Ендоскопічна гайморотомія у Києві
Постійна закладеність носа та поява гнійних виділень з носа можуть свідчити не лише про хронічний гайморит, а й про серйозніші проблеми зі здоров'ям. В цьому випадку не варто зволікати з відвідуванням лікаря! Тим більше, що сучасна медицина має ефективні малоінвазивні методики лікування ЛОР-захворювань. Так, ендоскопічна гайморотомія у Києві в клініці МЕДІКОМ переноситься легко, відрізняється коротким реабілітаційним періодом.
Гайморотомія — це розтин гайморової пазухи. Таке хірургічне лікування належить до найпоширеніших операцій, оскільки захворювання носових пазух досить часте явище. Джерело гнійної інфекції в придаткових пазухах носа відчутно заважає у повсякденному житті та небезпечне «низхідними» ускладненнями (запалення легенів, трахеїт, бронхіт) та сепсисом.
Методи проведення гайморотомії
Гайморотомія може виконуватись різними методами. Розтин верхньощелепної пазухи проводять:
- мікрохірургічним способом;
- з ендоназальним доступом;
- технікою радикальної гайморотомії (за Колдуел-Люком, за Муром, за Денкером).
Мікрогайморотомії віддають перевагу при номінальній роботі співустя, і при відсутності потреби у його розширенні. Наприклад, висічення локальних утворень (сторонні тіла, кіста гайморової пазухи).
Радикальна гайморотомія досить травматична та (з появою нових методик) практично не застосовується.
Ендоскопічну гайморотомію виконують коли уражена вся слизова оболонка пазухи (гнійний або гіперпластичний гайморит). Зокрема у випадках повного блокування співустя. Тоді ендоскопічну гайморотомію проводять ендоназально як найбільш ефективний і функціональний варіант.
Також існує гайморотомія за Заславського-Неймана. Операція проводиться через трансальвеолярний доступ (на місці видаленого зуба). Метод застосовується рідко, переважно, для видалення уламків, що залишилися від зуба.
Показання до гайморотомії
Найчастіше гайморотомію призначають у випадках одонтогенного гаймориту. Крім того, розтин пазухи показано при:
- гайморитах хронічного характеру та важких синуситах;
- незворотних змінах у пазусі;
- поліпах та інших доброякісних утвореннях;
- виявленні кіст у верхньощелепній пазусі;
- травмах гайморової порожнини;
- наявності грибкового тіла у пазусі.
Операцію проводять при хронічних запаленнях, що не піддаються консервативній терапії. Також показанням до гайморотомії є необхідність вилучення стороннього тіла (уламок зуба, кров'яний згусток, пломбувальний матеріал).
Хірургічне втручання показано, коли потрібно створити умови для дренування порожнини за допомогою розширення співустя або формування нового (гайморотомія із накладенням співустя). Іноді операція необхідна для виконання біопсії при підозрі на злоякісне утворення.
Протипоказання до гайморотомії
Протипоказання до гайморотомії можуть бути абсолютними та відносними. Небезпечно проводити операцію:
- вагітним;
- при загостренні інфекційних захворювань;
- пацієнтам із декомпенсованою анемією;
- при порушеннях коагуляції;
- хворим із порушенням обміну речовин;
- за деяких патологій внутрішніх органів.
Протипоказанням до проведення гайморотомії є соматичні захворювання, при яких операція призведе до погіршення стану. У складних випадках (внутрішньомозкові абсцеси, запалення сітківки ока внаслідок гаймориту) протипоказання оцінюються в порівнянні з тяжкістю існуючого ураження. Здебільшого, у таких випадках операцію проводять.
Підготовка до гайморотомії
Підготовка до операції в МЕДІКОМ включає комплексне обстеження перед гайморотомією, консультацію лікаря-отоларинголога (дитину оглядає дитячий отоларинголог), КТ придаткових пазух носа або рентгенографію пазух носа. Також буває потрібна діагностична пункція.
Перед хірургічним втручанням складають стандартні аналізи (загальний, коагулограма, на наявність інфекцій), проходять флюорографію, роблять ЕКГ. У певних випадках пацієнт направляється на додаткову консультацію до стоматолога та анестезіолога.
За результатами обстеження терапевт пропонує висновок про можливість операції.
Гайморотомія: хід операції та техніки виконання
Проводиться гайморотомія під місцевим наркозом чи загальною анестезією. Операцію радикальним способом роблять із внутрішньоносовим або внутрішньоротовим доступом до верхньощелепного синуса. В отриманий отвір вводять інструменти, очищаючи порожнину від поліпів, уражених тканин, кіст, холестеатомних мас та іншого патологічного вмісту. Далі слідує промивання та встановлення дренажу в носовий хід. Розріз ушивається.
Друга методика — мікрогайморотомія: перебіг операції контролюється мікроскопом. Для виконання мікрохірургічної гайморотомії в ротовій порожнині під верхньою губою проходить отвір в кілька міліметрів, через який вводять хірургічний мікроскоп і ендоскопічні інструменти. Наступний етап — очищення верхньощелепної пазухи, промивання ліками чи антисептиком.
Ендоназальна гайморотомія передбачає розширення співустя між носовим ходом та верхньощелепною пазухою з метою видалення з порожнини патологічних мас та утворень. Існують також варіанти операції, у яких лікар формує штучне співустя. Цей вид хірургічного втручання є найменш травматичним, з меншим реабілітаційним періодом та мінімальним ризиком ускладнень після гайморотомії.
Відновлювальний період після гайморотомії
Після операції у носовій пазусі залишається тампон, який витягують пізніше (через 8-48 годин) через носовий хід із застосуванням знеболювання. Протягом тижня набряк після гайморотомії в ділянці верхньої губи поступово проходить. Іноді пацієнти відзначають відчуття тяжкості та болючість з прооперованого боку.
У відновлювальний період дуже важливо дотримуватись приписів лікаря, щоб уникнути погіршення стану після гайморотомії: носових кровотеч, головного болю, рясних виділень, нудоти. Якщо ендоскопічна гайморотомія проведена з урахуванням усіх медичних розпоряджень, наслідки її мінімальні, реабілітація відбувається швидше. В основному достатньо призначення на перший час знеболювальних препаратів.
Після будь-якої гайморотомії необхідно ретельно стежити за гігієною рота та носа, щоб не спровокувати рецидив захворювання. У перші години рекомендується постільний режим. Сморкатися треба дуже обережно. Також забороняється до повного загоєння займатися плаванням.
Ускладнення після гайморотомії
Хірургічне втручання завжди пов'язане із ризиком. При гайморотомії радикальним методом можливе пошкодження трійчастого нерва. Мікрогайморотомія та ендоскопія з носовим доступом не виключають ймовірність кровотечі. Проте це ефективні техніки і ризик наслідків після гайморотомії в цьому випадку мінімальний.
Крім того, ендоскопічна ендоназальна гайморотомія відрізняється:
- мінімальним травматизмом;
- здебільшого, відсутністю набряклості та синців;
- незначною кількістю рецидивів та післяопераційних ускладнень;
- малим терміном реабілітації після гайморотомії;
- відсутністю шрамів.
Ушкодження нерва, утворення свища та сильні кровотечі вкрай рідкісні та нехарактерні для цього методу гайморотомії. Це найбільш щадний варіант.
Переваги ендоскопічної гайморотомії у нашій клініці
Операція гайморотомія вимагає високої кваліфікації спеціаліста, що оперує, відпрацьованих навичок і відмінного знання анатомії носа. Тому багато пацієнтів обирають клініку МЕДІКОМ, де операції проводяться у відділенні лор-хірургії на базі стаціонару на Оболоні лікарями з багаторічним клінічним досвідом.
Позитивні відгуки щодо радикальної гайморотомії, проведеної в нашій клініці, від наших пацієнтів можуть допомогти вам упевнитись в якості послуг.
Крім того:
- Операційні обладнані сучасною медичною технікою від провідних виробників.
- Комфортні умови перебування у стаціонарі.
- Високі стандарти стерильності в операційних, які відповідають міжнародним протоколам JCI. Власне ЦСВ (проводиться стерилізація інструменту на місці).
- ЛОР-хірурги вищої кваліфікації.
- Основний принцип оперативних втручань — ефективність та малотравматичність.
- У МЕДІКОМ практикується індивідуальний підхід, увага до кожного пацієнта.
- В діагностично-консультативному центрі можна пройти всі етапи обстеження перед операцією (аналізи, діагностика, консультації).
- Гнучка цінова політика медичного центру дозволяє зробити гайморотомію великій кількості пацієнтів.
Де зробити гайморотомію?
У клініці МЕДІКОМ на Оболоні кияни та гості міста зможуть отримати якісну медичну допомогу та зробити гайморотомію, ціну якої не буде завищено. Медцентр європейського рівня виконує ендоскопічну гайморотомію у Києві професійно, з мінімальним ризиком, грамотною післяопераційною реабілітацією. Запис на прийом доступний через сайт, по телефону та при особистому відвідуванні. Телефонуйте та будьте здорові!
Питання-Відповідь
Чи можна робити гайморотомію під місцевим наркозом?
Розтин гайморової пазухи допускається виконувати під дією місцевого знеболення. Вибір анестезії залежить від різних причин: методики операції, показань та протипоказань до наркозу, психоемоційного стану пацієнта. Остаточне рішення приймає анестезіолог.
Скільки лежать у лікарні після гайморотомії?
Термін перебування під наглядом у стаціонарі залежить від типу зробленої операції та стану пацієнта: від одного до 3-5 днів. У цей період необхідно стежити за процесом загоєння, видаляти засохлі скоринки, виділення з носа. Якщо в ході операції проведено тампонування, то наступні години дренаж або тампон видаляють в умовах лор-відділення (з знеболенням).
Чи потрібно робити гайморотомію за наявності кісти гайморової пазухи?
Кіста нерідко є причиною набряклості, закладеності носа, головного болю. Не видаляти кісту небезпечно: вона провокує появу поліпів, деформацію та атрофію кістки, стає джерелом нагноєння. Також перед гайморотомією здійснюється діагностичне зондування (пункція кісти гайморової пазухи) та біопсія тканин для визначення наявності злоякісних клітин.
Лікарі
Вартість гайморотомії
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
885. Консультація дитячого отоларинголога
Дитячий
|
1200 грн
запис на прийом
|
1600 грн
запис на прийом
|
1700 грн
запис на прийом
|
|
1171. Рентгенографія цифрова пазух носа (включена вартість плівки)
|
820 грн
запис на прийом
|
5371. * Програма консультацій і досліджень " Обстеження перед операцією " (Враховано знижку 20%)
|
5670 грн
запис на прийом
|
4668. * Ендоскопічна радикальна гайморотомія (з резекцією латеральної стінки порожнини носа)
|
28000 грн
запис на прийом
|
4670. * Ендоскопічне видалення доброякісних новоутворень носа/носоглотки
|
13000 грн
запис на прийом
|
4695. * Ендоскопічна гайморотомія (з видаленням кісти/міцетоми/стороннього тіла)
|
15500 грн
запис на прийом
|
658. Пункція верхньощелепної пазухи з дренуванням
|
1600 грн
запис на прийом
|
659. Пункція лобової пазухи з дренуванням
|
2500 грн
запис на прийом
|
1583. Пункція верхньощелепної пазухи
|
1400 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Вiдгуки
Спасибо врачам клиники за успешное лечение! Два месяца я лечилась в другой клинике. Попала на консультацию к доктору Товстолит по рекомендации. Назначили эндоскопическую гайморотомию. Операция сняла все вопросы, прошла головная боль, нос дышит свободно.
Мав кілька гайморитів за останні два роки. Прийшов на КТ в клініку Медіком, де виявили стоматологічний матеріал в пазусі. ЛОР призначив гайморотомію. Пишу цей відгук за кілька місяців після операції, щоб подякувати фахівцям клініки за дбайливе відношення.
Делал эндоскопическую гайморотомию в Киеве в клинике МЕДИКОМ. Обслуживанием доволен, персонал приветливый, врачи внимательные и разьясняют все подробно. Операция прошла относительно быстро и хорошо. Перед этим меня тщательно обследовали, чтобы минимизировать послеоперационные осложнения. После самой операции был в стационаре под присмотром, условия здесь тоже хорошие, комфортные. После выписки восстановился быстро - в течение недели где-то и теперь могу дышать свободно в прямом смысле этого слова. Но все равно для контроля еще наблюдаюсь, периодически прихожу к своему отоларингологу на осмотр. Спасибо всей клинике за ваш труд!
Спасибо большое клинике МЕДИКОМ за то, что проводите такие операции, как эндоскопическая гайморотомия. Поскольку подобные оперативные вмешательства редко где делают, даже в столице, да еще и проводят по всем стандартам. Ваша клиника была давно у меня на слуху, вот и решил обратиться сюда с травмой верхнечелюстной пазухи. Операцию провели быстро, потом, как положено, наблюдали в стационаре, всегда отвечали на вопросы и вообще уход за пациентами здесь хороший. Так что рекомендую данную клинику для лечения ЛОР-проблем.
В начале года обнаружили кисту в гайморовой пазухе, сказали, нужно оперироваться. Проблемой был выбор клиники, так как не хотелось отдавать такие деньги за операцию, не будучи уверенным в результате и профессионализме врачей. Изучив подробно отзывы обо всех клиниках, где проводится эндоскопическая гайморотомия в Киеве, выбрал МЕДИКОМ. После консультаций и обследований действительно выявили показания к этой операции. Сама подготовка включала анализы, также мне рассказали обо всех особенностях проведения вмешательства конкретно в моем случае. В общем, все прошло хорошо, благодаря данной клинике - подход у них к пациентам действительно ответственный.
Мне понадобилась эндоскопическая гайморотомия в Киеве. Выбрала частную клинику МЕДИКОМ. Здесь высококвалифицированные специалисты, об этом знаю лично, потому что сестра не раз проходила лечение в этой клинике и ей всегда помогали. Вот и я когда узнала о своем диагнозе, решила оперироваться здесь, даже не рассматривая другие клиники. Все прошло благополучно. Здесь тщательно подготавливают пациента и физически, проводя необходимые анализы, и морально, информируя подробно обо всех нюансах предстоящей операции. Сейчас на последних этапах восстановления, чувствую себя хорошо.
ЛОР-хирургия хоть и популярна в нашем городе, однако вызывает сомнения по качеству проведения и результату. Поэтому когда мне понадобилась эндоскопическая гайморотомия, была немного в растерянности. Это операция для удаления патологий в носовых пазухах и не хотелось ее доверять первому попавшемуся ЛОРу. Стала искать хорошую клинику, в которой бы провели все это современными методами и чтобы опытным хирургом. Сам процесс поиска и “прощупывания почвы” по всем знакомым описывать не буду, скажу что в итоге была выбрана клиника МЕДИКОМ. Сначала просто записалась к отоларингологу Борисенко Евгению Александровичу на Василия Тютюнника 37/1, а потом уже и на операцию пошла. Претензий к мед.заведению у меня нет, все прошло максимально хорошо. Думаю, это во многом благодаря профессионализму Евгения Александровича и условиям, которые в клинике продуманы для комфорта и более быстрого восстановления пациентов.
Показати ще 3
Всього 7 відгуків