Аналіз на С-реактивний білок (СРБ)
Симптоматична картина вказує на наявність інфекційного процесу у організмі? Ваш лікар призначив аналіз на С-реактивний білок? Зробити його в найкоротші терміни та з високою точністю результату можна у лабораторіях Києва в Клініці МЕДІКОМ на Печерську та Оболоні. Дослідження у наших клініко-діагностичних центрах проводяться на сучасному устаткуванні з використанням високоякісних реагентів. Для зручності пацієнтів запропонована послуга забору аналізів на дому.
С-реактивний білок — це білок, який виробляється печінкою і є неспецифічним маркером запальної реакції в організмі. Аналіз крові на С-реактивний білок показує розвиток запальних захворювань та пошкоджень тканини, а також наявність післяопераційних ускладнень. Дослідження дозволяє діагностувати вірусні та бактеріальні інфекції, оцінити ефект від проведеної терапії.
Навіщо здавати С-реактивний білок
СРБ є високочутливим показником патологій тканин у разі травм та запальних процесів. Він активно виробляється через потрапляння в організм інфекційних збудників. Його рівень зростає під час системних захворювань, некрозів і травматичних ушкоджень. У крові здорової людини С-реактивний білок присутній у незначних кількостях.
СРБ не свідчить про конкретну хворобу, але динаміка його значень має високу діагностичну цінність. Чим вище концентрація С-реактивного білка в крові, тим активніший процес запалення та ширша зона ураження тканин. У разі зниження його показників робиться висновок про ефективність застосовуваної терапії.
Дослідження крові на СРБ призначають у таких випадках:
- діагностика інфекційних захворювань;
- виявлення післяопераційних ускладнень;
- моніторинг результативності терапії;
- спостереження за станом пацієнтів з ІХС;
- поточний контроль гострого інфаркту міокарда;
- травми;
- оцінка терапевтичного ефекту під час патологій сполучної тканини;
- пухлинні процеси.
СРБ аналіз крові: протипоказання
Дослідження крові не проводять після рентгенографії та фізіотерапевтичних процедур.
С-реактивний білок: підготовка
Аналіз крові слід здавати після сну та натщесерце.
За дві доби до дослідження не рекомендується вживання гострої, жирної їжі та спиртних напоїв. Останній прийом їжі має відбутися за 8-12 годин до взяття зразків. Допускається пиття чистої негазованої води.
За 1 годину до забору крові слід відмовитися від тютюнопаління.
Як здають С-реактивний білок (СРБ)
Для проведення аналізу необхідно мати направлення від лікаря. Його може виписати терапевт, ревматолог, кардіолог, інфекціоніст. C-reactive protein (CRP) можна здати у лабораторіях Клініки МЕДІКОМ на Печерську та Оболоні. Аналізи дітям роблять у наших медичних лабораторіях для дітей. Для дослідження використовують сироватку венозної крові.
Терміни виконання аналізу на С-реактивний білок
Дослідження крові займає 1 робочий день.
За потреби забір біозразків проводиться вдома.
Що впливає на результати С-реактивного білка
Рівень С-реактивного білка може змінюватись в залежності від деяких факторів. До них відносять:
- інтенсивні заняття спортом;
- наявність імплантатів та трансплантатів;
- вживання спиртного, гострої та смаженої їжі напередодні забору крові.
Також на рівень СРБ у крові можуть вплинути деякі ліки (зокрема бета-блокатори та нестероїдні протизапальні засоби).
С-реактивний білок: розшифровка
Інтерпретацією результатів С-реактивного білка займається лікар. Він ставить діагноз на основі отриманого результату аналізу крові, а також комплексної оцінки анамнезу пацієнта та результатів інших досліджень.
Залежно від віку в організмі змінюється кількість С-реактивного білка (референсні значення — 0-5 мг/л). У дорослих у нормі С-реактивний білок повинен бути нижчим за показник 5 мг/л. У немовлят він становить 0,6 мг/л. Норма С-реактивний білок у дітей у перший день життя — 3,2 мг/л, у немовлят у перший тиждень — до 1,6 мг/л.
С-реактивний білок підвищується через розвиток в організмі патологічних процесів. Швидке виражене підвищення спостерігається у разі запалення, інфекцій, некроза тканини, травм, злоякісної пухлини, аутоімунних захворювань. На відміну від інших білків-маркерів запалення, СРБ не схильний до впливу гормонів (зокрема під час вагітності). Крім того, його рівень зростає різкіше. Тому, в клінічній практиці саме СРБ найчастіше застосовується як показник деяких гострих станів.
Під час розшифровки результату аналізу його корелюють з характером і обсягом ураження тканин.
Оцінка показників СРБ:
- до 30 мг/л — вірусні інфекції, злоякісні новоутворення, ревматичні хвороби;
- до 100 мг/л — бактеріальні інфекції, загострення ревматичних захворювань, хірургічні втручання;
- до 300 мг/л — опік, сепсис.
Знижені показники С-реактивного білка не враховуються.
Як лікувати підвищений С-реактивний білок
Терапія та профілактика залежить від причин підвищення концентрації «білка гострої фази». Для виявлення першопричини патологічного процесу слід звернутися до лікаря. Фахівець проведе комплексний аналіз отриманих даних та, якщо буде потреба, призначить додаткові обстеження для встановлення діагнозу та вибору терапевтичної стратегії.
Переваги дослідження С-реактивного білка (СРБ) у нашій клініці
- Клінічні аналізи в МЕДІКОМ виконуються на сучасному обладнанні із застосуванням новітніх методик.
- Дослідження відповідають вимогам міжнародного контролю за якістю RIQAS, що забезпечує високу достовірність результатів.
- Для аналізу на С-реактивний білок (СРБ) використовуються високоякісні реактиви.
- Можливість забору зразків на дому.
Питання-Відповідь
За яких захворювань підвищується С-реактивний білок?
Рівень СРБ підвищується за наявності бактеріальних інфекцій і запальних захворювань. Також його показник зростає у разі травм, операцій, ревматоїдного артриту та панкреатиту. Істотно показники СРБ підвищуються через розвиток сепсису та некрозу тканин.
Чим небезпечний підвищений С-реактивний білок?
Підвищення СРБ свідчить про гострий запальний процес у організмі. У пацієнтів з ішемічною хворобою серця за відсутності своєчасної терапії цей стан підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Який рівень С-реактивного білка при ревматоїдному артриті?
Рівень С-реактивного білка при ревматоїдному артриті становить 10-40 мг/л. Підвищений СРБ — привід звернутися до ревматолога. Лікар проведе комплексну оцінку стану здоров'я, оцінить результати лабораторних аналізів і зможе встановити точний діагноз.
Що свідчить С-реактивний білок у разі онкології?
С-реактивний білок дуже швидко реагує на зміни в організмі та є неспецифічним показником активного запального процесу. Тому, аналіз на рівень СРБ (у комплексі з іншими дослідженнями) може використовуватися під час діагностики онкології.
Що показує С-реактивний білок у крові під час коронавірусу?
С-реактивний білок під час коронавірусу — основний лабораторний маркер активності процесу у тканині легень. За рівнем підвищення показника СРБ у крові лікар може визначити обсяг ураження легень та призначити терапію.
Де здати аналіз крові на С-реактивний білок
У клінічних лабораторіях МЕДІКОМ можна здати широкий спектр аналізів, зокрема на С-реактивний білок. Ми використовуємо високоякісні реактиви та сучасне обладнання, а також гарантуємо достовірні результати. У наших лабораторіях можна пройти різноманітні експрес-тести. Записуйтесь на аналіз на С-реактивний білок телефоном, через форму онлайн-запису на сайті клініки або через telegram bot.
Аналіз на СРБ: ціна
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
390 грн
запис на прийом
|
|
4975. С-реактивний білок, високочутливий
|
400 грн
запис на прийом
|
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Здаю періодично кров на СРБ, завжди дуже швидко отримую результат. І дані завжди достовірні, не потрібно перевіряти ще раз. Мій лікар-ендокринолог довіряє аналізам цієї лабораторії.
У лабораторії дуже акуратні дівчатка, кров беруть зовсім не боляче. Навіть син не плаче, якщо йдемо на аналізи. Завжди відволічуть, заговорять, що дитина і схаменутися не встигне, а вже все закінчилося.
Когда мне нужно сдать лабораторные анализы, я всегда обращаюсь в клинику Медиком. Мне нравится, что результаты всегда выдают быстро, без задержек. Цены на анализы тоже приемлемые.
Ходжу в Medikom до кількох лікарів щодо своїх захворювань. Якщо потрібні якісь аналізи, теж здаю їх в лабораторії клініки. Наприклад, моя лікар-ревматолог Луріна Наталія Анатоліївна періодично призначає дослідження на С-реактивний білок. Процедура геть не складна. Просто здати кров натощак треба. Ціни трохи вищі, ніж в інших лабораторіях, зате не треба бігати, все роблять на місці. Це дуже зручно.
Когда всей семьей болели коронавирусом, мониторили уровень С-реактивного белка. Каждый раз обращались в лабораторию “Медикома” на Оболони (Героев Сталинграда 6д). Лаборанты там просто умнички, золотые руки. У меня тонкие вены, но они всегда точно попадают в цель. Еще ни разу не было синяков или других проблем вроде истыканных иголкой рук. Рекомендую!
Нам пришлось обращаться к педиатру в клинику Медиком. Попали к Зиньковской Софии Михайловне. Врач назначила анализ крови, в том числе на с-реактивный белок. Медсестры были очень приветливы с дочкой, нашли к ней подход. Как итог, Соня почти не боялась и не плакала. Результат пришел быстро. София Михайловна сразу поставила диагноз и прописала лечение, которое за пару дней уже хорошо помогло. Спасибо!
Показати ще 3
Всього 6 відгуків