінкові проби: норма та розшифровка
215. Білірубін загальний
220 грн.
Більше Згорнути down

Печінкові проби: норма та розшифровка

Печінкові проби — це спеціальний аналіз крові, який показує наявність патологій або захворювань у печінці. Це біохімічне дослідження проводиться для контролю та визначення стану органу. Важливо знати, які печінкові проби в нормі, щоб у разі змін та порушень своєчасно пройти відповідне лікування.

Щодня печінка здійснює безліч процесів, пов'язаних із перетравленням їжі та інших елементів. Вона очищає кров, збирає та виводить токсини та шкідливі компоненти, але іноді може накопичувати їх у собі. Тому важливо періодично відстежувати функцію печінки. Для цього звертайтесь до кваліфікованих спеціалістів клініки МЕДІКОМ.

Відкрити Згорнути down

Показання до проходження аналізу печінкової проби

Функціональні печінкові проби варто здавати регулярно — 1 раз на рік. Це допоможе визначити відхилення від норми та встановити діагноз, якщо є проблеми з печінкою. Лікарі призначають аналіз на печінкові проби при підозрі на такі захворювання:

Відкрити Згорнути down

Печінкові проби знадобляться як для встановлення діагнозу, так і для контролю стану пацієнта під час лікування виявленого захворювання. Перелік симптомів, які вимагають здачі аналізу на печінкові проби, охоплює:

  • нудоту або блювання;
  • болі в животі;
  • гіркий присмак у роті;
  • тяжкість у правому підребер'ї;
  • пожовтіння склер чи шкіри;
  • діарею;
  • потемніння сечі;
  • знебарвлений кал.
Відкрити Згорнути down

Також дослідження може знадобитися під час лікування алкоголізму чи прийому ліків, щоби встановити реакцію печінки на них. Обов'язково здаються (у комплексі з іншими аналізами) печінкові проби під час вагітності та перед хірургічними втручаннями.

Відкрити Згорнути down

Що входить у печінкові проби?

Основні показники печінкових проб:

  • активність ферментів АСТ та АЛТ (підвищення вказує на збої в роботі печінки, підшлункової залози та серцевого м'яза);
  • рівень лужної фосфатази (для оцінювання роботи жовчного міхура);
  • рівень гамма-глутамілтрансферази (для отримання даних про захворювання гепатобіліарної системи на ранніх стадіях);
  • рівень білірубіну (білірубін загальний, прямий та непрямий);
  • рівень загального білка;
  • показники альбуміну.

Цей список показників печінкових проб дає змогу фахівцям повністю оцінити функції печінки, жовчовивідних шляхів та ШКТ. Дослідження проводиться з урахуванням порівняння отриманих показників з певними нормами печінкових проб. Тому будь-які відхилення — сигнал щодо збоїв в роботі внутрішніх органів. Ступінь відхилення результатів тестів, що входять у печінкові проби, від нормальних значень вкаже на тяжкість захворювань, їхній перебіг та характер.

Це біохімічне дослідження стане основою для лікарів клініки МЕДІКОМ, щоби призначити правильне лікування. У деяких випадках печінковими пробами не обійтися, тому додатково знадобиться інструментальна діагностика — КТ, МРТ або рентгенографія.

Відкрити Згорнути down

Підготовка до здавання печінкових проб

Здаються печінкові проби натщесерце, тобто перед проходженням тестування потрібно відмовитися від їжі на 8–12 годин. Тому краще здавати кров на біохімічне дослідження вранці. Можна пити воду, але не солодку та без газів. Матеріалом для аналізу є венозна кров.

В процесі підготовки до печінкових проб необхідно:

  • попередити лікаря про прийом ліків (особливо це стосується препаратів, від яких не можна відмовитися перед забором крові);
  • попередити про місячні, якщо ви здаєте аналізи в цей період;
  • відмовитися від алкоголю та куріння в день проходження аналізу;
  • зменшити такі чинники впливу на результати, як фізичні навантаження, емоційні перенапруження.

Також не рекомендується проходити тест печінкових проб у день, коли проводилась рентгенографія.

Печінкові проби: норма та розшифровка
Здати печінкові проби
Відкрити Згорнути down

Що демонструють печінкові проби?

Ступінь відхилення показників вказує на захворювання печінки чи порушення у її роботі. Також печінкові проби дають змогу оцінити поточний стан печінки, ступінь ушкодження клітин, синтетичні та видільні функції органу.

При підвищених пробах печінки причини можуть бути такі:

    • Якщо підвищений фермент АЛТ, можливі ураження вірусним гепатитом або наявність інтоксикації. Також це може свідчити про аутоімунні порушення або навантаження від прийому медичних препаратів.
    • Якщо відхилення в показниках білірубіну або ЛФ, то проблеми пов'язані з жовчним міхуром. Рівень ЛФ підвищується під час вагітності. Також цей показник може бути високим у дітей.

Розшифровка аналізу крові печінкові проби проводиться за такими основними показниками:

  • АСТ — до 47 од/л у чоловіків і до 31 од/л у жінок;
  • АЛТ — до 37 од/л у чоловіків і до 31 од/л у жінок;
  • ГГТ — до 49 од/л у чоловіків і до 32 од/л у жінок.

Для додаткової перевірки та уточнення діагнозу може знадобитися гематологічний тест. Після розшифровки печінкових проб та у разі виявлення відхилень лікар призначить відповідне лікування. Зазвичай терапевтичний курс охоплює прийом лікарських препаратів та дієту. У разі виявлення серйозних патологій лікарі МЕДІКОМ проведуть необхідну медикаментозну терапію та хірургічне втручання.

Відкрити Згорнути down

Переваги здавання аналізів у МЕДІКОМ

У клініці МЕДІКОМ можна здати печінкові проби та інші медичні аналізи, щоби пройти комплексне обстеження.

Наші переваги:

  1. Оснащеність лабораторії високотехнологічним обладнанням, яке видає максимально достовірні результати.
  2. Короткі терміни проведення (процедура триває кілька хвилин).
  3. Можливість записатися на зручний час та відсутність черг.
  4. Інформативні печінкові проби, ціна на які є доступною для пацієнтів із будь-яким достатком.

Крім того, що в клініці можна здати кров на печінкові проби та дізнатися про результати, лікарі МЕДІКОМ також нададуть вам повний спектр медичних послуг із лікування виявлених порушень та захворювань.

Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Чим небезпечні підвищені печінкові проби при вагітності?

Зазвичай перевищення норми спричинене станом організму - гормональною перебудовою. Тому результати аналізу потребують консультації гінеколога. Однак, високий рівень АСТ протягом вагітності може вказувати на порушення функцій печінки. Підвищений ГГТП сигналізує про патології печінки, жовчовивідних шляхів, розвиток цукрового діабету. ЛФ підвищується при хворобах кісткової системи, гепатиті, холестазі.

Що можна їсти при підвищених печінкових пробах?

Дієта при підвищених печінкових пробах обмежує смажене, алкоголь, продукти з великою кількістю жиру, холестерину та щавлевої кислоти. Зазвичай фахівці з дієтології рекомендують стіл номер 5. Суворе збалансоване меню орієнтоване на запобігання руйнуванню гепатоцитів та зниження навантаження на печінку.

До якого лікаря звернутися у разі підвищених печінкових проб?

У разі підвищених показників печінкових проб виникає підозра на патології органів гепатобіліарної зони, що потребує консультації у лікаря та проходження додаткових обстежень за показаннями. З результатами аналізів варто прийти на консультацію до гепатолога. Лікар розшифрує дані та призначить ефективне лікування виявлених порушень.

Звідки беруть кров для печінкової проби?

Зразки для комплексного скринінгового аналізу беруться із вени. Для цього достатньо 5 мл венозної крові. У маленьких дітей для збереження судин забір крові для біохімічних досліджень проводиться із п'яти.

До якого лікаря записатися прийом?

У разі виникнення симптомів хвороб печінки варто записатися на консультацію до терапевту, гепатологу чи гастроентерологу нашої клініки. Ви також можете здати печінкові проби в Києві в клініці МЕДІКОМ для профілактичної перевірки організму. Звертайтеся на прийом, а лікарі нашої клініки на Оболоні чи Печерську проведуть обстеження та призначать коректне лікування на основі отриманих показників печінки крові.

Вартість аналізу крові на печінкові проби

На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.

Пов'язані послуги
Консультація терапевта
Консультація терапевта
Гастроентерологія
Консультація гастроентеролога
Биопсия
Біопсія
Консультация гепатолога
Консультація лікаря-гепатолога
УЗИ печени
УЗД печінки
Анализ на билирубин общий
Аналіз на білірубін загальний

Вiдгуки

02.11.2021 08:21
Марина К

В клинике наблюдаюсь уже пару лет, но сегодня хочу сказать несколько слов благодарности персоналу лаборатории. Вообще я очень боюсь крови, но девочки-лаборантки смогли успокоить так, что я почти и не заметила, как ввели иглу в вену и взяли кровь на анализ. Сама процедура получилась невероятно быстрой. Впервые в моей жизни забор анализов прошел "как по маслу". Спасибо вам всем большое!

21.09.2021 16:47
Леся

Хочу висловити слова подяки лікарю-гастроентерологу Сиваш Неллі Василівні. Сюди, на вул. Василя Тютюнника 37/1, я звернулася за порадою подруги. Довгий час мучилася нудотою, іноді була блювота, постійний біль у правому підребер'ї, гіркий присмак у роті. Останньою краплею стала жовта шкіра. Мене відразу відправили здавати аналізи та робити УЗД. Буквально протягом двох днів встановили діагноз, виявилося, що у мене холецистит. Лікування вже позаду, відчуваю себе відмінно, за що дякую всім, хто брав участь у моєму одужанні!

10.09.2021 20:02
Анатолий

Являюсь постоянным клиентом клиники. Ни разу не пожалел, что в 2016 году обратился за помощью именно сюда. Помимо высокого профессионализма врачей, еще и все службы работают на 5+. В лабораторию никогда очередей нет, с лаборантами никаких конфликтов не возникало. В последний раз сдавал печеночную пробу. Врач несколько раз повторил, как правильно подготовиться. Пришел в лабораторию, и здесь переспросили, точно ли я ничего не ел и не пил. Просто многоуровневый контроль )))

17.08.2021 13:19
Юлія

Я хочу порадити відмінного гастроентеролога Зарицьку Ю. М. З власного досвіду знаю, як важко знайти в наш час хорошого лікаря у Києві. Клініка прекрасно обладнана (я третину життя провела в лікарнях, є з чим порівнювати). Окремо хочу відзначити роботу лабораторії. Все на гідному рівні. Рекомендую всім!

06.06.2021 19:23
Влад

Про проблеми з печінкою дізнався випадково, за що спасибі профогляду. Аналіз крові показав, що печінка вже не справляється із навантаженням. Записався на консультацію до гастроентеролога Гелбутовської О. Д. Лікар сказала, що певні проблеми є, але це ще не катастрофа, так що здоров'я мені точно підправлять. Зараз проходжу лікування. Аналізи стали помітно кращі. Спасибі клініці за якісну роботу!

27.05.2021 12:17
Ирина Олеговна

В клинику обратилась, чтобы перепроверить анализ на печеночную пробу и уточнить диагноз, который ставит семейный врач. Все сделала за несколько часов. Когда брали кровь из вены, чувствовала себя достаточно комфортно. Благодарю лаборанта за доброжелательное отношение и умелые действия. Диагноз подтвердился. Получила подробное заключение и хорошую консультацию. Хочу отметить слаженность в работе подразделений клиники. Все быстро, без очередей и проволочек.

Показати ще 3

arrow

Всього 6 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down