МРТ щелепно-лицьової області, навколоносових пазух у Києві
Магнітно-резонансна томографія (МРТ), так як і комп’ютерна томографія (КТ) є діагностичним методом для візуалізації патологічних змін структур та органів голови, у тому числі щелепно-лицьової області, носа та навколоносових пазух. В основі його дії лежать фізичні властивості магнітного поля в поєднанні з радіохвилями. Такий спосіб дає змогу отримувати контрастне та якісне тривимірне зображення без використання іонізуючого випромінювання.
МРТ носа та навколоносових пазух має виключні діагностичні можливості для дослідження доброякісних та злоякісних новоутворень, кіст, поліпів, грибкових інфекцій, їх ускладнень та інших патологій. Метод може використовуватися і як доповнення до комп’ютерної томографії або риноскопії для постановки більш точного діагнозу та покращення результату лікування в отоларингології та щелепно-лицьовій хірургії.
Для кращої оцінки різниці між нормальними та патологічно зміненими тканинами носової порожнини, навколоносових синусів (пазух), м’яких тканин обличчя може бути проведено МРТ носа та навколоносових пазух з контрастом.
Показання до МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух
МРТ носа та навколоносових синусів допомагає діагностувати такі захворювання та стани:
- пухлини щелепно-лицьової області, слинних залоз, м’яких тканин обличчя;
- запальні захворювання з високим ризиком ускладнень, наприклад, риносинусити з переходом на орбіту;
- грибкові інфекції носа та синусів;
- травматичні ураження носа та навколоносових пазух;
- аномалії розвитку м’яких тканин та структур лицьової області, носа, носової порожнини та навколоносових пазух;
- післяопераційні стани, оцінка ефективності лікування.
МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух лікар може рекомендувати, якщо у пацієнта виявлено такі симптоми:
- хронічний біль в області пазух;
- наявність додаткових утворень, деформації обличчя;
- втрата чи зміни нюху;
- ускладнення носового дихання;
- хронічний головний біль.
Протипоказання до МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух
Магнітно-резонансну томографію лицьової області та навколоносових пазух не призначають пацієнтам, в яких є: імпланти та інші металеві пристрої:
- кардіостимулятори, кохлеарні імпланти, незнімні зубні протези, штучні клапани серця, судинні кліпси;
- внутрішньоочні металеві сторонні тіла;
- осколкові та кульові поранення.
МРТ з контрастом протипоказано вагітним, пацієнтам з важкими хворобами нирок. В кожному випадку рішення приймається індивідуально після додаткових обстежень та консультації суміжних спеціалістів. В клініці МЕДІКОМ можуть проводити дослідження пацієнтам вагою до 150 кг.
Підготовка до МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух
МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух не потребує спеціальної підготовки. Перед дослідженням пацієнта просять зняти та залишити в роздягальні всі металеві прикраси, годинник та одяг із металевими елементами, який пропонують змінити на медичний. Пацієнткам з наявністю макіяжу рекомендовано його змити або приходити на обстеження без макіяжу. Також необхідно попередити персонал про наявність татуювань в області голови та шиї, тому що деякі фарби містять елементи металу, що може призвести до відчуття тепла.
Якщо пацієнт страждає на клаустрофобію, тобто погано переносить замкнутий простір, або відчуває сильну тривогу, йому можуть запропонувати заспокійливе.
Як роблять МРТ щелепно-лицьової області та навколоносових пазух
МРТ проводиться на магнітно-резонансному томографі з постійним високої напруженості магнітним полем.
Під час дослідження в певній послідовності вмикаються радіохвилі. В ці моменти пацієнт може чути досить голосні звуки. Для більшого комфорту йому пропонують використовувати навушники та/або біруші. Медичний персонал знаходиться в поруч розташованій пультовій кімнаті з комп’ютером, де керує проведенням обстеження. Якщо у пацієнта з’являються неприємні відчуття або дискомфорт, він може повідомити про це за допомогою сигнальної груші.
Дослідження без контрасту триває 20-30 хвилин. З контрастуванням — близько 40-45 хв. Для більш чітких результатів важливо весь цей час залишатися нерухомим.
Лікарі
Якщо пацієнт має проблеми з органами дихання, у тому числі, викривлення носової перегородки, кісти, поліпи або новоутворення, отоларингологом може бути призначена магнітно-резонансна томографія. МРТ навколоносових пазух в Києві можна зробити в клініці МЕДІКОМ на Оболонській набережній, 9. Досвідчені лікарі-рентгенологи проведуть якісне дослідження та підготують детальний опис результатів. Документ буде доступний в електронному кабінеті пацієнта з будь-якого куточку світу. Запис на МРТ цілодобово за телефоном, на сайті або в telegram-bot.
Ціни на МРТ щелепно-лицьової області, навколоносових пазух
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
3000 грн
запис на прийом
|
|
6000 грн
запис на прийом
|
|
5411. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (стандартні обстеження)
|
3500 грн
запис на прийом
|
5412. * “Друга думка” МРТ, 1 зона (нестандартні обстеження)
|
5500 грн
запис на прийом
|
1334. Креатинін (Cito!)
|
280 грн
запис на прийом
|
4915. * Друк плівки МРТ, 1 шт.
|
200 грн
запис на прийом
|
4917. * Додатковий запис обстеження МРТ на диск, 1 шт.
|
100 грн
запис на прийом
|
4916. * Друк плівки МРТ з архіву, 1 шт.
|
220 грн
запис на прийом
|
4918. * Запис обстеження МРТ на диск з архіву, 1 шт.
|
150 грн
запис на прийом
|
4924. * Медичний супровід на дослідження МРТ
|
600 грн
запис на прийом
|
Вiдгуки
Я трохи хвилювався перед процедурою, але дбайливість та спілкування лікарів дуже заспокоїли мене. Вони підходили до мене з розумінням і відповіли на всі мої запитання, пояснили всі етапи МРТ і допомогли мені відчувати себе комфортно.
Проведеним дослідженням повністю задоволена. Лікарі все дуже грамотно розшифрували, що розвіяти мої надумані страхи.
Мій родич (медик) порадив звернутися саме в Медіком, запевнив, що тут найновіше обладнання МРТ. І це підтвердилося. Дуже гарна якість знімків МРТ. А опис пояснює все аж до дрібничок.