Шунтування барабанної перетинки у Києві
Врятувати слух та позбавити пацієнта від неприємних симптомів гнійного отиту та інших захворювань середнього вуха допомагає тимпаностомія — шунтування барабанної перетинки, у Києві така процедура проводиться у клініці МЕДІКОМ на Оболоні (Оболонська набережна, 9). Цей метод застосовується при лікуванні не тільки дорослих, а й дітей.
Показання до шунтування барабанної перетинки
Шунтування барабанної перетинки проводиться у тому випадку, якщо для лікування захворювання потрібний доступ до порожнини середнього вуха — для виведення ексудату, гною, введення лікарських препаратів або взяття біоматеріалу для дослідження. Також процедура допомагає нормалізувати тиск у середньому вусі. Оскільки між цією порожниною та зовнішнім слуховим каналом розташована суцільна барабанна перетинка, лікар обережно робить у ній отвір та вставляє шунт — трубочку, яка залишається там протягом часу, необхідного для проведення лікувального курсу.
Шунтування вуха у дітей та дорослих застосовується при наступних захворюваннях:
- ексудативний отит середнього вуха (з накопиченням рідини у його порожнині);
- гнійний отит (коли запальний процес у барабанній порожнині призводить до утворення гною);
- часті рецидиви отиту;
- дисфункція слухової труби (у тому числі — викликана вродженими вадами розвитку);
- гостра сенсоневральна туговухість.
У результаті шунтування барабанної перетинки швидше зникають такі неприємні симптоми, як біль та відчуття розпирання у середньому вусі, головний біль, запаморочення. Лікування запального процесу займає менше часу та є більш ефективним. Процедура дає можливість врятувати слух, а також попередити негативні наслідки для розвитку мовлення (у дитячому віці).
Протипоказання до операції з шунтування вуха
Захворювання, які можуть стати перешкодою для проведення тимпанстомії — це деякі серцево-судинні хвороби, а також новоутворення у порожнині середнього вуха. Необхідність та можливість проведення операції визначається отоларингологом індивідуально для кожного пацієнта.
Підготовка до шунтування барабанної перетинки
У рамках підготовки до шунтування барабанної перетинки у дорослих чи дітей проводиться консультація отоларинголога, призначаються аналізи крові, сечі. Може знадобитися КТ, проведення аудіометрії.
Як проводиться шунтування вуха
Шунтування барабанної перетинки проводиться під загальним наркозом. Виконання маніпуляцій займає близько 10 хвилин. Лікар робить невеликий отвір у барабанній перетинці (близько 2 мм) та вставляє у нього шунт. Висока точність рухів забезпечується, завдяки використанню мікроскопа, який дозволяє спостерігати за процесом під великим збільшенням. Під час операції, за необхідності, проводиться видалення рідини чи гною з порожнини вуха, промивання лікувальними розчинами, взяття біоматеріалу для аналізу.
Через кілька годин пацієнт може відправлятися додому (якщо немає показань для перебування у стаціонарі). Шунт залишається у вусі протягом лікувального курсу, у деяких випадках його встановлюють на кілька років (для цього використовуються вироби особливої конструкції). Видалення вушного шунта проводить лікар, однак він може випадати і самостійно.
Ускладненням шунтування барабанної перетинки є передчасне випадіння вушного шунта. У такому випадку тимпаностомія проводиться повторно. Також після тимпаностомії можливий фіброз барабанної перетинки, утворення рубців.
Чому варто обрати МЕДІКОМ
Якщо у вас з'явилися симптоми отиту, радимо негайно звернутися до отоларинголога за допомогою. У клініці МЕДІКОМ у Києві проводиться шунтування барабанної перетинки та ефективне лікування різних форм запалення вуха, завдяки:
- Багаторічному досвіду спеціалістів.
- Використанню якісного обладнання для діагностичних та лікувальних процедур.
- Застосуванню найсучасніших методів.
- Урахуванню індивідуальних особливостей кожного пацієнта.
У нашій клініці ціна на шунтування барабанної перетинки доступна для широкого кола пацієнтів. Щоб дізнатися детальніше про цю операцію чи інші послуги, зверніться до наших спеціалістів.
Питання-Відповідь
Що не можна робити після шунтування вуха?
Під час реабілітації після тимпаностомії важливо берегти вуха від потрапляння води. Потрібно піклуватися про профілактику ЛОР-захворювань, щоб не допустити рецидиву хвороби.
Чи можна поєднувати тимпаностомію з іншими ЛОР-операціями?
При необхідності тимпаностомію поєднують з іншими хірургічними втручаннями. Наприклад, може проводитися аденотомія (видалення аденоїдів) або тимпанопункція (взяття біоматеріалу з порожнини середнього вуха чи введення у неї лікарських засобів).
Чим відрізняється тимпаностомія від тимпанопластики?
Тимпаностомія — це операція, під час якої лікар встановлює шунт у барабанну перетинку при лікуванні ексудативних та гнійних форм отиту, туговухості.
Тимпанопластика — це відновлення структури барабанної перетинки та правильного положення слухових кісточок.
Як швидко відновлюється слух після шунтування?
Відновлення слуху після тимпанопластики може відбуватися навіть швидше, ніж пацієнт встигає звикнути до того, що починає чути звуки більш гучно. Розріз барабанної перетинки, у який встановлювався шунт, загоюється приблизно за 2-4 тижні.
Лікарі
Лікарі-отоларингологи клініки МЕДІКОМ — це досвідчені фахівці, які оперативно надають пацієнтам необхідну медичну допомогу. Глибокі знання та багаторічна практика допомагають нам ефективно проводити процедури різного ступеню складності, у тому числі — встановлення шунта в барабанну перетинку. Ви можете записатися на консультацію до отоларинголога за телефоном (044) 503–77–77 або у чаті на сайті чи за допомогою Тelegram bot.
Вартість шунтування барабанної перетинки
На послуги, позначені зірочкою *, знижка постійного клієнта 10% і 15% не поширюється.
4687. * Шунтування барабанної перетинки (з однієї сторони)
|
8500 грн
запис на прийом
|
4688. * Шунтування барабанної перетинки ( з двох сторін)
|
16000 грн
запис на прийом
|
5004. * Шунтування барабанної перетинки (з двох сторін) у виконанні КМН лікаря-отоларинголога Миронюка Б.М.
|
16200 грн
запис на прийом
|
5102. Ендоскопія вуха
|
800 грн
запис на прийом
|
Ліцензії та сертифікати
Обслуговуємо всі райони Києва та передмістя: Оболонь, Печерськ, Поділ, Святошин, Дарниця, Голосіївський, Шевченківський, Солом'янський, Дніпровський, Деснянський.
Вiдгуки
Страждав на хронічний отит роками. Замучився з лікуванням, лікарями та антибіотиками поки не порадили толкову сучасну клініку де мене не тільки вилікували а й позбавили відчуття дискомфорту, яке роками мене супроводжувало. Завдяки шунтуванню барабанної перетинки я швидко перетворився на здорового і впевненого чоловіка. Чути на повні вуха це прекрасне відчуття. Дякую спеціалістам клініки за допомогу!
Хочу написати подяку лікарю отоларингологу Миронюку Б.М. Він допоміг мені вилікувати задавнену хронічну хворобу гнійний отит. І не просто вилікувати, а обстежити до ладу. І відразу після обстеження та аналізів наступного дня було зроблено шунтування барабанної перетинки. Операція пройшла швидко, виконана якісно. І вухо не болить і чую добре. Спасибі за Вашу майстерність, золоті руки і позитив! Клініка Медіком це найкращий варіант для лікування!
Мала ускладнення хвороби гнійний отит середнього вуха. Біль, температура, антибіотики. Боялася, що оглохну. В клініці зробили шунтування барабанної перетинки щоб вивести гній із вуха. Після такої процедури мені стало трохи легше на вухо, зникла гостра біль, а через тиждень я вже відчула себе здоровою. Дякую лікарю Товстолиту В.П. за врятований слух, професіоналізм і дбайливе ставлення.