Цілодобово:
+38
(044)503-00-00
+38
(044)503-77-77
15-55
Візовий центр США:
+38
(050)422-62-61
запис на прийом
exit
search serach
Вакцинация детей от БЦЖ Киев

Вакцинація БЦЖ в Києві

Туберкульоз — одне з найбільш поширених і небезпечних інфекційних захворювань. Щорічно від туберкульозу помирають сотні тисяч людей. При цьому захистити себе від інфекції дуже просто — достатньо зробити щеплення БЦЖ. Вакцинація БЦЖ в м. Київ в клініці МЕДІКОМ на Оболні та Печерську ведеться з перших днів життя дитини. У нас ви можете проконсультуватися про терміни введення вакцини, періоди ревакцинації БЦЖ, можливі протипоказання та ускладнення.

Туберкульоз — важке інфекційне захворювання, яке викликається паличкою Коха. Найчастіше, при зараженні уражаються легені. Але патологічний процес може розвиватися і в кістках, суглобах, кишківнику, головному мозку, шкірі тощо.

Вакцина БЦЖ містить живі мікобактерії вакцинного штаму Mycobacterium bovis. Розмножуючись в організмі після щеплення, мікобактерії формують тривалий і стійкий захист від туберкульозу. Період активності мікобактерій становить від 3 до 11 місяців після вакцинації, а несприйнятливість до туберкульозу зберігається протягом 5-7 років після щеплення.

Як проводиться вакцинація?

У клініці МЕДІКОМ (м.Київ) вакцинація проти туберкульозу проводиться кваліфікованим медичним персоналом після консультації у педіатра, проведення термометрії, обов'язкового аналізу анамнезу та обліку всіх протипоказань. При необхідності, педіатр запрошує на консультацію алерголога, імунолога, призначає обстеження крові та сечі.

БЦЖ-вакцину вводять під шкіру в передню поверхню плеча. Первинна вакцинація здійснюється на 3-7 день від дня народження дитини (найчастіше, в день виписки з пологового будинку). Дітям старше 2 років перед вакцинацією проводять пробу Манту.

Вакцина БЦЖ-М використовується для первинної імунізації. Її призначають в пологовому будинку немовлям, які народилися раніше терміну, а також дітям, які не отримали протитуберкульозну імунізацію в пологовому будинку за медичними показаннями. Діти, які не були щеплені в перші дні життя, можуть вакцинуватися в клініці протягом перших 2 місяців після народження.

Після введення БЦЖ-вакцини в місці ін'єкції утворюється папула діаметром 5-10 мм. Нормальна первинна реакція на БЦЖ у первинно вакцинованих з'являється через 1-1,5 місяці.

Первинна реакція на БЦЖ може мати такі прояви:

 • гіперемія;
 • невелика припухлість;
 • поява гнійничка;
 • формування скоринки та рубця;
 • поява бульбашки з рідким вмістом;
 • поява темного забарвлення (від темно-червоного до майже чорного).

Батьки повинні пам'ятати, що це нормальна реакція на БЦЖ і не потребує будь-якого додаткового лікування. Проте, якщо вас турбує стан малюка, обов'язково зверніться до педіатра.

Зворотний розвиток первинної реакції відбувається протягом 2-3 місяців, в результаті цього процесу на місці щеплення повинен утворитися невеликий рубець до 0,1 см в діаметрі. Наявність рубчика вказує на розвиток гарного захисту від туберкульозу. Після ревакцинації реакція на БЦЖ розвивається через 1-2 тижні. Після БЦЖ-вакцинації щеплення мочити можна. Важливо уникати грубого механічного впливу на місце ін'єкції.

Ускладнення після вакцинації зустрічаються вкрай рідко і носять місцевий характер: запалення лімфатичних вузлів, підшкірні інфільтрати, виразки. Ускладнення можуть розвиватися в різні терміни — від кількох тижнів до року.

Щеплення від туберкульозу врятує не тільки від захворювання, але і його серйозних ускладнень:

 • Паралічі
 • Свищі і абсцеси
 • Стриктури стравоходу
 • Туберкульозний плеврит
 • Легенева кровотеча
 • Туберкульозна пневмонія
 • Ураження головного мозку
 • Деформації кісткової системи
 • Затримка фізичного і психічного розвитку у дітей
 • Поширення туберкульозу по всьому організму

Щеплення БЦЖ новонародженим. Протипоказання:

 • вага новонародженої дитини менше 2 кг;
 • наявність ВІЛ-інфекції у матері;
 • внутрішньоутробне інфікування;
 • імунодефіцитні стани;
 • перинатальні ураження мозку;
 • вроджені ферментопатії;
 • гемолітична хвороба;
 • гнійно-запальні та септичні ураження шкіри;
 • генералізована інфекція БЦЖ в інших членів сім'ї.

Проба Манту

Ревакцинація БЦЖ проводиться в 7 і 14 років. Тільки після проби Манту!

Реакція Манту — поширений метод діагностики туберкульозу на ранніх стадіях розвитку захворювання. При постановці проби в середину передпліччя з внутрішньої сторони під шкіру вводиться туберкулін. У місці ін'єкції утворюється невелике ущільнення папули, яка за формою нагадує гудзик.

Реакція Манту оцінюється через 72 години.

Весь цей час місце ін'єкції мочити не можна.

Нормальною реакцією вважається "гудзик" (папула) розміром 4 мм і менше в діаметрі. Збільшення розміру "гудзика" до 5 мм і більше вказує, що дитина контактувала з провокуючими туберкульоз мікобактеріями.

Іноді у дитини може спостерігатися так званий «віраж туберкулінової проби», коли негативний стан на пробу Манту переходить в позитивний. В даному випадку, однозначно стверджувати наявність туберкульозу не можна, оскільки на розвиток віражу могли вплинути зовнішні фактори: потрапляння води, травма або механічне пошкодження зони ін'єкції, потрапляння в місце уколу інфекції, алергічна реакція на туберкулін тощо. Остаточний висновок може зробити тільки лікар після проведення додаткових діагностичних заходів.

Як правило, проба не дає ускладнень, проте, існують і до Манту протипоказання:

 • виражені алергії в анамнезі;
 • бронхіальна астма;
 • епілепсія;
 • ревматизм у гострій і підгострій формі;
 • деякі шкірні ураження;
 • гостра інфекція або загострення хроніки.

Проба Манту робиться дітям щорічно у віці до 14 років, перед вакцинацією дітей старше 2 місяців і проведенням ревакцинації. Між пробою Манту і щепленням БЦЖ повинен бути інтервал від 3 днів до 2 тижнів.

Ревакцинація БЦЖ. Протипоказання:

 • вагітність;
 • наявність новоутворень;
 • захворювання на туберкульоз;
 • гострий період перебігу хвороби;
 • імунодепресивні стани;
 • позитивна або сумнівна проба Манту;
 • наявність важких реакцій на попереднє щеплення БЦЖ;
 • хронічне захворювання (в тому числі, алергії) в стадії загострення.

Вакцинація вдома

Вакцинація БЦЖ (Київ, МЕДІКОМ) - процедура, яка допоможе запобігти хворобі й зберегти здоров'я для повноцінного життя. У нашому центрі можна оформити вакцинацію дорослого населення та дітей у себе вдома.

Відгуки

21.01.2019 18:50
Кира

Опять дремучие люди! Состав прививки “смотрят” фармакологи!!! Хватит сеять средевековые настроения! Клиника Медиком хорошая, там используют только самые проверенные препараты, потому что им очень важна репутация, я это поняла давно. Да и вообще нет такого, что кто-то сам ввозит какие-то препараты. Все через государственные инстанции, четко установленный список препаратов (и вакцин в том числе). Наш педиатр Каламанова Е.П. говорит обязательно прививаться! Если нет медотвода. Врачу виднее!!!

03.01.2019 10:19
Регина

Что значить нормально? А вы знаете какие последствия могут быть потом? Вы состав смотрели этой прививки?

30.12.2018 15:27
Маша и Богдаша

Раньше ставить или не ставить БЦЖ не спрашивали особо, прививка на плече есть у всех, всем ставили. Сейчас появилась новая мода не прививать детей. И прививки манту боятся. Хотя это не прививка а тест! Ничего не знают, начитаются в интернете глупостей и распространяют их. Совсем не думая о других и о последствиях своей безответственности. Они бывают пострашнее шрама от прививки на плече. Меня тоже напугали, но я не отказалась от прививания. Мы с Богданом пошли на прием к иммунологу Кравцовой Анне Константиновне в клинику на Героев Сталинграда, 6Д, чтобы мне просто все объяснил компетентный человек. Манту норма была у сына. Анализы все нормальные. Но иммунитет у него странный так скажем, простудами часто болеет, но по 3 дня, не больше, но с очень высокой температурой. Насморк и кашель конечно дольше, пока все выйдет. Так что я как ответственный родитель решила перебдеть. Кравцова Анна Константиновна посмотрела анализы Богдана и провела его осмотр. Противопоказаний не было и ему провели вакцинацию БЦЖ. Перенес нормально.

17.05.2018 14:36
Земине

Действительно как уже достало это мракобесие антипрививочников! Елена Николаевна тоже нас наблюдает. Классная! Осмотрит, проконсультирует, при необходимости отправит на анализы, а уже потом назначает вакцинацию.

21.04.2018 22:14
Иван

Сколько людей, столько и мнений. У меня жена (видать на почве материнства, гормоны, все дела) как начала генерировать всякие идеи про зомби-апокалипсис в вопросах вакцинации, то я понял, что надо брать ситуацию в свои руки. Она там на детской площадке наслушается бестолковых мамашек, которые непонятно что увидели/услышали, а потом еще и допридумали себе, чтоб страшнее было. Но эти россказни стоят того, чтоб рисковать ребенком? Я принял решение самостоятельно все выяснить. Записался с ребенком на прием к Мамоновой Елене Николаевне. До приема мы ее не знали и даже не слышали о ней. Но консультация приятно порадовала. Считаю, о таком враче должны знать многие. Она осмотрела мою Софийку, изучила нашу детскую карточку, сказала с какими прививками мы просрочили, сразу назначила вакцинацию БЦЖ. А еще скорректировала наш календарь прививок. Буду теперь держать этот вопрос под контролем! Очень благодарен Елене Николаевне Мамоновой!

17.03.2018 20:03
Аня Степаня

Вам это все скажет врач))) Что вы переживаете. Или в колл центр звоните, там круглосуточно. Мой ребенок вот аллергик, поэтому нас сразу записали перед прививками на консультацию аллерголога, нас принимал Гришило Павел Викторович. Сдали аллегропробы, врач не нашел у нас противопоказаний к вакцинации и направил к педиатру. Так что, если есть сомнения никто вам прививку не сделает! Пока анализы не пройдете и осмотр. Нас вот наблюдает педиатр Серга Елена Николаевна, она говорит что и когда нужно, какие прививки и пр.

16.03.2018 12:41
Лиза

Вопрос родом из детства - а сколько дней нельзя мочить Манту?) Так же и осталось 3 дня или есть что-то новенькое?))

Показати ще 3

arrow

Всього 7 відгуків

залишити відгук arrow arrow
Ваша оцінка
star star star star star
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам?
Например: 067 000 00 00
Свободных операторов на линии: 6
Заказов звонков сегодня: 100+
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам?
Например: 067 000 00 00
Свободных операторов на линии: 6      Заказов звонков сегодня: 100+
Заказ звонка принят. Мы Вам уже звоним!
Хотите, перезвоним Вам
в удобное время?
КНОПКА
СВЯЗИ
page-down