Який лікар лікує печінку?
Печінка – детокс-орган, тому важливо, щоб він був здоровим. Основними функціями залози є контроль роботи травлення, підтримання обміну речовин та знешкодження токсинів. Печінка в організмі відповідає за фільтрацію крові, виводить шкідливі токсини та шлаки. Який лікар лікує печінку? Відповідь на це питання залежить від патології, що вразила орган, та ступеня її прояви у хворого.
Захворювання печінки
Гепатобіліарна система є складним комплексом з великим навантаженням. Нормальний метаболізм неможливий без правильного функціонування печінки. Тому так важливо знати, якими бувають ознаки ураження печінки:
- біль під правим ребром;
- спазми в животі;
- різке загострення нюху;
- пігментація шкіри;
- зміна забарвлення калу, сечі;
- позиви до блювоти;
- відчуття гіркоти у роті.
Головний симптом, який вказує на запалення печінки, – жовтяниця або зміна слизових оболонок, кольору шкіри. Цей процес спостерігається через підвищення білірубіну в крові.
При появі перших ознак захворювання потрібно терміново пройти обстеження. Рання діагностика, лікування захворювань печінки та жовчного міхура допоможе відновити роботу та попередити ускладнення в травних органах.
Після ретельного обстеження лікар, який лікує печінку, визначить діагноз та призначить відповідну терапію.
Коли потрібно звернутися до фахівця?
При захворюваннях органів травної системи слід записатися до гастроентеролога. Для точної діагностики пацієнтові рекомендована біохімія крові. Аналіз виявляє рівень харчових ферментів: аланінамінотрансферази, лактатдегідрогенази, аспартатамінотрансферази. Дані показників допомагають виявити збільшення печінки, розвиток цирозу та гепатиту.
Гастроентерологія також показує рівень в крові речовин: гамаглутамілтранспептидази, білірубіну, лужної фосфатази, що сигналізує про застій жовчі. Додатково хворому призначається аналіз сечі з метою контролю білірубіну. Для виявлення точної стадії хвороби, гепатологи здійснюють забір тканини для вивчення (біопсія).
З метою додаткового обстеження може бути призначено УЗД, магнітно-резонансна або комп'ютерна томографія.
Ефективне лікування печінкових патологій проводять досвідчені лікарі-гепатологи в умовах комфортних філій клініки преміум-класу на Печерську та Оболоні. Кожному пацієнту з різними гастроентерологічними патологіями гарантована професійна медична допомога, практикується індивідуальний підхід до лікування кожного випадку з використанням інноваційних методик лікування.
Фахівці, які займаються лікуванням печінки
Який фахівець лікує печінку? При перших підозрах на захворювання необхідно відвідати терапевта. Лікар проводить візуальну оцінку функції органу, щоб виявити порушення в печінці, жовчному міхурі, жовчних шляхах. Досвідчений лікар попередньо поставить діагноз, спираючись на дані інструментальної та лабораторної діагностики. Терапевт визначає хід лікування, при необхідності призначає консультації вузькопрофільних фахівців. При відсутності показань до госпіталізації пропонується медикаментозне лікування в домашніх умовах. Але у випадках незадовільного стану пацієнта оптимальним методом лікування є терапія в стаціонарі під контролем медперсоналу клініки.
При появі кількох симптомів одночасно необхідно шукати, хто лікує печінку. При наявності серйозних патологій пацієнт відправляється на консультацію до лікарів вузької профільної спрямованості:
- гастроентеролог (виявляє травні патології шляхом визначення їх локалізації);
- гепатолог (займається лікуванням порушень печінки – онкології, гепатиту, цирозу, холециститу);
- інфекціоніст (лікує вірусні гепатити).
Кваліфіковані фахівці розробляють для кожного курс лікування, який допоможе швидко та ефективно вилікувати захворювання печінки.
Профілактика захворювань печінки
Контроль раціону є головною профілактикою шлунково-кишкових хвороб. Алкогольні напої, жирні та рафіновані продукти, смажені страви в меню негативно позначаються на стані органів травної системи.
Людям з хворобами печінки гепатолог рекомендує харчуватися по 4 рази в день маленькими порціями. Їжа повинна бути свіжоприготованою, дієтичною. Найчастіше дотримання заходів з харчування може не вистачити. Тому додатково потрібно прийом лікарських препаратів.
Якщо дієтичного харчування недостатньо для нормалізації функції печінки, пацієнтові призначається підтримуюча терапія. Для досягнення бажаного ефекту необхідно в точності дотримуватися рекомендацій лікаря.
Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Лікарі
Турбує дискомфорт, але ви не знаєте який лікар лікує печінку? Досвідчені фахівці в Києві в клініці МЕДІКОМ здійснюють ефективне лікування печінкових захворювань. Зателефонуйте нам за контактним номером колл-центру та наші оператори нададуть вам всю необхідну інформацію про вартість консультацій та діагностики, допоможуть вибрати оптимальний час відвідування клініки, дадуть відповідь на ваші запитання. Довірте своє здоров'я кращим фахівцям!
Сертифікати
Вiдгуки
Спасибо за подробный ориентир по врачам, полезная статья.