exit
search search serach
exit
search search serach
phone down
Укр down
Укр down
запис на прийом
Як зупинити пронос у немовляти
298. Комплексне дослідження калу на дисбактеріоз: ідентифікація мікроорганізмів (в т.ч. лактобактерій та біфідобактерій), грибів Candida spp. Антибіотикограма та антимікотикограма
1700 грн.
Більше Згорнути down

Як зупинити пронос у немовляти

Не знаєте, як зупинити пронос у немовляти? Кал змінив колір, консистенцію та запах? Дитина стала неспокійною? Пронос у грудної дитини — це завжди додаткове хвилювання не лише для малюка, але й для батьків. Часте випорожнення (понад три рази на добу) може виникнути через збої в роботі шлунково-кишкового тракту. Для виявлення причини, діагностики та призначення правильного лікування потрібно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою — або записатися на прийом до педіатра, або викликати лікаря додому. Фахівці клініки МЕДІКОМ допоможуть зупинити пронос у грудної дитини в найкоротші терміни та нададуть рекомендації щодо корекції харчування.

Відкрити Згорнути down

Як розпізнати пронос у немовляти: причини та симптоми захворювання

Пронос у новонародженого може бути як ознакою звичайної дисфункції кишечника, що не має конкретної причини й не є патологією, так і свідчити про наявність серйознішого захворювання. Дізнатися точну причину діареї в цьому випадку допоможе тільки фахівець.

Аби зрозуміти, як лікувати пронос у немовляти, педіатр повинен оглянути його, пропальпувати живіт, зібрати анамнез та опитати батьків:

  • як відбувається годування;
  • як часто відбувається годування;
  • чим харчується мати, якщо дитина перебуває на ГВ (грудному вигодовуванні);
  • як реагує організм дитини на кожен прийом їжі;
  • яку суміш отримує дитина, якщо вона знаходиться на ШВ (штучному вигодовуванні) тощо.
Відкрити Згорнути down

А також вивчити всі симптоми проносу у грудної дитини, щоби поставити правильний діагноз і призначити ефективне лікування.

 

Ознаки проносу у немовляти

До ознак проносу у немовляти належать:

  • Рідке випорожнення зеленуватого кольору. Якщо це спостерігається в дитини в перші півтора-два тижні після народження, то підстав для хвилювання немає. Рідке випорожнення у грудної дитини також може бути викликане тим, що в цей період її організм створює мікрофлору, і здійснює спроби адаптуватися до молочної їжі. Відразу після народження з організму дитини виходить меконій — первородний кал, що має чорно-зелений колір. Поступове освітлення випорожнення від чорного — до зеленого, від зеленого — до нормального світлого (золотавого) буде відбуватися в процесі росту дитини та розвитку її травної системи.
  • Поява в калі крові, піни, слизу.
    • Якщо пронос у дитини на ГВ супроводжується наявністю піни, це може бути результатом активного бродіння. Пінистий кал може як свідчити про формування травної системи (і тоді немає підстав для занепокоєння), так і свідчити про патологію.
      • Якщо дитина поводиться при наявності пінистого випорожнення нормально, добре їсть, реагує на навколишній світ і набирає вагу, то пінистий кал — це показник формування травної системи. І саме в цієї дитини проявляється таким чином.
      • Якщо малюк неспокійний і в нього піднялася температура, найімовірніше, пінистий кал свідчить про наявність запального процесу, інфекційного захворювання або неправильного харчування годуючої мами. А також у разі, якщо дитина перебуває на штучному або змішаному вигодовуванні, можливо, обрана суміш їй не підходить. Пронос у немовляти з температурою може також бути реакцією організму на прорізування зубів. За такої ситуації варто звернути увагу на ясна та слиновиділення у дитини (ясна будуть рожевими та трохи припухлими, а слиновиділення — інтенсивним).
    • Наявність слизу в рідкому випорожненні грудної дитини в невеликих кількостях теж не повинно бути сигналом для хвилювання батьків. Однак, якщо його багато і він супроводжується вкрапленнями зеленого кольору, це може бути симптомом кишкової палички, сальмонельозу, кишкового коліту або дизентерії.
    • Наявність крові при проносі у немовляти на ШВ або ГВ теж не є нормою й у будь-якому разі вимагає звернення до педіатра.
  • Неспокійність дитини. Пронос у новонароджених може супроводжуватися плачем та іншими проявами неспокою, які минуть після зняття симптоматики.
  • Діарея в грудної дитини може також супроводжуватися блювотою, блідістю шкірних покривів, потом, коліками, здуттям, болями в животі, плачем та істерикою. У цьому разі необхідно надати невідкладну допомогу дитині, викликавши швидку.

Симптоми проносу у немовляти в деяких випадках можуть бути цілком нормальним явищем (наприклад, після прорізування зубів або адаптації системи травлення). Але можуть бути й сигналом наявності серйозніших захворювань. У такому разі не варто займатися самолікуванням і чекати, що все минеться самостійно — треба звернутися за консультацією до лікаря. Можливо, для встановлення діагнозу доведеться провести додаткові дослідження, наприклад колоноскопію. У клініці МЕДІКОМ для проведення цієї процедури є все необхідне обладнання та комфортні умови. А також можливе розміщення дитини в дитячому стаціонарі.

Відкрити Згорнути down

Причини проносу у немовляти

При проносі у грудної дитини причин може бути чимало:

  • Грип, ГРЗ, ГРВІ, ангіна та інші вірусні захворювання.
    Для незміцнілого організму дитини ці хвороби можуть стати серйозним випробуванням, серед яких може бути й пронос. Якщо ви помітили у дитини первинні симптоми захворювання, проконсультуйтеся у педіатра щодо діагнозу та лікування.
  • Краснуха, скарлатина чи кір.
    Пронос у грудної дитини може супроводжуватися висипаннями на шкірі, що може свідчити про наявність цих захворювань. Тому в разі виявлення висипу обов'язково викличте лікаря додому.
  • Харчове отруєння.
    У дитини може бути алергія на деякі продукти або вони виявилися неякісними, простроченими, містять пестициди тощо. Пронос у немовляти в цій ситуації буде проявом реакції шлунково-кишкового тракту на їхнє вживання (як самою дитиною, так і через молоко матері).
  • Серйозні хірургічні хвороби та патології на зразок апендициту або завороту кишок.
    Часто ці захворювання, крім діареї, у грудної дитини супроводжуються ще й блюванням. Тому, якщо ви помітили ці симптоми, потрібно терміново надати дитині медичну допомогу.
  • Дисбіоз.
    Він виникає тоді, коли кількість та концентрація корисної мікрофлори в кишечнику втрачає нормальний баланс. З цією проблемою стикаються 90 % дітей у віці до одного року.

Причини виникнення дисбіозу, який викликає згодом діарею у малої дитини:

  • Пронос у немовляти на ШВ — явище не рідкісне. Невідповідна суміш здатна спричинити діарею, небажання дитини їсти, блювоту, втрату ваги або її надлишок. Якщо у вас виникли труднощі з підбором відповідного харчування для дитини, вам допоможе консультація неонатолога.
  • Незбалансований раціон. Аби не допустити пронос у грудної дитини, дуже важливо стежити за її харчуванням.
  • Непереносимість молочного білка. Якщо у дитини з раннього віку спостерігається непереносимість лактози, пронос у немовляти може бути відповідною реакцією на лактозу.
  • Синдром неправильного перетравлення. Через нього в організмі дитини відбувається порушення всмоктування поживних речовин.
  • Алергічні реакції. У немовляти пронос може виникнути також через спроби позбутися алергенів (харчові, хімічні, побутові, щеплення тощо).

У будь-якому разі необхідна консультація кваліфікованого педіатра.

Пронос у немовляти
Пронос у новонародженого
Відкрити Згорнути down

Наслідки проносу у немовляти

До наслідків проносу у немовляти належать:

  • зневоднення організму;
  • втрата ваги;
  • втрата апетиту;
  • сухість шкірних покривів і слизових;
  • млявість і сонливість дитини;
  • неспокійна поведінка дитини;
  • зміна внутрішньочерепного тиску (і внаслідок цього - головні болі, світлобоязнь) тощо.
Відкрити Згорнути down

Для уникнення перелічених симптомів після проносу у грудної дитини необхідно вчасно звернутися за допомогою до фахівця.

 

Як лікувати пронос у немовляти

Якщо у немовляти пронос, допомогти з лікуванням може тільки кваліфікований лікар. Після огляду та збору анамнезу він визначить, чи є пронос варіантом норми з огляду на вік та організм дитини, або ж це — наслідок серйознішого захворювання.

Лікарі клініки МЕДІКОМ точно знають, як лікувати пронос у грудної дитини та допоможуть виявити причину цього стану. У жодному разі не займайтеся самолікуванням, це може лише погіршити ситуацію.

Відкрити Згорнути down

Профілактика проносу у немовляти

Щоб уникнути рідкого випорожнення у немовляти, потрібно:

  • Стежити за тим, щоб дитина споживала достатню кількість рідини. При дегідратації рекомендується поїти дитину спеціальними розчинами для відновлення водно-сольового балансу в організмі.
  • Годуючій мамі — стежити за своїм раціоном. Усе, що з'їдає мама — їсть і дитина.
  • Змінити введення прикорму, якщо у грудної дитини пронос з'явився відразу ж після того, як малюк спробував новий продукт. Наприклад, незбиране молоко може бути для нього жирним, і тоді його варто розводити кип'яченою водою в співвідношенні 1:2, 1:4 (стежити за реакцією організму). Ігнорування зазначених пропорцій уже може стати причиною проносу у немовляти. Введення прикорму після 6 місяців варто робити поступово, додаючи нові продукти не частіше, ніж раз на 3 дні, у першій половині дня. Якщо ввели нову кашу або суміш — вона може не підходити вашій дитині, і тоді її треба замінити. Якщо через кілька годувань випорожнення нормалізувалося, це свідчить про вдалий процес адаптації.
  • Їжа для немовляти повинна проходити термічну обробку. Винятком є яблука (попередньо очищені від шкірки) та банани. Їхнє введення можливе в сирому вигляді з 6 місяців.
Відкрити Згорнути down

Питання-Відповідь

Які продукти викликають пронос у немовляти?

Неправильне харчування матері може викликати розлад шлунка у дитини після вигодовування. Тому мамі варто утриматися від такої їжі, яка містить велику кількість цукру, кофеїну, лактози, глютену. Зверніться до дієтолога клініки, щоб лікар призначив вам правильну дієту.

Які хвороби можуть викликати пронос у немовляти

Діарея у немовляти часто може бути наслідком різних інфекцій. Серед хвороб, які її спричиняють, можна виділити грип, ГРЗ або ГРВІ, ангіну, бронхіт, синдром подразненого кишківника. Дуже важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб у дитини не виникли ускладнення.

Коли потрібно викликати швидку при проносі у немовляти?

Якщо у дитини спостерігається підвищення температури тіла й у його твердому випорожненні є кров, то вам потрібно зателефонувати до невідкладної допомоги. Це може бути симптомом серйознішого інфекційного захворювання, і щоб запобігти ускладненням, потрібно звернутися за допомогою якомога швидше.

Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам'ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.

Відкрити Згорнути down
Автор статті:

Завідуюча педіатричним відділенням на Печерську, лікар-педіатр вищої категорії

Експерт у напрямку:

Завідуюча педіатричним відділенням на Оболони, лікар-педіатр вищої категорії

Який лікар лікує пронос у немовляти?

Лікуванням проносу у немовляти в Києві займається педіатр або дитячий гастроентеролог клініки МЕДІКОМ. Лікарі ведуть прийом у відділеннях клініки на Оболоні та Печерську. Тільки вчасне звернення до медичних фахівців допоможе батькам швидко позбавити дитину наслідків порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Зосталися питання чи хочете записатися на прийом до лікаря? Зателефонуйте або залиште заявку на зворотний дзвінок. Наші оператори вийдуть на контакт з вами найближчим часом.

comment 27
Волова Катерина Федорівна
Завідуюча педіатричним відділенням на Печерську, лікар-педіатр вищої категорії
comment 64
Серга Олена Миколаївна
Лікар педіатр-неонатолог вищої категорії
comment 21
Антропова Тетяна Вікторівна
Завідуюча педіатричним відділенням на Оболони, лікар-педіатр вищої категорії
comment 12
Бурчак Олена Костянтинівна
Лікар-педіатр першої категорії, дитячий гастроентеролог
comment 23
Зиньковська Софія Михайлівна
Лікар-педіатр першої категорії, лікар-педіатр бригади невідкладної допомоги
comment 24
Лисенко Олена В'ячеславівна
Лікар педіатр-неонатолог першої категорії
comment 11
Марунчин Тетяна Андріївна
Лікар-педіатр
comment 14
Махіня Наталія Володимирівна
Дитячий лікар-інфекціоніст вищої категорії
comment 37
Попович Світлана Михайлівна
Лікар-педіатр першої категорії
comment 5
Прунцева Христина Олександрівна
Лікар-алерголог, педіатр вищої категорії
comment 2
Черненко Галина Іванівна
Лікар медицини невідкладних станів, лікар-педіатр вищої категорії

Вiдгуки

25.08.2021 13:59
Наталья К.

Наш доктор Бондаренко Мария Сергеевна всегда готова помочь и поддержать. Я уже обращалась к ней по вопросу обучения прикладывания к груди, чтобы не было мастита. Благодаря ее советам с питанием у нас все в порядке. Еще помогла понять как отличить понос у грудничка от нормы, как моя диета может в этом помочь. Миллион мамских вопросов получили миллион профессиональных ответов. Большое спасибо!

15.07.2021 20:14
Тетяна

Перше відвідування після пологів нашого педіатра відбулося в клініці МЕДІКОМ (ми завжди обслуговуємося в цій клініці). Я висловила свої побоювання з приводу консистенції випорожнення у моєї дівчинки.Наш лікар заспокоїла мене, сказала це - ознака норми, рідким він і повинен бути найближчі кілька місяців. Дякую!

03.07.2021 10:15
Ольга

Забеспокоилась когда мой малыш стал чаще обычного какать жидким плюс к этому высокая температура. Сразу же записались на консультацию к нашему врачу Джалаловой В.Н.После осмотра ребенка, врач пояснила, что это такая реакция на прорезывание зубов. Потому как набухшие десна и плохое настроение было этому подтверждением. Через 3 дня зубки проклюнулись и все наладилось. Главное не паниковать. А проконсультироваться с профессионалом.

21.05.2021 15:01
Марина Хома

У нашого малюка почався пронос і з'явився висип. Знаючи, що це може так проявлятися кір або краснуха. Ми негайно викликали швидку з клініки МЕДІКОМ. Лікарі прибули досить швидко і забрали в лікарню. Нас обстежив лікар-інфекціоніст, після аналізів призначив лікування. Через пару тижнів нас виписали. Завдяки клініці МЕДІКОМ у нас все в порядку.

14.04.2021 07:54
Катерина С

Коли дитині на штучному вигодовуванні змінили суміш, почався пронос. Була дуже здивована, так як суміш цієї ж фірми. Проконсультувалася у Юлії Георгіївни Демаш, вона підтвердила, що таке іноді трапляється, і краще повернутися до перевіреної суміші. Я так і зробила. Дякую!

30.03.2021 18:22
Оксана Миколаївна

Хочу розповісти, що саме мені допомогло, коли у немовляти почався пронос. Я відразу викликала лікаря з клініки МЕДІКОМ і поки чекала, виконувала наступні дії. Після кожного випорожнення підмивала та змащувала кремом, частіше прикладала до грудей і стежила за температурою. Коли приїхав лікар, я все змогла описати та відповісти на запитання. Виявилося - це дисбіоз. Все відновилося після рекомендацій лікаря.

18.01.2021 17:36
Євгенія

Почався пронос після планової прикормки. Проконсультувалася з нашим педіатром в клініці МЕДІКОМ, вирішили скасувати прикорм на кілька днів і спробувати ввести його пізніше та стежити за реакцією. Можливо, цей продукт взагалі не вживати.

14.12.2020 11:32
Валентина

С грудничками очень сложно разобраться, что делать и как быть, когда у него понос. Если не поить молоком - будет обезвоживание, если продолжать кормить - понос. Нашла информацию как с этим справиться на сайте клиники МЕДИКОМ. Там рекомендовали строгую диету маме и следить за состоянием малыша, кормить понемногу. Спасибо, это помогло не запаниковать, все прошло.

Показати ще 3

arrow

Всього 8 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
error
error
error
error

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.


Дякуємо, що допомогаєте нам стати краще!

Ваш відгук з`явиться на сайті medikom.ua після модерації.


Людям цікава ваша думка!


Поділіться, будьласка, вашим досвідом на картах Google.


Текст відгуку скопійований. Натисніть CTRL+V або напишіть новий відгук.


Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Передзвоніть
Наприклад: 0XX XXX XX XX

Натискаючи кнопку, ви дозволяєте обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикою конфіденційності.

Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам?
Наприклад: 0XX XXX XX XX
Вільних операторів на лінії: 6
Замовлень дзвінків сьогодні: 100+
Прийнято! Ваш дзвінок опрацьовується.
Хочете, передзвонимо вам
в зручний час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ
Є питання? Зв'яжіться з нами
page-down